Skocz do zawartości

SUBARU XV


giepa

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam za soba przesiadke z XV SBD na Levorga. Na papierze to jest o 23 KM więcej, ale za to 100 Nm mniej, lecz w szerokim zakresie obrotów (1.800-4.800). Jeździ się tak przyjemnie, że aż się sobie dziwię, po jakiego groma mi było kupywać diesla? 

 

Co do Kia Sportage, to miałem jazdę próbną siostrzanym modelem Tucson z 1.6T-GDI 7DCT 177KM. Gdyby tylko napęd AWD był nieco lepszy, dziś jeździłbym Hyundaiem. Wygląd, wyposażenie, wykonanie, wyciszenie i możliwość konfiguracji - na bardzo przyzwoitym poziomie. Dodatkowo przystępna cena i warunki gwarancyjne oraz bliskość salonu - to miało być głos rozsądku.

 

Wygrało jednak serce po trzech jazdach próbnych Levorgiem ;)

 

Czego życzyłbym sobie w XV, a czego nie dostałem? 

SBD+CVT lub 1.6DIT+CVT. 

Chociaż Karasa rozumiem i mogę mu przytaknąć, sam poszedłem inną drogą - może i jemu się uda coś znaleźć dla siebie. 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
4 godziny temu, _adi napisał:

 

Czy któryś z Szanownych użytkowników XV chciałby się pozbyć fotela pasażera? Może być zniszczony. Potrzebuję z niego tylko czujnika zajętości.

 

4k pln i moj prawy jest twój :biglol::biglol: oczywiscie bez poduchy. Na alledrogo jest fajny komplet tapicerki z levorga w tej kwocie. moze daloby rade przeszczepic

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, _adi napisał:

Czy któryś z Szanownych użytkowników XV chciałby się pozbyć fotela pasażera? Może być zniszczony. Potrzebuję z niego tylko czujnika zajętości.

adi jak widzisz "czujka zajętosci w fotelu" XV u wszystkich użytkowników "osiołka" na forum jest w trybie zajętości ;) pozostaje Ci szukać na Alledrogo lub OLX :) Powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto szmatka bez dużej kompresji.
ec98613f855ae4b0e7d429ebe86ea0c3.jpg

Zdecydowanie zbliżona do substancji wokół selektora biegów.

A czepiając się drobiazgów, to wizerunek auta z otwartymi drzwiami ma się nijak do wyglądu XV.

Postukałem w dach, drzwi, wydaje się względnie OK. Rozmawiałem z miłym panem i zapytałem czy trzeba planować dodatkowe wygłaszanie po zakupie, to stwierdził, że to poprawiono. No, ale co innego mógł stwierdzić ...

Schowek też jest dramatycznie mały. Ale wykończenie generalnie bez zastrzeżeń, a podobno ten egzemplarz z targów to nie jakiś prototyp na targi tylko z serii.

Pytałem o silnik(i) z Levorga, ale przynajmniej tutaj twierdzą, że jedyny pewnik na teraz to 2.0NA.




Sent from my iPhone using Tapatalk



Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
22 godziny temu, remano napisał:

Mam pytanie do Szanownych. Czy da się "przeszczepić" bez większych problemów oryginalną stację multimedialną (rzecz jasna z obudową) z XV MY16 do MY13?

Gdzieś już na forum było, że nie da się. To znaczy zapewne wszystko na upartego da się zrobić, jednak tu wymaga to za dużo przeróbek zwiazanych z kablami.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

należałoby postawić obok siebie auto z 2012-14  i z 2016 w jednym i  drugim wyciągnąć radio/stacje multimedialną i zobaczyc jak wygląda wiązka...

Osobiście nie pchałbym się w stacje OEM gdyż na rynku jest cała masa aftermarketowych stacji na androidzie czy  marek Car Audio "Premium" ( być  może produkowanych w tym samym miejscu nie wiem  nie wnikam) z ciekawszymi bebechami, dokładniejszą nawigacją i tańszymi oraz częstszymi aktualizacjami. Przyciski z kierownicy oczywiście wszystkie działają. 

