Skocz do zawartości

Rajdowe dyskusje 2021


turdziGT

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli pozwolicie zaśmiecę trochę temat i skrobnę parę zdań o ostatnim Tarmacu w końcu od strony zawodnika :superhero: :yahoo: Z góry przepraszam za długi tekst ;) 

 

Po pierwsze, patrząc na to co sie dzieje wokół, to mega sukces że rajd poszedł. Świdnica przeniesiona, Azory ME to samo a okręgówka leci :) 

Pojechaliśmy gościnnie N14 ex SPRT, auto przygotowane top przez MTS Marasa. Nie ma co ukrywac że n14 różni się bardzo od Yetiego więc przesiadka nie była prosta. Lanos jest genialny, szczegolnie zawieszenie robi wrażenie. Wybiera wszystko i wszędzie ale niestety nie obsługuje go intuicyjnie. Widać to doskonale na onboardach że w momentach nie planowanych kiedy poczułem potrzebę pociągnięcia za łapę szukam jej po prawej stronie od skrzyni a jest po lewej. Jak zgasiłem auto to palec poszedł na centralną konsolę gdzie powinien być guzik do odpalania ... szkoda że n14 pali się z kluczyka ;) itd itd

Pierwszy raz, mam nadzieję że nie ostatni,  jechalem z Jackiem Spentanym więc nie mogłem go nastraszyć jakimiś dziwnymi akcjami ;) Jedziemy za miesiąc w tym samym składzie więc chyba sie udało :) 

 

Jako absolutny debiutant między drzewami nie mam porównania ale z rozmów z innymi wynikało że rajd był wymagający. Szczególnie 2 i 3 pętla gdzie naniesione zostało mnóstwo syfu sprawiala mi trudności. Bylo wąsko i slisko a ja naprawdę nie chcialem popsuć Harvesterowi auta na Azory. 

Rajd miał dwa typy dróg:

- dość szerokie ale cholernie wyboiste z mega drzewami po obu stronach, to były zwykle bardzo szybkie fragmenty zakrętów na 4 lub 5 bieg. Na końcu jednej z sekcji łuków jechanych z gazem w podłodze, tuż przed hamowaniem do P2 z boczna drogę, mieliśmy wg haldy 188km/h. Fajnie jak na debiut. 

- drugi typ byl trudniejszy. Bardzo waskie drogi, rowne ale mocno pokryte piaskiem po zimie. W efekie już na zapoznaniu jechaliśmy czystym śladem z piaskiem na reszcie drogi. Podczas jazdy na czas wyjechanie z tej linii musialo skończyć się poza drogą bo na piasku slik nie skręca. Miejsc do ratowania jak na lekarstwo. Na kolejenych pętlach do piasku doszło mnóstwo naniesionego żwiru. Ma zerowe doswiadczenie w tych warunkach stąd brak progresu w czasach na 2 i 3 pętli

 

Pojechaliśmy tam po metę i banana na gębie i udało się to zrealizować w 1000%. Czysty rajd, bez rysy na aucie, tempo jak na debiut myślę że ok. Na pierwszym oesie chyba 17 w generalce, w tym 5 R5 i BYśki w Rally3 czyli okolice 12 miejsca wśród Tarmacowców. Bylem zaskoczony na plus. Przejrzałem onboardy, filmy z zewnątrz i łatwych sekund jest tam mnóstwo. Hamowalismy z mega okładem, brak wprawy w obsłudze ręcznej kłówki itd. ale na szukanie limitów mam jeszcze mnóstwo czasu. 

 

Poniżej kilka filmikow

 

klip Mariusz Nowaka 

 

Materiał z Rościszów rally video

5.Tech-Mol Rally - Marten Tarmac Masters 2021- Bałdyga / Spentany - Subaru Impreza - YouTube

 

 

 

Jaram się nadal :yahoo::evil2::thumbup:

  • Super! 7
  • Dzięki! 1
  • Lajk 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, beben napisał:


O to samo pytałem Marka, zabezpieczenie śrubek przed syfem

To raczej nie o śruby chodzi a  o gumki i tłoczki w tym pięknym N grupowym zestawie Prodrive od AP Racing.

Choć ciekawi mnie tylko jak to się ma do bezpieczeństwa pożarowego.

Zresztą nie tylko ten zestaw hamulcowy jak widać na filmie zabezpieczony tą taśmą.

Edytowane przez Subaru Impreza STI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem za dopracowaniem technologii, jeśli nie będzie gotowa jest zrozumiałe, że trzeba przenieść ją na kolejny sezon. M-sport wie, że jak zostają stare zasady to raczej szans nie ma i temu myśli o wycofaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by to byla jakas strata. Niestety ale z tym line-upem paydriverow ze sportowego punktu widzenia ich obecnosc nie ma znaczenia tak jak sie to prezentuje na dzien dzisiejszy i szybszy samochod nie pomoze bo tam po prostu nie ma kto jechac. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, turdziGT napisał:

Panwie rajd sie zaczol :yahoo:

 

 

 

jak deszcz spadnie to będzie mnóstwo urwanych kół (ile tam krawężników), tak czy inaczej zapowiada się fajny i trudny, jak zostanie w kalendarzu to w przyszłym roku trzeba jechać obejrzeć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...