Skocz do zawartości

Subaru Outback [BT] (MY20/MY21 =>)


FilipBB

Rekomendowane odpowiedzi

14 godzin temu, rafcio84 napisał:

Zarówno Forek oraz Outback to autka nietuzinkowe

W Europie jest ich mało, choć w USA całkiem sporo. Sporo też jeździ tych aut w Szwajcarii. Auto jest było wyjątkowe pod względem rozwiązań technicznych, teraz niestety zmienia się to w kierunku popularnych rozwiązań - pozostał silnik o przeciwsobnym układzie korbowo tłokowym,też do czasu przejścia na EV.

 

14 godzin temu, rafcio84 napisał:

Subaru jest tworzone z pasją!

Powstaje w fabryce jak każde inne produkowane masowo. Czy z pasją - slogan marketingowy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mechanik napisał:

Powstaje w fabryce jak każde inne produkowane masowo. Czy z pasją - slogan marketingowy. 

Jak monter w chwili wk... rzuci młotkiem o podłogę to można powiedzieć że z pasją. Ja raczej odbieram to auto jako produkt na którym DO KOŃCA jeszcze nie położyli ręki księgowi, a WCIĄŻ jeszcze inżynier coś ma do powiedzenia. Tu jest moim zdaniem główna siła tej marki, że nie wciskają systemów odłączania cylindrów w czasie jazdy czy rozłączania napędu również w czasie jazdy, bo wiadomo że po kilku latach może nie być tak różowo i te pół szklanki paliwa na 100 km może nie być tego warte. Jeżdżę OBK trzeci rok, wersja MY19 i nie widziałem jeszcze porządniejszego auta w tym pułapie cenowym. 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Blixten napisał:

Nie wiem czy w ogóle wypada, ale uznałem, że w tym wątku wyjątkowo nie wypada, dlatego napisałem tu ;)

 

 

Gratulacje.

Fajne zestawienie kolorystyczne.

 

 

A za outbackiem i tak bedziesz się oglądał  na ulicy jak się jakiś trafi:P 

 

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, dirkdiggler napisał:

Za outbackiem i tak bedziesz się oglądał  na ulicy jak się jakiś trafi:P 

 

 

Tak, u mnie też nadejdzie czas dodatkowego auta i fajnie byłoby kupić Outback, niestety jego moc i dynamika nie obronią się u nas w rodzinie, oboje z żoną lubimy jednak dynamiczne, zrywne auta. Może Wrangler 4xe, jako trzeci - zobaczymy. 

Edytowane przez mechanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, rafcio84 napisał:

Witam,

Odnośnie dodatkowej powłoki ceramicznej, w nowym OBK.

jest standartem czy należy negocjować z dealerem. Czy warto rozważyć taka opcje, dzięki za odp.

Raz w życiu nałożyłem ceramikę na fabrycznie nowe czarne audi. Najgorzej wydane pieniądze ever ;-) W żaden sposób nie ułatwia to mycia samochodu - nawet jest dużo więcej bawienia się z tym. Może jakbym miał dom i w wolne sobotnie popołudnie się z tym pieścił... Przed kamyczkami na autostradzie i tak to nie pomagało. Naprawdę nie wiem po co ludzie to kładą.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Czarne_Koronkowe napisał:

 Przed kamyczkami na autostradzie i tak to nie pomagało. Naprawdę nie wiem po co ludzie to kładą.

Ceramika doskonale chroni przed kwasami znajdującymi się w ptasich odchodach oraz w rozbitych na masce owadach.

Jeśli często parkujesz pod drzewami i nie chcesz co chwila ganiać na myjkę w obawie przed odbarwieniem i zmatowieniem lakieru to ceramika jest bardzo przydatna.

Od kamyków oczywiście nie chroni bo nie do tego jest a mycie moim zdaniem jest szybsze auta z ceramiką ale nie potwierdziłem tego żadnymi pomiarami. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Czarne_Koronkowe napisał:

Raz w życiu nałożyłem ceramikę na fabrycznie nowe czarne audi. Najgorzej wydane pieniądze ever ;-) W żaden sposób nie ułatwia to mycia samochodu - nawet jest dużo więcej bawienia się z tym. Może jakbym miał dom i w wolne sobotnie popołudnie się z tym pieścił... Przed kamyczkami na autostradzie i tak to nie pomagało. Naprawdę nie wiem po co ludzie to kładą.

