Skocz do zawartości

cham na drodze


GregorBa

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Tak się składa, że ci dzicy, durni i bandyccy Arabowie jak kreują ich ci, którym zależy żeby ich tak postrzegano stoją kulturowo o wiele wyżej niż przeciętny Europejczyk

No ty zdecydowanie super znasz historie tylko z teraźniejszości kłopot ;) Arabowie dawno temu zaprzepaścili swoje osiągnięcia które w matematyce, medycynie,astronomii, kulturze BYŁY przeolbrzymie. Dzień dzisiejszy wygląda tak ze te pastuchy przyjeżdżają do Nas żyją z zasiłków które dostają z w krajach EU, a potem  biorą bombę i się wysadzają. Pomyśl jak ta swołocz traktuje kobiety? Jedyny naród który walczy z nimi tak jak powinno się to robić to Izrael. Żydów zawsze traktowano jak szkodników, jak trzeba było oddać pieniądze do żydowskich banków. Podobna sytuacja miała miejsce z Templariuszami, ze jak zaczęli upominać się o swoje to ich... no ale taki wybitny historyk jak ty chyba dalszy ciąg zna ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl jak ta swołocz traktuje kobiety? Jedyny naród który walczy z nimi tak jak powinno się to robić to Izrael. Żydów zawsze traktowano jak szkodników, jak trzeba było oddać pieniądze do żydowskich banków. Podobna sytuacja miała miejsce z Templariuszami, ze jak zaczęli upominać się o swoje to ich... no ale taki wybitny historyk jak ty chyba dalszy ciąg zna ;)

Jednak poczytaj o kulturze arabskiej, wiele Ci się wyjaśni.

Gratuluje wiedzy jeżeli chodzi o banki w XIV i XV wieku, rzeczywiście wiele ich istniało :). Żyd od zawsze żył z lichwy, która do dziś swietnie się sprawdza :).

 

A Templariusze, to trochę odrębna historia ale tu sie z Tobą zgodzę, bo do ich upadku przyczynił się Filip Piękny właśnie z uwagi na swoje u nich długi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałem się specjalnie rozpisywać i miałem nadzieję, że Matsil pokornie przemilczysz temat, chwilę zastanawiając się nad treściami, które wklejasz. Mam świadomość, że Twój punkt widzenia się nie zmieni, niemniej jednak wyłuszczę kilka rzeczy i na tym poprzestanę.

 

1. Po pierwsze tutaj znajduje się ustawa, której dotyczy cała sprawa http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20140000496 Polecam lekturę, ale uważną i ostrożną, wiedza się naprawdę przydaje. Jeszcze raz wkleję i polecam także dokładne i bardzo rzetelne wytłumaczenie Urzędu ds. kombatantów i osób represjonowanych.  http://www.udskior.gov.pl/Komunikat,Urzedu,do,Spraw,Kombatantow,i,Osob,Represjonowanych,w,sprawie,informacji,prasowych,dotyczacych,transferu,swiadczen,kombatanckich,za,granice,960.html

 

2. Link, który wkleiłeś w istocie mówi nieprawdę i szerzy treści antysemickie. Sam tytuł "Polskie emerytury dla Żydów" jest nieprawdą, odsyłam do ustawy, to nie emerytury ale świadczenia, nie polskie dla żydów tylko świadczenia dla kombatantów lub osób represjonowanych polaków lub wcześniej posiadającym obywatelstwo polskie. Ustawa nie wprowadza żadnych nowych świadczeń tylko ułatwia możliwość z nich korzystania, dotyczy tak jak pisałem wcześniej kombatantów i osób represjonowanych przede wszystkim polaków zamieszkujących inne kraje. Dalsze treści kolejne nadużycia, do świadczeń nie mają prawa dzieci i małżonkowie (choć są drobne wyjątki w przypadku małżonków). Liczba 50 tyś żydów jakoby już czekających na wypłatę świadczenia, fałszywa i nieprawdziwa.

 

Dalsze komentarze w tekście o "haraczu wypłacanym obywatelom Izraela", "płacenie Żydom emerytury, bo tego zażyczył sobie Izrael", "rząd Izraela i światowe organizacje żydowskie szykują wielki skok na kasę Polaków", "to dopiero początek bezczelnego rabunku dokonywanego na Polakach przez "starszych braci w wierze". Nadal otwarte pozostają roszczenia żydowskie wobec polskiego państwa za "mienie żydowskie pozostawione na terenie Polski po zakończeniu II wojny światowej". Rząd Izraela oszacował swoje żądania wobec naszego kraju z tego tytułu na 65 mld dolarów!", "państwo polskie wypłaca emerytury Żydom w zastępstwie Niemców i Rosjan", "Polacy zostaną sprowadzeni do roli niewolników tyrających "na Żyda" - Mało tutaj mowy nienawiści, szerzenia antysemityzmu, na podstawie wymyślonych informacji, bez jakiegokolwiek odniesienia się do rzeczywistości, braku elementarnej wiedzy o systemie prawnym obejmującym wsparcie kombatantów i osób represjonowanych. Cały artykuł buduje klimat nieufności, wrogości, podejrzliwości i jeszcze jakiejś teorii spiskowe, to antysemityzm w czystej postaci (Antysemityzm – postawa wyrażająca uprzedzenie, niechęć, wrogość i dyskryminację Żydów oraz osób pochodzenia żydowskiego, postrzeganych jako grupa religijna, etniczna lub rasowa, argumentowana powodami religijnymi, gospodarczymi lub politycznymi.) Wklejam tutaj definicję bo chyba masz problem z określeniem czym jest antysemityzm mieszając w to wszystko jeszcze arabów. 

