Skocz do zawartości

SUBARU XV


giepa

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, Strusiu72 napisał:

Ketivv przesiadł się na X1


nie do końca ;)

 

7 godzin temu, Strusiu72 napisał:

dalej siedzi na forum Subaru

 

czy aktualne posiadanie Subaru i to konkretnego modelu to wymóg formalny lub nieformalny bytności na tutejszym forum lub dziale poświęconym konkretnemu modelowi ?

 

7 godzin temu, Strusiu72 napisał:

może na forum BMW bez dresów nie wpuszczają

 

jak się okazuje dres nie jest wymagany, co naraziło mnie na niepotrzebne koszty, lekki nie był ;)

 

 

7 godzin temu, Strusiu72 napisał:

Trochę to chore... Jak żyć?

 

chore, ale nie takie rzeczy świat widział 

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam:

 

do OBK CVT: hihihi... - teoretycznie...? - nie, praktycznie też XV I miałem (nawet zamieszczałem tu swoje foty) - przez ponad 18 miesięcy był mój :-) - ale powiem szczerze - wydawało mi się, że mi w Pointcie łódzkkim powiedzieli, że właśnie powoli kończy się na coś tam w nim gwarancja, jak zmieniałem u nich koła - programowałem czujniki przed sprzedażą - dlatego też jakoś tak mi w pamięć zapadło że pewnie 2 lata jest tej całej gwarancji... ale może chodziło im o coś innego (o jakieś konkretne podzespoły, części, usługi...? - nie wiem - tematu nie drążyłem, bo autko i tak zaraz sprzedawałem)... zatem kajam się za pomyłkę - przepraszam jeśli popełniłem błąd - nie zamierzałem pomniejszać niczego kosztem wizerunku marki Subaru. przecież gdyby mi się swego czasu XV I nie podobał - to bym go nie kupił, a że potem wyszły niedostatki - to nastała pora zmian na inne auto... ot co...

 

do Strusiu72: i widzisz, poruszyłeś tu czułą strunę - nie bez racji...

 

Otóż powiem Ci tak - do forum Forda się zapisałem gdy nabyłem C-Maxa - szukałem nań oprócz zwykłych kontaktów, także skutecznej opcji pomocy w kwestiach związanych z navi do systemu Forda SYNC II jaki miałem w C-Maxie... wiesz co - forum Forda jest martwe dopóki im nie zaproponujesz za pomoc kasy... do chwili gdy tylko pytałem o poradę i próbowałem po prostu przedstawić się, zagadać - była cisza w wątku ogólnym o C-Maxie i w wątku szczegółowym o navi dla obsługi systemu SYNC II... byłem tam jakby niewidzialny... wtem ktoś zaproponował, że za około 300zł mi pomoże (tylko wyłącznie na priv aby nikt nie widział "o co kaman", bo więcej klientów nie nałapie)..., potem kolejny to powielił i kolejny... i forum nagle "ożyło"... czyli można być "koleżeńskim" - ale akurat w Fordzie wyłącznie za kasę... finalnie sprawę wyjaśnił mi znajomy za przysłowiowego "browara" wypitego wspólnie przy grillu - okazało się że to nie usterka lecz kwestia ustawień... poza tym Ford to głównie obsługa flotowa (Focusy, Fiesty, Transity...) - ile można gadać o tym jak to ktoś swoim firmowym Focusem z firmy X ścigał się na trasie z firmową Fiestą z firmy Y... Albo kto i za ile może zamienniki tarcz do Transita załatwić, żeby było taniej i żeby można było szefa w korporacji naciągnąć, że się dało za naprawę więcej niż w rzeczywistości...  Nuda!

 

Na forum Volkswagena zaś wciąż jest jeszcze fajnie - tam też się czasem "udzielam" - miałem Golfa bądź co bądź nie tak dawno temu... nikt mnie tam nie przegania, nikt nie zastanawia się dlaczego rozmawiam - po prostu jest miło - to też ludzie z pasją, kochają zloty, dyskutują - może to trochę inna socjologicznie grupa niż forumowicze Subaru ale wcale nie gorsza - po prostu inna - też pasjonaci marki - a Golfa to już szczególnie... :-)

 

Natomiast forum Seata to w zasadzie chyba dopiero jakby raczkuje - a wątek Seata Ateca to jeszcze wcale nie istnieje - po prostu model ten jest jeszcze mniej popularny w Seacie na PL niż model XV w Subaru na PL - tak sądzę, więc po prostu nie ma z kim tam dyskutować - trzeba zaczekać na rozmówców jak zakupią swoje Ateci - przecież sam z sobą dyskutować nie będę... :-)

