Skocz do zawartości

Globalne ocieplenie


grzywaczewski

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, B-52 napisał:


Nie do wiary…
A może tylko się chwalą?

Widziane od kuchni. Ale to miejsce do lansu nie do życia, po tygodni by mi się tam system zawiesił. Koledze na podobnym osiedlu sasiad przestał dzien dobry odpowiadać jak zobaczył ze z prostackiego forda mondeo wysiada.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Jaca68 napisał:

Ale Brzeźno nie zalane.  :thumbup:

Gdynia też prawie cała. I moja chałupa bezpieczna. 

Ja ma spokój co najmniej do 2150 roku, a potem to się zobaczy... :)

Aha, no i od 2080 roku będę miał do plaży ca 700 metrów.  :thumbup:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Michał W. napisał:

 

Już na pierwszy rzut oka widać, że autorem tej prognozy nie jest inżynier. No, chyba, że taki po PG lub UG  :OO:

Prosty przykład fizyki w wersji eko; wypoziomowane jak stół nabrzeża portowe w Gdyni i w Gdańsku są zalane tylko na końcach pirsów, a dalej już nie ? 

 

9 godzin temu, Jaca68 napisał:

Ooo cała S7 ELB-GDA pod wodą i to już w 2040,

Fit for 55, scrubbery, ballast water treatment na statkach, wszystko za późno ... a cała reszta Świata poza UE ma zmiany klimatyczne w "D". 

 

9 godzin temu, Jaca68 napisał:

 

to może dożyje coby się przekonać i pośmiać. 

Prowadź się lepiej, to może dożyjesz :faja:

A dzieci masz ? 

 

Mniej czy bardziej realne są te scenariusze, ale jakby co, warto mieć auto jednak z większym prześwitem ;) 

 

 

Edytowane przez Blixten
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, B-52 napisał:

Neptun park też. Mimo to ceny uważam za szokujące emoji57.png

Apartament na Wyspie Spichrzów widziałam za jedyne 5,5mln PLN :mrgreen:

 

Kurczę, ja się muszę w najbliższych latach wynieść gdzieś wyżej, bo będę musiała wymienić samochód na motorówkę :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Blixten napisał:

Aaa... chyba widziałem to ogłoszenie -  to było to czterdzieści parę metrów i 1 pokój ?? :biglol:

Aż tak się nie zainteresowałam. Jak dla mnie mogłoby być i 240 m2 :mrgreen:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.10.2021 o 09:10, Blixten napisał:

Już na pierwszy rzut oka widać, że autorem tej prognozy nie jest inżynier. No, chyba, że taki po PG lub UG  :OO:

Inżynierowie po PG to statki budują, Ty je tylko remontujesz. :OO:

 

W dniu 13.10.2021 o 09:10, Blixten napisał:

Prosty przykład fizyki w wersji eko; wypoziomowane jak stół nabrzeża portowe w Gdyni i w Gdańsku są zalane tylko na końcach pirsów, a dalej już nie ? 

To taki obrazek z zagłady świata - zapadnięte nabrzeża na końcach, od fal i braku konserwacji. ;)

W dniu 13.10.2021 o 09:10, Blixten napisał:

ballast water treatment na statkach

to nie walka z ociepleniem tylko z: Invasive aquatic species.

 

Panie Inżynierze po UM/AM/WSM :OO:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Jaca68 napisał:

Inżynierowie po PG to statki budują, Ty je tylko remontujesz. :OO:

 

Tylko ? 

Sam dobrze wiesz, że rynek nowych budów ucieka coraz dalej na wschód. 

Zobaczymy za parę lat kto będzie miał pracę - inżynierowie z PG na nowych budowach, czy ja po WSM na remontach i przebudowach jednostek.  

A jeśli chodzi o przebudowy, nie rzadko jest to bardziej skomplikowany proces i technologia niż nowe budowy. B)

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Jaca68 napisał:

Ja się Nauta za budowanie zabrała to popłynęła finansowo. :OO:

 

Nikt z załogi tego nie chciał...

