Skocz do zawartości

Subaru Outback [BT] (MY20/MY21 =>)


FilipBB

Rekomendowane odpowiedzi

37 minut temu, olo11 napisał(a):

Ciekawe czy przy sprowadzaniu auta z zagranicy urzędy liczą cło,akcyzę i VAT w oparciu o kurs celny aktualizowany raz w miesiącu czy na podstawie średniego NBP?

Sami sobie opowiedzcie.

Wystarczy zajrzeć do odpowiednich ustaw czy też ich opracowań. Tak, cło jest przeliczane według ustalanego raz w miesiącu* kursu celnego.

 

*kurs celny może ulec zmianie w ciągu miesiąca, jeżeli przelicznik waluty zmieni się o więcej niż 5% w połowie miesiąca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robicie problemy tam gdzie ich nie ma. Każdy ma dostęp do cennika, w którym podana jest kwota w EUR i jak bym jest podany kurs do przeliczenia (na który importer nie Ka żadnego wpływu). Chyba każdy ma dzisiaj kalkulator w telefonie to da radę kliknąć pare klawiszy.

Dla mnie zrozumiałe jest ze dealer nie chce przyjąć płatności wg kursu NBP. Mniej, ze nie chce w EUR, ale pewnie odsetek osób płacących w EUR jest tak znikomy, ze nie opłaca/nie chce mu się utrzymywać drugiego konta walutowego. 

Edytowane przez Czarne_Koronkowe
  • Do kitu 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

19 minut temu, Czarne_Koronkowe napisał(a):

Robicie problemy tam gdzie ich nie ma.

 

:biglol: Przecież właśnie napisałem, że dla mnie:  

9 godzin temu, Blixten napisał(a):

Żaden problem, ale zasadniczo  w Polsce obowiązującą walutą jest PLN, a Subaru Import Polska jest chyba jedynym importerem samochodów, który oczekuje zapłaty w EUR i przerzuca ryzyko kursowe na klienta, który chce poznać smak legendy. 
Niechybnie gasnącej m.in. z takich powodów. :(

 

Jeszcze raz powtarzam, że ja nie mam żadnego problemu - wszedłem do salonu świadomy warunków* i kupiłem, bo chciałem. 

 

* - co mnie czeka po zakupie też wiedziałem :P

 

 

 

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, aflinta napisał(a):

Wystarczy zajrzeć do odpowiednich ustaw czy też ich opracowań. Tak, cło jest przeliczane według ustalanego raz w miesiącu* kursu celnego.

 

*kurs celny może ulec zmianie w ciągu miesiąca, jeżeli przelicznik waluty zmieni się o więcej niż 5% w połowie miesiąca

Sprawdziłem z ciekawości i "odszczekuję pod stołem":hi:

Cło jest tak liczone,natomiast akcyza i VAT po kursie NBP.

Generalnie możliwość płatności w euro powinna istnieć,rachunek walutowy jest "subkontem" i zazwyczaj bank nie pobiera opłat z tego tytułu.

Zresztą nie są to gigantyczne koszty,a i klient będzie zadowolony z takiej możliwości zakupu.

Edytowane przez olo11
  • Zdrówko! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto by pewne tematy uporządkować: odmowa przyjęcia Euro jest niezgodna z prawem i może być bardzo kosztowna, od 2023 wszelkie należności  powyżej 20 tys zł tylko przelewem, nawet w prywatnych rozliczeniach.

Edytowane przez ferszta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Czarne_Koronkowe napisał(a):

W czym jest problem? Cennik masz na stronie, aktualizowany co miesiąc. Na samej gorze pierwszej strony masz informacje o przyjętym kursie. Producent może sobie nawet zrobić cennik w kolumbijskich pessos. Jego prawo :D 

Oczywiście, jego prawo. A prawem banków było udzielanie kredytów we Frankach, których nie mogli ludzie fizycznie w tej walucie spłacać. Tylko w złotówkach i po kursie, jaki bank sobie wymyślił, w absolutnym oderwaniu od tabeli NBP. Ludzie, bądźmy świadomymi klientami! To, że mi się mój samochód marki Subaru podoba, nie znaczy, że musi mi się podobać polityka sprzedażowa SIP. 

