Skocz do zawartości

jaki fotelik dla dziecka 9-36 kg


impreza555

Rekomendowane odpowiedzi

25 minut temu, aflinta napisał:

Tylko i wyłącznie jak nie ma więcej jak 2-3 lata i znasz jego przeszłość (czy nie brał udziału w kolizji).

Czy ten okres jest regulowany prawnie w EU?  Pytam bo w US okres waznosci nie jest regulowany przepisami a jedynie producenci informuja o 6 letnim okresie waznosci ich siedzonek.

 

Argumentacja uzyta przez producentow wydaje sie byc smieszna - ze plastiki traca swoja trwalosc po 6 latach.  W siedzonkach sa tez pianki/styropiany - i one faktycznie sie degraduja z czasem, choc nie wiem w jakim okresie czasu, bo samochod nie garazowany bedzie bardziej narazony na UV, goraca itp od garazowanego.

 

Zgadzam sie ze powypadkowych absolutnie nie kupowac - bo wiadomoze traca swoje wlasciwosci - na przyklad pasy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, markos007 napisał:

taki planuje kupić, mógłbym trochę dorzucić i kupić używany Recaro Zero.1  (wygląda mega solidnie i jakby był 2 razy większy od Maxi Cosi) ale nie wiem czy brać pod uwagę używkę fotelik

Często masz datę produkcji na foteliku, a producent deklaruje ważność przy danym użytkowaniu. Np u nas Klippan ma 10 lat "ważności", przy warunkach zachowanych tj. stanie w nie nasłonecznionym a ciepłym garażu itp. I jest to oficjalne info producenta, jak znajdę gdzieś ten link to podrzucę.

Edytowane przez kamul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, markos007 napisał:

taki planuje kupić, mógłbym trochę dorzucić i kupić używany Recaro Zero.1  (wygląda mega solidnie i jakby był 2 razy większy od Maxi Cosi) ale nie wiem czy brać pod uwagę używkę fotelik

ja bym odpuścił używany, chyba że od kogoś pewnego. Ale od przypadkowej osoby bym trochę się obawiał jaką ma przeszłość.

 

Co do Recaro Zero 1 nie znam tego, jak potrzebowałem ten rozmiar to nic z Recaro mnie nie przekonywało. W tym Zero 1 widzę że jest możliwość obrotu fotelika więc większa wygoda wkładania/wyciągania dziecka. Choć głównie na początku, później już samo to robi. Nie wiem jak z pochyleniem fotelika, w Peble uważam że jest super to zrobione że pochylenie jest realizowane na bazie, a nie w samym foteliku, więc robiąc bardziej na leżąco tyłek idzie w górę i pozycję cały czas dziecko ma tą samą, tzn tyłka względem pleców. I również było wygodne jak dziecko zasnęło to bez zatrzymywania się potrafiłem zrobić na leżąco i co najważniejsze bez budzenia dziecka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w 8 gwiazdek po fotelik i tam bardzo dobrze znają się. Do Imprezy (i innych aut) w której przeszkadza tylny słupek doradzono mi fotelik obracny 360'. Jest bardzo wygodny jeżeli chodzi o wkładanie dziecka. Pojechaliśmy na dwa auta. Dziecko do 15 miesiąca jeździ tyłem do kierunku jazdy.

 

 https://www.megaurwis.pl/foteliki-0-18-kg/6148-joie-fotelik-samochodowy-spin-5056080606781.html?utm_source=google&utm_medium=pricewars2&utm_campaign=joie-fotelik-samochodowy-spin&gclid=Cj0KCQjwnqH7BRDdARIsACTSAdvs3fGrsr_zBoG44uvQCwRdhfxiit74sV4ien465pT3erIht0lFw5UaApXZEALw_wcB

Edytowane przez llkuba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, aflinta napisał:

Myślę, że nie ma takich regulacji. Po prostu bazuję na informacjach z fotelik.info: https://fotelik.info/pl/art/fotelik_samochodowy_nowy_czy_uzywany,28.html

To w takim razie zastanawiajaca jest roznica w okresie trwalosci fotelikow w EU i w US...  Wydaje mi sie ze to podobnie jest jak z kaskami rowerowymi... okres jest podany, ale sporo zalezy od sposobu uzytkowania/przechowywania kasku. 

Mamy w sumie 7 fotelikow, z czego 4 maja 7-8 lat a 3 maja 4 lata (2 corki 3 samochody) takze pierwszy zestaw 4 fotelikow byl dla pierwszej corki a mlodsza caly ten sprzet oddziedziczyla.  Mocowania/pasy sa nadal solidne, wiec uwazam ze caly sprzet jest wciaz w porzadku.  Fotelik przenosny nie jest uzywany i stoi w pudelku od 3 lat poprzednio tez tylko rok byl uzywany - takze tez powinien byc w porzadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy inaczej to pamiętajcie, ze najważniejsze to:

- przymierzyć fotelik do dziecka, posadzić w foteliku na podłodze w sklepie, czy małe nigdzie nie wystaje, czy odpowiednio podpiera głowę i plecy i zależnie od dziecka czy mu się podoba

- przymierzyć fotelik do auta, czy zachowuje kąt przy położeniu/montowaniu czy się mieści, czy ta stopa która wchodzi w oparcie pasuje, czy baza dobrze leży nie wystaje, nie odstaje od siedziska itp. Czy wystarczy pasów do poprawnego mocowania.

