Skocz do zawartości

Subaru Outback [BT] (MY20/MY21 =>)


FilipBB

Rekomendowane odpowiedzi

Ja wczoraj miałem okazję odbyć krótką jazdę próbną.

 

Jest naprawdę dobrze. Osiągi nie powalają delikatnie rzecz ujmując, ale są całkowicie wystarczające do jazdy w każdych warunkach (jeździłem głównie po autostradzie).

Prowadzenie naprawdę przyjemne, zdecydowanie zmniejszona wrażliwość na boczne podmuchy wiatru w porównaniu do mojego BR'a. To bardzo cieszy tym bardziej, że chyba to mnie najbardziej w moim dotychczasowym Outbacku denerwowało.

 

Obsługa dużego ekranu na zdecydowany plus. Myślałem, że będzie mniej intuicyjnie.

 

Materiały i wykończenie - premium kosmos w porównaniu do USDM z 2013r.

 

Jedyne co mnie rozczarowało to chyba wyciszenie. Oczywiście jest o wiele lepiej niż w moim 3.6, ale nie jest to różnica kilku klas jak (po zapowiedziach) się spodziewałem.

Szumy toczenia są wyciszone lepiej, to fakt. Być może wiatr na autostradzie wpływał na moje odczucia, bo relingi wyły podobnie jak w moim egzemplarzu, a są one głównym źródłem odczuwalnego hałasu.

 

Generalnie poprawione jest wszystko, czego mógłbym oczekiwać po zmianie modelu. 

 

Czekam teraz na możliwość dłuższego testu przed podjęciem ostatecznej decyzji.

  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mikeanonim napisał:

Ja wczoraj miałem okazję odbyć krótką jazdę próbną.

 

Jest naprawdę dobrze. Osiągi nie powalają delikatnie rzecz ujmując, ale są całkowicie wystarczające do jazdy w każdych warunkach (jeździłem głównie po autostradzie).

Prowadzenie naprawdę przyjemne, zdecydowanie zmniejszona wrażliwość na boczne podmuchy wiatru w porównaniu do mojego BR'a. To bardzo cieszy tym bardziej, że chyba to mnie najbardziej w moim dotychczasowym Outbacku denerwowało.

 

Obsługa dużego ekranu na zdecydowany plus. Myślałem, że będzie mniej intuicyjnie.

 

Materiały i wykończenie - premium kosmos w porównaniu do USDM z 2013r.

 

Jedyne co mnie rozczarowało to chyba wyciszenie. Oczywiście jest o wiele lepiej niż w moim 3.6, ale nie jest to różnica kilku klas jak (po zapowiedziach) się spodziewałem.

Szumy toczenia są wyciszone lepiej, to fakt. Być może wiatr na autostradzie wpływał na moje odczucia, bo relingi wyły podobnie jak w moim egzemplarzu, a są one głównym źródłem odczuwalnego hałasu.

 

Generalnie poprawione jest wszystko, czego mógłbym oczekiwać po zmianie modelu. 

 

Czekam teraz na możliwość dłuższego testu przed podjęciem ostatecznej decyzji.

Mając w domu poprzednią generacje nie widzę żadnego powodu do zmiany na nowy model.

Z tym silnikiem i w tej cenie nie przekonuje mimo że to świetne auto.

Gdyby to było XT w tych lub ciut wyższych pieniądzach to i owszem.

 

  • Lajk 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Lisek napisał:

Mając w domu poprzednią generacje

A jeśli mam III gena z 2006 roku? Z tym samym silnikiem. To się dopiero robi dylemat. Nie wiem, jak ten nowy, ale III gen w żaden sposób nie zachęca mnie do jakiejkolwiek dynamicznej jazdy, on się po prostu majestatycznie i statecznie przemieszcza. Moim zdaniem do tego został stworzony.
Mnie zastanawia coś innego. Po co mam wydawać 200k+, skoro kupiłem samochód za 20k i doskonale wywiązuje się on z powierzanych mu zadań. Ciągle nie znalazłem racjonalnego uzasadnienia, ale zapewniam, że intensywnie go szukam, bo nowy OBK bardzo mi sie podoba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, sartek napisał:

A jeśli mam III gena z 2006 roku? Z tym samym silnikiem.

Pojemność może i podobna, ale silniki jednak inne. EJ25 vs FB25.

27 minut temu, sartek napisał:

skoro kupiłem samochód za 20k i doskonale wywiązuje się on z powierzanych mu zadań. Ciągle nie znalazłem racjonalnego uzasadnienia, ale zapewniam, że intensywnie go szukam, bo nowy OBK bardzo mi sie podoba :)

U mnie różnica wieku była nieco większa, przemówił do mnie film z wylotu nowego auta z drogi i przeświadczenie, że mój by tego w jednym kawałku nie ukończył. 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam Wasze komentarze, oglądam nowego OBK i szczerze przyznam, że jest mi trochę żal, a trochę smutno. 

