Skocz do zawartości

Forester XT 2018


Seweryn Sew

Rekomendowane odpowiedzi

Volvo jest w środku chyba ciaśniejsze moc mniejsza A napęd nie jest stały na 4 łapy tylko dołączany . Podobno z uwagi na normy spalin ma już nie być tej wersji a 240 kucyków robi dobrą robotę pomimo automatycznej skrzyni mnie się jeździ fantastycznie

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, zbyszek303 napisał:

A pozwól że zapytam
Kto to będzie prowadził?
W jakim samochodzie się lepiej czujesz?
To ty musisz mieć komfort

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

Prowadzić będziemy na zmianę :). Z tym czuciem, to jest tak, że do wszystkiego co nowe się przyzwyczaisz. Jeździłem tiguanem w manualu, potem w rav4 hybrydą w automacie i też ok, potem znowu tiguan ale w automacie...VW miały słabe silniki i to mi przeszkadzało, ravka znowu buczała jak kombajn ale miała więcej mocy, Teraz czas na coś nowego. Znajomy podsunął pomysł z subaru i mnie kurde zaciekawił, zestawiam już tylko z volvo i zobaczymy :).

Godzinę temu, spawalniczy napisał:

 

Tak, zwłaszcza z tyłu. Wsiadanie na tylne siedzenie w Volvo jest mało wygodne.

 

 

Na razie z tyłu będzie tylko pies, więc ten argument raczej nie przemawia :). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
7 godzin temu, Roodzish napisał:

Muszę w tym roku żeby jeszcze leasing wykorzystać na starych zasadach..

Zasady rozliczania raty leasingu do ceny samochodu 134529 netto (165470 PLN brutto) nie zmienią się.

https://www.fmleasing.pl/aktualnosci/wrocili-z-pomyslem-ograniczenia-do-50-kosztow-samochodow-firmowych-a-dodatkowo-biora-sie-za-leasing-drozszych-aut#zakonczenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Godzinę temu, Lisek napisał:

Bylem ostatnio w Singapurze a tam XTki 17/18 maja fabryczną dziure na masce ktora widac jest fabryczna.Co ciekawe byly tez XT-ki bez tej dziury,dziwna sprawa.

 

 

Skąd pewność, że fabryczna? Dotąd widziałem taką tylko jako część niefabryczną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam pytanko do osób, które piszą, że nie chcą Eyesighta. Dlaczego? Nie mam specjalnego doświadczenia w jeździe autem z ES ale wydaje sie to być ciekawy system...

wlasnie czekam na FXT 18 ale zastanawiałem sie nawet czy nie sprowadzić go z US bo tam EyeSight jest w Xt wrzeciwienstwie do wersji Europejskich...

Będę wdzięczny za Wasze uwagi w tym temacie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam ES od 3,5 roku w Outbacku. Zdecydowanie polecam. Nie wiem dlaczego ktoś nie chce systemu - może to strach przed nieznanym?

Z praktycznego punktu widzenia w codziennym użytkowaniu praktycznie nie ma jakichkolwiek upierdliwości generowanych przez system. Osobiście widzę same plusy. Żałuję, że w moim nowym samochodzie nie będę miał tego systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, spawalniczy napisał:

Nie wiem dlaczego ktoś nie chce systemu - może to strach przed nieznanym?

Ja tam się nie dziwie . To jest tylko elektronika. A elektronika lubi szwankować , elementy elektroniczne  maja swoja przewidzianą trwałość. Patrz  przykład z usa- autonomiczne volvo ubera potrąciło człowieka . 

Nie twierdze ze taki system jest zły bo nie jest ale doskonale rozumiem dlaczego ktoś może miec obawy. - tzn brak zaufania. Druga kwestia to gwarancja na działanie takiego systemu. Bo jak rozumiem jego gwarancja na działanie wygasa wraz z gwarancja na auto - 3 lata. To co napisze to tylko gdybanie ale co bedzie jak po tych 3 latach system zwariuje i na autostradzie na aktywnym tempomacie twoje auto wjedzie komus w tylni zderzak powodując karambol itp - kto ponosi odpowiedzialność ? kierowca? FHI? co z ubezpieczycielem? itp

https://www.transport-publiczny.pl/wiadomosci/usa-pierwsza-ofiara-samochodu-autonomicznego-auto-ubera-przejechalo-piesza-58039.html

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, spawalniczy napisał:

Używam ES od 3,5 roku w Outbacku. Zdecydowanie polecam. Nie wiem dlaczego ktoś nie chce systemu - może to strach przed nieznanym?

Z praktycznego punktu widzenia w codziennym użytkowaniu praktycznie nie ma jakichkolwiek upierdliwości generowanych przez system. Osobiście widzę same plusy. Żałuję, że w moim nowym samochodzie nie będę miał tego systemu.

Zdaje mi się, że jest to system którego na codzień najlepiej byłoby nie czuć, a gdyby zahamował w jeden hipotetyczny raz walasnie wtedy warto by było go mieć. Słyszałem od dwu osób, że u każdego po razie w toyocie i volvo zdarzyło sie awaryjne hamowanie i obaj kierowcy w momencie naciśnięcia hamulca czuli że auto już hamowało i obaj zatrzymali sie na centymetry... 

8 godzin temu, Kukson napisał:

Kupić Forka w USA można ale pewnie tam ES jest inaczej skalibrowane i u nas by wariowało albo nie działało.

Tez zastanawiałem sie nad nastawami takie ES z US czy nie są inne...

8 godzin temu, Karas napisał:

Ja tam się nie dziwie . To jest tylko elektronika. A elektronika lubi szwankować , elementy elektroniczne  maja swoja przewidzianą trwałość. Patrz  przykład z usa- autonomiczne volvo ubera potrąciło człowieka . 

Nie twierdze ze taki system jest zły bo nie jest ale doskonale rozumiem dlaczego ktoś może miec obawy. - tzn brak zaufania. Druga kwestia to gwarancja na działanie takiego systemu. Bo jak rozumiem jego gwarancja na działanie wygasa wraz z gwarancja na auto - 3 lata. To co napisze to tylko gdybanie ale co bedzie jak po tych 3 latach system zwariuje i na autostradzie na aktywnym tempomacie twoje auto wjedzie komus w tylni zderzak powodując karambol itp - kto ponosi odpowiedzialność ? kierowca? FHI? co z ubezpieczycielem? itp

https://www.transport-publiczny.pl/wiadomosci/usa-pierwsza-ofiara-samochodu-autonomicznego-auto-ubera-przejechalo-piesza-58039.html

Myśle że na koniec zawsze odpowiedzialność jest kierowcy, aczkolwiek idąc tym tropem to abs, vcds itd tez mogłyby nie działać po 3latach. Wiem jak to jest z elektroniką ale chyba nie chodzi tu o to żeby nie patrzeć na drogę i liczyć tylko na nią ale o ten jeden rak kiedy z jakichś względów to ona zareaguje szybciej :)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...