 

Co do obracanych ja się nie zdecydowałem bo nie ma szansy na test plus w tym wypadku, a jednak mimo wielu norm tej jakoś najbardziej byłem w stanie zaufać. I tak jak do tej pory obydwoje dzieci 2l i 3,5l jeżdżą tyłem, mimo że syn jest dość wysoki a napewno najwyższy wśród rówieśników to nie narzeka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, radekk napisał:

Nie wiem jak z pochyleniem fotelika, w Peble uważam że jest super to zrobione że pochylenie jest realizowane na bazie, a nie w samym foteliku, więc robiąc bardziej na leżąco tyłek idzie w górę i pozycję cały czas dziecko ma tą samą, tzn tyłka względem pleców. I również było wygodne jak dziecko zasnęło to bez zatrzymywania się potrafiłem zrobić na leżąco i co najważniejsze bez budzenia dziecka.

kupiłem Peble, właśnie ta funkacja mnie przekonała :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, kamul napisał:

- przymierzyć fotelik do auta, czy zachowuje kąt przy położeniu/montowaniu czy się mieści, czy ta stopa która wchodzi w oparcie pasuje, czy baza dobrze leży nie wystaje, nie odstaje od siedziska itp. Czy wystarczy pasów do poprawnego mocowania.

 

To jest bardzo ważne!

 

W Sparco w Golfie i STi Mary spada główka jak śpi ale jak ten sam fotelik mam w Legacy albo GTku to jest spoko. 

 

Recaro Zero ma bardzo fajną regulacje w bazie i można zmienić kąt pochylenia fotelika, co więcej funkcja obrotu jest genialna, dziecko sadzamy bardzo wygodnie i bez wykręcania tak dziecka jak i swoich pleców. Warto sobie to sprawdzić w sklepie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Podrzucam temat, bo może nie każdy jest świadomy: http://fotelove.com.pl/2017/04/13/gdzie-jest-data-produkcji-fotelika/

Foteliki mają swoją "datę przydatności" określaną przez producenta, także może to być dość istotne przy zakupie, ale chyba bardziej nawet przy odsprzedaży.

Gdyby ktoś szukał to Klippan ma 10 lat wg producenta.

Co do axkida: Axkid rekomenduje, aby nasze foteliki 0-13kg używać 6-7 lat, zaś modele dla starszych dzieci 8 lat, licząc od daty zakupu.

Akurat te mam, więc takimi się dzielę. Ale warto zwrócić na to uwagę, przy "używkach", bo chodzi przecież o bezpieczeństwo maluchów :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, llkuba napisał:

Tak samo jak uprząż do wspinaczki, ochrona przed upadkiem z wysokości czy kaski itd.

 

Teoretycznie pasy i fotele w samochodzie też powinny posiadać swoją datę ważności ;).

W sumie pewnie tak jak całe auto ;) w końcu wszystko się "zużywa" i z pewnością nie spełnia już jakichś norm.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam i odświeżam. 

Dziewczynki szybko rosną i zaczynam się rozglądać za fotelikami :)

Takie wpadły mi w oczy

https://centrumfotelikow.pl/p/10/873/fotelik-samochodowy-chicco-oasys-2-3-fixplus-15-36-kg--foteliki-samochodowe.html

 

https://centrumfotelikow.pl/pl/p/Fotelik-PegPerego-Viaggio-23-Shuttle-Plus-15-36-kg/971

 

Jakieś doświadczenia z tymi konstrukcjami? 

Wiadomo, poszukam gdzieś sklepu żeby przymierzyć do dzieci i auta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Kiwi 4ester napisał:

Witam i odświeżam. 

Dziewczynki szybko rosną i zaczynam się rozglądać za fotelikami :)

Takie wpadły mi w oczy

 

Jak chciałem kupić fotelik to też patrzyłem na stronie. Ale jak już zdecydowałem się to pojechaliśmy z dzieckiem na dwa auta w tym najmniej praktyczne Subaru Impreza wagon. Okazało się, że kupiłem zupełnie inny fotelik niż oglądałem. Na pewno zwrócę uwagę na Euro NCAP, bo Pan z 8 gwiazdek dużo mówił o bezpieczeństwie :).  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Nie w temacie fotelika, ale...no może trochę, takiego na plecach taty ;)

Macie jakąś wiedzę na temat turystycznych nosideł? Ja nie mam żadnej.

Interesują mnie te modele, ale dzieli je trochę PLN-ów, czy różnica ta jakoś się broni? Co myślicie.

 

https://ewozki.eu/pl/p/Kiddy-Adventure-Pack-nosidlo-turystyczne-Sky-Grey/13046

 

https://www.explore.pl/nosidelko-dzieciece-deuter-kid-comfort-active-sl-denim?gclid=Cj0KCQiAxc6PBhCEARIsAH8Hff1TfkL6zm5wk7d9UgaR9wIVDotcIKP6nYzCm5rxRjc-hU9JxFDCtbwaAtqsEALw_wcB

 

Znalazłem jeszcze taką wersję:

 

https://www.decathlon.pl/p/nosidelko-turystyczne-kid-confort-plus/_/R-p-X8337899

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla potomnych :

kupiłem fotelik 9-36kg Sparco  do swojego auta - badziew straszny plastikowy twardy praktycznie bez regulacji ale wielki napis SPARCO na zagłówku jest czyli punkty do lansu są ;)

za to fotelik 9-36 kg od GB w aucie żony mogę polecić z czystym sumieniem - super wykonany, z regulacją wszystkiego, po skorupie i wadze czuć ze to kawał porządnego sprzętu . 

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, STIFF napisał:

a jak często , długo, intensywnie chcesz tego uzywać? No i w jakich warunkach?

 

Początkowo, to marcowe wakacje w okolicach równika. Więc ciepło i wilgotno.

A jak się spodoba, to będą też inne wyjazdy z tym sprzętem.

Dziecko będę nosił dużo, 11 kg, ale jeszcze nie chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...