 

Jestem też uczestnikiem forum Skody (miałem Felicie), KIA (miałem Ceeda), Toyoty (żona miała Yarisa), Fiata (żona użytkuje obecnie Sedici) - ale tam też się jakoś rozmowy nie kleją... Po prostu tam czasem zaglądam - tylko tyle... Najciekawiej jest wg mnie (oczywiście wśród modeli jakie posiadałem) w wątku o XV (forum Subaru) i w wątku o Golfie (forum VW)... dlatego w tych miejscach po prostu bywam, dyskutuję - tak jak się to robi ze znajomymi w Pubie - na podobnej zasadzie tu wchodzę...

 

Nie chcę nikogo obrazić z forum Forda czy innych - ale takiego klimatu i ludzi jakie ma forum Subaru (z na prawdę niewielkimi wyjątkami nie wartymi nawet wspominania) czy forum Volkswagena (z podobnymi wyłomami) nie ma żadne inne forum... stąd moja obecność tutaj wśród Was, mimo że auta tej marki od roku już nie posiadam... :-)

 

Natomiast jeśli aktywność moja komuś tu przeszkadza (a przecież może taka sytuacja wystąpić) - dajcie znać wprost - nie lubię niedomówień, nie obrażam się, szkoda mi zdrowia na takie błahostki - wówczas, mimo że jestem prawdziwą gadułą - ograniczę się wtedy do czytania co tam słychać w Subaru, a wypowiadać się nie będę... Pamiętam też że jednak kilku osobom z tego forum zależało abym podzielił się wrażeniami z użytkowania Seata Ateca - gdy go już odbiorę od dealera... To było akurat szczególnie dla mnie miłe... :-)

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez reality
  • Lajk 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Strusiu72 nie rozumiem ocb. Jest to forum publiczne co prawda właścicielem jest SIP ale przecież obydwaj Panowie kupili swoje auta u dealerów SIP'u. Nawet jeżeli się ich pozbyli to niby dlaczego mają przestać się udzielać i zniknąć? Subaru poznali "na wylot" - ketivv wręcz dosłownie :) i IMO bardzo dobrze że się udzielają , bo mają wiedze na temat tych aut w przeciwieństwie do panów z dwoma lewymi rękoma którzy nawet na zmianę żarówki jadą do ASO- bez  urazy dla tych którzy tak robią. XV jest jaki jest nikt tego nie ukrywa.

1 godzinę temu, reality napisał:

wydawało mi się, że mi w Pointcie łódzkkim powiedzieli, że właśnie powoli kończy się na coś tam w nim gwarancja, jak zmieniałem u nich koła przed sprzedażą - dlatego też jakoś tak mi w pamięć zapadło że pewnie 2 lata jest tej całej gwarancji

zapewne akumulator  :D

 

 

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Strusiu72 napisał:

A może to nie o Subaru chodzi a o samo Forum?

 

Ja bym właśnie ten kierunek obstawiał ;)

4 godziny temu, reality napisał:

Natomiast jeśli aktywność moja komuś tu przeszkadza (a przecież może taka sytuacja wystąpić) - dajcie znać wprost - nie lubię niedomówień, nie obrażam się, szkoda mi zdrowia na takie błahostki - wówczas, mimo że jestem prawdziwą gadułą - ograniczę się wtedy do czytania co tam słychać w Subaru, a wypowiadać się nie będę... Pamiętam też że jednak kilku osobom z tego forum zależało abym podzielił się wrażeniami z użytkowania Seata Ateca - gdy go już odbiorę od dealera... To było akurat szczególnie dla mnie miłe... :-)

 

Źle odebrałeś sens posta Strusiu72 co zresztą już wyjaśnił :) Także nie przejmuj się i dawaj relację z testów Ateki ;)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie:

 

do Strusiu72 i do GREGG: w porządku Panowie - miło mi - nie ma sprawy - zresztą tak też w duchu myślałem, dam znać jak tylko chwile pojeżdżę nowym nabytkiem... :-)

 

...hmmm... sam nie wiem czy to marka Subaru czy magia forum? - a może i jedno i drugie :-)

 

pozdrawiam.

