Skocz do zawartości

Rajdowe dyskusje 2021


turdziGT

Rekomendowane odpowiedzi

Mega szkoda mi Olivera ale cała kariera przed nim :).
P.S. Macie jakieś info czy następny rajd Chorwacji będzie otwarty dla kibiców ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, carfit napisał:

Mega szkoda mi Olivera ale cała kariera przed nim :).
P.S. Macie jakieś info czy następny rajd Chorwacji będzie otwarty dla kibiców ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Takie info znalazłem, rajd za dwa miesiące więc jeszcze nie wiadomo na 100% ale jest szansa.

 

"Jeśli sytuacja epidemiologiczna pozwoli na przebywanie kibiców przy trasie to taka możliwość będzie możliwa. Tamtejsze władze z chęcią przywitają fanów WRC z całego świata zaznaczając fakt, że wpłynie to pozytywnie na lokalną gospodarkę i hotelarstwo. Dzięki napływie kibiców ze wszelkich zakątków Europy poziom turystyki w Chorwacji znacznie wzrośnie, a branża hotelarska w końcu podniesie się z kolan po jakże długo trwającej pandemii. Jeśli Rajd Chorwacji w tej kwestii dostanie zielone światło to będzie pierwszą oficjalnie dostępną rundą WRC dla kibiców od zeszłorocznego Rajdu Estonii. Natomiast trasa i harmonogram zupełnie nowej rundy w światowym czempionacie zostanie opublikowany już w czwartek. Według nieoficjalnych informacji załogi zmierzą się z 22 odcinkami specjalnymi podzielonymi na trzy etapy zlokalizowane w trzech regionach w okolicy Zagrzebia. Tak samo jak oesy również park serwisowy ma być dostępny dla kibiców."

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie info znalazłem, rajd za dwa miesiące więc jeszcze nie wiadomo na 100% ale jest szansa.
 
"Jeśli sytuacja epidemiologiczna pozwoli na przebywanie kibiców przy trasie to taka możliwość będzie możliwa. Tamtejsze władze z chęcią przywitają fanów WRC z całego świata zaznaczając fakt, że wpłynie to pozytywnie na lokalną gospodarkę i hotelarstwo. Dzięki napływie kibiców ze wszelkich zakątków Europy poziom turystyki w Chorwacji znacznie wzrośnie, a branża hotelarska w końcu podniesie się z kolan po jakże długo trwającej pandemii. Jeśli Rajd Chorwacji w tej kwestii dostanie zielone światło to będzie pierwszą oficjalnie dostępną rundą WRC dla kibiców od zeszłorocznego Rajdu Estonii. Natomiast trasa i harmonogram zupełnie nowej rundy w światowym czempionacie zostanie opublikowany już w czwartek. Według nieoficjalnych informacji załogi zmierzą się z 22 odcinkami specjalnymi podzielonymi na trzy etapy zlokalizowane w trzech regionach w okolicy Zagrzebia. Tak samo jak oesy również park serwisowy ma być dostępny dla kibiców."

Dzięki fajnie by było, bo mam dość blisko tam a z chęcią bym zobaczył live. :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, carfit napisał:

Mega szkoda mi Olivera ale cała kariera przed nim :).
P.S. Macie jakieś info czy następny rajd Chorwacji będzie otwarty dla kibiców ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Telewizja kłamie ?!? myślisz że wypadałoby sprawdzić ich na żywo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat miałem dość luźny weekend i pooglądałem sobie sporo na żywo. To co oni jadą przekracza wszelkie granice przyzwoitości !!! Młodzież nie da starym wyjadaczom odpocząć. Kalle i Olivier idą mega piecem :evil2: . Szkoda Oliviera, czymś się zdekoncentrował na samym końcu power stage'a a jechał po top3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, beben napisał:

Akurat miałem dość luźny weekend i pooglądałem sobie sporo na żywo. To co oni jadą przekracza wszelkie granice przyzwoitości !!! Młodzież nie da starym wyjadaczom odpocząć. Kalle i Olivier idą mega piecem :evil2: . Szkoda Oliviera, czymś się zdekoncentrował na samym końcu power stage'a a jechał po top3

Po tym co zobaczyłem w filmie o młodym spoglądam na niego i podobnych inaczej. Obejrzyj bo warto. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, beben napisał:

 Szkoda Oliviera, czymś się zdekoncentrował na samym końcu power stage'a a jechał po top3

Dokładnie dobrze wyłapałeś. Chwile przed zaspa uderzył w kierownice.Wygladalo to jak by po prostu cos poszło nie tak , albo wyrzuciło go z koleiny i stracił duzo prędkości albo odjął w zakręcie których chciał przejść dnem i to do zdenerwowało a finalnie zdekoncentrowalo i doprowadziło do błędu.Jedno jest pewne po tacie odziedziczył wszystkie dobre cechy i ma zadatki zeby byc jeszcze większym showmanem a przy tym to mega poukładany i pozytywnie zakręcony chłopak.

 

To co smuci to fakt ze to w tej chwili mistrzostwa Toyoty i Hyundaia.Msport to w tej chwili Williams WRC co ten rajd dobitnie pokazal. Suninen na swoim terenie po prostu nie istniał i jeszcze z tej pozycji startowej.Z puntu widzenia cyklu to słaba sytuacja bo bardzo zawęża opcje i wystarczy ze jeden producent odejdzie i cykl leży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, szubaru napisał:

Brawo Tanak, nie było mocnych na niego. 

Rovanpera liderem Mistrzostw. 

Nasi na mecie: Sołowow 26 ( po długiej przerwie sobie wystartował), Chwietczuk 32 ( debiut, rajd ukończony, jest nauka). 

