Skocz do zawartości

Nowy XV II-generacji


Eskulap2000

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, MaMis napisał:

Pytałem obecne na tył. Może nie mozna kupić na jedna oś dlatego Aso zaproponowało mi na ty w cenie 4 szt:) taka promocja :) wydatek jednorazowy ale nadal w chorej cenie za 4 szt plastiku. 

Pogubiłem się :) 

J1010FL204 - to jest numer katalogowy dwóch chlapaczy tylnych.

Przód to J1010FL201 - inny numer części.

Jak najbardziej sprzedawane oddzielnie, to są dwa pudełka. W każdym pudełku po dwa chlapacze + akcesoria montażowe.

Tak to wygląda od strony formalnej.

6 minut temu, MaMis napisał:

U mnie 8,3 przy średnie prędkości 31 km/h. Przy średniej 41 schodzę do 7,6-7,8

 

Przy średniej 22 km/h spalanie rośnie do 11-12 l/100km :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jfidelk napisał:

Przy średniej 22 km/h spalanie rośnie do 11-12 l/100km :D

Na szczęście nie mam takich warunków aby zejść do średniej 22

51 minut temu, Michał Krupa napisał:

 

 

 

Fajnie ze podesłałeś fotki. Tylna osłona to bardzo dobry wydatek. Przednia? Hmmm...Alu nienuchroni prze d większym uderzeniem ale lepsze to niż plastik. Niestaty jest bardzo krótka i najważniejsze czyli miska olejowa ( chyba skrzyni) tuż za sankami jest odkryta. Nie dochodzi tez do przedniego zderzaka .

 

Edytowane przez MaMis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, MaMis napisał:

Na szczęście nie mam takich warunków aby zejść do średniej 22

Godzinę temu, Michał Krupa napisał:

Spoko, po Wiedniu jeździ się może nie szybko, ale dosyć bezstresowo :) 

 

W Krakowie czy Poznaniu wyjście powyżej 17 km/h potrafi być niezłym osiągnięciem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, MaMis napisał:

[...] Fajnie ze podesłałeś fotki. Tylna osłona to bardzo dobry wydatek. Przednia? Hmmm...Alu nienuchroni prze d większym uderzeniem ale lepsze to niż plastik. Niestaty jest bardzo krótka i najważniejsze czyli miska olejowa ( chyba skrzyni) tuż za sankami jest odkryta. Nie dochodzi tez do przedniego zderzaka.

No faktem jest, że są bardziej kompleksowe rozwiązania na rynku ;)

https://lpaventure.com/collections/crosstrek/products/lp-aventure-front-skid-plate-subaru-crosstrek-2018

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, moominko napisał:

 

...

Dodatkowe pytanie do reszty, montował już ktoś osłonę silnika i skrzyni biegów czy też chlapacze? Ile taka zabawa kosztuje?

...

 

 

chlapacze zamówiłem z ali za grosze, czekam na dostawę i opiszę czy warto od "majfrendów" brać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Snuff napisał:

chlapacze zamówiłem z ali za grosze, czekam na dostawę i opiszę czy warto od "majfrendów" brać :D

Też zastanawiałem się nad tym posunięciem, dodatkowo mam już upatrzoną półeczkę do podłokietnika, więc poczekam na informację od Ciebie czy warto i zamówię obie rzeczy jednocześnie

@Michał Krupa w jakiej cenie zanabyłeś? i ile montaż?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, moominko napisał:

Też zastanawiałem się nad tym posunięciem, dodatkowo mam już upatrzoną półeczkę do podłokietnika, więc poczekam na informację od Ciebie czy warto i zamówię obie rzeczy jednocześnie

@Michał Krupa w jakiej cenie zanabyłeś? i ile montaż?

tą wkładkę w podłokietnik mam już zamontowaną :P przy zakupie tylko zaznacz do jakiego rocznika chcesz, bo się różnią. Moja przyszła niestety z połamaną ścianką (ktoś musiał przywalić podczas transportu raczej) ale posklejałem i wszystko pasi, cyknę później fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Michał Krupa napisał:

No faktem jest, że są bardziej kompleksowe rozwiązania na rynku ;)

https://lpaventure.com/collections/crosstrek/products/lp-aventure-front-skid-plate-subaru-crosstrek-2018

Nawet nie jest to takie drogie! Kwestia tylko, ile transport z Kanady by kosztował :)

Godzinę temu, Snuff napisał:

przy zakupie tylko zaznacz do jakiego rocznika chcesz, bo się różnią

Na ali znalazłem dwa rodzaje wkładek do my18 - płytsza, podobna do oryginalnej Subaru (i tam nie ma wyboru rocznika, jest tylko my18) i głębsza. Ja zamówiłem tą głębszą, czyli chyba tą samą co ty. Jak to się sprawuje, nie blokuje dostępu do gniazd USB?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jfidelk napisał:

...

Na ali znalazłem dwa rodzaje wkładek do my18 - płytsza, podobna do oryginalnej Subaru (i tam nie ma wyboru rocznika, jest tylko my18) i głębsza. Ja zamówiłem tą głębszą, czyli chyba tą samą co ty. Jak to się sprawuje, nie blokuje dostępu do gniazd USB?

mam głęboką, co do portów to dostęp do USB i 12V jest swobodny (jak wpierw podłączysz USB to nie domkniesz wkładki, będzie się opierała o wtyczkę)

 

IMG_1473.JPG

s22.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, moominko napisał:

Też zastanawiałem się nad tym posunięciem, dodatkowo mam już upatrzoną półeczkę do podłokietnika, więc poczekam na informację od Ciebie czy warto i zamówię obie rzeczy jednocześnie

@Michał Krupa w jakiej cenie zanabyłeś? i ile montaż?

Przyłączam sie. Tez chętnie zamówię z Ali jeśli są Ok.

 

2 godziny temu, jfidelk napisał:

Nawet nie jest to takie drogie! Kwestia tylko, ile transport z Kanady by kosztow:)

1500 zł nie jest zła cena. Transport obstawiam na 40-50 USD. Taki prosty fragment jest do wykonania lokalnie za 40% ceny. Kwestia zdjęcia wymiarów i ustalenia punktów montażu. Zastanawiam sie czy czasem ta płyta nie jest montowana do osłony przedniego zderzaka. Mozna obniżyć koszt zamieniając Alu na stał malowana proszkowo, dodatkowo trzeba wykonać kilka otworów do wentylacji i podglądu co dzieje sie z silnikiem od spodu. Jak waszym zdaniem zareaguje Aso na taki wynalazek? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MaMis napisał:

Jak waszym zdaniem zareaguje Aso na taki wynalazek? 

włączą muzykę pracownicy przebiorą się za baletnice i odstawią jezioro łabędzie miedzy autami na podnośnikach....:ph34r:

możesz sobie do auta montowac co Ci się podoba. Jest na naszym rynku trochę firm zajmującymi się custom' owymi płytami pod auta i imo warto tam zapytac

 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Snuff napisał:

mam głęboką, co do portów to dostęp do USB i 12V jest swobodny (jak wpierw podłączysz USB to nie domkniesz wkładki, będzie się opierała o wtyczkę)

 

O proszę, do mnie taka sama już płynie przez ocean ;)

Na ali jest jeszcze kilka ciekawych uzupełnień do środka, nad którymi pomyślę w wolnej chwili 

 

A w ramach poprawiania fabryki zrobiłem w zeszłym tygodniu geometrię, warto było podjechać, bo trzeba było trochę ustawienia skorygować... teraz jest git

7 minut temu, Karas napisał:

możesz sobie do auta montowac co Ci się podoba

 

Zasadniczo tak, powiedzmy że teoretycznie mógłby być problem, gdyby np. po zamontowaniu tej płyty pancernej ktoś dawał autu popalić w terenie i silnik by się przegrzewał i coś złego w efekcie by się stało. Ale w praktyce większy problem widzę w obsłudze serwisowej, bo żeby wymienić olej trzeba te blachy za każdym razem odkręcać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, GREGG napisał:

 

O proszę, do mnie taka sama już płynie przez ocean ;)

Na ali jest jeszcze kilka ciekawych uzupełnień do środka, nad którymi pomyślę w wolnej chwili 

 

A w ramach poprawiania fabryki zrobiłem w zeszłym tygodniu geometrię, warto było podjechać, bo trzeba było trochę ustawienia skorygować... teraz jest git

...

zastanawiam się jeszcze nad tym: siłowniki klapy silnika

a z tą geometrią...to teraz dałeś do myślenia...hmm...pojechałeś sprawdzić bo "wszystko mam pod kontrolą" :D czy po prostu czułeś, że coś nie tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, aflinta napisał:

A spuszcza się dalej olej korkiem na dole czy jest odsysany poprzez gniazdo filtra na górze?

 

Nie wiem, dlatego pytałem ;)

 

18 minut temu, Snuff napisał:

zastanawiam się jeszcze nad tym: siłowniki klapy silnika

 

Widziałem, ale nie wiem czy trzeba by dużo wiercić po ich mocowanie... A z drutem pod maską da się żyć ;)

 

19 minut temu, Snuff napisał:

a z tą geometrią...to teraz dałeś do myślenia...hmm...pojechałeś sprawdzić bo "wszystko mam pod kontrolą" :D czy po prostu czułeś, że coś nie tak ?

 

Nie no, nie jestem takim psychopatą, żeby wszystko profilaktycznie sprawdzać :D Czułem minimalne skrzywienie kierownicy przy jeździe na wprost przy większej prędkości, no i miałem rację. W fabryce zapewne nie bawią się w dokładne ustawianie wszystkich kół, więc pewnie wiele egzemplarzy coś tam ma do poprawy. Jak nie od razu, to przy pierwszym przeglądzie na pewno warto sprawdzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@moominko no to proszę ja Kolegę bardzo :):

_osłona na zderzak, przód (Front Resin Under Guard, E551EFL000)
_osłony na progi (Side Resin Under Guard, E261EFL000)
_osłona na zderzak, tył (Rear Resin Under Guard, E551EFL100)
_czarna listwa na przedni grill (Front Grille Winglet (Black), J1010FL370)
_chlapacze przedni (Splash Guard Front Set, J1010FL201)
_chlapacze tylnie (Splash Guard Rear Set, J1010FL204)
_nakładka na tylni zderzak (Cargo Step Panel (Resin), E771EFL000)
_aluminiowa osłona silnika (Engine Under Guard Aluminium, E515EFL000)
_osłona dyfra (Differential Underguard, E515EFL200)
_dywaniki gumowe, przód, lewy / prawy (Rubber Mat Front (LHD / RHD) J501EFL400 / J501EFL410)
_dywaniki gumowe, tył (Rubber Mat Rear, J501EFL420)
_oświetlenie wewnętrzne LED (Interior LED Bulbs, SEHAFL1000)
_oświetlenie bagażnika LED (LED Cargo Illumination, H461EFL100)
_gałka dźwigni skrzyni biegów STI (Shift Knob CVT, C1010FL000) :D
_mata bagażnika (Cargo Tray Low, J501EFL000)
_osłona "pleców" tylnich foteli (Rear Seat Back Protector, J501EFL200)
_zestaw żarówek (Spare Bulb Kit, SEHASG8010)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Michał Krupa napisał:

_gałka dźwigni skrzyni biegów STI (Shift Knob CVT, C1010FL000) :D

 

No to w pakiecie z taką gałą od razu moc +100% :D

 

A propos maty bagażnika, dla mnie to jest opcja must have. Gdyby ktoś szukał, to jest na alle w dobrej cenie taka dedykowana do naszych modeli, założyłem i pasuje idealnie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że część wyposażenia dodatkowego kupimy u skośnych braci lub na aukcjach, może by tak założyć temat kto co i gdzie kupił (link do aukcji/oferty) i jak pasuje. Po co mamy się naciąć na zły produkt kilkukrotnie? 

Edytowane przez moominko
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...