Edytowane przez reality
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do: polak900: wiem, ale wersja Cupra, a nawet stylizacja FR jeszcze w PL jest niedostępna - wspominali coś, że może od października będzie w ofercie zamówieniowej - na pierwsze zapisy - tylko, że cena mocno zbliży się wtedy do VW Tiguana i już taka atrakcyjna nie będzie... a jak swoją wersję uszczęśliwię niebawem "boxem" (dodatkowe 26KM) - to przy jej niskiej wadze - łączne 176KM (benzyna) też powinno już być super - bo już chodzi fajnie (jazdy próbne) - nawet bez tego... chociaż do Cupry oczywiście jeszcze daleko :-)

Edytowane przez reality
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Strusiu72 napisał:

Widzę, że spotkałem się z niezrozumieniem za co przepraszam ;)

 

 

cały czas posiadam Subaru XV, sporadycznie go używam, auto nie jest mi obce i to nie tylko jako środek transportu z A do B

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do polak900: to benzyna w manualu - nie diesel... box będzie z firmy V-Tech - ponoć porządna rzecz - nie aukcyjny chińczyk... :-) ... zobaczymy...

 

Edytowane przez reality
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, KEJ napisał:

 


Nie wiem czy to fair czy nie ale czasem trudno to dobrać aby miało sens zwłaszcza jak nie masz budżetu z gumy...

 

 

jak nie masz budżetu z gumy to jest zwyczajnie za drogie bez względu czy to Subaru czy Porsche 

 

wyposażenie jest dodatkowo płatne czy to w Subaru czy to w dającej możliwość indywidualnego wyboru Skodzie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, ketivv napisał:

 

jak nie masz budżetu z gumy to jest zwyczajnie za drogie bez względu czy to Subaru czy Porsche 

 

wyposażenie jest dodatkowo płatne czy to w Subaru czy to w dającej możliwość indywidualnego wyboru Skodzie

 

 

w Mercedesie czy BMW które były tu przywoływane we wcześniejszych postach pakiety wyposażenia są czasem tak zbudowane, że trudno dopatrzeć się tam logiki. Dodając jakiś pakiet czasem zmieniamy konfigurację samochodu w 20-30% bo ten pakiet nie łączy się z tym czy tamtym. Dodając powiedzmy składane lusterka za X PLN  musisz dokupić coś innego za 5000. Tylko w pojedynczych przypadkach możesz dodać to co chcesz / potrzebujesz  np. Audio. Bawiłem się tym jakiś czas zanim udało się coś wybrać i zmieścić się w budżecie - który niestety nie był z gumy ;-) 

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
w Mercedesie czy BMW które były tu przywoływane we wcześniejszych postach pakiety wyposażenia są czasem tak zbudowane, że trudno dopatrzeć się tam logiki. Dodając jakiś pakiet czasem zmieniamy konfigurację samochodu w 20-30% bo ten pakiet nie łączy się z tym czy tamtym. Dodając powiedzmy składane lusterka za X PLN  musisz dokupić coś innego za 5000. Tylko w pojedynczych przypadkach możesz dodać to co chcesz / potrzebujesz  np. Audio. Bawiłem się tym jakiś czas zanim udało się coś wybrać i zmieścić się w budżecie - który niestety nie był z gumy ;-) 


co musisz dokupić w Subaru zeby miec lepsze audio ?


tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel
1 godzinę temu, reality napisał:

a jak swoją wersję uszczęśliwię niebawem "boxem" (dodatkowe 26KM) 

Dodatkowe 26 KM to przyrost mocy o 17%. Homologacyjnie dopuszczalna jest dla samochodów produkcyjnych maksymalna odchyłka na poziomie 5%.

Innymi słowy, jeżeli nie będzie wpisu w dokumentach samochodu o zmianie mocy utraci dopuszczenie do ruchu.

Oddzielnym tematem jest utrzymanie gwarancji, gdyż - jeżeli bez oficjalnej zgody przedstawiciela producenta ( tu: importer ) - podlega klasyfikacji jako nielegalna przeróbka ( = utrata gwarancji na elementy powiązane, tj. silnik, skrzynia, układ przeniesienia napędu) .

Nie jest to naturalnie dla nas problem, lecz z tytułu obligacji prawnej muszę na takie aspekty zwracać uwagę.

Temat tuningu jest generalnie omawiany w oddzielnym dziale.

