Skocz do zawartości

Subaru Outback [BT] (MY20/MY21 =>)


FilipBB

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, haczyk napisał:

Jak dla mnie to złe auta konkurują z Outbackiem. Wszystkie poza Out są niżej zawieszone. Dla tych trzech niżej zawieszonych kloc ładuje się do środka, nie dotykając podłogi.

W outback kolc uderza w podłogę i nawet widać jak samochód odskakuje po uporzeniu. Dużo siły przyjęła podłoga dlatego lepiej wygląda. 

Brzmi sensownie, ale wniosek z tego jest następujący: jeżeli zależy ci na bezpieczeństwie biernym przy uderzeniach z boku, wyżej zawieszone samochody są lepsze (choć próba mała i do sformułowania takiego wniosku potrzeba by pewnie szerszego badania).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, haczyk napisał:

Jak dla mnie to złe auta konkurują z Outbackiem. Wszystkie poza Out są niżej zawieszone. Dla tych trzech niżej zawieszonych kloc ładuje się do środka, nie dotykając podłogi.

W outback kolc uderza w podłogę i nawet widać jak samochód odskakuje po uporzeniu. Dużo siły przyjęła podłoga dlatego lepiej wygląda. 

Oczywiście że tak, to po prostu wynika z szerokiego pojęcia klasy midsize, a Outback rozmiarami to bardziej spory SUV, nie zmienia to jednak faktu, że jest wyjątkowo bezpiecznym autem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla obiektywności to zawsze powinni badać to mniej więcej tak, że Outback wjeźdża w Outbacka, a Toyota w Toyotę. Fajnie, że imy wyższe auto tym bezpieczniej ale co jak w Outbacka wjedzie Cadillac Escalade?

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, FilipBB napisał:

ale co jak w Outbacka wjedzie Cadillac Escalade?

W tych testach symulowane auto to był uśredniony odpowiednik SUVa (w amerykańskim pojęciu) czy też pickupa, Escalade miejscem uderzenia wiele odbiegać od tej średniej nie będzie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

OBK '22 na chorwacji. Nie wiem czy bardziej opływowy bagażnik coś by zmienił ale poziom hałasu dość wysoki juz przy 120km/h. Ze spalaniem da się zejść do 7.5l/100 przy takiej prędkości natomiast 140 to juz 9. 

Po nierównych kamienistych drogach podobało mi się najbardziej. 

Na serpentynach niestety nie mogłem sprawdzić bo dzieci chciały zwracać posiłek :)

 

IMG_20220812_163619.jpg

  • Super! 12
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
4 godziny temu, rysiek napisał:

Myślę czy nie kupic teraz opon zimowych do OBK 22. Po wakacjach ceny pewnie będą wyższe. Ktoś poleca jakieś zimówki 225x60 "18? 

Ja kupiłem Michelin Alpin 5 SUV.

Czekają na montaż aż felgi dojadą.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, rysiek said:

Myślę czy nie kupic teraz opon zimowych do OBK 22. Po wakacjach ceny pewnie będą wyższe. Ktoś poleca jakieś zimówki 225x60 "18? 

 

Zimę przejechałem na Yokohama BluEarth Winter i nie narzekam :)

Temat opon to zawsze temat rzeka.

Można posiłkować się jakimiś testami, np: Test opon zimowych 2021 (Żródło).

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze polifty trafiają do klientów za oceanem. Też dostali te rozbudowane nakładki nadkoli jakie były w naszych EU spec. Zderzak tylny też jest jak w EU spec. 

 

 

image.thumb.png.d02790ff0fcdbce3df8420c4efb00f94.png

 

image.thumb.png.8d8f5c3008a267a0a5fdd08cc583f004.png

 

 

image.thumb.png.feca9cbdb3e4e763f40941cc4b57dee9.png

 

image.thumb.png.7766363df0b1a3de319744b2bb3b89b0.png

 

 

 

Mnie zaintrygował jednak grill akcesoryjny sport do wersji przedliftowej. Ciekawe czy podejdzie do EU spec bo z tego co widzę jest on dostępny do US spec.

 

 

image.png.d22c62ecc42c97f1a9d2c951234dca7f.png

 

 

 

 

 

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedliftowe OBK w USA mają dostać aktualizację oprogramowania multimediów, które poprawiają sterowanie grzaniem foteli, klimatyzacją czy AVH (większe przyciski, mniej kliknięć). Podobno będzie też w końcu Android Auto na cały ekran tak jak jest w przypadku Car Play. Jedyna różnica (jak na razie) względem nowego OBK będzie brak bezprzewodowego AA i CP. Ciekawe czy do EU też te aktualizacje trafią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, aflinta napisał:

Podobno będzie też w końcu Android Auto na cały ekran tak jak jest w przypadku Car Play.

Jak zobaczę, to uwierzę. Jeszcze nie widziałem sensownie wyświetlanego android auto na pionowym ekranie. Dopóki Google czegoś z tym nie zrobi, to nie będzie AA na cały ekran. Google zapowiedział podobną zmianę UI już na początek wakacji, ale jak na razie aktualizacja nie wyszła jeszcze nigdzie na świecie.
Gdzieś już to pisałem, ale napiszę jeszcze raz: wg mojej wiedzy problem leży po stronie Google'a, nie po stronie Subaru.

  • Zdrówko! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, sartek said:

Jak zobaczę, to uwierzę. Jeszcze nie widziałem sensownie wyświetlanego android auto na pionowym ekranie. Dopóki Google czegoś z tym nie zrobi, to nie będzie AA na cały ekran. Google zapowiedział podobną zmianę UI już na początek wakacji, ale jak na razie aktualizacja nie wyszła jeszcze nigdzie na świecie.
Gdzieś już to pisałem, ale napiszę jeszcze raz: wg mojej wiedzy problem leży po stronie Google'a, nie po stronie Subaru.

 

Zza oceanu:

 

 

Android Auto od 3:48.

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, ivo napisał:

 

Zza oceanu:

 

 

Android Auto od 3:48.

No i nie pozostaje mi nic innego, jak odszczekać moje wcześniejsze stwierdzenie.

Trzymam kciuki, żeby ta aktualizacja stacji multimedialnej trafiła też do Europy. Wygląda to świetnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...