Skocz do zawartości

SUBARU XV


giepa

Rekomendowane odpowiedzi

Przed chwilą, OBK CVT napisał:

 

Mój to 'dymiąca strzała' :D ma szmoc i można nieźle pociskać. Dopóki się nie rozpadnie :biglol:

No pięknie, mam nadzieję, że nie spotkam Cię na trasie jak ciągniesz za sobą chmurę czarnego dymu. 

Chodziło mi o to, że OBK, Forek czy XV z silnikami NA z natury nie nastrajają do bardzo szybkiej jazdy. Dodaj do tego EyeSight i prawie książkę można czytać podczas jazdy. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, OBK CVT napisał:

Ty masz jakąś obsesję, tego biadolenia już chyba nie można brać na poważnie :biglol:

A może madoks czy inny wuj shakował ci konto?

Jak ci auto nie pasuje to je sprzedaj, kup inne dające więcej funu z jazdy i osiągniesz nirwanę

prosze Cie daj mnie do "ignoruj uzytkonika" ( co własnie zrobiłem z Tobą) i przestan nagabywac :blink: nie chcesz czytac nie musisz.

XV to leniwy baleron i nawet nie ma szans na cos mocniejszego. To proste stwierdzenie faktu.

Sam przypadkiem nie zrobiłes ze swojego wozu kopcącego wehikułu  bo potrzebywałeś więcej szmocy ? :biglol:

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Karas napisał:

prosze Cie daj mnie do "ignoruj uzytkonika" ( co własnie zrobiłem z Tobą) i przestan nagabywac :blink: nie chcesz czytac nie musisz.

XV to leniwy baleron i nawet nie ma szans na cos mocniejszego. To proste stwierdzenie faktu.

Sam przypadkiem nie zrobiłes ze swojego wozu kopcącego wehikułu  bo potrzebywałeś więcej szmocy ? :biglol:

Leniwy baleron-idealne określenie:) Ja ostatnio po przekroczeniu magicznej liczby 15000km zaczynam słyszeć ciekawe dźwięki z rejonu bagażnika/klapy/plastików w tym obszarze. Wyobrażam sobie wtedy, że mam rajdową, a nie cywilną impreze i tak ma być- głośno, skrzypiąco i surowo!Do tego z przodu w zawieszeniu coś zaczęło sobie wesoło stukać.Na przeglądzie dowiemy się ocb.Widocznie polna droga dojazdowa do domu jest sporym hardcorem i sprzęt się po prostu zużywa (sarkazm:)).Nie udzielam się tu zbytnio i nie wylewam żali ale jak tak patrze na tego mojego XV i mysle sobie ile on kosztował i co daje w zamian to dochodzę do wniosku, że jego kupno to nie była jedna z najlepszych decyzji (łagodnie mówiąc). 

Edytowane przez beemowiec
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu widzę nadal to co zwykle :biglol: kupcie sobie w końcu inne auto, będzie szybsze, nie bedzie trzeszczało i nic w zawieszeniu sie nigdy nie wytłucze. Ja wiem że Wy tylko wyrażacie swoją opinię ale kupcie auto innej marki, za podobne pieniądze, traktujcie je potem tak jak traktujecie swoje XVły i wróćcie na forum za parę miesięcy może za rok by podzielić sie doświadczeniami. Chciałbym usłyszeć jak to zachwyceni jesteście perfekcyjną jakością Skody, Suzuki czy BMWe. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Karas napisał:

można modzić ale nie jest to rozwiązanie dla osoby kupującej nowy samochód. Najlepiej kupić coś mocnego w serii niż bawić się w ten sposób

 

Z tego co widzę w dziale sprzedam to ketivv ma XV SBD z "podwyższoną mocą" na sprzedaż . 

Co do możliwości jakie daje XV 2.0i to IMO moc jest wystarczająca = widocznie jestem tą "właściwą grupą docelową" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Tsunetomo napisał:

A na koniec - i tak czeka nas wszystkich jazda elektorwózkami, w których będzie przycisk - emituj dźwięk np. boxera z Subaru ;)

Nie tak dawno woziłem się może nie elektrowozem ale nowym Mustangiem 2.3 turbo ecoboost coś tam. 315 KM jakoś nie zwalało z nóg choć i nie brakowało mocy ale przy spokojnej jeździe głośniki fajnie symulowały dźwięk V8, czytałem o tym wcześniej i myślałem że to musi być straszna wiocha ale w rzeczywistości było to całkiem fajne.

Nie jestem obiektywny, nie jeździłem wersją V8 więc nie mam porównania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak patrzę na opinie w pismach motoryzacyjnych dotyczące polecanych wersji silnikowych używanych aut (różnych marek ) to najczęściej piszą " polecamy  niewysiloną wersję   benzynową bez turbo . Taki znak czasu . Im bardziej wysilony silnik tym mniejsza jego trwałość. Oczywiście są wyjątki , ale żeby poczuć moc i prędkość są lepsze środki do przemieszczania się niż samochód.    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, adamW202 napisał:

kupcie auto innej marki, za podobne pieniądze, traktujcie je potem tak jak traktujecie swoje XVły i wróćcie na forum za parę miesięcy może za rok by podzielić sie doświadczeniami. Chciałbym usłyszeć jak to zachwyceni jesteście perfekcyjną jakością Skody, Suzuki czy BMWe. Powodzenia!

