Skocz do zawartości

Nowy Subaru Forester MY2019


Nowicjusz

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, Karenz napisał:

Na Renderach wszystko ładnie wygląda bo jest rozświetlane ale jak wsiadłem do nowej imprezy z mojego to nie czułem żadnej dużej różnicy. Tam na pierwszy rzut oka jest lepszy ekran między zegarami i ten na górze.  Reszta to stylistyka.

Na pewno jest jakiś progress jednak skoku do klasy stricte premium spodziewać się na pewno nie należy.

Volvo, czy wielka trójka to zwyczajnie inna liga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie ciekawi czy silnik z bezpośrednim wtryskiem może pochwalić się jakimiś lepszymi osiągami w dolnej części obrotów i mniejszą paliwożernością. Takowy jest w vx/imprezie ale nie widać porównań.

Edytowane przez Karenz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, mechanik said:

Czy da się sensownie wytłumaczyć dlaczego pod daszkiem na desce rozdzielczej wyświetlacz jes taki mały? Nie bawiłem się w pomiary z linijką, ale wygląda jakby zajmował max 60% dostępnej powierzchni - to kolejna oszczędność która wygląda po prostu tandenie. Już wolę w schodzącej generacji ten dzielony.

A według mnie tandetnie wygląda właśnie ten dzielony. W sumie w obecnym Forku są cztery różne wyświetlacze, a każdy z nich ma inną czcionkę, kolor itd. Kompletnie bez sensu i pomysłu. A w nowym XV/Imprezie przynajmniej wszystko jest ujednolicone.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do nowych silników czego można się spodziewać, to chyba manipulacji przy emisji CO2. Bo jak inaczej wytłumaczyć oficjalną reklamę Porche Panamera ze spalaniem 2,6l/100km. Poniżej cytat z oficjalnej reklamy:

 

Zwykle gdy mówimy o hybrydowym układzie zastosowanym w naszej limuzynie, większość myśli jedynie o aspektach ekologicznych. To tylko część prawdy. Dzięki połączeniu silnika V6 o mocy 330 KM oraz elektrycznego o mocy 136 KM oddajemy w Twoje ręce samochód przyspieszający od zera do setki w 4,6 sekundy! Oto ostateczna synteza - bestia drapieżna na drodze oraz łagodna dla środowiska z emisją CO2 59 g/km i zużyciem paliwa w cyklu łączonym 2,6 l/100 km.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, aflinta napisał:

Według tego artykułu: http://www.motortrend.com/cars/subaru/forester/2019/2019-subaru-forester-first-look-review/ XT w USA został wycofany bo odpowiadał tylko za 5% sprzedaży Forestera.

dziwne. W takim razie po co wprowadzają ascenta z 2,4 dit skoro 2,0dit w zupełności by wystarczył do tego auta, skoro Amerykanie nie chcą mocnych Suv'ów.

Godzinę temu, Licho napisał:

Co do nowych silników czego można się spodziewać, to chyba manipulacji przy emisji CO2. Bo jak inaczej wytłumaczyć oficjalną reklamę Porche Panamera ze spalaniem 2,6l/100km. Poniżej cytat z oficjalnej reklamy:

niestety to już w koncernie VW nie przejdzie :)

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Karas napisał:

W takim razie po co wprowadzają ascenta z 2,4 dit skoro 2,0dit w zupełności by wystarczył do tego auta, skoro Amerykanie nie chcą mocnych Suv'ów.

 

Wedlug spec'a na stronie subaru to 2.4DIT ma 260KM i 375Nm. Niewiele wiecej od 2.0DIT. Ale podejrzewam, ze jest potrzebny zeby wogole Ascent ruszyl z miejsca z 7 osobami na pokladzie i 19 litrami plynow (po litrze na kazdy cup-holder) :) 

 

PS. Wlasnie sie rozmarzylem i wyobrazilem Outback'a z takim 2.4DIT... Ech.....

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, aflinta napisał:

Według tego artykułu: http://www.motortrend.com/cars/subaru/forester/2019/2019-subaru-forester-first-look-review/ XT w USA został wycofany bo odpowiadał tylko za 5% sprzedaży Forestera.

Jakoś to mnie nie dziwi, w większości krajów świata jeździ się spokojniej niż u nas, respektując przepisy. Do tego nie potrzeba Forka XT :) Ponadto w USA Subaru to taka Skoda u nas, kupujesz, żeby jeździć a nie się do tego modlić, przecież jak chcą zabawkę w teren to mają lepsze niż Forek. Do wyścigów też się coś znajdzie... 30k, czyli cena Forka, USD to połowa średniej rocznej pensji - zupełnie inny klient je kupuje niż u nas :)

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, dpassent napisał:

PS. Wlasnie sie rozmarzylem i wyobrazilem Outback'a z takim 2.4DIT... Ech....