Pisałem kiedyś o naszej sytuacji w innym (chwilowo zamkniętym) wątku, ale wyobraź sobie doświadczony serwis ASO, który od lat specjalizuje się w przeglądach, aż tu nagle przychodzi "geniusz" nie mający zielonego pojęcia czym się zajmujesz, jakie masz zasoby, narzędzia, i zmusza Cię do produkcji nowych aut na tym samym podnośniku. Tak w wielkim uproszczeniu wyglądało to u nas. 

 

Cieszę się, że durne pomysły polityków nie doprowadziły firmy do upadku, jak w przypadku "Morskej" w Świnoujściu, (która była naprawdę porządną i dobrze zorganizowaną stocznią, a jest już tylko historią.) 

Nowe budowy przyniosły nam straty, które trzeba teraz odrobić. W ostatniej chwili wróciliśmy do tego co od lat robiliśmy dobrze, czyli do remontów i przebudów i ... do których mamy odpowiednią infrastrukturę i zasoby :) 

 

Jest takie mądre powiedzenie "nie przeszkadzać mechanizmom w ich pracy...." 

 

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś mi wpadło w oczy to tak sobie tutaj zostawię:

https://iopscience.iop.org/article/10.1088/1748-9326/ac2966

 

P.S. Trochę się obawiam że zaraz się zacznie zlot speców od wszystkiego, bo  temat covidowy zamknięty, ale może się uda bez tego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.10.2021 o 22:43, Michał W. napisał:

Dobrze, że do Krakowa kawałek, do tego do górki i na 5 piętrze:biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 19.10.2021 o 22:00, skwaro napisał:

Dziś mi wpadło w oczy to tak sobie tutaj zostawię:

https://iopscience.iop.org/article/10.1088/1748-9326/ac2966

To takie coś wrzucę:

Z punktu widzenia nauki argumentowanie o słuszności jakiegokolwiek twierdzenia „konsensusem” jest kompletnym nieporozumieniem. W naukach ścisłych prawdy nie ustala się głosowaniem, ale doświadczeniami, analizami, badaniami. 99 proc. naukowców może podpisywać się pod jakimś wnioskiem, ale to pozostały jeden procent dysydentów może mieć ostatecznie rację. Pamiętać zaś trzeba, że w klimatologii – nauce wyjątkowo skomplikowanej, łączącej w sobie kilka dziedzin nauk ścisłych – nie jest możliwe prowadzenia doświadczeń, bo nie da się eksperymentować na klimacie. Możliwe jest jedynie programowanie modeli, w których od przyjętych arbitralnie wyjściowych założeń zależy w ogromnym stopniu otrzymywany wynik.

Samo epatowanie „konsensusem” jest zatem obłudne. 

 

:faja:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Skoro już większość zaakceptowała klimatyczny konsensus i zgodziła się na rezygnację z aut spalinowych, to czas na następny etap.

Tym razem to mięso i hodowla zwierząt jest be. Zaczyna się gotowanie żaby w mediach.

 

https://zielona.interia.pl/klimat/news-z-kazdym-kesem-zblizamy-sie-do-katastrofy-ciemna-strona-mies,nId,6051053

 

To jak. Może jakaś ankieta za ile lat zakażą nam spożycia mięsa w UE? :coffee:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Jaca68 napisał:

Ja sumiennie próbuje id miesiąca tylko mięso, ryby i trochę zieleniny. Wynik z dzisiaj - minus 6 kg. :thumbup:

Już kiedyś pisałem że doprowadziliśmy do absurdu korzystanie z energii i zasobów. Auto nowe co 5 lat, telefon co 2, pralka co 3, telewizor co 5 i tak dalej. Jeszcze 30-40 lat temu to było nie do pomyślenia. Ostatnio mijałem sąsiada który 500 m do piekarni po bułki samochodem jedzie bo przecież ma garaż podziemny i bramę na pilota. I to ja jestem dziwakiem jako jeden z niewielu chodzący piechota. I nie jestem lewicowym aktywistą, ich wszystkich wysłałbym na Kubę na rok do pracy przy cukrze ale jako zwolennik gospodarki rynkowej uważam ze sami przesadzamy nakręcając się na coraz większe i większe zakupy. O tak przy piątku mi się zebrało ...

  • Super! 1
  • Zdrówko! 1
  • Lajk 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...