Skocz do zawartości

Nowy XV II-generacji


Eskulap2000

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, lukaswoj napisał:

przed sezonową podwyżką cen i chwilę później za ten sam towar już bym musiał płacić 50pln netto więcej za sztukę.

Na zimę biorę pod uwagę; WinterContact TS 850 P, gdzie akurat różnica w cenie wynosi tylko 135 za szt. , ale już w przypadku UG Performance SUV G1 oszczędzam 778 pln/szt. ! (aktualna cena 635 vs podstawowa 1413 pln) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rynek opon jest dość specyficzny i zależy od wielu dziwnych czynników jak: czas produkcji, miejsce produkcji, dystrybucja, wyrabianie limitów itd, itp. Zakładam, że w cenie sugerowanej 1413PLN, to w sprzedaży internetowej ta opona nigdy nie będzie występowała (nawet w środku największej zimy) ^_^

Edytowane przez Zyzol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Blixten napisał:

Na zimę biorę pod uwagę; WinterContact TS 850 P, gdzie akurat różnica w cenie wynosi tylko 135 za szt. , ale już w przypadku UG Performance SUV G1 oszczędzam 778 pln/szt. ! (aktualna cena 635 vs podstawowa 1413 pln) 

 

Ten goodyear jest pozłacany chyba, w takiej cenie? :biglol:

 

Takie "promocje" są cały rok, także myślę, że nie ma się czym ekscytować... No i teraz w sprzedaży są pewnie resztki magazynowe z 2017, bo przecież żaden sprzedawca w naszych czasach nie robi zapasów opon na kolejny sezon 

 

Swoją drogą, ja na zimę przechodzę na 17', bo akurat mam pasujące felgi, ale przy okazji - w tym rozmiarze jest wyraźnie taniej  (z tego co mnie interesowało, wychodziło co najmniej stówkę taniej na oponie)

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Blixten napisał:

Każdy ostatecznie decyduje sam co mu odpowiada.

A ja (nie śmiać się proszę), zastanawiam się nad korzyściami zakupu opon zimowych ... w pełni lata :) a to z tego względu, że aktualne ceny są kuszące. 

(Parę lat temu kupowałem narty w letniej wyprzedaży, niosąc je przez parking w krótkich spodenkach naraziłem się na śmiech ludzi, ale za to zaoszczędziłem połowę ceny :) )

Tez szukam opon teraz bo coza różnica  zy wydam kasę teraz czy na 3 miesiące. Szukam promocji ale cenowo szału nie ma. Mozna za to naciąć sie np na rocznik 2014 jak w wypadku Cooper-ów. Osobiście mam watpliwości czy mozna odróżnić w realnej jeździe oponę  premium za 800 zł szt od klasy średniej za 450. Osobiście miałem bardzo dobre doświadczenia z Nokian i Uniroyal. Cooper ma super oponę nawet z miejscem na wkręcenie kolców ale wydaje sie być  chyba zbyt agresywna a co za tym idzie głośna. 

 

P.s. Może przeniesiemy te dyskusje do osobnego watką tylko dla rozmiaru 225/55/18? 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MaMis napisał:

Osobiście mam watpliwości czy mozna odróżnić w realnej jeździe oponę  premium za 800 zł szt od klasy średniej za 450.

 

Odróżnić oponę za 800 zł od opony za 450 zł może być problem* ;) ...ale dobrą oponę od słabej to każdy średnio wprawny kierowca odróżni.

 

*) Cena nie zawsze idzie w parze z jakością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tutaj też trzeba pochwalić:

cyt." 21 czerwca odbyła się uroczysta gala „Fleet Cars&Vans, Fleet Auto Premium 2018”, w ramach której w kategorii „Kompaktowy samochód premium” został nagrodzony nasz model Subaru XV"

http://fleet.com.pl/fleet/wiadomosci/relacje/gala-wreczenia-nagrod-motoryzacyjnych-2/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

W dniu 26.06.2018 o 17:05, GREGG napisał:

Dyskusja potwierdza przysłowie "gdzie dwóch Polaków tam trzy opinie" ;)

Potwierdza również,  że testy opon ADACa są równie wiarygodne jak ekologia silników TDI - nie wspomnieć o wynikach porównań koncernu VAG  do marek reszty świata :) 

Edytowane przez Blixten
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.06.2018 o 17:17, subleo napisał:

 

Odróżnić oponę za 800 zł od opony za 450 zł może być problem* ;) ...ale dobrą oponę od słabej to każdy średnio wprawny kierowca odróżni.

