Jump to content

franek-b

Nowy
 • Content Count

  91
 • Joined

 • Last visited

About franek-b

 • Rank
  ..:: Swojak ::..

Profile Information

 • Gender
  mężczyzna
 • Skąd
  prawie Wawa i Bxl
 • Auto
  outback, prius

Recent Profile Visitors

235 profile views
 1. franek-b

  E-Boxer

  Mam 40+ i nie mam brzuszka i z chęcią zmierzę się na stoku (narty czy snowboard) czy na wodzie z 30 latkiem od tego szybkiego wrxa z moich obserwacji raczej wynika, że ci z brzuszkami (w każdym wieku) lubią sobie kompensować właście tym, że na światłach pierwszy wystrzeli, a szybkie auto to jedyny sposób na to by strzelać nie tylko na światłach Jasne, Subaru stosuje marketingowe chwyty, bo nie ma przyciemniających się lusterek, za to Lexus czy Volvo z udającymi systemami AWD to w pełni godne auta, bez marketingowej ściemy - w końcu teleskopy w klapie to jest coś jakoś wolę moje 'wolne' subaru, które podjeżdżało pod górę w śniegu pół metrowym od lexa z przyciemnianym lusterkiem (tym bez ściemy marketingowej pamiętajmy).
 2. franek-b

  E-Boxer

  Cała dyskusja sprowadza się do tego, że nieliczna grupa chce koniecznie by pozostali przyznali, że auta Subaru są obecnie mało dynamiczne. Nie mogą zrozumieć, że dla bardzo dużej grupy ludzi, dynamika jest wystarczająca, a jeśli nawet dynamika jest mniejsza niż by chcieli to są inne ważniejsze elemety w aucie dla których zdecydowali się lub zdecydują na Subaru. Niektórym trudno przyjąc, że ze zdaniem i opinią jest jak z dupą: każdy ma swoją. Przestańcie męczyć i na siłe udowadniać, że coś 'nie jedzie' albo 'nadaje się tylko do miasta' ponieważ ludzie są różni, mają różne potrzeby i co ważniejsze w RÓŻNY sposób je realizują. Proponuję przejechać się hondą crv hybrid - to jest naprawdę mocny konkurent dla eBoxera.
 3. franek-b

  E-Boxer

  Możesz wiele uważać, nie zmienia to jednak rzeczywistości, że auta spalinowe są mechanicznie duzo bardziej skomplikowane i zawodne. Wszystkie Tesle są online cały czas, dzięki czemu cały czas jest monitoring i optymalizacja poboru prądu przez wszystkich w okolicy. Planner podróży cały czas monitoruje i dobiera optymalną drogę łacznie z miejscami poboru i tego ile pobrać ze stacji. Ostatnio jechał mój kolega (właściciel Tesli 3) z Luxemburga do Rumunii i zajęło mu to 2 dni - w momencie szczytu przedsiątecznego. Po drugie zabawne jest przyjmowanie, że infrastruktura się nie zmieni. 120 lat temu byś mówił, że koń jest optymalnym źródłem napędu, w końcu stajnie są wszędzie a paliwo do aut kupowało się w aptekach i to nielicznych. W Chinach jest rewolucja elektryfikacyjna, są miasta gdzie cały transport publiczny JUŻ jest ELEKTRYCZNY, w tym 30 tysięcy taksówek - np. w centrum technologicznym Shenzhen.
 4. franek-b

  E-Boxer

  Chińczycy właśnie to już zaczynają realizować. W pierwszej kolejności będą ciągneli kabel do Azji przez Indie. Nawet mają plan dociągnąć go do Australii. Na razie ciągną kabel z miejsc gdzie produkują energię odnawialną do części zindurstrializowanej. Europa ma być podłączona zaraz po Azji. Generalnie chcą zbudować pierwszą globalną sieć przesyłu energii z miejsc gdzie nikt nie mieszka do miejsc gdzie jest zapotrzebowanie. https://www.power-technology.com/features/chinas-mega-transmission-lines/ Motoryzacja oparta o silniki spalinowe jest ślepą uliczką w ewolucji samochodów, prędzej czy później wszyscy przesiądziecie się do elektryków.
 5. To chyba Dyrekcja wypowiada się na temat innego przypisu niż ten co przytoczyła. Każdy język ma swoją specyfikę wyrażania pewnych nakazów, i ten przepis jednoznacznie daje pierszeństwo pieszemu. Robi to odwrotnie tj, poprzez nakaz dla kierowcy, ale efekt jest ten sam. Chyba, że Dyrekcja zna inny sposób, by pieszy przeszedł bezpiecznie przez pasy, niż zwolnienie lub zatrzymanie auta przed przejściem. Swoją drogą, to wystarczy poszukać, argument 'ad smartfon' jest dużo bardziej adekwatny dla kierowców niż pieszych (badania pokazują, że wypadki na pasach w PL są głównie z powodu kierowców, w tym zajmujących się telefonami). Zdaje się, że w zeszłym roku, po raz pierwszy w historii, obsługa telefonu za kierownicą, była 'popularniejszą' przyczyną wypadków śmiertelnych niż alkohol. Swoją drogą, naprawdę zdumiewające, jakie spustoszenie czyni to narodowe wyparcie oczywistości, jakim jest bezwzględne pierwszeństwo pieszego na przejściu. Kierowcy w PL nie potrafią ogarnąć i masowo są zaskakiwani obiektami poruszającymi się przeciętnie z prędkością 4 km/h a jednocześnie uważają, że jazda 200 km/h jest niezbywalnym prawem człowieka, co najmniej równym prawie do wody pitnej.
 6. franek-b

