Skocz do zawartości

Globalne ocieplenie


grzywaczewski

Rekomendowane odpowiedzi

Patrycje i kurtyzany, kurna. Ladnie to tak w sumie kilkadziesiat tysiecy naukowcow podsumowac? W tym kilku noblistow... :roll:

 

http://www.petitionproject.org/

http://www.americanpolicy.org/un/theheidelberg.htm

 

Poprawka. Kilkudziesieciu noblistow.

 

tresc petycji Oregonskiej:

We urge the United States government to reject the global warming agreement that was written in Kyoto, Japan in December,[sic] 1997, and any other similar proposals. The proposed limits on greenhouse gases would harm the environment, hinder the advance of science and technology, and damage the health and welfare of mankind.

 

There is no convincing scientific evidence that human release of carbon dioxide, methane, or other greenhouse gasses is causing or will, in the foreseeable future, cause catastrophic heating of the Earth's atmosphere and disruption of the Earth's climate. Moreover, there is substantial scientific evidence that increases in atmospheric carbon dioxide produce many beneficial effects upon the natural plant and animal environments of the Earth.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slizgajac sie po granicy tego tematu (czyli dewastacji srodowiska naturalnego, a przy okazji kryzysu ekonomicznegi i zapasci kulturowej) polecam lekture

 

Psy i demony Ciemne strony Japonii

Alex Kerr

http://www.forumakad.pl/archiwum/2008/1 ... iazki.html

[zajawka u dolu strony]

 

Dla mnie to najlepsza przeczytana w zeszlym roku ksiazka. Kilka osob, ktorym pozyczylem tez 'zaniemowilo'.W kazdym razie po tej lekturze ciesze sie ze w Polsce nie udalo sie zbudowac drugiej Japonii. Powaznie.

W.

 

P.S. Mam nadzieje ze proponujac ja nie zostane wykreslony z forum milosnikow Subaru ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całe to ocieplenie to super wymysł marketingowców służący tylko jednemu - sprzedaży. Trzeba sprzedać nowe lodówki, samochody, itp. co więcej można sprzedać również coś czego jeszcze nigdy nikt nie sprzedawał... Czyli emisję CO2 w skrócie można powiedzieć - powietrze, niektóre kraje jak Francja, Holandia wyjdą na tym znakomicie będą handlować nadwyżkami emisji, abstrahując od wpływu na zmianę klimatu pomysł jest zupełnie od czapy bo Chiny i Stany Zjednoczone emitujące prawie 85% światowej emisji mają protokół z Kioto w poważaniu. Unia Europejska robi swoich obywateli w konia i karze im płacić za powietrze - smutne ale prawdziwe.

Mam poważną alergię na chwyty marketingowe poniżej pasa, pod tytułem walki z facetami w jaskiniach gdzieś na drugim końcu świata ( czytaj terrorystami ) i globalnym ociepleniem które "zabije nas wszystkich". Każdy kto trochę interesuje się nauką przy odrobinie wysiłku znajdzie odpowiedź jaki wpływ ma emisja CO2 na ocieplenie klimatu... Wg najnowszego modelu atmosfery i klimatu wpływ gazów cieplarnianych na zmianę klimatu jest nie do udowodnienia. W niedalekiej przeszłości wiele było przypadków ociepleń i oziębień klimatu ( 300 lat temu można było przejechać saniami do Szwecji a na środku Bałtyku stały karczmy).

Nie wiem w jakim celu rozpętano całą propagandę z wojną przeciwko terrorystom ( których sami zaopatrujemy w broń i amunicję bo przecież sami nie mają fabryk) i walką przeciwko ociepleniu klimatu, lecz z pewnością nie są to szczytne cele dla dobra ludzkości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a na środku Bałtyku stały karczmy

no i to jest impreza :mrgreen:

 

Nie wiem w jakim celu rozpętano całą propagandę z wojną przeciwko terrorystom
i walką przeciwko ociepleniu klimatu

każdy wie - kasa, misiu, kasa :wink: nic odkrywczego :roll: :wink:

 

ekolodzy służą do wyciągania kasy od frajerów (vide sprawa złotych tarasów w wawie) a efekt cieplarniany, dziura ozonowa i te tematy prawdopodobnie występowały też za mieszka, tylko że nikt tego specjalnie nie mierzył :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obowiazkowa lista lektur:

 

'Unstoppable global warming. Every 1,500 years' (S. Fred Singer, Dennis Avery

 

'The politically incorrect guide to global warming and environmentalism' Christopher Horner

 

'An Appeal to Reason: A cool look at global warming' N. Lawson

 

No i pewnie latwiejsze do zdobycia

 

'Ekologiczne klamstwa ekowojownikow' P. Mastalerz

 

 

Wiekszosc pewnie doczekala sie polskiego tlumaczenia, polecam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a efekt cieplarniany, dziura ozonowa i te tematy prawdopodobnie występowały też za mieszka, tylko że nikt tego specjalnie nie mierzył

:mrgreen:

a już myślałam, że tylko ja w dziurę ozonową nie wierzę :wink: :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 12 lat później...

O nie. Taki fajny temat i tak zakopany?? Poproszę o złotą łopatkę. ;)

 

A w temacie. Niepokojące zjawiska na Antarktydzie - najzimniejsza pora roku od 30 lat. Jeszcze lodowców przybędzie i skąd weźmiemy alarmujące fotki o topnieniu?

 

https://www.seattletimes.com/nation-world/south-pole-posts-most-severe-cold-season-on-record-an-anomaly-in-a-warming-world/

 

https://www.nature.com/articles/s41598-017-05989-4

 

oonoo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Kristofor napisał:

W Neptun Parku przy plaży po 37 tys. za metr i kupują :)

Heh, a ja pogardziłam jak za 8 sprzedawali 15 lat temu :lol:

I nie żałuję, nie chciałabym tam mieszkać.

 

Ciekawe, że w Kołobrzegu też kupują. Też za 40/m2 ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Aga napisał:

w Kołobrzegu też kupują. Też za 40/m2

 

Moja była "wioska"

Seniorzy kupują, Ci z portfelem rzecz jasna.

Latem rozmawiałem z Włodarką tej wiochy i ze smutkiem zdradziła, że są najstarszym miastem w PL.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Michał W. napisał:

Dość ponura perspektywa.

A ci durni bankierzy jeszcze kredyty hipoteczne na te nieruchomości przybrzeżne dają.  :faja:

Ooo cała S7 ELB-GDA pod wodą i to już w 2040, to może dożyje coby się przekonać i pośmiać. 

 

5 godzin temu, Blixten napisał:

tylko w Brzeźnie :facepalm:

Ale Brzeźno nie zalane.  :thumbup:

Gdynia też prawie cała. I moja chałupa bezpieczna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...