 

Dziś ostatni dzień świąt. Proponuję zacząć powoli odstawiać alkohol.... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, msi napisał:

Jakoś to mnie nie dziwi, w większości krajów świata jeździ się spokojniej niż u nas, respektując przepisy. Do tego nie potrzeba Forka XT :) Ponadto w USA Subaru to taka Skoda u nas, kupujesz, żeby jeździć a nie się do tego modlić,

 

Odważnie. Jakiś czas temu wyraziłem swoje wątpliwości co do stylu jazdy Pana, który na ul. Sokratesa w Warszawie, jechał za mną lewym pasem i błyskał mi, żądając zjechania na prawy, zostałem na forum zbesztany i ustawiony do kąta. Tez uważam, że bardzo przyjemnie jest mieć 240KM, ale nie uważam, że jest to być albo nie być Forestera. Jak brakuje mocy to SQ5 powinno pomóc. 

Edytowane przez bardzozlymisio
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Dziś ostatni dzień świąt. Proponuję zacząć powoli odstawiać alkohol....
I tak każdy ma 3 promile majonezu w krwi...

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, msi napisał:

w większości krajów świata jeździ się spokojniej niż u nas, respektując przepisy. Do tego nie potrzeba Forka XT

Tia, @msiwyjaśnij proszę sens Volvo V60 T6 320KM, XC60 320KM, XC60 Polestar 420KM, (5,3s do 100km).

Jeśli chodzi o USA, to Jeep Grand Cherokee Trackhawk 770KM..;)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bardzozlymisio napisał:

Jak brakuje mocy to SQ5 powinno pomóc.

w cenie Forestera?:blink::P

albo chociaż połowie?:D

 

Dla mnie większa moc w samochodzie to nie tylko kaprys, ale bezpieczeństwo, choćby w sytuacjach wyprzedzania jak nagle wyprzedzany pan w kapeluszu kiedy się z nim zrównałem, skończył rozmawiać przez tel i zaczął myśleć o jeździe (ale tylko swojej, nie patrząc na innych uczestników) i postanowił jednak przyśpieszyć, to ze spokojem kończę manewr wyprzedzania nie zastanawiając się czy się zmieszczę przed nadjeżdżającym samochodem z przeciwka. Czy tak samo jak przychodzi wyprzedzić koparkę, czy tam traktor z przyczepą, za którym jedzie ciężarówka która nie ma jak go wyprzedzić.

 

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, mechanik napisał:

Tia, @msiwyjaśnij proszę sens Volvo V60 T6 320KM, XC60 320KM, XC60 Polestar 420KM, (5,3s do 100km).

Jeśli chodzi o USA, to Jeep Grand Cherokee Trackhawk 770KM..;)

A jaki wolumen sprzedaży maja te modele? Może ich producenci mogą sobie pozwolić na taki krok, np poprawiając wizerunek? 

 

Sam lubię więcej mocy niż mniej, ale to jest biznes, ale 5% sprzedaży spośród wszystkich dwóch(?) wersji Forestera na największym rynku Subaru? Może mieszkańcy Stanów wolą kupić mocnego pickupa w teren niż XT :)

Edytowane przez msi
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, msi napisał:
1 godzinę temu, mechanik napisał:

Tia, @msiwyjaśnij proszę sens Volvo V60 T6 320KM, XC60 320KM, XC60 Polestar 420KM, (5,3s do 100km).

A jaki wolumen sprzedaży maja te modele? Może ich producenci mogą sobie pozwolić na taki krok, np poprawiając wizerunek?

tyle tylko że w takim Volvo te 320 KM to drugi z najsłabszych silników benzynowych, najsłabszy ma 250 KM, więc też wcale nie jakoś mało. To sądzę że jednak jakiś % te modele mają, no chyba że wszyscy kupują diesla z napędem na 1 oś i w manualu. Jeśli tak to w takim razie zakładam szybki koniec Volvo skoro już sami powiedzieli że nie będą rozwijali silników diesla i za jakiś wcale nie bardzo odległy czas planują z nich zrezygnować.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Volvo to nie jest Subaru. Volvo to premium, lub prawie premium. A premium rządzi się swoimi prawami. To co napisałem, to próba wyjaśnienia wyrzucenia XT z oferty.

 

To trochę tak, jakby na naszym rynku, Dacia zrezygnowała z usportowionego modelu Duster :) a Toyota z usportowionego modelu RAV 4 - popatrz, nawet takiego nie mają w ofercie :)

 

Wiele osób jakoś nie może się chyba pogodzić z myślą, że Subaru w Europie a Subaru w USA to dwa różne światy. Segment Forestera to segment aut bardzo popularnych, kupowanych nie dla osiągów :) a dla np. praktyczności.

 

Są to auta, które kupuje się w leasingu konsumenckim po tym, jak firma wypłaci Ci roczny bonus... Czyli bierzesz bo jest tanie i dobre.

