Skocz do zawartości

Forester - SZYBKIE PYTANIE


Haze

Rekomendowane odpowiedzi

A  jak komuś drogo to można kupić używaną lampę z połamanymi zaczepami za około 150-200 i z niej klosza wypolerować bo bez problemu da się go zdjąć z obudowy bez żadnych opalarek i piekarników. Uszczelniany płynnym silikonem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forester S-Turbo 170koni, ten trójnik to jest oryginalny element?  Bo jeden przewód jest wpięty do kolektora ssącego i drugi przewód co wychodzi z trójnika to  aktualnie mam wolny (jak na razie nie widzę miejsca by go podłączyć) 

IMG20220824120116.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mirasek napisał:

Powinien być wpięty przy pochłaniaczu oparów paliwa do zaworka na skrajnym przewodzie.

Dzięki, teraz patrzę i faktycznie króciec wolny jest, a ja szukałem całkowicie w innym miejscu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.08.2022 o 18:52, Gabin napisał:

Czy ktoś się spotkał i wie co to może być? 

 

Jadę dziś rano do pracy i przed jednym z zakrętów wpadł mi pedał sprzęgła, ALE sam wyszedł tylko wolniej, wrzucanie biegów działało normalnie... jadę dalej i tak z 3 km (czy ileś, nie daleko), pedał sprzęgła działał ale podnosił się powolutku, biegi działały... Po tym czasie wrzucanie biegów zaczęło być coraz cięższe i od czasu to czasu pedał już się nie podnosił, ale gdy "podważyłam" go palcami od spodu to odskakiwał (nie był luźny)... 

Po pracy jak wyszłam to to samo i w czasie jazdy finalnie doszliśmy do etapu, że biegów wrzucić się praktycznie nie da (trzeba albo w dobrym zakresie obrotów wrzucić albo siłowo - ale NIE zgrzytają)... Jak juz się wrzuci bieg i "podważy" nogą pedał sprzęgła to jedzie normalnie (sprzęgło nie ślizga)... 

 

Płyn w zbiorniczku jest, nie ubyło... przy odpaleniu na luzie i wciśnięciu sprzęgła poziom płynu się nie podnosi (wg manuala powinien się podnieść w momencie wciskania sprzęgła...) 

 

Mieliście kiedyś coś takiego? Jakieś pomysły?

 

Ja mam 3 teorie, na razie nie chce nic sugerować... (wolałabym, żeby szczególnie jedna z nich się nie potwierdziła :biglol: ) 

 

Forester SG 2.0 (125 KM) 

 

Dla potomnych i ciekawych 

 

Łapa była złamana (ale niżej więc nie było widać), łożysko oporowe się rozleciało i sprzęgła to za wiele już nie było... 

 

Ale jedno sprzęgło od nowości i 330 tys km to uważam że nie jest zły wynik :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gabin napisał:

 

Dla potomnych i ciekawych 

 

Łapa była złamana (ale niżej więc nie było widać), łożysko oporowe się rozleciało i sprzęgła to za wiele już nie było... 

 

Czyli wyszło na moje :upside-down-face_1f643-small:ważne, że usterka usunięta :thumbup:

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A  jak komuś drogo to można kupić używaną lampę z połamanymi zaczepami za około 150-200 i z niej klosza wypolerować bo bez problemu da się go zdjąć z obudowy bez żadnych opalarek i piekarników. Uszczelniany płynnym silikonem.

ale maja tyle wiosen co i te, ktore sa zapewne zmatowiale. to nie jedyny problem - sa tez mikropekniecia wewnatrz i na to juz patentu chyba nie ma...


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie może gdzie dostanę taką podkładkę regulacyjna pod sprzęgło kompresora klimatyzacji?
20220824_190337.thumb.jpg.a8f0d944814ef61f9d9c55be481acaeb.jpg

a to nie tak, ze ostep sie raczej zmniejsza i podkladki usuwa, a nie doklada?
ja u siebie jedna albo dwie wyjmowalem, to jak bede w domu to sprawdze, bo chyba ladnie opisane odlozylem w torebce foliowej :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...