Skocz do zawartości

Co zamiast STI MY15


carfit

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, lojszczyk napisał:

 

Dokładnie do codziennej jazdy uniwersalny pojazd. Dopóki nie wybuduję domu, to przeniosłem się do mojej partnerki. Tu nie mam miejsca na parkowanie kilku aut. Czasem lubimy wyskoczyć w lekki teren na jazdę rowerową, obserwację przyrody czy w góry. Przekonaj mnie, że powinienem kupić trzy różne pojazdy i czwarty dla siebie.

Dla mnie MACAN stanowi pewien kompromis. Poza tym dla kogoś kto przesiądzie się z passata (nawet nowego) to i tak duży awans techniczny. Żeby poryszać się sprawnie po Warszawie czy Trójmieście potrzeba 300KM? Zanim zaczeliśmy rozmowę o samochodzie dla niej, to wyszło, że chce mieć XV z powodu dużej ilości gwiazdek. To co oferuje subaru, to jakaś porażka. 

Masz inny pomysł na nasze potrzeby w cenie do 250tys ?

Musisz sie zdecydowac bo nie do końca Cię rozumie.Raz piszesz że samochód  dla Ciebie za chwilę ze  dla żony trzy posty niżej że dla was.To dla kogo w końcu ten samochód ma być ? 

Jeżeli ma być to samochód dla twojej żony czy partnerki ma jeździć głównie po mieście być lepszy niż passat mieć kamerę i tolerować lekki teren a zarazem kosztować 250K to jedyny argument za Macan to prostu że chce/chcesz się pochwalić / pokaż ze jeździsz / jezdzice Porsche.

Sorry ale przy tych kryteriach zadna inna argumentacja nie przychodzi mi do głowy zwłaszcza że w tym budżecie jest bardzo dużo równie dobrych prestiżowych auto które spełnia te kryteria zdecydowanie lepiej i będac lepiej wyposażone pod kątem osoby ceniacej komfort i udogodnienia ponad właściwości jezdne.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tsunetomo napisał:

Super, jak będę kupował kolejne auto założę osobny wątek, szczegółowo opiszę swoją sytuację rodzinno / materialno / osobistą i TF po burzliwej, 3-miesięcznej dyskusji pomoże mi w optymalnym wyborze :)

Uwielbiam to Forum, naprawdę żyje. Fajnie, że można i coś o Subaru się dowiedzieć ;)

Udanego dnia!

Ale to jest bardzo proste. Tylko Skoda. :)

 

Sam mam, więc wiem co piszę:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, turdziGT napisał:

Musisz sie zdecydowac bo nie do końca Cię rozumie.Raz piszesz że samochód  dla Ciebie za chwilę ze  dla żony trzy posty niżej że dla was.To dla kogo w końcu ten samochód ma być ? 

Jeżeli ma być to samochód dla twojej żony czy partnerki ma jeździć głównie po mieście być lepszy niż passat mieć kamerę i tolerować lekki teren a zarazem kosztować 250K to jedyny argument za Macan to prostu że chce/chcesz się pochwalić / pokaż ze jeździsz / jezdzice Porsche.

Sorry ale przy tych kryteriach zadna inna argumentacja nie przychodzi mi do głowy zwłaszcza że w tym budżecie jest bardzo dużo równie dobrych prestiżowych auto które spełnia te kryteria zdecydowanie lepiej i będac lepiej wyposażone pod kątem osoby ceniacej komfort i udogodnienia ponad właściwości jezdne.

 Nie napisałem, że dla mnie. Moja partnerka będzie jeździć po mieście i czasem pojedziemy w lekki teren. Czego tu nie rozumieć? Inna sprawa, że nie mam ochoty płcić podatków na patologię, którą spotykam codziennie. Mnie też coś się od życia należy. Czy do końca życia mam jeździć subaru z napędem na gnojówkę?

Masz inny pomysł na SUVa w tej cenie? AUDI odpada w przedbiegach. Mam do tej marki dożywotni uraz. Moja partnerka skłania się ku tej marce. Uwierz mi, że ona lansu nie potrzebuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, msi napisał:

Ale to jest bardzo proste. Tylko Skoda. :)

 

Sam mam, więc wiem co piszę:) 

No jasne, że Skoda, ale pomyśl sobie o tych burzliwych debatach zanim do tego dojdziemy :)

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, lojszczyk napisał:

Masz inny pomysł na SUVa w tej cenie?

wielkość koniecznie ta, czy coś mniejszego również wchodzi w grę.

