Skocz do zawartości

SUBARU XV


giepa

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia ‎23‎/‎03‎/‎2017 o 09:21, Karas napisał:
Forester, który jest niewiele droższym autem ( imo cena XV jest za wysoka) a większym, bardziej rodzinnym, bardziej komfortowym, z takimi samymi osiągami, z X-mode, z CVT w dieslu z mocna benzyną

 

Zobaczymy z jakimi silnikami wyląduje ostatecznie nowy XV, ale x-mode jest.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Edit: Otrzymałem pocztą pakiet informacji z Subaru po wizycie na stoisku w Genewie. Jest tam m.in. folder o nowym XV, MY18. I ciekawe info, że można poprosić o więcej szczegółów, ale te będą dostępne od grudnia 2017. No to już jest jakaś wskazówka .

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

xv_1-4.jpg

xv_2-4.jpg

xv_3-4.jpg

xv_4-4.jpg

Edytowane przez rafacon
Dodałem skan
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

Byłem przed chwilą w naszym serwisie. Na podnośniku XV D. Okazało się, że właśnie wymieniają sprzęgło. Wymieniane jest pierwszy raz, przy przebiegu .... 399.800 km.

Aha, DPF też oryginalny ...

 

Pozdrowienia

Edytowane przez Dyrekcja
  • Lajk 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dyrekcja napisał:

Byłem przed chwilą w naszym serwisie. Na podnośniku XV D. Okazało się, że właśnie wymieniają sprzęgło. Wymieniane jest pierwszy raz, przy przebiegu .... 399.800 km.

Aha, DPF też oryginalny ...

 

Pozdrowienia

No to może Ketivv rozmyśli się i zrezygnuje ze sprzedaży lub podbije cenę :yahoo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Sławek1 napisał:

No to może Ketivv rozmyśli się i zrezygnuje ze sprzedaż

 

poniekąd sam się zmusiłem do sprzedaży kupując kolejne auto, XV jako "projekt" się dla mnie wyczerpał i zwyczajnie środki na układane w myślach nieco przewrotne mody XV wydałem na inne auto 

 

taka proza życia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Dyrekcja napisał:

 

Byłem przed chwilą w naszym serwisie. Na podnośniku XV D. Okazało się, że właśnie wymieniają sprzęgło. Wymieniane jest pierwszy raz, przy przebiegu .... 399.800 km.

Aha, DPF też oryginalny ...

 

 

z ciekawości zapytam czy chodzi o Subaru Imprezę XV czy o Subaru XV (u nas w sprzedaży od 2012 roku) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, mechanik napisał:

co to za autko zanabyłeś?

 

33635089836_696c664938_c.jpg

forumowe BMW X1 ;)

 

pewna koncepcja tego auta i związanych z nim modów pojawiła się u mnie w ubiegłym roku 

https://forum.subaru.pl/topic/68552-czy-kupiłbyś-xv-raz-jeszcze/?do=findComment&comment=2510968

 

od początku stycznia b.r. poszukiwałem auta benzynowego (miałem parę swoich typów w tym i Subaru) wtem pojawiło się na tutejszym forum ogłoszenie X1 w fabrycznej konfiguracji z mojego punktu widzenia niemalże "szytej na miarę"

przy okazji serdecznie pozdrawiam usera p@dre 

 

w skrócie w ten oto sposób zbłądziłem w nieznanie 

 

gdzieś tam korcił mnie dalej XV, sądzę, że nowy XV będzie lepszy ale paleta silników ... no cóż mało atrakcyjna

Edytowane przez ketivv
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Dyrekcja napisał:

wymieniają sprzęgło. Wymieniane jest pierwszy raz, przy przebiegu .... 399.800 km.

 

Zacny przebieg.

BTW na ostatniej pojeżdżawce w Oleśnicy poznałem kolegę który ma OBK-a 2013 diesla z prawie 10x większym przebiegiem od mojego czyli ponad 260 tys km :huh:

 

1 minutę temu, ketivv napisał:

BMW X1

 

Ja uciekłem z X3 w subaru, ty odwrotnie :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, OBK CVT napisał:

Ja uciekłem z X3 w subaru, ty odwrotnie

 

na tą chwilę to jeszcze nie uciekłem, dzisiaj XV jeździłem a i jutro jakiegoś "tripa" mam w planach ale faktycznie za każdym razem jak nim jadę życzę XV by znalazł "dobry dom"

 

celowo doczekałem do prezentacji nowego XV nie wiem może licząc na cud ;)

 

 

porównanie XV (wersja z relingami) vs X1

32947436363_1d0017dfd8_h.jpg

 

 

 

 

Edytowane przez ketivv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez uciekłem z X3. IMHO najgorsze auto jakim jeździłem. Jak juz jeździło (bo laweta była grana 5 razy w pierwszym roku), to klekot dyszla 2.0 gorszy niż w Skodzie. Shame on you, BI Em Dablju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, OBK CVT napisał:

 

U mnie dwukrotnie wymieniali rozrząd który miał być na wieczność, miałem wodę we wszystkich drzwiach i szalejącą elektrykę a trzy tyg po gwarancji padła skrzynia.