Edytowane przez Karas
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie szanowni forumowicze - dawno mnie nie było - widzę, że rozmowa poszła o kilka kart do przodu... właśnie doczytuję zaległości... :-) wczoraj sprzedałem po roku "następcę" mojego XV - czyli Forda C-Maxa - to też jednak nie było to... mimo, że zgrabne, cichutkie, szybciutkie, w miarę oszczędne i przebogato wyposażone, to... jednak czegoś mu brakowało... na pewno za miękkie zawieszenie, na pewno za mały prześwit, na pewno zbyt tatusiowaty charakter... czas zatem iść dalej - po kolejne z listy... :-) w środę odbiór... :-) tym razem będzie to Seat Ateca Style benzyna 1,4 150 KM 4x4 manual white nevada - tylko felgi wziąłem czarno - białe i większe - od wyższej wersji (w V-Techu będzie podbity bezinwazyjnie "boxem" o dodatkowe 26 KM - już się wstępnie umówiłem) - tej marki jeszcze w garażu nigdy nie gościłem... zobaczymy jak będzie... po jazdach próbnych mam miłe wrażenia - cichutki, zwarty, dość sprężysty, obszerne wnętrze, zwrotny, szybki, zrywny, fajnie się trzyma na drodze - jeżdzi się nim jak gokartem - jakieś takie wrażenia miałem, jest zadziwiająco oszczędny (wyłączane okresowo 2 cylindry), długa gwarancja (4 lata w standardzie lub 150 tyś km), nie oklepany jeszcze na drogach w PL wygląd i ... 26 tyś zł tańszy od tożsamo wyposażonego VW Tiguana - od którego jest o prawie 120kg lżejszy do tego... zobaczymy jak się będzie sprawował - niebawem urlop - to się podzielę wrażeniami z jazdy po krajowych drogach... :-)

pozdrawiam serdecznie życząc miłego weekendu! będzie wyglądał w zasadzie dokładnie taki jak ten na załączonym foto... już się nie mogę doczekać... :-)

 

ps.: mógł być nowy XV II ale... po pierwsze jest wg mnie brzydszy niż XV I , po drugie patrząc na zdjęcia w necie i gołe blachy tu i tam - cichszy też od poprzednika raczej nie będzie, po trzecie momentem i elastycznością ani przyśpieszeniem także nie grzeszy jak widzę po opisach i opiniach, a po czwarte to byłem u FREYA w Łodzi spytać o dostępność - to powiedzieli, że w PL pierwsze zamówienia wyjdą po niego w październiku - więc rocznik 2017 będzie dostępny na... grudzień tego roku..., stwierdzili zatem (i słusznie), że większość dealerów zaczeka na styczeń/luty, aby mieć roczniki 2018, a nie 2017... podsumowując - do kupienia XV II będzie w PL tak na prawdę od marca/kwietnia 2018 r.... nie będę przecież prawie  rok czekał... :-)

 

2017-Seat-Ateca-1.jpg

Edytowane przez reality
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat Ateca średnio mi się podoba (wszystkie inne modele Seata jakoś lepsze wrażenie robią), ale koncepcyjnie jako kompaktowy SUV mi pasuje, ceny ma rozsądne... Także też czekam na relację ;)  Box fajna sprawa ale czy na gwarancji to dobry pomysł? Bo w VW silniki chyba nie się zbyt długowieczne :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za mile slowa - zdam wstepna relacje z jazdy juz po kilku dniach... Sam jestem ciekawy jak bedzie... Pozdrawiam serdecznie. :-)

Edytowane przez reality
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6/3/2017 o 22:46, reality napisał:

po trzecie momentem i elastycznością ani przyśpieszeniem także nie grzeszy jak widzę po opisach i opiniach

 

a to ktos juz jezdzil nowym XV??:O

 

Dnia 6/3/2017 o 22:46, reality napisał:

do kupienia XV II będzie w PL tak na prawdę od marca/kwietnia 2018 r.

 

a niby dlaczego dealerzy mieliby czekac z zamowieniami? :o Nowy model wchodzi i co, nie beda go chcieli od razu sprzedawac? Albo miec demowek tak wczesnie jak to jest mozliwe? Nie chca zarabiac pieniedzy? :P Nie wiem, ciekawie sie czyta Twoje obszerne opisy, ale niektore Twoje teorie i stwierdzenia to doprawdy nie wiem skad sie biora... :huh:

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedy bedzie nowy XV w sprzedaży wyjdzie w praniu. To że deler bedzie miał demowke nie oznacza że z demówką przyjedzie kontener XV na sprzedaż. Bedzie demówka, zacznie się zbieranie zamówień, zacznie się marudzenie że dostawy są niewystarczające i na auta "według twojej konfiguracji (kolor wersja)" trzeba będzie czekać - czasami krócej czasami dłużej - wiem jak było w przypadku mojego XV. Także w przypadku Subaru w Pl tak to wygląda tzn albo bierzesz to co jest w salonie na podwórku albo czekasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko w Subaru trzeba czekać...interesował mnie kiedyś Superb benzyna z 4x4 w sedanie nie dość że jazdę próbną miałem ośką w dieslu to jeszcze kombi a na interesującą mnie konfigurację okres oczekiwania był od 4 do 6miesięcy! W volkswagenie tak samo, jeśli nie podpasuje ci to co na placu to czekac trzeba podobnie. Reasumując, nie tylko na Subaru trzeba czekać w PL :wacko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, adamW202 napisał:

