Skocz do zawartości

Subaru WRX STI MY15


Than_Junior

Rekomendowane odpowiedzi

Czemu w USA i CH obie wersje posiadają spojler na klapie a w PL nie? Ja też tego nie rozumiem. Dealerzy już mają specyfikację. Kiedy pojawi się na stronie Subaru PL?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooo brakiem spoilera w bogatszej wersji tez się zmartwiłem, dla mnie to nieodzowny element STI !

Szukamy rozwiązania...bo jak już to musi być bogato i ze szpojlerem :yahoo:

Swoja drogą Szwajcaria ma to chyba najprościej skonfigurowane wersja bieda + wersja bieda S(poiler) i wersja lux + wersja lux S(poiler) proste i klarowne.

Nie wiem jak Wy ale ja nie znam za wiele osób którzy chcą kupić STI jako cichociemną limuzynę :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooo brakiem spoilera w bogatszej wersji tez się zmartwiłem, dla mnie to nieodzowny element STI !

Szukamy rozwiązania...bo jak już to musi być bogato i ze szpojlerem :yahoo:

Swoja drogą Szwajcaria ma to chyba najprościej skonfigurowane wersja bieda + wersja bieda S(poiler) i wersja lux + wersja lux S(poiler) proste i klarowne.

Nie wiem jak Wy ale ja nie znam za wiele osób którzy chcą kupić STI jako cichociemną limuzynę :P

 

Dokładnie. Nie wyobrażam sobie STI bez spoilera. Rozwiązanie otrzymałem od Importera:

Zamówić spoiler, nową klapę (musi być wzmocniona) i sprężyny. 

A teraz moje rozwiązanie dla Importera:

Dodać spoiler jako opcja w wersji podstawowej i bogatszej i nie będzie kombinowania.

... No ale jakaś mądra głowa musiała uznać, że tak będzie dla nas lepiej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

 

 

Dodać spoiler jako opcja w wersji podstawowej i bogatszej i nie będzie kombinowania. ... No ale jakaś mądra głowa musiała uznać, że tak będzie dla nas lepiej...

W poprzednim modelu wersje ze spoilerem były właśnie te "uboższe".

I wyłącznie takie. Pozostaliśmy ( być może błędnie ?) przy tym samym schemacie dla nowego modelu.

Aczkolwiek "uboższe" jest sformułowaniem ... dość ambiwalentnym.

Niemniej - jeżeli ktoś będzie chciał nabyć wersję lepiej wyposażoną = analogiczną do niemieckiej - to możemy także na życzenie klienta takową sprowadzić. Natomiast tworzenie zupełnie nowej specyfikacji ( = innej niż u naszej zachodniej siostry ) nie jest możliwe. Już niedługo będą opublikowane specyfikacje i będzie można dokładniej zobaczyć co kogo interesuje.

 

Pozdrowienia  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dodać spoiler jako opcja w wersji podstawowej i bogatszej i nie będzie kombinowania. ... No ale jakaś mądra głowa musiała uznać, że tak będzie dla nas lepiej...

W poprzednim modelu wersje ze spoilerem były właśnie te "uboższe".

I wyłącznie takie. Pozostaliśmy ( być może błędnie ?) przy tym samym schemacie dla nowego modelu.

Aczkolwiek "uboższe" jest sformułowaniem ... dość ambiwalentnym.

Niemniej - jeżeli ktoś będzie chciał nabyć wersję lepiej wyposażoną = analogiczną do niemieckiej - to możemy także na życzenie klienta takową sprowadzić. Natomiast tworzenie zupełnie nowej specyfikacji ( = innej niż u naszej zachodniej siostry ) nie jest możliwe. Już niedługo będą opublikowane specyfikacje i będzie można dokładniej zobaczyć co kogo interesuje.

 

Pozdrowienia  

 

Interesuje mnie tylko bogatsza wersja wraz ze spoilerem. Jak miałoby wyglądać sprowadzenie wersji z Niemiec? Chodzi o termin o koszt. Na swoje białe STI muszę czekać do września, do tego jeszcze montaż spoilera (czyli nowa klapa, sprężyny). Może szybciej i w podobnej cenie będzie jednak od "siostry"? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

 

 

Może szybciej i w podobnej cenie będzie jednak od "siostry"?

Przy zamówieniu w najbliższych dniach produkcja będzie w czerwcu, dostawa sierpień / wrzesień.

