Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłem/am przy swoim Subaraczku :)


zaki79

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, Jurando napisał:

Jeszcze wpadnę do Was. A wszystkim innym polecam fachowy serwis. 

Też man silnik od @carfita  w takim samym Forku , 76kkm od remontu i wszystko OK.  Carfit serwis to wyższa liga.

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabrałem się za mycie komory bo już nie mogłem patrzeć... Nie wiem czym to jest uwalone, ale nie dokończyłem, muszę na raty... Dokończę w środę to wrzucę jakieś zdjęcia :D

Kolektor dolotowy - pytanie, po wyjęciu gazu zostały otwory, które były zakręcone śrubami i jakoś uszczelnione, ścieranie przy kolektorze druciakiem w tych miejscach raczej ostrożnie co by nie rozszczelnić prawda? ;)

 

Poza tym, strasznie stresujące zajęcie.. na razie myłem samą ramę, wszystko zakryłem workami na śmieci, ale i tak cały czas się spinam, żeby czegoś nie zalać :facepalm:

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, mattipk napisał:

@1uqPrzy tych czynnościach musisz uważać na cewkę (?) i alternator. Czy na coś jeszcze to ktoś mądrzejszy musi się wypowiedzieć

alternator to zawinąłem dwa razy, cewki zasłoniłem, ale raz.. dla pewności w środę przypierdzielę 3 warstwy :thumbup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, mattipk napisał:

@1uqPrzy tych czynnościach musisz uważać na cewkę (?) i alternator. Czy na coś jeszcze to ktoś mądrzejszy musi się wypowiedzieć

jeszcze jedno szybkie pytanie. Co z pompą ABS? (tfu, życie byłoby piękniejsze bez ABS :biglol:), nie będę na to lał wody z węża, ale uważać bardziej z zachlapaniem, czy niekoniecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedno szybkie pytanie. Co z pompą ABS? (tfu, życie byłoby piękniejsze bez ABS :biglol:), nie będę na to lał wody z węża, ale uważać bardziej z zachlapaniem, czy niekoniecznie
Wtyczki do agregatów ABS mają zawsze uszczelkę. Nie ma opcji aby to zalać. Bo chyba że będziesz topił samochód.
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabrałem się w końcu za dokuczliwe "pierdzenie" z układu dolotu powietrza do filtra. Po ostrzejszym dodaniu gazu wibracje dolotu ujmowaly ze 30 kucy. W prawym nadkolu jest spora pucha z plastiku. Składa się z dwóch części spiętych na zatrzaski. W dolnej części tej puchy pojawił się luz, który podczas silniejszego zasysania powietrza powodował silne i głośne wibracje.  

    Silikon sanitarny załatwił sprawę. 

20201110_134535.jpg

20201110_135103.jpg

20201110_140840.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem ramkę radia. Teraz mam uchwyt na kubek. Nie wiem dlaczego Subaru pozbyło się tego super gadżetu w SG XT 07.

IMG_20201110_181021.thumb.jpg.a2d401d3ebc63f34a22c6e0f36cb85d4.jpg

 

IMG_20201110_181103.thumb.jpg.fcb23cbeb1793519f2caa5ead803b933.jpg

 

Trochę rzeźby było, ale się udało:)

Dzięki za szybką wysyłkę-  @lolo.lolo

  • Super! 4
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...