Skocz do zawartości

Kubica w F1


Piotr

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, FOR CVT napisał:

 

 

tylko nie wiadomo czy o taka pamiec bedzie chodzilo

ogladalem z odtworzenia na sky wyscig i jak mowili o lando to najdelikatniejsze okreslenie 'stupid muppet'   ;)

 

tapatalked

verstuurd vanaf mijn iphone

 

 

Młody jest, chciał wygrać za wszelką cenę... zabrakło doświadczenia i przekozaczył a stary lis Hamilton słusznie zaufał zespołowi. 

 

Zmiana opon to było pewne 2 miejsce, pozostanie na slicku dawało w przekonaniu Lando szanse na wygrana a skończyło się katastrofą. 

 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, chojny napisał:

 

 

Młody jest, chciał wygrać za wszelką cenę... zabrakło doświadczenia i przekozaczył a stary lis Hamilton słusznie zaufał zespołowi. 

 

Zmiana opon to było pewne 2 miejsce, pozostanie na slicku dawało w przekonaniu Lando szanse na wygrana a skończyło się katastrofą. 

 

Na dobrą sprawę to HAM niewiele ryzykował. Będąc z tyłu i tak - nawet w sytuacji niewielkiego deszczu, jadąc poza linią wyścigową - nie dałby rady wyprzedzić NOR. A z tyłu miał na tyle dużą przewagę, że pitstop nic mu nie odbierał. Tutaj lepiej było gonić niż być ściganym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, dajcie młodemu spokój. Ja go rozumiem. Smak podium już dobrze zna. Chciał zwycięstwa i podjął taką decyzję. Zjazd do po przejściówki okrążenie po Hamiltonie już go plasowało na drugiej pozycji. Dla niego wtedy P2 czy P7 nie robiło różnicy. Pozostanie na slickach i liczenie na szczęście dawało mu szansę na zwycięstwo.

Chyba nie muszę pisać, kto wypowiedział słowa: "każde miejsce poza pierwszym jest słabe".

  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pooglądałem wczoraj końcówkę z różnych kokpitów i Lando nie był jedyny.

Jeszcze więcej stracił LEC, który tuż przed całym zamieszaniem z deszczem ścigał się z VER (czyli miał realną szansę na P2-P3).

Tyle, że VER zjechał i zajął P2, a LEC kilka razy zmieniał decyzję i w końcu postanowił nie zjeżdżać, co go kosztowało spadek na P15.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Perez i Alonso przed deszczem jechali obok siebie i obaj zjechali po mediaty o jedno kółko za późno.

Obaj mieli na tym kółku mego problemy, tyle że Perez jeszcze dodatkowo palnął w ścianę na wjeździe do PIT.

Stracił na tym kilka sekund, i w efekcie przeszedł go jeszcze RAI i NOR.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, rosaskc napisał:

Dla niego wtedy P2 czy P7 nie robiło różnicy

Tyle razy stał na podium, że już mogło mu się znudzić ;) McLaren nie wygrał wyścigu przez 9 lat. Być moźe sukces na Monzy wystarczy im na kolejne 9, a dwa zwycięstwa z rzędu to gra niewarta świeczki. A może są pewni swego i wiedzą, że za chwilę znowu wygrają, nie robią dramatu, a my się faktycznie czepiamy… ciężko stwierdzić :) Czas pokaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądałem sobie liste zawodników z serii BTCC i znalazłem brata Lewisa - Nicolas Hamilton. Pamiętam że Nicolas ma jakiś stopień niepełnosprawności. Miłe odkrycie, nie wiedziałem. Jest też tam nawet 1 kobieta :)

 

PS. Nie oglądam obecnej F1 od przeszło 2 lat a oglądałem przez ponad 20...

 

 

20211008_113947.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Tutek napisał:

No niestety regulamin jest napisany czarno na białym ;) Wymieniają sam silnik więc +10 miejsc. Za cały power unit jest start z końca stawki. To dopiero byłby rasizm.

 

A do tego w Turcji czarny Merc kontra biały RB - co to będzie..? :rolleyes:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Adi napisał:

 

Właśnie, czemu jest biały, jednorazowo, czy taki już zostaje?

Jednorazowo:

https://www.motorsport.com/f1/news/red-bull-white-honda-livery-turkish-gp/6682238/

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo Bottas Sainz no i Perez się odnalazł, ładnie walczył z LH. Co do LH, to Merc chyba znowu zawalił taktykę Albo wcześniej pitstop, albo jechać na ryzyku do końca. To se pogadają po wyścigu . Dalsza część sezonu zapowiada się mega ciekawie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Snuff napisał:

Co do LH, to Merc chyba znowu zawalił taktykę emoji2955.png Albo wcześniej pitstop, albo jechać na ryzyku do końca.


No nie wiem czy Merc... Gdyby HAM zjechał na zmianę wtedy kiedy mu sugerowano, to byłoby zapewne lepiej. Ale wolał przeciągać i przesadził. Wydaje mi się, że jakby próbował walczyć do końca bez zmiany, to skończyłoby się jeszcze gorzej (vide Ocon). I jeszcze te jego wynurzenia na radiu... ;)

SAI super, TSU szacun za początek, LECa trochę szkoda, bo wydaje mi się że P3 byłoby zasłużone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...