Nie to żebym odbierał Tanakowi ale mysle ze na jego wynik duzo pomogły kłopoty Toyoty. Wszyscy trzej byli troche poza prędkością , zwłaszcza Rovanpera narzekał cały czas ze auto sie nie prowadzi. Mysle ze on by to wygrał jak by auto było na 100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, turdziGT napisał:

Nie to żebym odbierał Tanakowi ale mysle ze na jego wynik duzo pomogły kłopoty Toyoty. Wszyscy trzej byli troche poza prędkością , zwłaszcza Rovanpera narzekał cały czas ze auto sie nie prowadzi. Mysle ze on by to wygrał jak by auto było na 100%

Myślę, że Tanak też nie jechał 100%. Kalkulował, co było widać w niedzielę, nawet na PS. Jakby trzeba było to by odkręcił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kazdym razie zdecydowanie Hyundai byl w ten weekend gora.

To co jest fajne w tym sezonie ze jest duzo nowych rajdow. To troche wyrownuje sznase. Ja uwazam ze kalendarz powinien byc bardziej zroznicowany i rajdy jak i ich trasa powinna bardziej sie zmieniac. 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rajdy w ruinie!!!

 

 

Lista zapełniona w godzinę!!! :thumbup:

 

https://rallyandrace.pl/powrot-gabrysia-chwietczuk-i-maj-w-r5-na-tarmac-masters/?fbclid=IwAR152X6TBXZR5KxkBT2xnmTWazbQ3Z4ruCTGGW9u-tgree5j0Thr8zVe46k

 

 

Podobno "nasi" jadą ale czy już w tym? :ph34r:

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze co do kolejności startowej to chyba za czasów Loeba był epizod z odcinkami kwalifikacyjnymi, ale wtedy on jeszcze bardziej dominował i zrezygnowano.

A w czasach dominacji Ogiera w VW była przez pewien czas nawet zasada, że lider mistrzostw otwiera drogę nie tylko pierwszego dnia (jak teraz), ale pierwszego i drugiego. Ogier wtedy strasznie narzekał, ale i tak wyjmował kolejne tytuły.

To są zasady mające na celu większe emocje w skali sezonu i patrząc na ostatnie sezony działa to dość dobrze.

 

Inna sprawa że nie ma to nic wspólnego z fair play w skali poszczególnych rajdów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, chojny napisał:

Podobno "nasi" jadą ale czy już w tym? :ph34r:

 

jeden taki ma wystartować :)

 

2 godziny temu, chojny napisał:

 

rajd amatorski a tu kilka R5 na liście :biglol:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Bosman napisał:

Jeszcze co do kolejności startowej to chyba za czasów Loeba był epizod z odcinkami kwalifikacyjnymi, ale wtedy on jeszcze bardziej dominował i zrezygnowano.

A w czasach dominacji Ogiera w VW była przez pewien czas nawet zasada, że lider mistrzostw otwiera drogę nie tylko pierwszego dnia (jak teraz), ale pierwszego i drugiego. Ogier wtedy strasznie narzekał, ale i tak wyjmował kolejne tytuły.

To są zasady mające na celu większe emocje w skali sezonu i patrząc na ostatnie sezony działa to dość dobrze.

 

Inna sprawa że nie ma to nic wspólnego z fair play w skali poszczególnych rajdów.

 

Dlatego opcja z ERC z wyborem miejsca startowego po odcinku kwalifikacyjnym jest optymalna. :thumbup:

 

2 minuty temu, szubaru napisał:

jeden taki ma wystartować :)

 

Coś tam słyszałem ale nie chce robić falstartu i zabierać radości, niech się sam przypucuje. :mrgreen:

 

3 minuty temu, szubaru napisał:

rajd amatorski a tu kilka R5 na liście :biglol:

 

"Złote a skromne...."  :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, chojny napisał:
9 minut temu, szubaru napisał:

jeden taki ma wystartować :)

 

Coś tam słyszałem ale nie chce robić falstartu i zabierać radości, niech się sam przypucuje. :mrgreen:

 

tu już jest:

https://pl.motorsport.com/ro/news/chuchala--zapowiedzial-skode/5531955/?ic_source=home-page-widget&ic_medium=widget&ic_campaign=widget-1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rajdy w ruinie!!!
 
 
Lista zapełniona w godzinę!!! :thumbup:
 
https://rallyandrace.pl/powrot-gabrysia-chwietczuk-i-maj-w-r5-na-tarmac-masters/?fbclid=IwAR152X6TBXZR5KxkBT2xnmTWazbQ3Z4ruCTGGW9u-tgree5j0Thr8zVe46k
 
 
Podobno "nasi" jadą ale czy już w tym? 
 
 
 


Będę reprezentował naszych co prawda nie Yetim tylko jakąś tam seryjną N14 ex sprt ale niech będzie poważnie to nie mogę się doczekać. Dzięki Marasowi mam szanse wsiąść do nowego dla mnie auta. Ciekaw jestem bardzo porównania tego sprzętu do Yetiego
  • Super! 4
  • Lajk 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, beben napisał:

Będę reprezentował naszych emoji41.png co prawda nie Yetim tylko jakąś tam seryjną N14 ex sprt ale niech będzie emoji12.png poważnie to nie mogę się doczekać. Dzięki Marasowi mam szanse wsiąść do nowego dla mnie auta. Ciekaw jestem bardzo porównania tego sprzętu do Yetiego

 

 

Gratulacje! Szykuje się naprawdę fajna przygoda i nowe, rajdowe doświadczenie. Jestem ciekaw Twojej opinii jak się ma klasyka do zdecydowanie nowszego sprzętu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...