Ja jestem z tej drugiej strony barykady. Tj

Ceramike mam na imprezie, miałem na skodzie, mamy na żony 500tce i na obk teraz. 

Na każdym zresztą innej firmy.

 

I sobie chwalę to rozwiązanie bo sam myje swoje auta przy domu raz w miesiącu tak porządnie a potem raz na tydzień na myjce bezdotykowej, gdzie lanca zbiera 80proc brudu. Zarowno mycie przy domu jak i na bezdotyku jest łatwe a efekt po myciu conajmniej niezły.

Przy obk jeszcze zastosowałem zabezpieczenie folią ppf tzw full front czyli zderzak lampy maska i błotniki. To na odpryski i muchy giganty.

 

 

A co do pytania poprzedzającego to wątpię by dealer zaoferował powłokę w cenie pojazdu bo z reguły to się zleca współpracującym firmom detailingowym które wystawiają na to fakturę na 3-5 tys pln za auto wielkosci obk. 

 

 

 

 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Czarne_Koronkowe napisał:

Raz w życiu nałożyłem ceramikę na fabrycznie nowe czarne audi. Najgorzej wydane pieniądze ever ;-) W żaden sposób nie ułatwia to mycia samochodu - nawet jest dużo więcej bawienia się z tym. Może jakbym miał dom i w wolne sobotnie popołudnie się z tym pieścił... Przed kamyczkami na autostradzie i tak to nie pomagało. Naprawdę nie wiem po co ludzie to kładą.

Na kamyczki na autostradzie kładzie się folie PPF :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceramika doskonale chroni przed kwasami znajdującymi się w ptasich odchodach oraz w rozbitych na masce owadach.
Jeśli często parkujesz pod drzewami i nie chcesz co chwila ganiać na myjkę w obawie przed odbarwieniem i zmatowieniem lakieru to ceramika jest bardzo przydatna.
Od kamyków oczywiście nie chroni bo nie do tego jest a mycie moim zdaniem jest szybsze auta z ceramiką ale nie potwierdziłem tego żadnymi pomiarami. 
Mój magik od oklejania powiedział w zeszłym roku, że ludzie potrafią kłaść ceramikę jeszcze na folię ppf. Pierwsze działa j.w. , a drugie na uszkodzenia mechaniczne (kamyczki front i parkingówki bok).
Dla mnie wariactwo, ale jakiś sens to ma.

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, dirkdiggler napisał:

I sobie chwalę to rozwiązanie bo sam myje swoje auta przy domu raz w miesiącu tak porządnie a potem raz na tydzień na myjce bezdotykowej, gdzie lanca zbiera 80proc brudu. Zarowno mycie przy domu jak i na bezdotyku jest łatwe a efekt po myciu conajmniej niezły.

Ja niestety tego potwierdzić nie mogę. Mój kolor to był Panther (czarny ze złotym brokatem). Bez przejechania szmatką zawsze było widać brud. Mycie na bezdotyku to była fikcja. Opcje są 2:

- albo miałem z tyłka ceramikę (w co wątpię, bo nakładałem w znanym i szanowanym w okolicy warsztacie)

- brud po bezdotyku zostaje zawsze tylko na innych kolorach tego nie widać

 

Koszty folii są astronomiczne. Mam malutkiego Suzuki Jimny i pytałem o oklejenie folią bezbarwną zabezpieczającą to mi zawołali 9700 netto za sam materiał bez robocizny.. dziękuję, postoję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.06.2022 o 12:27, mechanik napisał:

W Europie jest ich mało, choć w USA całkiem sporo. Sporo też jeździ tych aut w Szwajcarii. Auto jest było wyjątkowe pod względem rozwiązań technicznych, teraz niestety zmienia się to w kierunku popularnych rozwiązań - pozostał silnik o przeciwsobnym układzie korbowo tłokowym,też do czasu przejścia na EV.

 

Powstaje w fabryce jak każde inne produkowane masowo. Czy z pasją - slogan marketingowy. 

