Skocz do zawartości

Hot Hatch Hysteria


BartZ

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Korton napisał:

o czy jeżdże nie ma nic do rzeczy, nie jestem fan-boyem audi. Chojny o taki przykład mi chodziło, a nie wycieczki słowne :)

Wiem, ze współdzielą silniki, ale patrząc na całą game silnikową, to chyba jest tego mniej niż więcej.

 

Zawsze warto rozmawiać bo nie zawsze człowiek ma złe intencje.

 

Najmocniejsze silniki 10, 12, 16 cylindrowe, wygląda że są dedykowane dla konkretnego modelu a jest tego więcej niż mniej, przynajmniej w ramach najbardziej popularnych pojemności i ilości cylindrów.  

 

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Volkswagen_Group_petrol_engines

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, chojny napisał:

 

Zawsze warto rozmawiać bo nie zawsze człowiek ma złe intencje.

 

Najmocniejsze silniki 10, 12, 16 cylindrowe, wygląda że są dedykowane dla konkretnego modelu a jest tego więcej niż mniej, przynajmniej w ramach najbardziej popularnych pojemności i ilości cylindrów.  

 

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Volkswagen_Group_petrol_engines

 

 

Na szybko, troche tego jest:

 

3.0 benzyna z kompresorem (S4, S5, a6, a7, q7)

4.2 FSI

4.0 TFSI

5.2 v10

2.5 R5 TFSI

2.8 v6

3.0 v6

3.0 v6 fsi

2.9 TFSI (stosowany w porsche też, ale to nie ujma na honorze :) )

3.2 v6 FSI

5.0 v10

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Korton napisał:

2.9 TFSI (stosowany w porsche też, ale to nie ujma na honorze :) )

Wszystko zależy, w którą stronę jest przepływ ;) Jeżeli Macan dostaje silnik z Golfa, to nie ma się czym chwalić. Jeżeli Audi dostaje silnik z Lambo, to można to odbierać na plus (o ile nie jest się właścicielem Lambo :P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Zyzol napisał:

Wszystko zależy, w którą stronę jest przepływ ;) Jeżeli Macan dostaje silnik z Golfa, to nie ma się czym chwalić. Jeżeli Audi dostaje silnik z Lambo, to można to odbierać na plus (o ile nie jest się właścicielem Lambo :P)

 

I dlatego jak kupujesz BMW a pod maską masz PSA (Peugeot/Citroën), Mercedesa a pod maską to samo co w Dacia albo Ranault to albo nawet o tym nie wiesz i jeździsz albo się drapiesz po głowie mocno przed zakupem.  

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tsunetomo napisał:

 

 

Ad rem wątku - Seat Cupra Carbon - jezdzil ktoś? Fajnie można to teraz kupić...

 

Jeździłem wczoraj ale zwykłą cupra st z haldexem. Nawet porzadne i komfortowe auto. Regulowane nastawy twardosci zawieszenia działają na tyle dobrze ze w trybie komfort na 19to calowych felgach auto jechalo bardzo lagodnie po bardzo dziurawej drodze. Byłem solidnie pozytywnie zaskoczony. 

Jako bułkowóz nadaje sie w sam raz.

 

 

20190610_164611.jpg

20190610_164604.jpg

20190610_164557.jpg

20190610_164620.jpg

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Korton napisał:

w zamian że dali suprę będą w bmkach hybrydy toyoty, bo tu bmw przespał trochę czas

 

Nie, hybrydy maja swoje. Borykaja sie wciaz  z problemami jak chodzi o naped wodorowy. I to w tym celu zostalo zawarte porozumienie :)

 

Wracajac do HH - bardzo rzetelny test nowego Civica Type R. Do mnie przemawia!

