Skocz do zawartości

Subaru Outback [BT] (MY20/MY21 =>)


FilipBB

Rekomendowane odpowiedzi

15 godzin temu, Blixten napisał(a):


Bardzo drogo. Składany chociaż ? 

Nie, tylko demontowalny. W sprawie haka wysłałem zapytanie do wszystkich serwisów w mojej okolicy, najtańszą i najbogatszą ofertę miał Radom.

Ogólnie auto jest rzadkie, kul haka mało, jedyna polska wymaga podcięcia zderzaka w widocznym miejscu, więc odpada.

Ciekawie jest z ceną robocizny, wszyscy liczą po 1700-1800 zł za usługę, a ITS  w Radomiu 700 zł?!

Oto oferta najtańszego serwisu:

"

Koszt oryginalnego akcesoryjnego haka 4243,92 PLN Brutto za wersję składaną oraz 3012,59 PLN Brutto za opcje bez składania.

Do tego należy doliczyć koszt wiązki wynoszący 1952,63 PLN Brutto.

Możemy zaproponować także haki firm: Aragon 2242 PLN Brutto oraz AutoHak 1593 PLN Brutto.

Dedykowana wiązka to koszt 560 PLN Brutto.

Koszt montażu wynosi 700 PLN Brutto, należy także pamiętać o koszcie wykonania dodatkowego badania technicznego,

który wynosi około 30 PLN i można go wykonać w naszej firmie."

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, alpinart napisał(a):

wejdź na stronę subaru.de i przejdź do zakładki konfigurator gdzie możesz nawet dokupić w pełni skurzane wnętrze nie oferowane w Polsce , a w sprawie akcesoriów pobierz PDF ze strony

https://www.subaru.de/fileadmin/user_upload/OUTBACK_MY2022_Zubehoerprospekt__Stand_2022-04.pdf 

Wnętrze s kury?

 

Akcesoria z katalogu można zamawiać również w Polsce.

Np zamówiłem sobie chlapacze z tego katalogu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

14 godzin temu, dirkdiggler napisał(a):

Wnętrze s kury?

 

Akcesoria z katalogu można zamawiać również w Polsce.

Np zamówiłem sobie chlapacze z tego katalogu. 

 Cieszę się niezmiernie ze mogłem Wam sprawić tyle radości błędem ortograficznym ale nie zrozumieliście meritum sprawy, ale to nic, pocieszające jest że są tu sami mistrzowie języka polskiego i biznesu. 

 Ja wybrałem 10 rzeczy z katalogu a dostałem 3, oraz odmówiono mi zakupu felg i parę innych rzeczy ale nie o to chodzi aby tu wyżywać się na możliwościach sprzedażowych Subaru Polska, chciałem tylko zwrócić uwagę na dysproporcje pomiędzy tymi dwoma rynkami, które powinny dysponować podobnymi możliwościami. 

 Kiedyś zwróciłem się z zapytaniem do Bosch Polska dlaczego u nas w kraju sprzedaje się gorszy o klasę sprzęt za dużo wyższą cenę niż za Odrą /choć produkcja w Polsce/ i w odpowiedzi dostałem że produkt i cena jest dopasowany do wymagań klienta, czyli reasumując Polski konsument woli zapłacić więcej za dużo gorszy sprzęt w porównaniu do konsumenta z Niemiec. 

Koniec :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel
W dniu 23.11.2022 o 09:44, alpinart napisał(a):

Droga Dyrekcjo tu nie chodzi o matematykę tylko o to ile faktycznie musi konsument zapłacić za daną rzecz

Rozumiem, że krytykuje Pan politykę podatkową naszego państwa. Wprawdzie z taką krytyką jak najbardziej się zgadzam, ale jednocześnie informuję, że nie jestem dla niej właściwym adresatem. Nie sądzę wprawdzie aby kancelaria premiera prowadziła forum, ale z przyjemnością podaję adres strony internetowej właściwego adresata : https://www.gov.pl/web/premier

W dniu 23.11.2022 o 09:44, alpinart napisał(a):

nie można kupić auta w skurzanym wnętrzu jak za odrą

Odnośnie "skurzanego" sugeruję korzystanie z autokorekty, lub słownika. Co do "odry" domyślam się, że nie chodzi o chorobę, tylko o rzekę.

OK. Teraz na serio (felgi). Nie wiem dlaczego. Zasadniczo wszelkie dodatki oferowane przez Subaru Europe powinny być też dostępne w Polsce - poprosiłem DT o wyjaśnienie i ew. uzupełnienie w informacji internetowej (być może niektórzy dealerzy nie znali aktualnego stanu rzeczy).