Oczywiście olali mnie totalnie ;)

 

każdy z nas ma jakieś doświadczenia motoryzacyjne i na ich podstawie wyrabia sobie zdanie o marce 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ketivv napisał:

na ich podstawie wyrabia sobie zdanie o marce 

 

Oczywiście.

Swoją drogą bardzo zmieniła się strategia BMW od czasów w których ja kupowałem swoje auto.

Teraz masz pięć lat serwisu w cenie i za parę tysięcy pięć lat gwarancji.

Do dziś pamiętam że serwis po 60 tys kosztował 3500 bez materiałów ;) 

Faktura miała metr długości i zawierała ponad 100 pozycji ;)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, OBK CVT napisał:

 

Oczywiście.

Swoją drogą bardzo zmieniła się strategia BMW od czasów w których ja kupowałem swoje auto.

Teraz masz pięć lat serwisu w cenie i za parę tysięcy pięć lat gwarancji.

Do dziś pamiętam że serwis po 60 tys kosztował 3500 bez materiałów ;) 

Faktura miała metr długości i zawierała ponad 100 pozycji ;)

 

 

 

Haha, u mnie nie mogli uporać się z wyciekami z chłodnicy. Każdy wyjazd ponad 300km kończył się lawetą. Auto na gwarancji, ale co człowiek czasu stracił to jego. Moze teraz jest lepiej. Mój znajomy tłucze 5-ki po 300k km w 4 lata i nic, ale tam silniki większe są. Czytałem gdzieś, ze x3 to mało udany model a i ten silnik 2,0 cierpiał na jakieś bolączki. Jak widać nie tylko Subaru ;)

 

Edytowane przez Tsunetomo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnie to bywa z autami

Miałem kiedyś B6, 

Pierwsza trasa, na liczniku 400 km. i nagle silnik w tryb awaryjny.

Doturlałem się do autoryzowanego serwisu. Byli mocno zdziwieni. Pomogli zdobyć auto zastępcze (kilka telefonów)

Okazało się, że jakiś układ padł, który nie miał prawa paść. Aby wymienić pół samochodu ponoć rozebrali. Naprawa oparła się o jakieś miasto na W. Podobno 3 wyprodukowane auto miało wadę tej części.

A Volvo. S80, D5 i padła skrzynia przy 100kkm. Tak na granicy gwarancji. Decyzja importera, wymieniać. Przyjechała nowa. zamontowali i nic. Przyjechała ponoć wadliwa. Następna, którą montowali była ok

BMW 1 jeździła bezawaryjnie w koło komina kilka lat i pewnego dnia silnik tylko zabuczał. Przebieg chyba troszkę ponad 100kkm. Diagnoza, przeskoczył łańcuch

Dealer się wypiął. 

Awaria może zdarzyć się w każdym aucie. 

Ostatnio widziałem jak na lawetę wciągali pachnąca nowością E klasę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.03.2017 o 15:41, Dyrekcja napisał:

Byłem przed chwilą w naszym serwisie. Na podnośniku XV D. Okazało się, że właśnie wymieniają sprzęgło. Wymieniane jest pierwszy raz, przy przebiegu .... 399.800 km.

Aha, DPF też oryginalny ...

 

Pozdrowienia

Może warto zacząć wątek o BMW, bo nie za bardzo w temacie jestem . Wątek dotyczy XV, a  co na temat trwałości Imprezy XV inni posiadacze mogą powiedzieć ? Jeżeli  z przebiegiem 400.000 km diesel ma wymieniane po raz pierwszy sprzęgło to naprawdę dobry egzemplarz.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak napisał:

5 godzin temu, MKK napisał:

Różnie to bywa z autami

Jedno jest pewne w chwili obecnej nie ma aut bezawaryjnych. Japońskie niemieckie "jeden pies".   Subaraki psują się tak samo jak BMW nie ma reguły . Ketiv miał przygody ze swoim XV , OBK CVT też z tego co kiedyś pisał na forum a będąc w Dzierżoniowie na przeglądach za każdym razem widzę całe podwórze Subaryn nowych/starych którym coś tam dolega. W chwili obecnej kupując kolejny samochód na pewno zainteresowałbym się ofertą BMW ze względu na różnorodność palety silnikowej we wszystkich modelach marki, których po prostu brak w modelach Subaru.

Być może jest jeszcze nadzieja na 1,6dit w XV...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...