 

OK ;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, OBK CVT napisał:

Mój to 'dymiąca strzała' :D ma szmoc i można nieźle pociskać. Dopóki się nie rozpadnie :biglol:

 

Mój OBK jest całkiem żwawy, zwłaszcza jak mu się wdepnie, spalanie skacze jednak wtedy w rejony benzynowe. Brakuje trochę mocy dołem, przy spokojnej jeździe. Poczekam do końca gwarancji i jak Twój się nie rozpadnie do tego czasu to też sobie trochę NM i KM dodam.

A tak porównując OBK do XV-a małżonki to jak siadam w XV cieszy mnie jego prostota i bezpośredniość, jeżdżę nim na tyle mało, że nie wkurzają mnie jego wady, za to cieszą mnie jego zalety.

Zwyczajnie XV to fajne i ładne auto jest, do tego nie muszę oglądać zielonego kurczaka na masce, a i gdzieś w tyle głowy Colin (całkiem bezpodstawnie) drzemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, meci napisał:

ak patrzę na opinie w pismach motoryzacyjnych dotyczące polecanych wersji silnikowych używanych aut (różnych marek ) to najczęściej piszą " polecamy  niewysiloną wersję   benzynową bez turbo

 

no to 2.0 DIT musi być całkiem do d...

podobnie jak i inne jednostki turbo Subaru ;)

 

taki żarcik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, meci napisał:

ale żeby poczuć moc i prędkość są lepsze środki do przemieszczania się niż samochód.

 

Święta prawda, byle 500-tka na dwóch kołach ma lepsze osiągi niż Forek XT. Moja miłość do jednośladów nie znajduje jednak zrozumienia u lepszej połowy.

A tak się przed ślubem maskowała....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Strusiu72 napisał:

A tak porównując OBK do XV-a małżonki to jak siadam w XV cieszy mnie jego prostota i bezpośredniość,

 

to mamy różne pojęcia "bezpośredniości"

 

jeździłem 2.0i CVT udało mi się też przejechać OBK 3.6 (Dieslem nie jeździłem) 

 

bezpośredni to jest STI, stary WRX ale nie XV CVT ;)

 

choć może w porównaniu do OBK można odnieść takie wrażenie

14 minut temu, meci napisał:

żeby poczuć moc i prędkość są lepsze środki do przemieszczania się niż samochód

 

 

nie ma lepszych

 

no może rower ;)

Edytowane przez ketivv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, ketivv napisał:

 

to mamy różne pojęcia "bezpośredniości"

 

jeździłem 2.0i CVT udało mi się też przejechać OBK 3.6 (Dieslem nie jeździłem) 

...

nie ma lepszych

no może rower ;)

Wierz mi, po relaksującym OBK SBD - XV jest szczytem bezpośredniości ;)

 

Kocham rower, maks jechałem z góry w alpach na serpentynie 93 km/h, było fajnie choć niezbyt mądrze. Motor daje podobną frajdę bez wspinania się pod górę. Tu mi się włączyła nostalgia, rowerem jeżdżę, motoru tymczasem nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Strusiu72 napisał:

do tego nie muszę oglądać zielonego kurczaka na masce

Ale nowe modele z kurczakiem są całkiem spoko (piszę to zupełnie szczerze) a szczerze także mówiąc to nigdy nie myślałem o Colinie przymierzając się do wolnossącego XV;)pewnie dlatego nie jestem zawiedziony jego dynamiką, dostałem co chciałem. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem. Liczy się wnętrze ;)

1 minutę temu, adamW202 napisał:

Ale nowe modele z kurczakiem są całkiem spoko

Też przez chwilę podobał mi się nowy Superb, do czasu jazdy próbnej. TDI 190 HP, który jeździł gorzej niż SBD Subaru, DSG mulące przy ruszaniu, przaśne wnętrze, niedziałające wspomagacze elektroniczne (testując za radą sprzedawcy aktywny tempomat prawie wjechałem w auto jadące z przodu).

Podziękowałem i kupiłem OBK.... taniej :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, ketivv napisał:

no to 2.0 DIT musi być całkiem do d...

podobnie jak i inne jednostki turbo Subaru ;)

 

taki żarcik

Absolutnie nie uważam , że silniki turbo są gorsze od wolnossących. Niektóre marki produkują obecnie wyłącznie silniki turbo .W tej chwili ciężej  jest kupić nowy samochód bez turbo niż z turbodoładowaniem . Kwestia wyboru na czym bardziej ci  zależy, jak do ścigania pod światłami to tylko DIT .    

32 minuty temu, ketivv napisał:

nie ma lepszych

 

no może rower ;)

rower też , ale ja myślałem o samolocie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maksymalny moment jest dostępny natentychmiast i NIKT szans nie ma

Wracając do XV to chyba nie ma na rynku innego auta tej wielkości z wolnossącym benzyniakiem i takim napędem jak XV w manualu, czy może się mylę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, adamW202 napisał:

Wracając do XV to chyba nie ma na rynku innego auta tej wielkości z wolnossącym benzyniakiem i takim napędem jak XV w manualu, czy może się mylę?

 

jeśli chodzi o tego typu auto, nowe nie ma tylko XV ma centralny dyfer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...