Porównywalne przychodzi mi Volvo XC60, Alfa Stelvio, może jak mniejsze to Merc GLA, albo BMW X1/X2, Skoda Karoq:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam wątek i jestem szczęśliwy, że w tak majętnym kraju żyję...to chyba zasługa 500+ ;) , że wszystkim się tak powodzi.

Gość chce kupić Porsche, a tu go od biedaków wyzywają.....Dubaj normalnie ;)

 

A tak na poważnie, czego nie ma ten Macan z dwie i pół stówy, co mają inne suvy na rynku za tą kasę?

Pytam poważnie.

2 godziny temu, lojszczyk napisał:

AUDI odpada w przedbiegach. Mam do tej marki dożywotni uraz

Na tym forum, a szczególności w tym wątku to świętokradztwo ;)  Nie można obrażać Skody, a już tej na sterydach, to pewnie grzech ;) 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, msi napisał:

Ale to jest bardzo proste. Tylko Skoda. :)

 

Sam mam, więc wiem co piszę:) 

Potwierdzam. Idealny do przewiezienia pralki,  lodówki itd:D

Edytowane przez abecer
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Adi napisał:

A tak na poważnie, czego nie ma ten Macan z dwie i pół stówy, co mają inne suvy na rynku za tą kasę?

Pytam poważnie

Bardziej uwiera kukle rodaków :)

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Q37 napisał:

Każdu mierzy swoją miarą.Kogoś kogo nigdy nie będzie stać na samochód x zawsze będzie mówił że to zły wybór na rzecz samochodu "y"

skoro każdy mierzy swoją... to na jakie auto Cię nie stać?

 

1 godzinę temu, Adi napisał:

A tak na poważnie, czego nie ma ten Macan z dwie i pół stówy, co mają inne suvy na rynku za tą kasę?

czego nie ma? problem z macanem jest taki, że za 240 jest podstawa która wygląda jak dacia duster jeśli chodzi o wyposażenie. Nie ma nawigacji, słabe audio, koła i biały lakier. Absolutnie wszystko (oprócz klimy 3 strefowej) jest za dopłatą. Nawet reflektory w podstawie są halogenowe. Fotele i tapicerka gorsze niż w skodzie. Oczywiście możesz zrobić z macana cacuszko, mieć wszystkie dodatki które Ci akurat pasują, tylko że w Porsche za wszystko sobie liczą. Za okolice 300 możesz mieć przyzwoite auto, choć to będzie daleko od "full wypas", to będzie takie minimum żeby to miało sens. Dlatego jak ktoś pisze że za 250 kupi nieźle wyposażonego, to nie, nowego nie kupi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, krist napisał:

skoro każdy mierzy swoją... to na jakie auto Cię nie stać?

 

czego nie ma? problem z macanem jest taki, że za 240 jest podstawa która wygląda jak dacia duster jeśli chodzi o wyposażenie. Nie ma nawigacji, słabe audio, koła i biały lakier. Absolutnie wszystko (oprócz klimy 3 strefowej) jest za dopłatą. Nawet reflektory w podstawie są halogenowe. Fotele i tapicerka gorsze niż w skodzie. Oczywiście możesz zrobić z macana cacuszko, mieć wszystkie dodatki które Ci akurat pasują, tylko że w Porsche za wszystko sobie liczą. Za okolice 300 możesz mieć przyzwoite auto, choć to będzie daleko od "full wypas", to będzie takie minimum żeby to miało sens. Dlatego jak ktoś pisze że za 250 kupi nieźle wyposażonego, to nie, nowego nie kupi.

 

Ja już spełniłem swoje motoryzacyjne marzenia misiaku jeden,czego tobie też życzę;)

  • Do kitu 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, krist napisał:

skoro każdy mierzy swoją... to na jakie auto Cię nie stać?