 

Pozdrowienia

 

  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MDsuperstar napisał:

Wydech

 

celnie i z humorem 

 

tyle, że to już opcja 'do wyboru do koloru" po odbiorze, taki pakiet w zupełności dobrowolny niezależnie od marki

 

 

każde rozwiązanie ma swoje wady i zalety, czy to gotowe wersje modelu bez możliwości konfiguracji, czy to możliwość indywidualnej konfiguracji ale w każdym z tych rozwiązań za dodatkowe wyposażenie się płaci ekstra niezależnie od marki 

 

twierdzenie, że w Subaru jest inaczej to zaklinanie rzeczywistości

 

 

 

 

 

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do Dyrekcja: święte słowa - dlatego jeszcze decyzja nie zapadła na 100%... dziękuję za celne uwagi. pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyrekcja ma racje teoretycznie :) Dlaczego teoretycznie? Bo nikt w Pl przepisów nie respektuje, przegląd techniczny to formalnosc,  a sami dealerzy oferują "fabryczny czip tuning" z tego co wiem np. w Toyocie  moduły powerboost

http://www.auto-swiat.pl/wiadomosci/toyota-powerboost-wiecej-mocy/06fmw

jak wygląda sprawa w przypadku aut koncernu VW tego nie wiem. Chcąc żyć zgodnie z literą prawa należałoby pozamykać wszystkie firmy zajmujące się tuningiem bo teoretycznie zamontowanie jakiejkolwiek tuningowej nie homologowanej części(pierdzącego wydechu czy filtra powietrza) powoduje utratę homologacji auta.  Wszystkiemu winne są przepisy bo nikt parametrów auta nie sprawdzi na ulicy a tak jak napisałem wyżej przegląd rejestracyjny-jedyne badanie dopuszczające auto do ruchu w PL to formalność często przeprowadzana na odczep się, a jak się ma"ziomka" na stacji to nawet wjezdzac na kanał nie trzeba. Oczywiście mocno mnie drażni jak widzę na drodze szybkiego ruchu/autostradzie zaczipowanego diesla kopcącego jak lokomotywa czy puszczającego czarne bąki.- ale w Pl absolutnie nikt nie zwraca na to uwagę ubezpieczalnie również.

 

 

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

l

11 minut temu, Karas napisał:

Dyrekcja ma racje teoretycznie :) Dlaczego teoretycznie? Bo nikt w Pl przepisów nie respektuje, przegląd techniczny to formalnosc,  a sami dealerzy oferują "fabryczny czip tuning" z tego co wiem np. w Toyocie  moduły powerboost

Legalny jest nie tylko w Toyocie

Także Volvo ma swój Polestar

Instalując soft w serwisie w cenie 500 - 1000 euro klient nie traci gwarancji a ma odczuwalna poprawę sprawności

Istnieją oczywiście opcje opisywane w innym wątku na TF

Szkoda, że nie ma oficjalnej opcji poprawiającej KM i Nm w Subaru

Byłoby to ciekawa opcja dla aut na gwarancji

Nie wiem jak to jest od strony formalnej ale jakoś te opisane powyżej firmy poradziły sobie.

Chyba, ze i tak cała odpowiedzialność spada na użytkownika, bo w dokumentach auta oczywiście nie ma wzmianki o zmianie KM i i Nm

Przynajmniej tak było w przypadku Volvo gdy "instalowałem" tzw Polestar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Dyrekcja napisał:

Nie jest to naturalnie dla nas problem, lecz z tytułu obligacji prawnej muszę na takie aspekty zwracać uwagę.

Temat tuningu jest generalnie omawiany w oddzielnym dziale.

a co w przypadku użytkowników nowych sti którzy chwalą się tu na forum że założyli aftermaretowe wydechy czy zawieszenia do nowych STi w ASO? Przecież te auta teoretycznie też potraciły homologacje. Wydaje mi się że jakaś konsekwencja w działaniach powinna być tzn albo dopuszczamy tuningi albo "przymykamy oko" . Bo IMO takie wybiórcze podchodzenie do kwestii tuningu jest nie fair tzn program nie bo auto traci homologacje i w wypadku kaboom będziemy musieli ponieść spore koszta jako importer, ale wydech to spoko auto tez traci homologacje ale w przypadku takiej modyfikacji nic się nie może stać więc montujemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, ketivv napisał:

 

...auto nie jest mi obce i to nie tylko jako środek transportu z A do B

 

Nie mam co do tego wątpliwości czytając ile czasu i pracy mu poświęciłeś.

 

20 godzin temu, KEJ napisał:

w Mercedesie czy BMW które były tu przywoływane we wcześniejszych postach pakiety wyposażenia są czasem tak zbudowane, że trudno dopatrzeć się tam logiki.

I tu jesteś w błędzie, logika tych cenników jest żelazna i nieubłagana. Na co im klient, który kupi jeden pakiet za 10 tyś zawierający wszystko co potrzebuje?

Idea jest taka, żeby w pakiecie była jedna rzecz fajna i potrzebna plus zapychacze, chcesz coś więcej? Proszę kolejny pakiet. I w ten sposób cena wyjściowa rośnie bez trudu o 30-50 %.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...