Skocz do zawartości

Nowy XV II-generacji


Eskulap2000

Rekomendowane odpowiedzi

Jakoś chyba w marcu zamawiałem XVła obiecali mi m.in. oryginalny hak. 15 maja odbierałem samochód - haka brak. Podczas odbioru samochodu dali mi pisemną deklarację o montażu haka jak tylko przyjdzie, darmowym przeglądzie itd. Mamy już 22 czerwca a sprzedawca dalej twierdzi, że zamówiony, ale jeszcze nie doszedł. Czy ktoś orientuje się ile może kosztować taki hak i czy faktycznie może trwać to tak długo?

Zdecydowany jestem zrezygnować z tego haka i wybrać coś innego, ale potrzebuję ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoń do sklepu z hakami i spytaj, czy mają markowe haki i wiązki do nowego XV. Polecam wypinany. Kupowałem wypinaną Westfalię do OBK, była tańsza od oferty z katalogu akcesoriów Subaru. W środku wakacji czekałem na hak 2 dni. Płaciłem coś koło 2000 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, spawalniczy napisał:

Zadzwoń do sklepu z hakami i spytaj, czy mają markowe haki i wiązki do nowego XV. Polecam wypinany. Kupowałem wypinaną Westfalię do OBK, była tańsza od oferty z katalogu akcesoriów Subaru. W środku wakacji czekałem na hak 2 dni. Płaciłem coś koło 2000 zł.

 

Niewypinany już nie zostanie zarejestrowany ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Zyzol napisał:
2 godziny temu, kolan napisał:

Czy ktoś orientuje się ile może kosztować taki hak i czy faktycznie może trwać to tak długo?

@Karas chyba pisał swego czasu o dostępności akcesoriów, a raczej braku dostępności, więc należy założyć, że jest to możliwe ;) 

 

po kolizji na części do tylnego zderzaka  czekałem prawie 2 miesiące, pewnych części się w ogóle nie doczekałem i kupiłem na własną rękę w pewnym sklepie z częściami oemw łodzi - mieli na miejscu i dostawa trwała 2 dni...

więc z mojego doświadczenia z ASO Subaru mogę jedynie napisać że może się stać tak że ten hak będzie jedynie hakiem wirtualnym ;) Pewnie dotrze ale musisz uzbroić się w cierpliwość.  Jak piszą inni kup westfalie albo thule - sa Plug & play kostki i wszystko pasuje założy Ci to każdy ogarnięty zakład i zaoszczędzisz sobie niepotrzebnych nerwów

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, kolan napisał:

Jakoś chyba w marcu zamawiałem XVła obiecali mi m.in. oryginalny hak. 15 maja odbierałem samochód - haka brak. Podczas odbioru samochodu dali mi pisemną deklarację o montażu haka jak tylko przyjdzie, darmowym przeglądzie itd. Mamy już 22 czerwca a sprzedawca dalej twierdzi, że zamówiony, ale jeszcze nie doszedł. Czy ktoś orientuje się ile może kosztować taki hak i czy faktycznie może trwać to tak długo?

Zdecydowany jestem zrezygnować z tego haka i wybrać coś innego, ale potrzebuję ceny.

Ja na swój czekałem trochę ponad miesiąc a cena ok 2tys.z montażem. Tyle że mi się nie spieszyło. Zamawiałem nie razem z autem tylko już gdy miałem je w eksploatacji. Jeśli się nie mylę to jest Thule, na oryginał trzeba by było 3miesiace czekać i zapłacić sporo więcej. 

Edytowane przez adamW202
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Info z Aso z przed miesiąca 

L101EFL100 – hak stały, 1542 zł 10 dni roboczych

L101EFL200 – hak automatyczny, 2406 zł 10dni roboczych

Do haka trzeba doliczyć wiązkę elektryczną:

7 pin – 200 zł/brutto

13 pin – 605  „   „

 

Montaż osłon drzwi koszt 200zł

Montaż haka w zależności od wiązki 900 – 1100

 

 

ktos tu mija sie z prawda :) przy okazji - 2 stówy za montaż listew bocznych??

Edytowane przez MaMis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.06.2018 o 10:34, jfidelk napisał:

 

Osoby, które jeździły pierwszą i drugą generacją XV są zgodne, że w drugiej jest ciszej. I to mimo, jak widać, braku poprawy w kwestii materiałów wygłuszających.