 

czego nie ma? problem z macanem jest taki, że za 240 jest podstawa która wygląda jak dacia duster jeśli chodzi o wyposażenie. Nie ma nawigacji, słabe audio, koła i biały lakier. Absolutnie wszystko (oprócz klimy 3 strefowej) jest za dopłatą. Nawet reflektory w podstawie są halogenowe. Fotele i tapicerka gorsze niż w skodzie. Oczywiście możesz zrobić z macana cacuszko, mieć wszystkie dodatki które Ci akurat pasują, tylko że w Porsche za wszystko sobie liczą. Za okolice 300 możesz mieć przyzwoite auto, choć to będzie daleko od "full wypas", to będzie takie minimum żeby to miało sens. Dlatego jak ktoś pisze że za 250 kupi nieźle wyposażonego, to nie, nowego nie kupi.

 

Tez nie wiem co tu jest tak ciężkie do przetrawienia.....

 

Z ciekawości auto na absolutnym min.wyposazenia na jakie to auto zasługuje wychodzi 315K

 

http://www.porsche-code.com/PJLVEP19

 

Jeżeli brać bazę 2.0 to przyzwoicie wyposazone auto to 350K 

Tak więc odpowiadając na twoje pytanie @lojszczyk XC60 , Stelvio , Mercedes GLC , Tigian z Rline wszystkie z 2.0 i mocą ponad 200 dostaniesz za 250K i będą one bardzo dobrze wyposażone.

250K to po prostu nie jest budżet na Macan i nie wiem dlaczego ci to tak trudno zaakceptować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, subleo napisał:

Odchodzą od tematu $ a wracając do motoryzacji B) ... Macan FL na testach w Afryce.

 

 

Iście hardkorowy ;)

8 godzin temu, turdziGT napisał:

Z ciekawości auto na absolutnym min.wyposazenia na jakie to auto zasługuje wychodzi 315K

Myśle, ze to indywidualna kwestia co komu potrzebne w samochodzie, wiec nie rozumiem po co na sile komuś wmawiasz swoje racje. Co w tym dziwnego, ze ktoś chce mieć Prosche? Jak chłopak chce spełnić swoje / partnerki marzenie to co Wam do tego? Poza tym już chyba wystarczająco wyraźnie powiedział, ze chce to auto finansować, wiec 20-30 tys nie robi specjalnej różnicy na racie. 

Ja akurat z nawigacji w ogóle nie korzystam - używam wyłącznie Google maps. Pakiet wykończenia włóknem węglowym? Nie dziękuje. Adaptacyjny tempomat? Do miasta? Pamięć foteli jest Ok, ale czy niezbędna? Itp. Itd.

Rozumiem, ze Ty w swoim RS masz te wszystkie opcje i super :) ale zaakceptuj proszę, ze ktoś ich może nie potrzebować. 

Edytowane przez Czarne_Koronkowe
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do pytania z wątku... co sądzicie o Mercedesie CLS 350 CDI, poprzedni model (W218).

Trafił mi się do kupienia fajny egzemplarz w pakiecie AMG i się zastanawiam...

Jeździł ktoś? Silnik znam (mimo że to "paskudny diesel" to uważam że jest OK), ale jak zachowuje się 4MATIC w Mercedesie? Daje radę na śniegu, etc.? Jak to jest rozwiązane? Dopinany napęd czy stały rozdział momentu? Pojeździłem trochę i auto wydaje się OK, dynamicznie, komfortowo, całkiem ładnie wchodzi w zakręty (pompowane boczki foteli fajna sprawa), trochę mało miejsca z tyłu przez ten opadający dach, ale dla mnie OK.

W sumie "alternatywa dla STI" - 4x4, 4 drzwiowy, drzwi bez ramek ;)

 

  • Do kitu 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tsunetomo, Mój szef ma takiego Meśka i kilka razy nim śmigałem po mieście i w trasie. Bardzo przyzwoite prowadzenie jak na wymiary, napęd radzi sobie w każdych warunkach ale nie miałem okazji jeździć po jakimś hardcorowym śniegu, z kolei szef śmiga na narty w Alpy i nigdy się nie skarżył na kłopoty.

Silnik ciągnie ładnie z dołu. Co na plus to na pewno też to komfort dla siedzących z przodu.

Acha, koła letnie mają zazwyczaj seryjnie dwie szerokości na osiach, dlatego na zimę albo kupujesz dwie dodatkowe felgi jak z przodu albo trzeba komplet dodatkowych kół.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...