Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłem/am przy swoim Subaraczku :)


zaki79

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Daniel Janus napisał:

Za to w Lanosie też ok 7kkm po remoncie i zużycie oleju jak u Ciebie- 0,0L:). Chyba wynika to z użytkowania. Forek na co dzień, krótkie dystanse, często odpalany. STi rzadko używane i jak już odpalone to dłuższa jazda. Z tego co mi wiadomo tłoki Mahle 2618 (są w STi) nie specjalnie nadają się na daily, niestety:mellow:

U mnie każde uruchomienie to 16 km do pracy, w sumie trasa, a i forek stoi w garażu podziemnym, więc ma cieplej.

100ml to normalne zużycie, ciekaw byłem powodu remontu, ja też wolę robić na "zapas",  docierałem robiąc kółko 5,5 tyś km wokół krajów Nadbałtyckich 

  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Daniel Janus napisał:

STi rzadko używane i jak już odpalone to dłuższa jazda. Z tego co mi wiadomo tłoki Mahle 2618 (są w STi) nie specjalnie nadają się na daily, niestety

Żeby nie było, że taki "mondry" jestem, to wiedza pochodzi od @skwaro :thx: (wytłumaczył co i jak) i od chłopaków od Carfita:)

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to bardziej zrobiłem czy kupiłem więc niech będzie że zrobiłem.

 

Po kilku tygodniach wreszcie poprawiłem montaż łopatek zakupionych u @Oczkoo15

Masę zamiast puścić na śrubę podpiąłem do jakiegoś kabla który masą nie był. Potem jeszcze okazało się, że mam + z minusem zamieniony, więc przełożyłem piny i można wreszcie łopatować.

IMG_8664.jpeg.cdccfef03021edb95654d144d8ebacf7.jpeg

 

IMG_8673.jpeg.eafe58ddd38703c60820ecca30ddd5c4.jpeg

 

Zeszłej niedzieli przepolerowałem rozpórkę tylną JDM zakupioną u @Oczkoo15

Przed:

IMG_8855.jpeg.c77d4d4e439bd69300b555ed01e69433.jpeg

 

Po:

IMG_8875.jpeg.2b1cd7a5f0c016f80a6fd9991eb3b2c3.jpeg

 

 Zaś dziś rozpakowałem zderzak przedni od speca zakupiony u @Oczkoo15

 

IMG_8883.jpeg.580441f3839c640b20e6da69846598a1.jpeg

 

Słyszałem, że gdy doda się @Oczkoo15 do ignorowanych na forum, fb oraz w komórce to istnieje szansa na zaoszczędzenie środków pieniężnych. Gdyby ktoś mógł to dla mnie sprawdzić i dać znać czy działa - będę wdzięczny. :D 

  • Super! 1
  • Haha 7
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Amnes napisał:

Słyszałem, że gdy doda się @Oczkoo15 do ignorowanych na forum, fb oraz w komórce to istnieje szansa na zaoszczędzenie środków pieniężnych. Gdyby ktoś mógł to dla mnie sprawdzić i dać znać czy działa - będę wdzięczny. :D 

Nie działa, jak go zablokowałem na Forum to dopadł mnie na Instagramie i wyskoczyłem z kasy na rozpórkę ;)

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Infra napisał:

Nie działa, jak go zablokowałem na Forum to dopadł mnie na Instagramie i wyskoczyłem z kasy na rozpórkę ;)

Wiedziałem, że jest jakiś szkopuł. Mi powiedział, że ciężko będzie znaleźć drugą do kompletu na przód. Chwile później mówi, że niedługo będzie. Trzeba se ręce do tyłka przyszyć, to nie da rady ani komputera, ani telefonu, ani samochodu obsłużyć.

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Amnes napisał:

Wiedziałem, że jest jakiś szkopuł. Mi powiedział, że ciężko będzie znaleźć drugą do kompletu na przód. Chwile później mówi, że niedługo będzie. Trzeba se ręce do tyłka przyszyć, to nie da rady ani komputera, ani telefonu, ani samochodu obsłużyć.

Mnie tak załatwił z wydechem Kakimoto. Pytałem o jeden, mówił, że są raczej w parach a potem mi wysłał, że ma pojedyńczy :D Kocham faceta.

  • Dzięki! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczyściłem szczura APC. Okazało się że na mojej kierownicy wcale nie miałem uszkodzonego tworzywa które od ścierki z detergentem się niszczy tylko jest pokryta brudną, tłustą mazią.
Efekt może nie WOW, ale udało się doczyścić miejsca które już spisałem na stratycccd7eec1d370ec0e4d9b29f51b3b5a4.jpg5d4a21608df0c0f9256945a2060afc49.jpg

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

  • Super! 5
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie sytuacja odwrotna, potrzeba drewnianego klocka, bo żaba tak wysoko nie podnosi 

Taptane Tapatalkiem

 

 

 

Ja liftu nie mam teraz, ale forek jest i tak naraziw najwyższym samochodem jaki był w moim posiadaniu.

 

Ale w tamtych czasach jeszcze plomb nie miałem w uzębieniu. Więc można było jeździć. Prawko od niecałych 3 lat wtedy. Ale trasę planowałem na obecność śpiących policjantów. Raz cały układ wydechowy za plecionką zostawiłem na środku ulicy . Bo zawsze o coś zachaczylem, tym razem za mocno. Rury do bagażnika i wracałem do domu z samym kolektorem. Wtedy się przekonałem że układ wydechowy jednak musi być. Bo polowka nie jechała już wogule. 

 

 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, hugo napisał:

Z czego zaciski i jaka tarcza?

W teorii 607, ale jak wklepuje numery to pokazuje mi jakąś Lancie. Tarcza Ferodo z STi ze zmienionym rozstawem (tak, wiem że są 5x100 z buga.. ale to długa historia). Wszystko złożone na nowo od podstaw.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...