Skocz do zawartości

Subaru Outback [BT] (MY20/MY21 =>)


FilipBB

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 19.05.2021 o 13:51, aflinta napisał:

Pojemność może i podobna, ale silniki jednak inne. EJ25 vs FB25.

U mnie różnica wieku była nieco większa, przemówił do mnie film z wylotu nowego auta z drogi i przeświadczenie, że mój by tego w jednym kawałku nie ukończył. 


Mało kto zdaje sobie sprawę, że istnieje coś takiego jak wytrzymałość zmęczeniowa oraz korozja zmęczeniowa. Generalnie stal jak pracuje to z czasem zmienia swoją budowę ze względu na naprężenia występujące systematycznie, łącznie z korozją (której nie widać z zewnątrz). Dlatego stare auta czy też z większym przebiegiem nie są tak mocne jak nowe, nie mówiąc już o autach sprzed 2 dekad, gdzie technologia wytwarzania była inna, tego nie widać, ale technologia materiałowa też idzie do przodu. Tu mowa tylko o bezpieczeństwie biernym, a co z aktywnym? Po 2 latach z eyesight wiem, że bez tych wspomagaczy nie chcę auta do dalszych podróży. 
W bezpieczeństwie jest przepaść pomiędzy autem dzisiejszym i tym sprzed 20 lat. 

  • Super! 1
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, aflinta napisał:

Ale to jest 2.4 DIT a nie jakieś turbo ;)

Ja myślę, że FHI dowiedziało się o takiej a nie innej moderacji na TF i po tym fakcie specjalnie skonstruowało turbodoładowany silnik 2.4

;)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Ged napisał:

Czy ktoś słyszał / widział czy jest do kupienia gdzieś w Polsce wersja granatowa Platinum z czarną skórą w środku ?

Dzwoń po salonach (tak dużo znowu ich nie ma), ale pewnie wszystko co przyjechało jest rozdysponowane i takie zestawienie jak chcesz może być tylko na zamówienie - o ile w ogóle przyjechało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w Białymstoku - powiedzieli, że nie ma. Dzwoniłem do Łodzi - nie ma, nie ma na liście, tylko na zamówienie (odbiór za pół roku).

Ale może istnieje cień szansy, że u kogoś stoi na placu do wzięcia ??? Czy jeśli nie ma na liście to nie ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie w Subaru z dostępnością idealnej konfiguracji nie było za dobrze, a teraz jak jeszcze mają 3 kolory tapicerki w środku, to trafić będzie bardzo trudno. Gdyby nie akcyza to pewnie by ściągnęli z innego kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te zdjęcia z filmu Pertyna doskonale pokazują, że OBK stracił charakter klasycznego podniesionego kombi. Dla mnie to zdecydowany minus. Żeby chociaż pod tym rozdmuchanym nadwoziem krył się duży bagażnik.
Niestety test przyspieszenia rozczaruje tych, którzy mieli nadzieję, że nowy będzie szybszy od poprzednika.

 

 

647EB5CA-10D5-4233-B67B-82E98EBA5619.png

6A0C149C-9043-4130-A694-11D7103D61DE.png

Edytowane przez spawalniczy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, spawalniczy napisał:

Te zdjęcia z filmu Pertyns doskonale pokazują, że OBK stracił charakter klasycznego podniesionego kombi. Dla mnie to zdecydowany minus. 
Niestety test przyspieszenia rozczaruje tych, którzy mieli nadzieję, że nowy będzie szybszy od poprzednika.

 

 

647EB5CA-10D5-4233-B67B-82E98EBA5619.png

6A0C149C-9043-4130-A694-11D7103D61DE.png

Faktycznie OBK wyraźnie wyższy. 

Przeżyłem test przyspieszenia jeszcze raz, grzebiąc w pamięci. :) Niestety ten sam ból... Dziękuję, nie dla mnie to jednak. Darujmy sobie bajki, że silnik się „ułoży” i w zakresie 80-120 śmiga. Nie ma czym jechać i tyle. Przykre. 

Swoją drogą dowiedziałem się, że moje Volvo jest „diabolicznie szybkie” ? I ma niekomfortowe zawieszenie.  No niestety, nie zgodzę się z ani jedną z tych opinii. Akurat komfort zawieszenia jest spoko, a dynamika nie boli jak w OBK. 

Zgodzę się za to z Panem Pertynem, że warto pojeździć każdym z tych aut przed zakupem, bo każde jest jednak inne i ma inny charakter. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Tsunetomo napisał:

Przeżyłem test przyspieszenia jeszcze raz, grzebiąc w pamięci. :) Niestety ten sam ból... Dziękuję, nie dla mnie to jednak. Darujmy sobie bajki, że silnik się „ułoży” i w zakresie 80-120 śmiga. Nie ma czym jechać i tyle. Przykre. 

No to mam w "suchym" circa. 230 kpln:yahoo::biglol:

Jak to było:

Wnuczek:Babciu oszczedziłem na bilecie,pobiegłem za autobusem.

Babcia: Trzeba było pobiec za taksówką oszędzilbyś więcej :mrgreen:

Edytowane przez olo11
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Tsunetomo napisał:

a nie Slow Utility Wagon?

Teraz wszystko ma inne znaczenie. Jak zobaczyła Fiata 500X w wersji Sport czy Audi Q3 w wersji Sport, to Forester w wersji Sport już mnie nie dziwi.

 

P.S. Szachy i brydż to też przecież sport. 

  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Blixten napisał:

Zachwyty nad praktycznością i poziomem bezpieczeństwa nowego OBK po szwedzku. 

.... ani słowa nie było o silniku. :) 

 

 

 

To po szwedzku. Tylko skąd wiadomo że to zachwyt a nie biadolenie. 

Z nimi to nigdy nie wiadomo:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, aflinta napisał:

Bo to oficjalny kanał Subaru w Szwecji :)

Szwedzki kucharz mi się przypomniał. Akurat w Szwecji nowy OBK wpisze się w upodobania mieszkańców. Bezpiecznie, spokojnie i dostojnie ;)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szwedzki kucharz mi się przypomniał. Akurat w Szwecji nowy OBK wpisze się w upodobania mieszkańców. Bezpiecznie, spokojnie i dostojnie
Ten szwedzki kucharz? Ani dostojny, ani spokojny, ani tym bardziej bezpieczny:D






  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.05.2021 o 16:14, aflinta napisał:

Bo to oficjalny kanał Subaru w Szwecji :)

:biglol: Ta sama sceneria… ale tym razem po Duńsku. 
Tego języka nie znam, ale założę się, że tak jak Szwedzi, słowem nie wspomnieli o silniku. 
 


Brakuje Subaru Norge :biglol:

Edytowane przez Blixten
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...