 

3. Co do głosowania w Sejmie, co mam sprawdzić, to, że uchwalona została dobra ustawa, w przypadku, której Polacy przelewający krew za Ojczyznę, będą mogli sprawniej odebrać swoje świadczenie, które jest potrzebnym gestem wobec tych osób? Naprawdę dla mnie to nie problem, że część osób polaków lub w okresie represjonowania posiadających obywatelstwo polskie a zamieszkujące obecnie Izrael skorzysta z tych świadczeń. 

 

4. x_mały_x - ja rozumiem, że merytoryczny, spokojny, oparty na dowodach, aktach prawnych wywód może być dla Ciebie bełkotem, nie opieraj się jednak w swoich ocenach na zapośredniczonych źródłach, nie wiadomo jak przetłumaczonych artykułach, nie wiadomo czy autoryzowanych wywiadach, zmanipulowanych treściach (jak wykazałem wcześniej). Artykuł napisany został w ramach dziennikarstwa obywatelskiego przez niejakiego włodka z chicago i nie jest w żaden sposób materiałem napisanym przez redakcję Interii, choć to oczywiście skandaliczne, że pojawił się na tym portalu. Jeszcze raz zapraszam do przeczytania stanowiska, ustawy i zapoznania się z porządkiem prawnym. 

 

W sumie przykre to i smutne, że takie rzeczy trzeba pisać. Nie ma we mnie zgody na popularyzowanie takich treści, które na podstawie fałszywych i zmanipulowanych informacji, szerzą niechęć, uprzedzenia czy wrogość, tym bardziej na forum subaru  :(

Edytowane przez Herostrates
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Polaków zamieszkujących inne kraje
 

Dla mnie to nie Polacy. Tylko ci, którzy tu mieszkają, pracują, płacą podatki, wychowują dzieci i walczą z codziennością to dla mnie Polacy i nie interesują mnie jakieś "obywatelstwa" i inne papierki - liczą się fakty i życie  :)  Może nie tylko ja tak myślę i stąd hasła o "emeryturach dla Żydów".


 

 

Naprawdę dla mnie to nie problem, że część osób polaków lub w okresie represjonowania posiadających obywatelstwo polskie a zamieszkujące obecnie Izrael skorzysta z tych świadczeń. 
 

Tylko widzisz, dla mnie to na przykład jest problem. Może w takim razie z Twoich podatków niech płacą te pieniądze, nie z moich? Tak by było uczciwie. Moje podatki niech idą np. na służbę zdrowia w Polsce, dla ludzi, którzy tu żyją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Polaków zamieszkujących inne kraje
 

Dla mnie to nie Polacy. Tylko ci, którzy tu mieszkają, pracują, płacą podatki, wychowują dzieci i walczą z codziennością to dla mnie Polacy i nie interesują mnie jakieś "obywatelstwa" i inne papierki - liczą się fakty i życie  :)  Może nie tylko ja tak myślę i stąd hasła o "emeryturach dla Żydów".

 

Rozumiem, że Wojtyła był Włochem, generał Anders Brytyjczykiem a Gombrowicz Argentyńczykiem.

Edytowane przez subleo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dla mnie to nie Polacy. Tylko ci, którzy tu mieszkają, pracują, płacą podatki, wychowują dzieci i walczą z codziennością to dla mnie Polacy i nie interesują mnie jakieś "obywatelstwa" i inne papierki
A co z emigrantami, żołnierzami ll Reczpospolitej, lotnikami polskich dywizjonów, którzy spedzili życie na obczyźnie, bo nie mogli wrócić do ojczyzny w obawie przed okrutnymi represjami, zesłaniem do gułagu? Co z ich dziećmi wychowanymi w patriotyźmie i milości do Polski? Co w kwestii zmiany granic terytoriów? @@Tichy, slow down! Rozumiem twoje intencje, ale

 

liczą się fakty i życie
które jest jednak wiele bardziej złożone niż nam sie często mogłoby wydawać.

à propos narodowości pozwolę sobie przytoczyć tu cytat jednego z pisarzy, wielkiego Polaka i patrioty, który zapytany przez dziennikarza czy jest Polakiem skoro urodził się na Sybrii odparł :

'Czy wróbel urodzony w stajni jest koniem, czy dalej wróblem..?'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A co z emigrantami, żołnierzami ll Reczpospolitej, lotnikami polskich dywizjonów, którzy spedzili życie na obczyźnie, bo nie mogli wrócić do ojczyzny w obawie przed okrutnymi represjami, zesłaniem do gułagu? Co z ich dziećmi wychowanymi w patriotyźmie i milości do Polski?