Co do wnętrza - tak jak już pisałem wyposażenie w D i PL jest identyczne. Jeżeli jakiś dealer w D z mienia tapicerkę, to jest to lokalna inicjatywa - na oficjalnej liście dodatków Subaru Deutschland alternatywna tapicerka nie jest oferowana.

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.11.2022 o 21:32, Czarownik napisał(a):

Aby być dokładnym, muszę coś dopisać. Byłem zainteresowany montażem haka, ale cena 7400 zł lekko wyrwała mnie z butów. Po dłuższych negocjacjach salon  zaproponował, że jak kupię u nich oryginalny hak i wiązkę Subaru za 5600 zł, to mi to za darmo zamontują w aucie.

Więcej grzechów nie pamiętam.:hi:

Skleroza to straszna choroba, tak się skupiłem na rzeczach, które chciałem od salonu dostać, że zapomniałem o niespodziance.

Gdy odbierałem już zarejestrowany samochód, na pierwsza przejażdżkę wsiadł z nami Pan Jędrzej, ,miły sprzedawca z salonu (żeby sprawdzić czy wszystko działa i czy nie świecą się jakieś niepotrzebne kontrolki). W trakcie jazdy poprosił o podjechanie na stację benzynową i tam zatankował Suburaka do pełna na koszt salonu! Tutaj się akurat "Pan Frey" popisał, to było bardzo mile.:respect:

  • Super! 1
  • Lajk 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam Wszystkich po długiej przerwie,

Nowego Subaraka Outbacka mam i ja. Auto przypadkiem wypatrzone i kupione (2 tyg. temu) w Subaru Dukiewicz (dzięki Panie Eryku!). W katalogowej cenie zamontowano mi subarowski hak holowniczy, dostałem też matę bagażnika, dywaniki letnie i zimowe, no i rzecz jasna zimowe opony, dokupiłem też nakładkę ochronną na tylny zderzak. Wykupiłem ubezpieczenie rozszerzające gwarancję na 5 lat i ruszyłem w świat... Mam już przejechane 2400 km i moje pierwsze wrażenia są bardzo pozytywne. Dynamika oczywiście nie powala, ale jest zadowalająca i w większości przypadków wystarczająca - wyprzedzanie na "krajówkach" jest bezproblemowe, trochę gorzej jest przy ruszaniu, ale w razie potrzeby można posiłkować się trybem S. Poza tym, jazda nowym OBK jest bardzo przyjemna, komfortowa, cicha, bezpieczna i... ekonomiczna - do tej pory średnie spalanie to 9,5 l/100 km, w porównaniu do 11 l/100 km z całych 180 tys. km w Levorgu, który poszedł do @raju (dzięki Piotr za transakcję!), u którego Outback dostał zabezpieczenie podwozia i woskowanie nadwozia. Po około 4 tys. km przebiegu mam zaplanowaną wymianę oleju silnikowego w ASO DAWOJ. To moje czwarte Subaru, bo choć byłem gotów zdradzić markę i rozglądałem się za innymi autami (Mercedes, BMW, Alfa Romeo, Volvo, Mazda), to jednak na końcu rozważań doszedłem do wniosku, że nie ma jak SUBARU i mimo iż OBK nie spełnia wszystkich moich oczekiwań, bo jest trochę za wysoko zawieszony, trochę za duży, trochę za wolny etc., to jednak jest najlepszym wyborem spośród aut "uniwersalnych", a poza tym, tak podpowiedziało mi Serce idąc w sukurs skołowanemu Rozumowi:)

 

  • Super! 7
  • Dzięki! 1
  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitać i pogratulować należy zatem.

:thumbup:

 

A będąc w temacie BT.

W katalogu akcesoriów i w sklepie pojawiło się dodatkowe oświetlenie akcesoryjne montowane na klapie bagażnika. Rozwiązuje one niedogodność słabego oświetlenia bagażnika.

 

Nr częsci h461ean100

 

 

 

Ktoś, coś popróbuje przede mną?

 

 

 

SmartSelect_20221212_225810_Opera.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, dirkdiggler napisał(a):

Powitać i pogratulować należy zatem.

:thumbup:

 

A będąc w temacie BT.

W katalogu akcesoriów i w sklepie pojawiło się dodatkowe oświetlenie akcesoryjne montowane na klapie bagażnika. Rozwiązuje one niedogodność słabego oświetlenia bagażnika.

 

Nr częsci h461ean100

 

 

 

Ktoś, coś popróbuje przede mną?