Pan Frey u którego kupiłem auto, taki sam samochód sprzedaje w Niemczech z  gwarancją 5 lat/150000km w cenie, za dopłatą mają dostać 7 lat/200000km. W Polsce 5 lat gwarancji musiałem sprzedawcę ostro cisnąć, żeby dostać. Zresztą jakiś ersatz w formie ubezpieczenia napraw, a nie pełnej fabrycznej gwarancji.

  • Lajk 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Czarownik napisał(a):

Oczywiście, jego prawo. A prawem banków było udzielanie kredytów we Frankach, których nie mogli ludzie fizycznie w tej walucie spłacać. Tylko w złotówkach i po kursie, jaki bank sobie wymyślił, w absolutnym oderwaniu od tabeli NBP. Ludzie, bądźmy świadomymi klientami! To, że mi się mój samochód marki Subaru podoba, nie znaczy, że musi mi się podobać polityka sprzedażowa SIP. 

Pan Frey u którego kupiłem auto, taki sam samochód sprzedaje w Niemczech z  gwarancją 5 lat/150000km w cenie, za dopłatą mają dostać 7 lat/200000km. W Polsce 5 lat gwarancji musiałem sprzedawcę ostro cisnąć, żeby dostać. Zresztą jakiś ersatz w formie ubezpieczenia napraw, a nie pełnej fabrycznej gwarancji.

Większość - 99% wspomnianych kredytów nie było udzielonych we frankach , a jedynie było denominowanych we frankach - to zasadnicza różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, ferszta napisał(a):

99% wspomnianych kredytów nie było udzielonych we frankach , a jedynie było denominowanych we frankach

Dlatego też nie należy tego nazywać kredytem walutowym.

Pamiętam rozbawienie na twarzy gościa z banku któremu zadałem pytanie odnośnie spłaty rat kredytu w przeliczeniu bezpośrednim USD/CHF bo dawno temu jak byłem młody i głupi;),to myślałem że w Polsce można wymieniać waluty w podobny sposób jak na Świecie:biglol:

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Blixten napisał(a):

 

Zasadnicza różnica, ale efekt ten sam - ryzyko kursowe :coffee:  

Niestety tak nie jest. Przynajmniej nie do końca. Przy kredycie we frankach płatność odbywałaby się we frankach, a przy kredycie denominowanym płatność jest w PLN a wysokość raty jest ustalana na podstawie wydumanego kursu ustalonego przez bank. Teoretycznie osoba zarabiająca we frankach spłaca kredyt frankowy bez zaburzeń, a kredyt denominowany powoduje te same problemy u wszystkich.
To bez znaczenia bo tematem są rozliczenia przy zakupie auta, a te diametralnie się pozmieniają począwszy od 2023 r.

 

Edytowane przez ferszta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ferszta napisał(a):

od 2023 wszelkie należności  powyżej 20 tys zł tylko przelewem, nawet w prywatnych rozliczeniach.

To jest zwykły "kaganiec na mordę" za przeproszeniem,tylko po to, żeby mieć wgląd we wszystkie operacje finansowe obywateli,niedawno znowelizowano prawo i KAS ma teraz baaaaardzo szerokie możliwości grzebania w kontach bankowych.

Nie potrzebny już wniosek prokuratora do sądu o zgodę na wgląd do rachunku.