A jednak większość tu została, mimo równie dużego zagrożenia (wielu "zniknęło" na zawsze) i represji. Łatwiej było żyć poza krajem, gdzie nie groził stalinowski terror. A ich dzieciom przeszedłby szybko patriotyzm, jakby żyły tu, nie na Zachodzie, jakby im ZOMO zrobiło "ścieżkę zdrowia" (dawniej) albo teraz, jakby za ciężką i odpowiedzialną pracę ktoś im zapłacił "pensję", z której nie da się wyżyć samodzielnie.

Ale dobra, w sumie nie ma co iść w tę stronę, można tak przegadać dnie i noce - sympatycznie wymieniać się poglądami, nawet posprzeczać się też warto, ale po co zaśmiecać Forum Subaru i wątek robić nie na temat. Zapewne Ty masz trochę racji i sporo rozsądnych argumentów, ja też trochę, w sumie i tak doszlibyśmy pewnie do wniosku, że każdy przypadek należy rozpatrywać indywidualnie, bo uogólnienia są złe w każdą ze stron. Postaram się już dalej nie pisać nie na temat (wiem, w moim przypadku to trudne, gaduła ze mnie ;) ).

 

A co do naszego "ulubieńca" z BMW, to wg mnie istniało niewielkie prawdopodobieństwo, że dłużej zabawi w pudle :facepalm:  To państwo niestety prawdziwych łotrów ukarać jakoś dziwnie nie potrafi, za to z uczciwych ludzi zrobić przestępców lub zniszczyć im życie - o tak, to umieją świetnie... Albo robić procesy za kostkę masła... Bo tu liczy się statystyka, a statystycznie lepiej mieć "na koncie" 10 skazań w miesiącu za kradzież maseł w marketach niż 1 skazanie w roku za przekręt na skalę Amber Gold :toobad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, dajcie już spokój z politykowaniem w każdym wątku. Za chwilę strach będzie na tym Forum nawet o oponach pisać, bo wiadomo, że czarna, a nie wszystkim się ten kolor podoba. Cham na drodze jest akurat zjawiskiem internacjonalistycznym, transgranicznym i ponadrasowym, a że przy tym dość częstym, więc jest o czym pisać bez mieszania w to polityki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak myślałem, medialna szopka..

 

"""Frog" odpowie więc za posiadanie pistoletu gazowego bez zezwolenia, przywłaszczenie dokumentu stwierdzającego tożsamość innej osoby, czterokrotnego przedłożenia w banku w 2009 r. poświadczających nieprawdę dokumentów w postaci oświadczeń o zatrudnieniu celem uzyskania kredytu i za poświadczenia nieprawdy w dokumencie." "

 

 

To są te wielkie zarzuty kryminalne?

 

 

"- Zatrzymali go bez jakiegokolwiek listu gończego, przeszukali samochód. Znaleźli broń i koszulkę z nadrukiem "policja". Mimo że ten sprzęt był kupiony zupełnie legalnie, koszulka to przebranie na imprezę, a broń zwykła, hukowa,"

 

źródło: http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/frog-na-wolnosci-ale-z-siedmioma-zarzutami-falszowal-przywlaszczal-poswiadczal-nieprawde,440415.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, dajcie już spokój z politykowaniem w każdym wątku. Za chwilę strach będzie na tym Forum nawet o oponach pisać, bo wiadomo, że czarna, a nie wszystkim się ten kolor podoba. Cham na drodze jest akurat zjawiskiem internacjonalistycznym, transgranicznym i ponadrasowym, a że przy tym dość częstym, więc jest o czym pisać bez mieszania w to polityki ;)

Tak, to prawda, trochę moja wina, ale tak mnie wkurza otaczająca rzeczywistość, że czasem po prostu muszę to "wykrzyczeć"  ;)  Temat "Froga" to dla mnie po prostu kolejny dowód na brak jakiejkolwiek sprawiedliwości i że nie warto być "dobrym, sympatycznym i uczciwym", chwyciłem doła  :( . Facet w ramach odreagowania pójdzie się znów ścigać po Warszawie - oby nikogo nie zabił (prócz siebie oczywiście).

 

 

nigdzie nie widać z jaka prędkościa jedzie
 

W pewnych okolicznościach nawet nie trzeba być biegłym, żeby to ustalić. Ja np. kiedyś bez problemu ze swojego filmiku obliczyłem, z jaką prędkością jechałem na danym odcinku: liczyłem słupki "kilometrowe" na filmie, co pozwoliło mi poznać przejechany dystans, rejestrator na filmie wkleja czas, więc co do sekundy znałem czas przejazdu odcinka no i kilka działań matematycznych... A przy braku słupków wystarczy mały eksperyment procesowy, czyli kilka przejazdów tym samym odcinkiem z różnymi prędkościami albo pomiar odległości między dwoma charakterystycznymi punktami i już mamy prędkość  :)  Dlaczego prokurator do tego potrzebuje biegłego - to już inna historia, wg mnie to żenada, poziom zadania z matmy w podstawówce  :facepalm:  I my wszyscy za to bulimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...