Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłem/am przy swoim Subaraczku :)


zaki79

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 3.11.2020 o 09:21, mattipk napisał:

Też zakupiłem sobie nowe żarówki ale po nightbreakerach chciałem wypróbować coś innego i kupiłem osram cool blue intense xenonlook. Przed zakupem oglądałem porównanie tych twoich z osram cool blue boost hyper blue i nie wyszły tak źle. Moim zdaniem były nawet jaśniejsze od tych osram.

I jak zmiana z night breaker'ów? Warte to zabawy? I czy serio światło jest bardziej zimne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Kotolot napisał:

I jak zmiana z night breaker'ów? Warte to zabawy? I czy serio światło jest bardziej zimne?

Dzisiaj przyszły, jutro będę montował i zdam relacje z efektów. Wydaje mi się, że zmiana będzie minimalna. Gdzieś czytałem że zimniejsze światło pogarsza widzenie w nocy dlatego chcę sprawdzić czy coś w tym jest. Na ten moment jestem zachwycony nightbreakerami ale z drugiej strony teraz zaczynam sprawdzać inne produkty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, mattipk napisał:

 Gdzieś czytałem że zimniejsze światło pogarsza widzenie w nocy dlatego chcę sprawdzić czy coś w tym jest.

Widzieć w takim świetle można nawet dość dobrze, ale chodzi tu chyba bardziej o to, że na dłuższą metę wzrok w takim świetle mocno się męczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, mattipk napisał:

Dzisiaj przyszły, jutro będę montował i zdam relacje z efektów. Wydaje mi się, że zmiana będzie minimalna. Gdzieś czytałem że zimniejsze światło pogarsza widzenie w nocy dlatego chcę sprawdzić czy coś w tym jest. Na ten moment jestem zachwycony nightbreakerami ale z drugiej strony teraz zaczynam sprawdzać inne produkty

Zimne poprawia. Ciepłe pogarsza i zafałszowuje kolory. Ciepłe mniej męczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Vercy napisał:

Zimne poprawia. Ciepłe pogarsza i zafałszowuje kolory. Ciepłe mniej męczy.

ciepłe=standard halogen ma współczynnik oddania barw na poziomie 99%. Te zimne halogeny, które polegają na pomalowaniu klosza na niebieski/niebieskawy mają właśnie niepełne spektrum barw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, VEC napisał:

ciepłe=standard halogen ma współczynnik oddania barw na poziomie 99%. Te zimne halogeny, które polegają na pomalowaniu klosza na niebieski/niebieskawy mają właśnie niepełne spektrum barw.

Halogen ma 2500-3000K

Światło dzienne ok 5500K (w pełnym słońcu, letnie popołudnie, o zachodzie pójdzie w 3500K a nawet mniej. Zimne zimowe ma 6500K)

 

Te niebieskie odbarwione ma 7000K+

 

Zimne zaczyna się od 6000K, więc nie do końca ale blisko.

Tak nawiasem to w zależności od położenia na ziemi, te wartości będą zupełnie inne, więc w zależności od źródła, to co znajdziecie w necie może się różnić od podanych. Te wartości są przyjmowane dla PL, ale też mogą być przekłamane.

Edytowane przez Vercy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Vercy napisał:

Halogen ma 2500-3000K

Światło dzienne ok 5500K (w pełnym słońcu, letnie popołudnie, o zachodzie pójdzie w 3500K a nawet mniej. Zimne zimowe ma 6500K)

 

Te niebieskie odbarwione ma 7000K+

 

Zimne zaczyna się od 6000K, więc nie do końca ale blisko.

Tak nawiasem to w zależności od położenia na ziemi, te wartości będą zupełnie inne, więc w zależności od źródła, to co znajdziecie w necie może się różnić od podanych. Te wartości są przyjmowane dla PL, ale też mogą być przekłamane.

hm? brawo. To Twoja klasyfikacja? 

Mówię względnie- halogen daje światło ciepłe, mało które źródło daje cieplejsze (np zwykły żarnik wolframowy).

Poczytaj o spektrum barw źródeł światła. Moja wypowiedź odnosiła się wyłącznie do stwierdzenia, że ciepłe zafałszowuje kolory, co jest w tym praktycznym przypadku nieprawdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, VEC napisał:

hm? brawo. To Twoja klasyfikacja? 

Mówię względnie- halogen daje światło ciepłe, mało które źródło daje cieplejsze (np zwykły żarnik wolframowy).

Poczytaj o spektrum barw źródeł światła. Moja wypowiedź odnosiła się wyłącznie do stwierdzenia, że ciepłe zafałszowuje kolory, co jest w tym praktycznym przypadku nieprawdą.