Co prawda dżentelmeni nie mówią o kosztach, ale aż kusi mnie zapytać o realne i zdroworozsądkowe spalanie OBK '21/22 .Jak na tym polu ma się to do nowego Forka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, rafcio84 napisał:

Co prawda dżentelmeni nie mówią o kosztach, ale aż kusi mnie zapytać o realne i zdroworozsądkowe spalanie OBK '21/22 .Jak na tym polu ma się to do nowego Forka.

 

Tu masz moje spalanie z 6,5tys km. 

To wykres z tankowań z pompy więc faktyczny.

Z tym że zastrzegam że jeżdżę sam głownie po krajowkach, niewiele miasta i autostrad. A jak się dzisiaj jeździ po krajówkach to wiadomo.

 

Jak widać średnia to 7,5l/100km.

W wakacje jezdziemy do Włoch więc będą głownie ekspresówki i autostrady to się zobaczy jak auto spala dociążone i pociśnięte.

 

 

 

SmartSelect_20220622-213406_Fuelio.jpg

  • Super! 2
  • Dzięki! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, rafcio84 napisał:

Dzięki za rzetelne informacje, dystans na pełnym baku 750 km powinien być do osiągnięcia.

Spalanie 6,5 też jest osiągalne - lokalnymi drogami Kraków - Skoczów - Kraków (dwoje dorosłych i dwójka dzieci), trasa zdecydowanie nie jest tylko po płaskim :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.09.2021 o 19:49, Blixten napisał:

Jak ja lubię czytać jak jeden wmawia drugiemu co dla niego lepsze :biglol:

Generalizowanie jest bez sensu, bo każdy z nas ma inne oczekiwania i warunki. 
Kombi z rozsądnym prześwitem i napędem 4x4 spełnia moje obecne potrzeby, i żadne „fakty”, nawet całą dobę ;) ,  mnie nie przekonają. 


P.S. Obiecałem, że dam Outback’owi szansę, ale jakoś mój lokalny salon Subaru nie wychodzi z propozycją jazdą testowej dłuższej niż godzinna, więc do V90CC coraz bliżej :D

 

Doskonale się z tobą zgodze, każdy jest indywidualistą, w mojej ocenie OBK ma racje bytu. Co do testów dealer z MM Cars Katowice jest skłony przekazać auto do testów ''dłużej niż na 1h''. Jeżdziłem nim co prawda tylko po mieście, odczucie subiektywne bardzo dobrze się prowadził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, rafcio84 napisał:

Doskonale się z tobą zgodze, każdy jest indywidualistą, w mojej ocenie OBK ma racje bytu. Co do testów dealer z MM Cars Katowice jest skłony przekazać auto do testów ''dłużej niż na 1h''. Jeżdziłem nim co prawda tylko po mieście, odczucie subiektywne bardzo dobrze się prowadził.

Dzięki uprzejmości forumowicza @orm miałem możliwość przetestowania OBK we Wrocławiu, więc test dłuższy dalszy niż wkoło salonu jest możliwy gdzieniegdzie. 

Niczego nie ujmując OBKowi, od dwóch tygodni cieszymy się z jazdy V90CC :) 

  • Zdrówko! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
W dniu 20.07.2022 o 08:34, Czarne_Koronkowe napisał:

No i co? Nie ma chętnych na przejęcie rocznego Outbacka z przebiegiem poniżej 24.000? :mrgreen:

Widziałem ofertę i ciągle do niej wracam, z tym że szkoda, że dzieje się to teraz, a nie za rok (kiedy kończy mi się obecny leasing). 

Oferta w obecnych realiach wydaje się bardzo ok.

  • Zdrówko! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
20 godzin temu, Durbos napisał:

Brawo dla nowego Outbacka 

Jak dla mnie to złe auta konkurują z Outbackiem. Wszystkie poza Out są niżej zawieszone. Dla tych trzech niżej zawieszonych kloc ładuje się do środka, nie dotykając podłogi.

W outback kolc uderza w podłogę i nawet widać jak samochód odskakuje po uderzeniu. Dużo siły przyjęła podłoga dlatego lepiej wygląda. 

Edytowane przez haczyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...