 

Dlatego, żeby to zobrazować, porównuję Subaru do Skody. W naszych warunkach to tak jakby ludzie płakali za odmianą RS. Może to i fajne, ale i tak mało kto to kupuje... 

 

Jeżeli XT to było 5% aut, a strategia firmy obejmuje odejście od "Sport" do "bezpieczeństwo" to ja ten ruch rozumiem. Do tego zobacz, kto jest największą grupą docelową aut Subaru w USA. Ta grupa klientów nie potrzebuje XT. 

 

W cenie Forestera XT można mieć Toyote Tacomę. Zdecydowanie większe auto, z chyba najpopularniejszego segmentu aut w USA. 

 

To, że u nas, brak dodatkowych podatków za wersję o większej mocy czyni z XT jedyny słuszny wybór, nie powoduje że wszędzie tak jest :)

  • Lajk 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, msi napisał:

Do tego zobacz, kto jest największą grupą docelową aut Subaru w USA. Ta grupa klientów nie potrzebuje XT. 

cały czas nawiazuje do tego Ascenta... Skoro ta grupa klientów nie potrzebuje XT to po co władowali 2,4dit do nowego modelu wielkosci outbacka skoro 2,5i w zupelnosci by starczył jak w OBK :)  Albo strategia marki jest niespójna albo z 2.0dit coś jest na rzeczy że wycofują. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Karas napisał:

po co władowali 2,4dit do nowego modelu wielkosci outbacka skoro 2,5i w zupelnosci by starczył jak w OBK :)

OBK ciągle ma też dostępne 3,6l i Ascent jest jednak nieco większym autem (w każdą stronę) :)

Może to 2,4DIT to downsizing 3,6? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Karas napisał:

Skoro ta grupa klientów nie potrzebuje XT to po co władowali 2,4dit do nowego modelu wielkosci outbacka skoro 2,5i w zupelnosci by starczył jak w OBK

osiągi 2,4 DIT w Ascencie będą zapewne znacznie niższe niż w  2.0 T Foresterze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, aflinta napisał:

Może to 2,4DIT to downsizing 3,6?

chyba że tak

11 minut temu, Piskoor napisał:

siągi 2,4 DIT w Ascencie będą zapewne znacznie niższe niż w  2.0 T Foresterze

ale wiesz to czy przypuszczasz tzn czy dane gdzieś są w sieci czy jeszcze nie ma. Czy to będzie jedyny motor do Ascenta czy będzie coś jeszcze. Ja wiem że rynek US to zupełnie inny rynek niż nasz ( tam lubią duże pojemności i mocne motory) ale skoro mają dane ze mocny forester się nie sprzedaje to po co wprowadzają jeszcze mocniejszą jednostkę do ascenta skoro ta z forka XT byłaby wystarczająca-przecież to są dodatkowe i niepotrzebne koszta. Mam nadzieje ze nie okaże się ze jednak jest jakiś feler w 2.0dit i Subaru wycofuje tą jednostkę właśnie z tego powodu pod pretekstem braku popytu. SBD  nie wycofali i skończyło się stratą zaufania do marki itp itd - może chcą czegoś takiego uniknąć ...Mi to wydaje się podejrzane :)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Karas napisał:

ale wiesz to czy przypuszczasz tzn czy dane gdzieś są w sieci czy jeszcze nie ma. Czy to będzie jedyny motor do Ascenta czy będzie coś jeszcze.

Zdecydowanie przypuszczam :-)  2.0 XT - ma 250 KM / 258 Nm    nowy w Ascencie ma 260 KM / 277 Nm

można zatem przyjąć że parametry na papierze wzrosły o mniej więcej 5 % z drugiej strony masca Ascena z pewnością jest większa niż 5 % w stosunku do Forestera

 

Co do silnika 2,4 DIT - wydaje się że jest to zupełnie nowa konstrukcja ( ale znawcą tematu nie jestem :-) )  - Amerykanie lubią cyferki w pojemnościach stąd nawet marketingowo to lepiej brzmi.

Może to być również pierwszy krok do zastąpienia 3,6

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Karas napisał:

Mam nadzieje ze nie okaże się ze jednak jest jakiś feler w 2.0dit i Subaru wycofuje tą jednostkę właśnie z tego powodu pod pretekstem braku popytu.

Ktoś puścił tu plotkę/informację o tym, że mają się pojawić silniki 1,8DIT oraz 1,4DIT... może razem z 2,4DIT oraz wolnossącym 1,6 czy co tam w jego miejsce te kiedyś będzie  będą to jakieś udoskonalone/zoptymalizowane konstrukcje? No i co by nie mówić 2,4DIT może być nieco bardziej kompaktowe, a kto wie czy nawet nie lżejsze niż 3,6l. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...