Skocz do zawartości

Rajdowe dyskusje 2021


turdziGT

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejny na prawdę fantastyczy rajd. 

Fia powinna zrobić reorganizacje rund. Polowa jak klasyki MC , Finlandia itp powinny być stała a druga połowa zmieniać sie co rok. To zdecydowanie poprawia widowisko. Kolejny kapitalny rajdowy weekend i az szkoda ze Seb odchodzi po tym sezonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 albo 2 kapcie, idiota z BMW...powiedziałbym ze miał pecha na tym rajdzie 

Ja to traktuje jako jego fart. Tego typu incydenty czy momenty jakie miał choćby na pierwszym prasie uchodzą mu na sucho. Inni jak pójdą za szeroko to najczęściej trafiają w kamień, słupek itd Koń najczęściej popełnia bez konsekwencji

Poza tym kierowca bmw nie zrobił nic złego. Ewidentnie błąd Ogiera !!!
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, beben napisał:


Ja to traktuje jako jego fart. Tego typu incydenty czy momenty jakie miał choćby na pierwszym prasie uchodzą mu na sucho. Inni jak pójdą za szeroko to najczęściej trafiają w kamień, słupek itd Koń najczęściej popełnia bez konsekwencji

Poza tym kierowca bmw nie zrobił nic złego. Ewidentnie błąd Ogiera !!!


Po 7 mistrzostwach to tak nie działa ze masz szczęście jak jesteś poza trasa. Tak samo Kubica nie miał pecha według mnie, tylko cisnął ponad swoje doświadczenie.

 

 

BMW pchało się tam na maxa, przekroczyło dozwolona prędkość. Ogier nie miał włączonego kierunkowskaza, to fakt. Wina jednak  nie leży po jednej stronie. Pomijam subiektywna ocenę, gdzie chłopcy chcieli na sile wyprzedzić wrc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Marek napisał:

Po 7 mistrzostwach to tak nie działa ze masz szczęście jak jesteś poza trasa. Tak samo Kubica nie miał pecha według mnie, tylko cisnął ponad swoje doświadczenie.

 

patrzę na to zupełnie inaczej ale nie ma co drążyć

 

23 minuty temu, Marek napisał:

BMW pchało się tam na maxa, przekroczyło dozwolona prędkość

3 pasmowa droga, kierowca bmw wyprzedzał prawidłowo. Ogier zmienił nagle pas, bez kierunku, jak dla mnie jego wina na 100%.

Btw O ile bmw przekroczyło prędkość ? 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, beben napisał:

 

patrzę na to zupełnie inaczej ale nie ma co drążyć

 

3 pasmowa droga, kierowca bmw wyprzedzał prawidłowo. Ogier zmienił nagle pas, bez kierunku, jak dla mnie jego wina na 100%.

Btw O ile bmw przekroczyło prędkość ? 

W rajdach jak i we wszystkim trzeba miec troche farta. Koniu go ma duzo az tyle ze mogl by obdzielic paru innych i jeszcze by mu sporo zostalo. 

 

To co przede wszystkim potrafi najlepiej to trzyma cisninie jak nikt inny i dlatego jest 7 korotnym mistrzem.

Osobiscie dla mnie ze sportowego punku widznia jego 7 jest warte weicej niz 9 Loeba dlatego ze zdobyl je w roznych samochodach i w o wiele bardziej wyrownana stawka. 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, beben napisał:

3 pasmowa droga, kierowca bmw wyprzedzał prawidłowo.

 

W Polsce tak. Czy w Chorwacji, to nie wiem... Ludzie z tzw. zachodu bywają zaskoczeni naszym zezwoleniem na wyprzedzanie z prawej.

 

https://www.visit-croatia.co.uk/travelling-around-croatia/driving-in-croatia/

Driving is on the right hand side of the road in Croatia. Overtaking is on the left.

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, WRC fan napisał:

Weźcie jeszcze pod uwagę, że lusterka w Yarisie pełnią głównie funkcję aerodynamiczną i raczej mało w nich widać.

 

image.png.d58154c0c338bc97d9fa7bbe5b699742.png


Ale to jest problem kierowcy Yarisa a nie BMW.

 

Z tego co czytałem na forach międzynarodowych, to w Chorwacji wyprzedzanie z prawej strony na wielopasmowych drogach miejskich jest dozwolone - tak wynika z wypowiedzi lokalnych kibiców.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez znaczenia czy można wyprzedzać czy nie. Manewr który zrobil Seb byl kompletnie nieprzewidywalny bez żadnych sygnałów i patrzenia w lusterko taz ze to 100% jego wina. 

Jedyne o czym można polemizować to czy kierowca BMW jadąc z przepisową prędkością by wyhamował czy nie. Według mnie prawdopodobnie tak.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znając FIA, to nie zdziwiłbym się gdyby jednak wyciągnęła konsekwencje.
Nie ważne czyja wina, itp, ale nie powinien spychać w ten sposób tego policjanta. Zresztą nie powinien w ten sposób przepychać kogokolwiek, a policjanta w szczególności.

Inna sprawa, że jest jakimś nadczłowiekiem, że po takich cyrkach, które jednak wytrącają z równowagi, jeszcze tak dowalił na ostatnim oesie.
Jest też mistrzem ratowań. To co wybronił na os1 i na power stage, to każdy inny by zakończył dzwonem.
Ostatni OS to ideał pięknej walki do samego końca. Każdy z top 3 cisnął na 110%, każdy przez to popełnił po jednym dużym błędzie, przy czym Ogier najmniej na swoim błedzie stracił i wygrał jak wielki mistrz.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu pełna zgoda nikogo tak nie powinien spychać ale  myślę że doszedł do wniosku że z tym policjantem sie nie dogada a na pekacu nikogo nie interesuje ze ktos tam nie mówi po angielsku i nie rozumie co sie do niego mówi.Zostawil kogoś z teamu i stwierdził że jedzie dalej a o ta sytuacja bedzie sie martwił później.

Zastrzegam nie bronię a tylko próbuje domniemać jak było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na bank próbował im to wszystko wyjaśnić, że nie szło się dogadać to zrobił jak zrobił. Jak by tam został mógł zapomnieć o wygranej w rajdzie i może nawet mistrzostwie, kosztem zwykłej stłuczki, co może zdarzyć się każdemu.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ManoLEE napisał:

Na bank próbował im to wszystko wyjaśnić, że nie szło się dogadać to zrobił jak zrobił. Jak by tam został mógł zapomnieć o wygranej w rajdzie i może nawet mistrzostwie, kosztem zwykłej stłuczki, co może zdarzyć się każdemu.

 

Podczas zwykłej stłuczki jak się spieszysz to zostawiasz namiary, telefon, robisz zdjęcia, druga strona robi zdjęcia i się rozjeżdżacie. Sprawę można załatwić w wolnej chwili wieczorem, dzień później. 

 

Rajdówka z 7 krotnym mistrzem świata za kierownicą nie rozpłynie się w powietrzu, wiec nie wiem po co te nerwy. 

 

 

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, chojny napisał:

Podczas zwykłej stłuczki jak się spieszysz to zostawiasz namiary, telefon, robisz zdjęcia, druga strona robi zdjęcia i się rozjeżdżacie. Sprawę można załatwić w wolnej chwili wieczorem, dzień później. 

 

Rajdówka z 7 krotnym mistrzem świata za kierownicą nie rozpłynie się w powietrzu, wiec nie wiem po co te nerwy. 

Pytanie czy Ogier nie chciał się w ten sposób dogadać, że to rajdówka i pewnie osoby postronne szukający sensacji od razu zawiadomiły policję to było jak było. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...