 

*) Cena nie zawsze idzie w parze z jakością.

Kto wie jak dodać do ulubionych kontakty korzystając z tel poprzez BT? 

91AB2C08-C1C7-49D3-B41C-45B3C0C990B3.jpeg

Mam tez pytanie o ciśnienie w oponach. Wartości docelowe podane na słupku odnoszą sie do ciśnienia „na zimno” czy w rozgrzanej oponie? 

Edytowane przez MaMis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim. Szukam potwierdzenia, zuważyłem że przy nastawieniu głośności np. muzyki na wartość ok. 24 -25, stacja odcina basy. Mam pewien pomysł dla czego tak się dzieje, ale chciałbym sprawdzić czy ktoś też to zauważył. Dajcie znać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z cyklu przysłowia polskie: "ciągnie swój do swego" ;)

 

tył.jpg

przód.jpg

4 godziny temu, MaMis napisał:

Kto wie jak dodać do ulubionych kontakty korzystając z tel poprzez BT? 

Wybierz telefon, potem Książke telefoniczną, wybierz w niej kontakt, a po jego wyświetleniu, po lewej stronie znajdziesz symbol gwiazdki - kilknij aż zapali się na żółto i gotowe. 

Kontakt zaznaczony prze Ciebie powinien się już wyświetlać w ulubionych. 

Do tego etapu mi się udało, problem polega na tym , ze zapisane w ulubionych kontakty potrafią raz na jakiś czas zniknąć i trzeba je ponownie wybierać.....  

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, art5525 napisał:

Cześć wszystkim. Szukam potwierdzenia, zuważyłem że przy nastawieniu głośności np. muzyki na wartość ok. 24 -25, stacja odcina basy. Mam pewien pomysł dla czego tak się dzieje, ale chciałbym sprawdzić czy ktoś też to zauważył. Dajcie znać

Nic takiego nie zaobserwowałem -jaka jest twoja teoria?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jfidelk napisał:

Ulubione się dodaje w książce telefonicznej - wybierasz kontakt i "do ulubionych" czy jakoś tak - nie pamiętam dokładnie, dawno to robiłem. Problem jest, jak kontakt ma dwa numery, bo nie masz wyboru, który dodajesz.

W książce mam dodane do ulubionych ( iPhone) ale w ulubionych w samochodzie nie widzi. W ogóle cześć kontaktów zapisanych w kom nie widać w kontaktach w samochodzie -wyglada na te ze mam zapisane w kom w różnych formatach czego samochód nie widzi. Wybieranie głosowe to istna komedia:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, MaMis napisał:

W książce mam dodane do ulubionych ( iPhone) ale w ulubionych w samochodzie nie widzi. W ogóle cześć kontaktów zapisanych w kom nie widać w kontaktach w samochodzie -wyglada na te ze mam zapisane w kom w różnych formatach czego samochód nie widzi. Wybieranie głosowe to istna komedia:) 

musisz wejść w książkę kontaktów w aucie, nie w telefonie - patrz mój wcześniejszy wpis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, MaMis napisał:

W książce mam dodane do ulubionych ( iPhone) ale w ulubionych w samochodzie nie widzi. W ogóle cześć kontaktów zapisanych w kom nie widać w kontaktach w samochodzie -wyglada na te ze mam zapisane w kom w różnych formatach czego samochód nie widzi. Wybieranie głosowe to istna komedia:) 

po kablu przez CP są ulubione jak w telefonie, po BT musisz tak jak koledzy napisali, ręcznie zaznaczyć/wklepać do ulubionych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...