Już gdzieś wcześniej pisałem, że to chyba zasługa nowej platformy - hałas w samochodzie nie zależy tylko i wyłącznie od ilości mat i gąbek, można go też ograniczać na inne sposoby i SGP jest pod tym względem naprawdę niezłe.

A tam, gdzie SGP już nie mogło pomóc - to dali ciała po całości. Ja na początek spróbuję drzwi i dach tylko wygłuszyć, bo stamtąd słyszę najwięcej (relingi powyżej 120 km/h i wietrznej pogodzie dają się bardzo, bardzo we znaki) i zobaczę, co z tego wyjdzie.

Ja mimo profesjonalnego wygłuszenia XV pierwszej generacji (patrz odpowiedni wątek- wyciszenie) i tak odczuwałem a raczej wysłuchiwałem kolosalną różnicę pomimo jak tu zaznaczono braku użycia specjalnych materiałów wygłuszających w II gen. Jak bardzo zauważalna to jest różnica pewnie odczuję po dłuższym użytkowaniu nowego modelu - odbieram go w przyszłym tygodniu :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest format systemu plików, hierarchia katalogów, znaki jakie mogą być użyte. Kiedyś jeszcze pamiętam sortowanie w starszych stacjach nie było po nazwie tylko po czasie utworzenia pliku na dysku... co przed użyciem w aucie wymagało odpalenia stosownego programu, który poprawił czas utworzenia na zbieżny z alfabetyczną kolejnością sortowania :D

Ale producenci sprzętu grającego czy multimedialnego podobnie jak producenci aut mają dosyć konserwatywne podejście do programowania... zapewniają sobie pole do poprawek na dziesięciolecia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@aflinta dzięki, patrzyłem w instrukcję do obsługi audio a to w ogólnej ukryli? ;)

Niemniej dalej nie wiem czemu się foldery nie pokazują? Sprawdziłem właśnie że pendrive ma system plików fat32 więc ok?

Edytowane przez GREGG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, GREGG napisał:

@aflinta dzięki, patrzyłem w instrukcję do obsługi audio a to w ogólnej ukryli? ;)

 

To są zdjęcia instrukcji do radia właśnie. Nawet strony masz podane :) Czyżby jakiś przedruk był nowy?

2 minuty temu, GREGG napisał:

 Niemniej dalej nie wiem czemu się foldery nie pokazują? Sprawdziłem właśnie że pendrive ma system plików fat32 więc ok?

Jest OK, pytanie ile masz zagnieżdżeń katalogów, czy używane są jakieś znaki specjalne w nazwach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jest w tej do radia, ślepy jestem po prostu :facepalm:

 

Mam czysty pendrive, wrzuciłem testowo kilka mp3, część na wierzchu, resztę dałem do folderów oznaczonych 1 i 2 (czyli znaki najprostsze z możliwych) a stacja widzi wszystkie mp3 jako jedną całość...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sortuje po folderach? W sensie najpierw pliki posortowane z jednego folderu, potem z drugiego... Może być tak, że więcej danych stacja pobiera z pliku mp3 (album, wykonawca, numer utworu). Sam widok folderów może być ukryty, ale kolejność z nich wynikająca zostanie zachowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem - wszystko leci wg alfabetu czyli foldery ignoruje  

 

Do tego stacja ma dla mnie irytującą przypadłość - po wybraniu utworu automatycznie wchodzi w niego i odtwarza, potem wychodząc z powrotem na listę utworów wraca się na początek wyszukiwania (czemu nie tam gdzie było się wcześniej??) i trzeba paluchem po suwaku od nowa szukać. Co w połączeniu z brakiem folderów i wrzuceniem na pendrive np. 200 plików będzie męczące 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, poszedłem do auta i sprawdziłem :)

Foldery faktycznie ignoruje... ale u mnie to jest bez znaczenia bo wszystkie pliki MP3 mam z poprawnie opisanymi metadanymi (są automaty do tego) i bez problemu wyszukuje po albumie, wykonawcy czy tytule utworu. Okładki albumów też wyświetla. Potwierdzam irytujący zwyczaj wchodzenia na sam początek listy utworów przy próbie przeglądnięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli instrukcja mija się z prawdą... 

Ja mam lekki bajzel z opisami plików, więc foldery byłyby w sam raz. Tak samo jak w przypadku wrzucenia na pendrive nowych plików, które bym chciał przesłuchać w pierwszej kolejności. No cóż trzeba będzie żyć z tym, co się ma :wacko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...