Skocz do zawartości

Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego - NIEWYKONALNY


.Misza.

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie do mądrych głów.

Zanabyłem drogą kupna działkę rekreacyjną. Jest dla niej rzeczony plan. Działkę kupowałem pierwszy raz w życiu, więc nie byłem świadomy pewnych kwestii. Jak kiedyś będzie kolejna, to pewnie będą następne ciekawostki ;)
Ale do meritum - jest tam taki zapis: "Do czasu budowy sieci kanalizacji sanitarnej dopuszcza się tymczasowe odprowadzanie ścieków bytowych do szczelnych zbiorników na ścieki, zlokalizowanych na terenie poszczególnych nieruchomości.
Czyli muszę budować szambo. Tylko jest mały problem - do działki nie dojedzie szambiarka. W gminie powiedzieli, że plan to teoretycznie można zmienić, praktycznie nie jest to wykonalne.
I co teraz? W planach miałem oczyszczalnię ekologiczną ale formalnie nie mogę. Nie chciałbym robić "nieszczelnego" szamba, bo raz, że to nie bardzo, dwa, że nie do końca rozwiązuje to mój problem. Sieci kanalizacji sanitarnej nie będzie na pewno w najbliższym półwieczu  - działka rekreacji czasowej (jak ładnie nazywa się) na dalekim wygwizdowie.

 

Na razie składam zapytania do firm wywożących nieczystości - na 99% odmówią wykonania usługi z powodu niemożności dojechania.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W grę wchodzą 3 możliwości :

1) Wspomniane szambo szczelne

2) Kiedyś tam kanalizacja

3) Przydomowa  przepływowa oczyszczalnia  biologiczna ścieków z osadem czynnym ale ta forma może zabić ceną i wymogami dodatkowymi w postaci metrażu i wymogów odległościowych

były jeszcze ekologiczne oczyszczalnie drenażowe ale po zaostrzeniu przepisów już ich nie można montować, jedynie użytkować istniejące 

zatem pozostaje rozpatrzyć 3 punkt z opcją dotacji unijnej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I podrabiać kwity opróżniania szamba bo gmina ma prawo żądać potwierdzenia opróżniania legalnego  szamb za pomocą firm asenizacyjnych.

Małe sprostowanie , te drenażowe można jeśli nie ma w planach kanalizacji rozpisanej, ale jak już są plany z kanalizacją ale brak chętnych podwykonawców lub gmina zbiera kasę na kanalizacje to nie pozwala montować tych drenażowych (najtanszych )jedynie szczelne lub pełna oczyszczalnia biologiczno osadowa. Taką sytuacje miał teraz Ojciec i zabulił 35 tyś za tą pełną oczyszczalnie.

Edytowane przez ipsx82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ja te szambo bym przebolał, bo opróżniałbym je max. 2 razy w sezonie - dramatu by nie było. Problemem jest brak możliwości dojazdu do działki. 
 

Jak napisałem - kanalizacji nie będzie przez baaaardzo długi czas - mam nawet na to odpowiedni kwit z gminy. Ale MPZP mówi, że ma być szczelny zbiornik ale jego na 99% nie będzie można opróżnić beczkowozem, bo on ta po prostu nie dojedzie. A nie będę wynosił zawartości wiaderkami do drogi :) Zresztą zobaczcie jak wygląda dojazd z działki do drogi:



Osobiście bym zrobił oczyszczalnie z rozsączaniem ale MZPZ na to nie pozwala i mam problem.

Można iść na nielegal - szambo które będzie nieszczelne i lewe kwity. To jednak ma krótkie nogi - nie wiem czy z kimś się dogadam i na jak długo. Poza tym zmienią się przepisy, ktoś coś będzie chciał sprawdzić i będę miał problem. Zresztą znajomi pukają się w głowę, że na wszystko zbieram papiery - a po co mi bieda za kilka lat? Teraz się pomęczę, później będę miał spokój.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście sam bym bez problemu dojechał tam i cięższym sprzętem. I naprawdę przeciętny kierowca to ogarnie. Zważywszy że będziesz to robił raz na jakiś czas więc nie ma problemu w razie ewentualnych niesprzyjających warunków jeśli są jakieś odcinki grząskie. A sądzę że w okolicy się znajdzie sprzęt w postaci ciągnika z beczką który dojechałby w poprzek oranego pola. Więc naprawdę pojeździj popatrz w okolicy popytaj sąsiadów

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zodiak a Ty masz na tej działce dom? Bo jeżeli nie to ... po co Ci zbiornik?

 

Czy w ogóle pytałeś o możliwość wjazdu? Droga wygląda zupełnie w porządku. Jakbyś zobaczył gdzie u nas w górach wjeżdżają, często kilkudziesięciotonowymi pojazdami to byś się naprawdę zdziwił. Oczywiście musi być sucho i kierowca robi sobie wcześniej rekonesans. Tylko czasami trzeba go dodatkowo zmotywować ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, subleo napisał:

Ty masz na tej działce dom? Bo jeżeli nie to ... po co Ci zbiornik?

bo chce zbudowac dom a bez szamba go nie wybuduje bo nie dostanie pozwolenia.

Tyle że do pozwolenia na budowe nie potrzebuje umowy z szambiarzem więc budować dom i  szambo można. Pytanie co potem? Imo spokojnie się tam dojedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynym problemem może być miejsce z 2:22 gdzie dwa drzewa zasłaniają światło drogi i albo w nocy upiłować te gałęzie albo podczas jazdy szambiarki tyczkami podnieść te gałęzie. Pozostała trasa bez problemu o ile dzień wcześniej nie padał deszcz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należy poszukać firmy która używa ciągnika z beczkowozem.

Do mnie dojeżdżał szambowóz ale od kilku lat pogorszył się stan drogi dojazdowej. droga z żużlu i piasku. Teraz dojeżdża ciągnik z beczką. Czy śnieg czy roztopy czy wymyte przez wodę dziury po ostrym deszczu bez problemu ciągnik dojeżdża. Po tym piasku jak popada może mieć problem szambowóz, a ciągnik śmignie bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ipsx82 napisał:

Jedynym problemem może być miejsce z 2:22 gdzie dwa drzewa zasłaniają światło drogi i albo w nocy upiłować te gałęzie albo podczas jazdy szambiarki tyczkami podnieść te gałęzie. Pozostała trasa bez problemu o ile dzień wcześniej nie padał deszcz.

oglądając też zwracałem uwagę na górę, bo akurat w tej kwestii dość często jak do mnie dojeżdżają tiry to robią problem że podrze sobie plandekę. Ale tu nie widzę zbytniego problemu, bo nie są to grube konary tylko gałązki, więc co najwyżej przejadą po beczce i tyle. Ja widząc tą drogę bym nawet gazu nie odpuszczał, bo totalny lajcik;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...