 

 

  • Haha 2
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jechałem w sobotę type-r i dla mnie to auto jest mega super!

cupra czy golf to takie zwykłe autka z mocnymi silnikami do jazdy na wprost, natomiast type r jakby była od początku tworzona pod osiągi i performance, które są de facto niesamowite...

potwierdzają to wszystkie testy i praktycznie w każdym kraju civic zajmuje 1 miejsce wśród hot hatchy (nie mylić z wolumenem sprzedaży)

co do skrzyni to chodziła idealnie, bardzo krótkie skoki, oczywiście nic nie haczyło....

może ze startu dupy nie urywa ale jak już wystartuje to ciągnie pięknie

jak wszystko pójdzie po mojej myśli to w przyszłym roku zamawiam

wiem, że dla niektórych wygląd jest na nie ale dziwnym trafem to na civica wszyscy zwracają uwagę, a nie na golfa czy seata...

inna sprawa co ludzie myślą patrząc na niego:D

 

  • Super! 1
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, burton napisał:

jak wszystko pójdzie po mojej myśli to w przyszłym roku zamawiam

wiem, że dla niektórych wygląd jest na nie (...)

 

 

jezeli auto kupujesz "dla siebie" (a nie "na zlosc sasiadom" ;):P) i wyglad Ci pasuje, to nietuzinkowosc auta, imho, jest tylko plusem

 

jak mielismy Tribeke B9 (ktora to dziwnym trafem przez wiekszosc ludzi byla uwazana za brzydala), to morda mi sie cieszyla za kazdym razem, jak patrzylem na to auto (serio!) i mialem gdzies opinie innych...

Edytowane przez eddie_gt4
  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, chojny napisał:

 

I dlatego jak kupujesz BMW a pod maską masz PSA (Peugeot/Citroën), Mercedesa a pod maską to samo co w Dacia albo Ranault to albo nawet o tym nie wiesz i jeździsz albo się drapiesz po głowie mocno przed zakupem.  

To tak jak by wybór miedzy kiła a cholerą :biglol:

A wy tu godzinami hejtowaliscie Supre.Ta przynajmniej ma silnik z BMW :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzucę kilka info do Cupry, od września zrobiłem 32 000 km i jak do tej pory brak jakichkolwiek problemów.

Zobaczymy jak będzie dalej, bo ma wytrzymać 4 lata i 160 000 km.

Spalanie jest bardzo zadowalające bo mieści się w przedziale 8,3- 9,5l. Przy przelotowej na autostradzie w okolicy 

180 km/h spalanie wychodziło 12 litrów. Jak ktoś potrzebuje jeszcze jakieś informacje proszę pisać na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, eddie_gt4 napisał:

jezeli auto kupujesz "dla siebie"

 

to na pewno zastanawiasz się, czy inni zwrócą uwagę:

 

18 godzin temu, burton napisał:

ale dziwnym trafem to na civica wszyscy zwracają uwagę, a nie na golfa czy seata...

 

:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 6/11/2019 at 1:37 PM, chojny said:

 

I dlatego jak kupujesz BMW a pod maską masz PSA (Peugeot/Citroën), Mercedesa a pod maską to samo co w Dacia albo Ranault to albo nawet o tym nie wiesz i jeździsz albo się drapiesz po głowie mocno przed zakupem.  

W dobie kryzysu, problemów z emisją spalin, zerowej marzy aut klasy a-c, końca ery Cayenne i jej chorej marzy (musiałem :p) będziemy doświadczać coraz więcej współdzielenia części między koncernami oraz coraz gorszej jakości tych części. W nowych autach widać to aż za mocno. Jedyne czym można się jarać to full led technology, reszta totalne nudy. 

// Trzeba było kupić passata. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

The powertrain lets the A110S hit 100 kilometers per hour in 4.4 seconds and reach a top speed of 260 kilometers per hour.

The ride height is 4 millimeters lower than other A110 variants. The springs are 50 percent stiffer, and the anti-roll bars are 100 percent firmer. The A110S rides on Michelin Pilot Sport 4 tires with a specific compound for this vehicle. It comes standard with 320-millimeter Brembo brakes, which are optional on other Alpines.

 

Edytowane przez matros1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, faktycznie Hot Hatche przeszły straszna metamorfozę! Dziś nie są to nawet podrasowane kompakty służące do wygodnego użytku dziennego, ale od podstaw budowane SuperSportowe coupe, które nawet nie bazują na żadnym aucie masowej produkcji. Tak jak ta Alpina :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...