Skocz do zawartości

cham na drodze


GregorBa

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Blixten napisał:

 

Nie sądzę żeby linia drzew rosła tak blisko torów, że podjeżdżając do nich nic nie było widać. 

Przekonać mnie możesz jedynie zdjęciami.  

 

Jest dużo dużo gorzej niż na tym przykładzie ? 

 

IMG_0119o.jpg

Piękny SU45.

Gdzie żeś go dopadł ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Blixten napisał:

 

Spoko, jak będziesz tam następnym razem, pomyśl o mnie i zrób zdjęcie żeby mnie przekonać ;) 

Tak sobie czytam… Do czego masz być przekonany? Dziś to miejsce może wyglądać inaczej niż kiedyś. Trzeba być ostrożnym i tyle. A jak się dostanie strzała z braku ostrożności, to nie ma co szukać wymówek (ja nawet badań okresowych nie mam)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, rafacon napisał:

Dziś to miejsce może wyglądać inaczej niż kiedyś.

No właśnie nie powinno.

Polska nie jest aż tak dzikim krajem, więc zakładam, że są jakieś normy, przepisy, które określają jak powinien wyglądać przejazd niestrzeżony - jaką powinien zapewniać widoczność - i zakładam, że są służby, które powinny dbać o utrzymanie porządku. 

Dlatego, czekam na 'google maps street view' żeby się przekonać czy może być inaczej.  

 

9 godzin temu, rafacon napisał:

Trzeba być ostrożnym i tyle.

Tutaj nie mam żadnych wątpliwości. 

Bo przecież nawet na strzeżonym przejeździe dróżnik może zasłabnąć, a automatyka ulec awarii ... 

Edytowane przez Blixten
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Blixten napisał:

No właśnie nie powinno.

Polska nie jest aż tak dzikim krajem, więc zakładam, że są jakieś normy, przepisy, które określają jak powinien wyglądać przejazd niestrzeżony - jaką powinien zapewniać widoczność - i zakładam, że są służby, które powinny dbać o utrzymanie porządku. 

Dlatego, czekam na 'google maps street view' żeby się przekonać czy może być inaczej.  

 

Tutaj nie mam żadnych wątpliwości. 

Bo przecież nawet na strzeżonym przejeździe dróżnik może zasłabnąć, a automatyka ulec awarii ... 

w zasadzie OT na kolei jest redundantne...sorry za slang. A co do części I, to na pewno są przepisy... i co z tego? Zwłaczcza na pokarpaciu gdzie infrastruktura powstała bo musiała, a potem się okazało, że performance nie styka z potrzebami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Blixten napisał:

No właśnie nie powinno.

Polska nie jest aż tak dzikim krajem, więc zakładam, że są jakieś normy, przepisy, które określają jak powinien wyglądać przejazd niestrzeżony - jaką powinien zapewniać widoczność - i zakładam, że są służby, które powinny dbać o utrzymanie porządku. 

Dlatego, czekam na 'google maps street view' żeby się przekonać czy może być inaczej.  

Tu byłem wczoraj odwiedzając groby i będąc na pogrzebie kuzyna:

https://www.google.pl/maps/@53.629096,23.387133,3a,75y,285.47h,86.21t/data=!3m7!1e1!3m5!1swFsvWXhJp0LyxbXe5-mIxw!2e0!6shttps:%2F%2Fstreetviewpixels-pa.googleapis.com%2Fv1%2Fthumbnail%3Fpanoid%3DwFsvWXhJp0LyxbXe5-mIxw%26cb_client%3Dmaps_sv.tactile.gps%26w%3D203%26h%3D100%26yaw%3D230.40733%26pitch%3D0%26thumbfov%3D100!7i13312!8i6656?hl=pl

uwierz mi wygląda to obecnie o wiele gorzej bo rolnik nie dba o pole i rosną drzewa i nic nie widać na tym zakręcie torów kolejowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to prawda, to nie wiem, ale wideo znalazłem na wykopie, a pod filmem widnieje taki opis:

"Zdarzenie na S3. Według opisu filmu, kierowcy nic się nie stało. Napisał on, że policjanci którzy przyjechali na miejsce zdarzenia, za winnego uznali autora nagrania w związku z nie dostosowaniem prędkości. Kierowca auta, które stało na jezdni miał dostać 150 zł mandatu za brak świateł."

  • Zmieszany 4
  • Facepalm 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, rosaskc napisał:

Czy to prawda, to nie wiem, ale wideo znalazłem na wykopie, a pod filmem widnieje taki opis:

"Zdarzenie na S3. Według opisu filmu, kierowcy nic się nie stało. Napisał on, że policjanci którzy przyjechali na miejsce zdarzenia, za winnego uznali autora nagrania w związku z nie dostosowaniem prędkości. Kierowca auta, które stało na jezdni miał dostać 150 zł mandatu za brak świateł."


To znaczy ile miał jechać?

50 km/h ?

 

Tam jest 120 km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa niebieskiego arteona który hamował przed seatem na S trafiła do sądu bo kierowca - 33 letni mężczyzna (ponoć poszły plotki że dwie kobiety jechały) odmówił przyznania się do winy i twierdzi że jest niewinny.

 

https://elblag.naszemiasto.pl/goncie-go-blagam-dramatyczny-apel-po-kolizji-na-s7-sa/ar/c4-9076543

Edytowane przez ipsx82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, BartD napisał:

To znaczy ile miał jechać?

Tyle, by zdążyć zahamować w momencie dostrzeżenia przeszkody ewentualnie bezpiecznie ją ominąć. 

3 godziny temu, BartD napisał:

Tam jest 120 km/h

Ale nie nakaz a dopuszczalna maksymalna, w dzień, przy dobrej widoczności i warunkach pogodowych... i nie dla każdego kierowcy, bo część ze względu na wiek, strach czy innego własne ograniczenia zwyczajnie nie ogarnia. 

Owszem, wielu jeździ z taką samą prędkością w dzień, noc, deszcz, mgłę, sucho, mokro, śnieg, lód... część o tym nie myśli, część uważa się za ponadprzeciętnych. Życie brutalnie weryfikuje. Po prostu pech i przestroga na przyszłość. 

Ktoś pamięta jak kiedyś całkiem popularne były wypadki samochodów osobowych ładujących się pod nieoświetlone naczepy/przyczepy/ciężarówki pozostawione na drodze?

 

ps. a tu ktoś pomysłowy chciał zmienić koło na S8... 

Tragiczne zdarzenie na S8 /KPP Rawa Mazowiecka /

Ja bym się bał na poboczu auto zostawić i przy nim być, a co dopiero koło zmieniać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...