 

 

 

SmartSelect_20221212_225810_Opera.jpg

Sprawdziłeś cenę? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System monitorowania kierowcy OBK 22

 

Mam kłopot z cofaniem fotela od str. kierowcy przy wsiadaniu, mimo że funkcja włączona omawiany fotel pomimo doładowania akmulatora ''nie słucha''. Nie wiem gdzie tkwi błąd, co proponujecie, już kilkakrotnie dodawałem siebie jako ''nowy driver'' i nic. Czy reset fotela coś da w instrukcji słabo wytłumaczone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.12.2022 o 23:00, dirkdiggler napisał(a):

Powitać i pogratulować należy zatem.

:thumbup:

 

A będąc w temacie BT.

W katalogu akcesoriów i w sklepie pojawiło się dodatkowe oświetlenie akcesoryjne montowane na klapie bagażnika. Rozwiązuje one niedogodność słabego oświetlenia bagażnika.

 

Nr częsci h461ean100

 

 

 

Ktoś, coś popróbuje przede mną?

 

 

 

SmartSelect_20221212_225810_Opera.jpg

Nie wiem jak bardzo jest wypasiony zestaw do OBK, nie wiem ile kosztuje itp. Ale sam w godzinę założyłem w swoim XV coś podobnego:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.12.2022 o 08:19, rafcio84 napisał(a):

Mam kłopot z cofaniem fotela od str. kierowcy przy wsiadaniu, mimo że funkcja włączona omawiany fotel pomimo doładowania akmulatora ''nie słucha''. Nie wiem gdzie tkwi błąd, co proponujecie, już kilkakrotnie dodawałem siebie jako ''nowy driver'' i nic. Czy reset fotela coś da w instrukcji słabo wytłumaczone.

Muszę przyznać, że do tej pory nie udało mi się zauważyć momentu odsuwania fotela, a jedynie jego przysuwanie po rozpoznaniu użytkownika, co samo w sobie jest zastanawiające, bo jeśli się przysuwa, to musi się wcześniej odsuwać. Przesunięcie fotela jest niewielkie - mam wrażenie, że jakieś 2-3 cm - jeśli więc oczekujesz wyraźnego przesuwania fotela ku tyłowi, to możesz się nie doczekać... A do przodu Ci się ten fotel przesuwa, czy w ogóle nic się z nim nie dzieje?

Pozdro, B

Edytowane przez Benito66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurka, kolejny powód by przerzucić życie na antypody :)

W Australii przyjmują preordery na XT

I mają 5 lat gwarancji bez limitu km. :wub:

 

Ciekawe wygląda różnica w cenniku.

W wersji topowej u nich czyli touring.

 

2,5i to 56 646 AUS

 

2,4t to 61 856 AUS

 

Czyli dopłata to ok 9% za wersje turbo.

 

Abstrachując przy użyciu australijskiego katalogu i proporcji to u nas byłoby wg tego wzoru ok 23kpln dopłaty do xt wzgledem 2,5i.

 

Dopłaciłbym.

 

 

 

 

  • Super! 1
  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, dirkdiggler napisał(a):

Kurka, kolejny powód by przerzucić życie na antypody :)

W Australii przyjmują preordery na XT

I mają 5 lat gwarancji bez limitu km. :wub:

 

Ciekawe wygląda różnica w cenniku.

W wersji topowej u nich czyli touring.

 

2,5i to 56 646 AUS

 

2,4t to 61 856 AUS

 

Czyli dopłata to ok 9% za wersje turbo.

 

Abstrachując przy użyciu australijskiego katalogu i proporcji to u nas byłoby wg tego wzoru ok 23kpln dopłaty do xt wzgledem 2,5i.

 

Dopłaciłbym.

 

 

 

 

Outback XT poniżej 300k :wub:, marzenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, dirkdiggler napisał(a):

Abstrachując przy użyciu australijskiego katalogu i proporcji to u nas byłoby wg tego wzoru ok 23kpln dopłaty do xt wzgledem 2,5i.


Sprowadźcie mnie szybko na Ziemię jeśli na pewno nie ma technicznych możliwości, ale czy nie da się kupić niezbędnego zestawu i zainstalować turbo do wolnossaka 2,5 ? :rolleyes: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Blixten napisał(a):


Sprowadźcie mnie szybko na Ziemię jeśli na pewno nie ma technicznych możliwości, ale czy nie da się kupić niezbędnego zestawu i zainstalować turbo do wolnossaka 2,5 ? :rolleyes: 

Nie taki swapy nasi robili:biglol:

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Blixten napisał(a):


Sprowadźcie mnie szybko na Ziemię jeśli na pewno nie ma technicznych możliwości, ale czy nie da się kupić niezbędnego zestawu i zainstalować turbo do wolnossaka 2,5 ? :rolleyes: 

Zapewne da się zrobić wszystko. Pytanie, czy 2.4T nie ma mocniejszego CVT i czy to "nasze" CVT pociągnęłoby istotnie wyższy moment obrotowy.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...