 

Ceny netto są na ogół u nas nieco niższe, gdyż .... koszty niższe ( np. do niniejszego Forum nie zatrudniamy żadnej kosztownej zewnętrznej agencji - opiekę sprawują honorowo Moderatorzy a piszący w imieniu SIP to pracownicy :) ).

 

Pozdrowienia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Może szybciej i w podobnej cenie będzie jednak od "siostry"?

Przy zamówieniu w najbliższych dniach produkcja będzie w czerwcu, dostawa sierpień / wrzesień.

 

Ceny netto są na ogół u nas nieco niższe, gdyż .... koszty niższe ( np. do niniejszego Forum nie zatrudniamy żadnej kosztownej zewnętrznej agencji - opiekę sprawują honorowo Moderatorzy a piszący w imieniu SIP to pracownicy :) ).

 

Pozdrowienia 

 

I nawet przy kombinowaniu ze spoilerem dla bogatszej wersji będzie taniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast tworzenie zupełnie nowej specyfikacji ( = innej niż u naszej zachodniej siostry ) nie jest możliwe. Już niedługo będą opublikowane specyfikacje i będzie można dokładniej zobaczyć co kogo interesuje.

 

Szwajcaria to też chyba siostra. Specyfikacja jest aż taka kosztowna i skomplikowana, że nie dało się tego problemu rozwiązać jak w Szwajcarii?

WRX STi Sport

WRX STi Sport S (spojler)

WRX STi Luxury

WRX STI Luxury S (spojler)

Standaryzowanie oferty w całej EU jest chyba wszystkim na rękę. 

 

Ciekawostka: prześwit zmalał z 15 cm do 13,5 cm.

Edytowane przez FilipBB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Natomiast tworzenie zupełnie nowej specyfikacji ( = innej niż u naszej zachodniej siostry ) nie jest możliwe. Już niedługo będą opublikowane specyfikacje i będzie można dokładniej zobaczyć co kogo interesuje.

 

Szwajcaria to też chyba siostra. Specyfikacja jest aż taka kosztowna i skomplikowana, że nie dało się tego problemu rozwiązać jak w Szwajcarii?

WRX STi Sport

WRX STi Sport S (spojler)

WRX STi Luxury

WRX STI Luxury S (spojler)

Standaryzowanie oferty w całej EU jest chyba wszystkim na rękę. 

 

Ciekawostka: prześwit zmalał z 15 cm do 13,5 cm.

 

 

Dla Ciebie, dla mnie i z pewnością dla jeszcze wielu osób jest to zrozumiałe. Tak jak piszesz... sprawa prosta, chcesz albo nie chcesz spoilera. 

Skoro auta z taką specyfikacją idą do naszych "sióstr", które też znajdują się w Europie to nie powinno być problemu ze ściągnięciem kilku takich, prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

 

 

I nawet przy kombinowaniu ze spoilerem dla bogatszej wersji będzie taniej?

Od identycznej wersji w D ( netto ) - raczej tak.

 

 

Szwajcaria to też chyba siostra.
 Tak.

 

 

Standaryzowanie oferty w całej EU jest chyba wszystkim na rękę.
Nie. Kraje mają swoje własne preferencje. Gdybyśmy zestandaryzowali jak w Norwegii, czy UK, to STI .... nie znalazłby się w ofercie.

Logistyka 4 różnych wariantów przy sprzedaży rocznej o wartościach dwucyfrowych nie jest sensowna.

"Podbieranie" od siostry ze Szwajcarii też nie jest możliwe.

 

Pozostaje więc, tak jak napisałem, zamówienie indywidualne z produkcji wersji jak w Niemczech.

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pozostaje więc, tak jak napisałem, zamówienie indywidualne z produkcji wersji jak w Niemczech.

 

Pozdrowienia

 

O ile w ogólnym rozrachunku faktycznie nie wyjdzie taniej u nas nabyć wersję TOP i domontować spoiler. Ale o tym pewnie dowiemy się jak będzie podana specyfikacja na Polskę.