Reasumując, nie tylko na Subaru trzeba czekać w PL

 

jak i nie nie tylko w PL trzeba czekać na auto z zamówienia 

 

tyle, ze w przypadku Subaru (jak też innych marek japońskich) możliwości konfiguracji są zazwyczaj bardzo skromne sprowadzające wybór do wersji wyposażenia i koloru 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Than_Junior napisał:

a to ktos juz jezdzil nowym XV??:O

Silnik FB20 o mocy wyższej o  jeden koń mechaniczny (bezpośredni wtrysk benzyny) - dynamika auta się nie zmieni w porównaniu z obecnym XV. To mial na myśli @reality

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Than_Junior napisał:

a niby dlaczego dealerzy mieliby czekac z zamowieniami? :o Nowy model wchodzi i co, nie beda go chcieli od razu sprzedawac? Albo miec demowek tak wczesnie jak to jest mozliwe? Nie chca zarabiac pieniedzy?

podsumowując zapewne dealerzy będą chcieli jak najszybciej ruszyć z przyjmowaniem zamówień ale od przyjęcia zamówienia na Subaru do jego realizacji jest długa droga dlatego też @reality napisał :

Dnia 3.06.2017 o 22:46, reality napisał:

do kupienia XV II będzie w PL tak na prawdę od marca/kwietnia 2018 r

chyba że ktoś zamówi nowy model już teraz bez jazd testowych ale czy znajdzie się taki odważny ?;)

A jak okaże się że nowy XV jest ultra to pewnie na zamówiony egzemplarz trzeba będzie czekac pare ładnych i długich miesięcy

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie wieczorową porą...:

 

do Than_Junior: piszę tylko to co usłyszałem na mini targach samochodów w Łódzkiej hali expo w ostatni majowy weekend - był tam FREY - wystawiał Subaru - gdy spytałem o XV II - trzech obecnych tam pracowników powiedziało wprost, że nie chcą zostać ze starym rocznikiem w nowym roku, więc oni bynajmniej zamówienia na pierwsze auta DO SPRZEDAŻY (podkreślam: do sprzedaży) zrobią na XV II dopiero w 2018 roku aby od razu nie być w plecy ze starym rocznikiem... to usłyszałem - to napisałem... o demówkach/testówkach nic nie mówili i nic o tym nie pisałem bo nic o tym nie wiem... ZATEM BEZ FANTAZJOWANIA I PARAFRAZOWANIA - PROSZĘ :-) . w kwestii danych silnikowych przekładających się na osiągi w XV II - poczytaj sobie na australijskich stronach Subaru - stąd czerpię wiedzę - bo tam i w Nowej Zelandii XV II - będzie najpierw... Mają dane i różowo to nie wygląda... poza tym nawet po opisach w prasie motoryzacyjnej - szału ten nowy silnik nie robi - ani w momencie obrotowym, ani w mocy - więc mniemam że będzie tożsama lipa co w XV I... A wystarczyło tam wrzucić silnik z Levorga chociażby... :-) Inna sprawa że ja bym akurat "first edition" - czyli auta z pierwszych miesięcy produkcji nie kupił - przerabiałem to onegdaj w przypadku KIA Ceed - więcej tego nie uczynię... :-) DZIĘKI zaś za pochwałę moich opisów - to taka pozostałość z "lat szczenięcych" w innych okolicznościach - gdzie moje reportaże musiały być długie i choć w miarę ciekawe... :-)

 

do Karas: święte słowa - bierzesz co jest albo przysłowiowy "wypad" - tak to działa w przypadku Subaru w PL i to jest niestety prawda... zaś klient ma być zadowolony że w ogóle ma Subaru... ehhh - szkoda gadać... dodam tylko, że obecność pojedynczej demówki u dealera na pewno w tym przypadku faktycznie nie oznacza kontenera egzemplarzy do wolnego wyboru dla klienta... :-)

 

do AdamW202 i do Ketivv: ...tylko że w przypadku Skody masz full wersji, opcji, dodatków, gadżetów, silników, napędów, itd., zaś w Subaru masz albo 2,0i albo... 2,0d... i max 2 lub od wielkiego dzwonu ewentualnie "aż" 3 opcje gotowego wyposażenia - też mi wybór..., personalizacja zerowa, dlatego politykę Skody rozumiem, a polityki Subaru nie rozumiem... :-) - zatem popieram słowa użytkownika Ketivv - że wybór w Subaru jest skromny - choć ujął to baaardzo delikatnie - wyboru po prostu nie ma... :-)

 

do Mechanik i do FabSub i do Ketivv: TAK dokładnie to miałem właśnie na myśli... a do tego w Subaru strasznie zaszaleli - dodali "aż" 6 KONI MECHANICZNYCH! To będzie rewolucyjna i szokująca zmiana zapewne... a wystarczyło nie kombinować i wsadzić motor z Levorga - tak , wiem - powtarzam się... :-)

 

pozdrawiam Panowie.

 

 

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez reality
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...