Sufit jest biały. Która ciepłota odbarwia?

Incand-3500-5500-color-temp-comparison.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, mattipk napisał:

Dzisiaj przyszły, jutro będę montował i zdam relacje z efektów. Wydaje mi się, że zmiana będzie minimalna. Gdzieś czytałem że zimniejsze światło pogarsza widzenie w nocy dlatego chcę sprawdzić czy coś w tym jest. Na ten moment jestem zachwycony nightbreakerami ale z drugiej strony teraz zaczynam sprawdzać inne produkty

Też jestem ciekaw.

Miałem osram brejkery w forku, w porównaniu do zwykłej żarówki to niebo a ziemia, światło jaśniejsze a nie jak z kaganka przy zwykłych żarówkach.

 niestety długo nie poświeciły, 30 tyś km, czyli u mnie rokB)

Nie mam czasu zakupić nowych, ale jak tylko znajdę chwilę to kupię dwa komplety, do Forka i do wyprawo busa:thumbup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Vercy napisał:

Sufit jest biały. Która ciepłota odbarwia?

Incand-3500-5500-color-temp-comparison.png

Ale zrypany balans bieli, masakra. To co masz na zdjęciu jako 5500K, to wygląda jak 3000K.

 

A co do lamp samochodowych to najbardziej biała jest 4300K, wszystko poniżej wpada w żółty, powyżej już ma niebieską poświatę.

Edytowane przez skwaro
  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu odpowietrzyłem hamulce, poprawiłem pierdoły pod maską i wziąłem się przejechałem :biglol: korzystając z okazji pojechałem od razu na geometrie. Na eibachu i seryjnych mimośrodach udało się ustawić 1.17' z przodu. 

 

123576793_2439336166375105_2340220990184531287_n.jpg?_nc_cat=107&ccb=2&_nc_sid=ae9488&_nc_ohc=wYTVUoX7TvIAX_aKaN1&_nc_ht=z-p3-scontent.fwaw8-1.fna&oh=9986f22e8c3748c30eb699e197ad41d9&oe=5FCC07A9

Edytowane przez 133699
  • Super! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojeździłem trochę po wymianie przewodów hamulcowych. Jednak jest trochę więcej niż delikatna różnica. Hamulec stał się bardziej czuły, nie ma takie uczucia jakby pedał wchodził w masło tylko jest jakby twardszy, a tym samym szybciej klocek łapie tarcze. Generalnie zmiana na plus. Jak wyżej napisałem, jeśli ktoś musi wymieniać to zdecydowanie lepiej brnąć w przewody w oplocie, zwłaszcza że różnica między dobrym zamiennikiem a np Hel jest żadna.

  • Super! 1
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majstry : do do żarówek ,to zakładałem  Osram coś tam  Blue intense ,czy inne do poprzedniej imprezy i obecnej.

W poprzedniej przedliftowej 96 jak było szkło w kawałeczkach , takie witrazowe ( wiecie o co chodzi :)) ,to nie było efektu w ogóle.

Teraz mam Impreze 99 gdzie klosz ma gładkie szkło i seria zółta vs niebieska z Osram , to po zmroku czy to miasto,czy w trasie szczególnie ,to bajka .Zupełnie inna liga.

No ale inna bajka trwałośc i cena , bo ok.30-40zł za żarówke i zmniejszona trwałośc.

Ale jak ktos jeździ w trasie i potrzebuje w nocnych , szczególnie deszczowych klimatach dobrze widziec ,to te Osram ,czy Philipsy ,to dobra sprawa.

 

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Infra napisał:

coś mnie szarpie jedna xdddd a tu trzeba kupić komplet felg na lato, boost controller, wydechy kakimoto, nakładki STI na pedały, uh... oh...

no i o złotych Brembulacach zapomniałeś :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ewemarkam napisał:

Umyłem Forka :)

Nawiasem pisząc, strasznie klocki brudzą felgi. db0f041999607de3758153c54b986845.jpg

Może hample na ceramiki zmienić? :upside-down-face_1f643-small: a tak serio, są chyba jakieś klocki mniej pylące czy coś, tylko że z hamowaniem wtedy ciut gorzej. Coś za coś.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Kiwi 4ester napisał:

Może hample na ceramiki zmienić? :upside-down-face_1f643-small: a tak serio, są chyba jakieś klocki mniej pylące czy coś, tylko że z hamowaniem wtedy ciut gorzej. Coś za coś.

Tarcze gładkie są i klocki ferodo. Wcześniej miałem klocki maxgear :) nie pyliły i hamowały ok. Tak wiem, są to tanie klocki, robione z gó..olitu ale byłem z nich zadowolony.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...