Wygląda na to, że jest to bardzo fajny i udany samochód. Naprawdę z wszystkim co oferuje w wyposażeniu, nie ma się czego wstydzić, a na całkiem sporą liczbę samochodów bije na głowę. EYE sight (który znam z MY15) - bije na głowę to o mam w bimerze jeśli chodzi o aktywny tempomat i wspomaganie kierowcy. Słowo honoru! 

Poza tym jego walory użytkowe są naprawdę ogromne. Dla mnie ten typ samochodów - czyli podniesionym kombi to połączenie idealne.  

Tak naprawdę to po 60k km zrobionych 530i, wcale bym się nie obraził, jakby miała 20 cm prześwitu czyli chyba 6 więcej niż ma. 

Pozostawiam rozważania, czy się komuś podoba czy nie i czy obecne relingi są fajne czy nie - to już kwestie indywidualne.

Natomiast smuci mnie fakt, ze w tak fajnym aucie jest dalej ten sam silnik, który jest dla tego auta ....hmmm...jakby to powiedzieć....graniczny. Pewnie, że da się tym jeździć, ale frajda z tej jazdy jest mocno ograniczona. Zwłaszcza, kiedy wyprzedza cię Janusz w byle Skodzie - obiekcie drwin i żartów na tym forum, a ty masz pełną świadomość, że mu nie fikniesz. Kto powie, ze nie miał takich myśli - ten kłamie!

A opowieści o tym, że silnik się układa i lepiej jeździ to są istne bajki o żelaznym wilku. 

Szkoda, szkoda, szkoda, bo oglądając amerykańskie filmy o OBK 2.4T to jest naprawdę zacne auto. 

Jestem ciekaw jakie będą moje odczucia, po przejażdżce nowy OBK teraz po 2 latach w innym aucie. Umówię się na jazdę próbną i zbadam to.  

 

 

 

Edytowane przez bardzozlymisio
  • Super! 2
  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, bardzozlymisio napisał:

(...) to są istne bajki o żelaznym wilku (...)

 

OT: sorry, nie mogłem się powstrzymać... :P

 

https://www.bajkowyzakatek.eu/2017/07/legendy-swiata-o-giedyminie-zelaznym.html?m=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Blixten napisał:

 

Moim zdaniem auto wygląda fajnie, tylko te relingi psują efekt. Napompowane i wymodelowane jak usta kwasem hialuronowym :huh:

 

Na szczęście jest wersja Cross. Szkoda tylko z kolei, że z ceratą na fotelach zamiast skóry.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, spawalniczy napisał:


W tej wersji nie wyglądają niestety dużo lepiej. Nie rozumiem dlaczego zrezygnowali z klasycznych relingów zintegrowanych.

Moim zdaniem duużo lepiej i bardziej klasycznie się komponują z bryłą nadwozia. 

subaru-outback-25isubaru-outback-exclusive-cross-2021-profile-feld1619605370-a87c9e1c.jpeg

  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ta tapicerka faktycznie jest taka pomarańczowo-marchewkowa? Czy tylko na zdjęciach tak wygląda.Mam taką w MY18 i na żywo jest o niebo lepiej niż na zdjęciach,tzn bliżej jej do brązu ale lekką nutką pomarańczy;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, olo11 napisał:

Czy ta tapicerka faktycznie jest taka pomarańczowo-marchewkowa? Czy tylko na zdjęciach tak wygląda.Mam taką w MY18 i na żywo jest o niebo lepiej niż na zdjęciach,tzn bliżej jej do brązu ale lekką nutką pomarańczy;)

Kolory na powyższym zdjęciu nie są mocno przekłamane, tak to właśnie wygląda. O gustach dyskutować nie chcę, ale osobiście wole inne zestawienie. Niezależnie od wersji kolorystycznej to jakość tej tapicerki robi bardzo dobre wrażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, BelegUS napisał:

2.nie-ASO na Stany?

 

Moderacja - to jest serio głupie. Jak będę chciał kogoś odesłać do forturbo czy na inne dwadzieściadwabe to i tak to zrobie w ten czy inny sposób, nie musicie wsadzać kulawych regexpów psujących normalne wypowiedzi żeby temu nieskutecznie przeciwdziałać.

 

DWA CZTERY TURBO miało być.

Edytowane przez BelegUS
  • Haha 2
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, keyman napisał:

Taki mamy w 3city:

20210520_201713.jpg

 

W Kato identyczne 2 szt. - akurat padało, więc tylko na szybko pstryknąłem środek.

Pierwsze wrażenie całkiem pozytywne..

 

IMG_20210518_133809758_HDR.jpg

 

IMG_20210518_133835619_HDR.jpg

 

Edytowane przez czekker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...