  E-Boxer

  Na Instagramie rosyjskiego subaru napisali, że nowy Outback 2022 dopiero (na tyle ile pamiętam rosyjski ;-) ). Więc pewnie podobnie u nas. jeszcze rok z obecnym modelem. I pisali o 2.5 wolnossaku i 2.cztery turbo (XT) - ale to Federacja Rosyjska, więc w EU może być inaczej. Ja po cichu liczę, że doczekamy się e-outbacka... i dlatego takie opóźnienie w premierze. Swoją drogą to za 199k można teraz kupić Lexusa RXa 300 z 2l turbo...
 7. A czy możesz zacytować, że ja chciałbym swojego sprzedawać w takiej cenie? Po drugie powrzucałeś do tego worka auta ulepy z USA i z przebiegami większymi niż 100k km. Proponuję przypatrzyć się temu co wyskoczy jak zastosujesz kryteria o jakich PISAŁEM: PL, <100k https://www.otomoto.pl/osobowe/subaru/outback/v-2015/od-2015/?search[filter_float_year%3Ato]=2015&search[filter_float_mileage%3Ato]=100000&search[filter_enum_country_origin][0]=pl&search[order]=filter_float_price%3Aasc&search[brand_program_id][0]=&search[country]= Cena 80k to 40% ceny nowego, jak na 4 letnie auto, to wcale nie jest jakaś wyśrubowana kwota, powiedziałbym, że nawet niska.
 8. Akurat 'wkładka mięsna' jest najbardziej zawodnym elementem jaki można sobie wyobrazić. Jest dokładnie odwrotnie niż piszesz, wystarczy, że będziesz czekał na smsa, który będzie dla Ciebie ważny i mocno Cię poruszy i całe twoje skoncentrowanie trafi szlag. Nie mówiąc o zwykłym kichnięciu, gdzie przez ok. 2-3 sekund człowiek zupełnie nie ma kontroli nad tym co robi. Są liczne badania, które potwierdzają, że przeciętny kierowca jest skoncentrowany przez ok 1 minutę, TAK 1 MINUTĘ po rozpoczęciu jazdy, potem odpływa do innych procesów myślowych np. słucha radia. Nie mówiąc o takich momentach gdy jedziemy np. 10 godzin - nie ma fizycznej możliwości, żeby nasz stan psycho-fizyczny był taki sam jak w pierwszej godzinie jazdy. Uważam, że te wspomagacze to największe dobrodziejstwo jakie można mieć. Nie zmieniłem stylu jazdy, tylko teraz np. korzystam tyle ile można z ES, ponieważ odciąża mnie od np. tyrwialnego trzymania nogi na gazie, czy kontrolowania odległości w korku, dzięki czemu jestem mniej zmęczony, co niewątpliwie wpływa na bezpieczeństwo. ES w modelach MY15-17 nie koryguje drogi, dopiero po fl utrzymuje auto pomiędzy pasami. Zdrowe 2.5 z 2015 roku, z przebiegiem poniżej 100k km to wydatek 85-90k. Mojego diesla eurotax wycenia na 82k, a mam duży przebieg. Nawet w CH najtańsza benzyna to wydatek ponad 25k CHF (+akcyza + vat) to wyjdzie ponad 100k pln.
 9. Pierwszego maila wysłałem w okolicach 96 roku, współtworzyłem polski internet w tamtym czasie, pierwsze dyskusje prowadziłem na usenecie (jeśli wiesz co to jest...), więc możesz mi wierzyć wiele widziałem... a jeśli chodzi o mój staż to na tym forum pierwsze konto miałem już 2007/8 roku, kiedy pierwszy raz zamierzałem kupić outbacka (a pozostałem przy audi) i przez kilka lat poczytywałem tylko a potem zapomniałem hasła i loginu Norma na forach, że ludzie się żrą, ale jak się daje feature i jednocześnie się go im zabiera to jest po prostu alogiczne, bo trudno traktować poważnie limit 5 'lajków'.
 10. Dzięki za odpowiedź, jednak jakoś nie czuję się przekonany. Cóż za zło się dokona, że ludzie będą oceniali posty, skoro forum daje możliwość oceniania? oceniajcie ale nie za dużo Ja wiem, że będę mógł, i co znów 5, znów czekać ileś godzin by pyknąć jeszcze 2? Przecież to przekomiczne jest...
 11. Nie wiem kto wymyślił ograniczenie na 'lajki' w zależności od stażu (chyba)? Po raz pierwszy myślałem, że to jakiś błąd forum i nawet to zgłosiłem do adminów. Teraz chciałem oddać 12 głosów na zdjęcia do kalendarza i nie mogę. Niech mi ktoś wytłumaczy sens tego ograniczenia???
 12. A co ważniejsze, że technicznie auto ma dzielić wiele podzespołów w tym tzw Super AWD z nowym Subaru WRX STI, który to ma również być zbudowana na platformie TNGA (obecna corolla np.).
 13. Pozdrawiam raz jeszcze właściciela złotego outbacka, z którym wymieniliśmy pozdrowienia w Staszowie na wylotówce Richtung Kielce :)
 14. Bez jaj, wiem jak się zachowywać za granicą :-) ps. odstawiając żarty na bok, to akurat w Belgii, faceci całują się na powitanie - w policzki
 15. Ile ja się dzisiaj namachać musiałem... nie wiem czemu ale w czoło się pukali?
×
×
 • Create New...