Oczywiście rząd uspokaja,że to nie jest instrument prawny mający na celu inwigilację uczciwych obywateli:biglol:

Prawda jest taka,że teraz szanowny "Naczelnik Mieczysław"każdego US może sobie sprawdzić co chce i kiedy chce i nic mam Pan nie zrobi.:P

 

https://www.pit.pl/kontrola-i-kara/fiskus-od-1-lipca-moze-zajrzec-na-konto-bankowe-podatnika-1007164

 

Wcale mnie nie uspokaja to tłumaczenie o "zaistnieniu prawdopodobieństwa nieprawidłowości celno-skarbowych"

Pismo mogą zawsze wysmarować że mają podejrzenia,wszczynają postepowanie i to wystarczy:facepalm:

 

Edytowane przez olo11
  • Smutny 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Blixten napisał(a):


Tylko nie mów, że masz kredyt hipoteczny we Frankach ;) 

Złotówkowy ze stałą ratą :)

Pożyczki w walutach obcych w naszym kraju przerabialiśmy XX leciu międzywojennym, ale chyba zabrakło pamięci pokoleniowej. Oczywiście też były wypłacane w złotówkach, a jedynie "indeksowane" w twardej walucie. 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Czarownik napisał(a):

Oczywiście, jego prawo. A prawem banków było udzielanie kredytów we Frankach, których nie mogli ludzie fizycznie w tej walucie spłacać. Tylko w złotówkach i po kursie, jaki bank sobie wymyślił, w absolutnym oderwaniu od tabeli NBP. Ludzie, bądźmy świadomymi klientami! To, że mi się mój samochód marki Subaru podoba, nie znaczy, że musi mi się podobać polityka sprzedażowa SIP. 

Pan Frey u którego kupiłem auto, taki sam samochód sprzedaje w Niemczech z  gwarancją 5 lat/150000km w cenie, za dopłatą mają dostać 7 lat/200000km. W Polsce 5 lat gwarancji musiałem sprzedawcę ostro cisnąć, żeby dostać. Zresztą jakiś ersatz w formie ubezpieczenia napraw, a nie pełnej fabrycznej gwarancji.

Mało tego takiego samego Outbacka można kupić w niemieckim salonie za 48000 a nie za 50500 i do tego można auto bardziej spersonalizować oraz kupić auto w skórze włącznie z boczkami a nie jak w Polsce jedynie z opcją dermy w wersji Platinum, ze nie wspomnę o tym ze odmówiono mi sprzedaży felg da auta oraz innych dodatków a te które mieli dostępne były droższe od tych w niemieckim salonie, wiec niestety niezbędne nabyłem a kraju resztę za granicami, smutne to wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, alpinart napisał(a):

Mało tego takiego samego Outbacka można kupić w niemieckim salonie za 48000 a nie za 50500 i do tego można auto bardziej spersonalizować oraz kupić auto w skórze włącznie z boczkami a nie jak w Polsce jedynie z opcją dermy w wersji Platinum, ze nie wspomnę o tym ze odmówiono mi sprzedaży felg da auta oraz innych dodatków a te które mieli dostępne były droższe od tych w niemieckim salonie, wiec niestety niezbędne nabyłem a kraju resztę za granicami, smutne to wszystko.

Nad ceną w Niemczech nie ma się co wyżywać. Tam mają niższy VAT i w Polsce trzeba doliczyć akcyzę do silnika pow. 2 litrów.

Jeżeli chodzi o resztę to jak najbardziej!

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel
19 godzin temu, alpinart napisał(a):

Mało tego takiego samego Outbacka można kupić w niemieckim salonie za 48000 a nie za 50500

Sugeruję trochę matematyki (VAT w D = 19%, brak akcyzy)

1. Cena netto w D = 48.000 / 1,19 = 40.336

2. Naliczmy akcyzę w PL = 40.336*1,186 = 47.839

3. Naliczamy VAT w PL = 47.839*1,23 = 58.841

 

Co do wyposażenia, to wersje w D i w PL są identyczne.

 

Pozdrowienia

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.11.2022 o 15:15, Czarownik napisał(a):

Jako klient gotówkowy, czyli aktualnie najgorszy rodzaj plątającego się po salonie dziada, zapłaciłem cennikowo.

