Skocz do zawartości

Kubica w F1


Piotr

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, Zyzol napisał:

I po karze. Cwaniaki :P

Co w tym cwaniackiego? Jakby kary nie mieli to pewnie by nie wymieniali. A tak to muszą się dostosować do tej patologi kar z tyłka i próbują zminimalizować straty, a raczej wycisnąć z tych strat ile się da. Patologia bo nikt nie wie czy te kary będą i jakie. Chore.

Do tego ktoś wyżej trafnie zwrócił uwagę, że niby mamy innowacje w F1, ale jak tylko ktoś wymyśli coś innowacyjnego (np. DAS) to od razu dostaje po głowie. Kurdę niech każdy robi co chce w obrębie jakichś tam reguł. Róbmy innowacje, ale takie nie za bardzo innowacyjne. Jeździjmy widowiskowo, ale tak nie za bardzo. Ja proponuję, żeby od następnego sezonu w ogóle zabronić wymieniać opon, a w pit stopach będzie się tylko trzeba zatrzymać na 5 sekund i jazda dalej. Mercedesowi od razu dajcie mistrzostwo, a te 150 milionów baksów dajcie na edukację i jedzenie dla dzieciaków Afryce czy innych biedniejszych częściach świata. I to najlepiej tylko czarnoskórym (nic nie mam do koloru skóry) to Hamilton już w ogóle będzie w niebo wzięty i cały rok będzie mógł biegać po salonach z firankami.

Edytowane przez Czarne_Koronkowe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Czarne_Koronkowe napisał:

Co w tym cwaniackiego? Jakby kary nie mieli to pewnie by nie wymieniali.

Właśnie to :) 

25 minut temu, Czarne_Koronkowe napisał:

Co w tym cwaniackiego? Jakby kary nie mieli to pewnie by nie wymieniali. A tak to muszą się dostosować do tej patologi kar z tyłka i próbują zminimalizować straty, a raczej wycisnąć z tych strat ile się da. Patologia bo nikt nie wie czy te kary będą i jakie. Chore.

Ale przecież wiedzieli, jaka jest kara - trzy pozycje. Nikt nikogo nie trzymał w niepewności do startu wyścigu. W najlepszym wypadku startowałby z P4, przy gorszych scenariuszach jeszcze z dalszej pozycji. Startując z końca stawki najszybszym autem spokojnie to nadrobi, przy dobrej strategii nawet z nawiązką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co jest co niebezpieczne w tej sytuacji to to ze ryzyko kolizji z tylu zaraz po starcie jest wielokrotnie większe niz jak sie startuje z pieierwszej czy drugiej lini.

Dlatego ważne żeby Max zachował zimna krew i przeczekaj aż się skończy kotłować. W przeciwnym razie może go to sporo kosztować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Jumpman napisał:

Alfa w tym roku nie wykorzystała żadnej chaotycznej sytuacji czy innej okazji. W przeciwieństwie do Williamsa który podejmuje słuszne ryzyko. 

 

Mogła wykorzystać na pierwszym okrążeniu podczas sprintu na Monzy. Jednak Tsunoda musiał walnąć w Kubicę, który wyprzedził trzy auta w jednym zakręcie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, przemekka napisał:

Patrząc na wyniki Alfy i Williamsa zastanawiam się na ile to kwestia kierowców, a na ile bolidów. 

Williams zrobił mega krok do przodu a mam wrażenie ze Alfa sie jeszcze bardziej cofnęła. To prawie taki strucel jak Haas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, turdziGT napisał:

Williams zrobił mega krok do przodu a mam wrażenie ze Alfa sie jeszcze bardziej cofnęła. To prawie taki strucel jak Haas.

Niestety masz rację i coraz więcej mamy na do dowodów. Ciekawe co będzie w 2022 bo w tym roku ciężko przewidzieć kto rozwija obecny samochód a kto całe siły skierował na nowy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szykuje się ciekawy wyścig. 

Max powoli z okrążenia, na okrążenie będzie piął się, nawet w rejony podium. Będziemy świadkami niejednego spektakularnego manewru.

LH zacznie agresywnie, duma podeptana, będzie chciał wyjść na czoło. Myślę, że zajmie mu to góra 4 okrążenia.

Choć liczę, że Lando trochę ucieknie.

Niestety nie zobaczę wyścigu.....zbyt ładna pogoda, chyba ostatni taki weekend ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cwaniacka odpowiedź Mercedesa na cwaniacki manewr RB chyba nie wypaliła 

Luis chyba nie zwrócił na to uwagi
Ale końcówka ! Norris na własne życzenie poległ ! (chociaż by nie dal rady powstrzymać LH) , a najwiecej zyskał Max na tym deszczu, bo daleko był. Dobry wyścig


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, skwaro napisał:

chyba nikt się nie spodziewał że nadrobi aż tyle startując z P20. 

Bo ja wiem…. :P

W dniu 24.09.2021 o 16:24, Zyzol napisał:

Startując z końca stawki najszybszym autem spokojnie to nadrobi, przy dobrej strategii nawet z nawiązką


A Norris został nieźle skarcony za gówniarskie stawianie się zespołowi

Edytowane przez Zyzol
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, skwaro napisał:

Brawo Lewis za dobicie do setki! No gratulacje dla Maxa za P2, chyba nikt się nie spodziewał że nadrobi aż tyle startując z P20. 

I tym sposobem kara za silnik zneutralizowana całkowicie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...