 

Przy okazji zapytam o te akcesoria:

E2410VA000 STI Front Under Spoiler

E2610VA000 STI Side Under Spoiler

E5610VA000 STI Rear Side Under Spoiler

E5610VA100 STI Rear Under Spoiler

Są z Subaru of America. Czy będzie można dostać coś takiego u nas? Zakładam, że poz. 2, 3 i 4 nie i zapytam dalej.. czy jeśli Wy tego nie zechcecie ściągnąć to po samodzielnym sprowadzeniu będzie istniała możliwość zamontowania tego w serwisie i co ważniejsze zachowanie gwarancji? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pare nowych filmikow brata:

https://www.youtube.com/watch?v=LeCBceg0qM0

https://www.youtube.com/watch?v=QIA7L9obxbs

 

Czesci zamowione od Dealer'a:

E2410VA000 STI Front Under Spoiler ($315, czyli okolo $16 powyzej ceny hurtowej)

E5610VA000 STI Rear Side Under Spoiler ($250, po cenie hurtowej)
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

I nawet przy kombinowaniu ze spoilerem dla bogatszej wersji będzie taniej?

 

Od identycznej wersji w D ( netto ) - raczej tak.

Szwajcaria to też chyba siostra.

 

 Tak.

Standaryzowanie oferty w całej EU jest chyba wszystkim na rękę.

 

Nie. Kraje mają swoje własne preferencje. Gdybyśmy zestandaryzowali jak w Norwegii, czy UK, to STI .... nie znalazłby się w ofercie.

Logistyka 4 różnych wariantów przy sprzedaży rocznej o wartościach dwucyfrowych nie jest sensowna.

"Podbieranie" od siostry ze Szwajcarii też nie jest możliwe.

 

Pozostaje więc, tak jak napisałem, zamówienie indywidualne z produkcji wersji jak w Niemczech.

 

Pozdrowienia

ja tez nie widzę sensu mnogości wariatów kto ma go kupić i tak kupi a ktoś kto się nie zdecyduje na pewno nie zrobi tego ze względu na brak możliwości wyboru.

Nie wiem na jakiej zasadzie jest konfiguracja w Norwegii podejrzewam że sa gotowe wersje Niemieckie lub Szwedzkie.Dla pięciu osób w tym importera nie ma co robić 10 poziomów wyposazenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel
Rzekłbym że matka

No, nie. Babcia to EFAG ( czyli Emil Frey AG).

Córka EFAG to EFP

Córka EFP to SIP

Natomiast Subaru Szwajcaria to córka EFAG, czyli dla SIP - ciotka  :)

 

Wiem, koligacje rodzinne to trudna rzecz. Dlatego o kuzynach szwagrach etc. nie będę pisał :)

 

Pozdrowienia

Edytowane przez Dyrekcja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Rzekłbym że matka

No, nie. Babcia to EFAG ( czyli Emil Frey AG).

Córka EFAG to EFP

Córka EFP to SIP

Natomiast Subaru Szwajcaria to córka EFAG, czyli dla SIP - ciotka  :)

 

Wiem, koligacje rodzinne to trudna rzecz. Dlatego o kuzynach szwagrach etc. nie będę pisał :)

 

Pozdrowienia

 

 

A ile z tego dzieci mamy: Adamski, Koper, Dukiewicz.....i wielu innych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Rzekłbym że matka

No, nie. Babcia to EFAG ( czyli Emil Frey AG).

Córka EFAG to EFP

Córka EFP to SIP

Natomiast Subaru Szwajcaria to córka EFAG, czyli dla SIP - ciotka  :)

 

Wiem, koligacje rodzinne to trudna rzecz. Dlatego o kuzynach szwagrach etc. nie będę pisał :)

 

Pozdrowienia

 

Czyli jakby nie patrzył to nie siostra ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, nie dało się...

 

Co się nie dało, co się nie dało??

 

Nie dało się wczoraj przypucować, że odebrałeś nowe STI i do tego zagrałeś w reklamie?   :evil:

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=KEec-zfxiQQ

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=AW87iA_L0co

 

 

:twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez nie widzę sensu mnogości wariatów kto ma go kupić i tak kupi a ktoś kto się nie zdecyduje na pewno nie zrobi tego ze względu na brak możliwości wyboru. Nie wiem na jakiej zasadzie jest konfiguracja w Norwegii podejrzewam że sa gotowe wersje Niemieckie lub Szwedzkie.Dla pięciu osób w tym importera nie ma co robić 10 poziomów wyposazenia.

Oczywiście, że tak. Teraz chodzi o to czy nie lepiej było mieć w standardzie wersje Sport S i Luxury/TOP S a wersje bez spojlera na zamówienie z D lub CH. WRX STi bez skrzydła jak agent bez broni i gaci.  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...