Dostałem dywaniki, matę bagażnika, zimowe opony. Wydusiłem dodatkowa gwarancję, czyli łącznię 5 lat/150000km

Aby być dokładnym, muszę coś dopisać. Byłem zainteresowany montażem haka, ale cena 7400 zł lekko wyrwała mnie z butów. Po dłuższych negocjacjach salon  zaproponował, że jak kupię u nich oryginalny hak i wiązkę Subaru za 5600 zł, to mi to za darmo zamontują w aucie.

Więcej grzechów nie pamiętam.:hi:

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.11.2022 o 20:30, Adam12 napisał(a):

można prosić o doprecyzowanie. Co można dokupić z wyposażenia dodatkowego ? z góry dziękuję

 

Niemcy są większym i bogatszym rynkiem. Kiedyś widziałem chyba na szwajcarskiej stronie Subaru że można dokupić atestowaną klatkę dla psa z coś w okolicy 3 tys. zł. Szwajcar kupi, Polak powie że on za taką kasę to jeszcze używanego Opla Corsę dokupi. I tutaj bym upatrywał brak dodatków, wersji wyposażenia itp. Ilu klientów w Polsce znajdze np. Forester w wersji Darz Bór? W zielonym kolorze, z emblematami myśliwskimi itp. A z tego co pamiętam to Niemcy mieli chyba wersję Jager i to nawet nie panzer. Niestety, pewnych towarów i usług nie opłaca się w Polsce sprzedawać. Ostatnio zwinęła się marka Camel Active - też można mieć pretensje że w Niemczech jest mnóstwo jej sklepów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Czarownik napisał(a):

Aby być dokładnym, muszę coś dopisać. Byłem zainteresowany montażem haka, ale cena 7400 zł lekko wyrwała mnie z butów. Po dłuższych negocjacjach salon  zaproponował, że jak kupię u nich oryginalny hak i wiązkę Subaru za 5600 zł, to mi to za darmo zamontują w aucie.

Więcej grzechów nie pamiętam.:hi:


Bardzo drogo. Składany chociaż ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.11.2022 o 20:30, Adam12 napisał(a):

można prosić o doprecyzowanie. Co można dokupić z wyposażenia dodatkowego ? z góry dziękuję

 

wejdź na stronę subaru.de i przejdź do zakładki konfigurator gdzie możesz nawet dokupić w pełni skurzane wnętrze nie oferowane w Polsce , a w sprawie akcesoriów pobierz PDF ze strony

https://www.subaru.de/fileadmin/user_upload/OUTBACK_MY2022_Zubehoerprospekt__Stand_2022-04.pdf 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Dyrekcja napisał(a):

Sugeruję trochę matematyki (VAT w D = 19%, brak akcyzy)

1. Cena netto w D = 48.000 / 1,19 = 40.336

2. Naliczmy akcyzę w PL = 40.336*1,186 = 47.839

3. Naliczamy VAT w PL = 47.839*1,23 = 58.841

 

Co do wyposażenia, to wersje w D i w PL są identyczne.

 

Pozdrowienia

Droga Dyrekcjo tu nie chodzi o matematykę tylko o to ile faktycznie musi konsument zapłacić za daną rzecz i proszę mi tez powiedzieć dlaczego w Polsce nie można kupić auta w skurzanym wnętrzu jak za odrą oraz aluminiowych felg 18 czy 19 . Dziękuję za odpowiedz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, alpinart napisał(a):

Droga Dyrekcjo tu nie chodzi o matematykę tylko o to ile faktycznie musi konsument zapłacić za daną rzecz i proszę mi tez powiedzieć dlaczego w Polsce nie można kupić auta w skurzanym wnętrzu jak za odrą oraz aluminiowych felg 18 czy 19 . Dziękuję za odpowiedz :)

Hę? Ale czym się różni ww matematyka od tego ile faktycznie konsument musi zapłacić?

O którą pozycję z dołączonej broszury chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...