Skocz do zawartości

Forester - SZYBKIE PYTANIE


Haze

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, mam pytanie odnośnie tulei mocowania dyfra w sankach w SF (pewnie innych modeli tez to dotyczy). Zakupione poliuretany mają średnicę wewnętrzną tulei 14mm,, a wchodząca w nie śruba dyfra ma 12mm. W zasadzie to samo jest na tulejach mocowania dyfra do podwozia - w sensie dość duży luz pomiędzy śrubą a tuleją? Tak ma być? Takie tolerancje przewidział stwórca? Może ktoś coś wie na ten temat? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Niby pewność mam, ale wolę się dopytać. Czy do Forka SG 06’ będącego w serii, normalnie założę opony 215/65/16 ? Nic nie będzie obcierać czy przeszkadzać ?

Mam jeszcze na oku felgi 17” i jeśli bym jednak poszedł w tym kierunku to jaki największy profil opony mogę bezpiecznie wrzucić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jeździłem kiedyś, mieściło się OK.
 
 
 
 
 
  Średnica (mm) Różnica średnic (mm) Różnica średnic (%)
opona wzorcowa 664.4 mm 0 mm 0 %
zamiennik 1 685.9 mm 21.5 mm 3.13 %
Edytowane przez artaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli zostaję przy 65/16” :)

I tak sobie teraz myślę, czy zapas również wymienić na profil 65 ? czy dotychczasowa 60 w razie konieczności przejazdu kilku km może zostać zastosowana ? Niby tylko 5% różnicy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, McSudi napisał:

tak sobie teraz myślę, czy zapas również wymienić na profil 65

Coś mi chodzi po głowie, że Nie mieści się we wnęce na koło w bagażniku, trzeba spuszczać powietrze.

Edytowane przez koziolek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, McSudi napisał:

Czyli zostaję przy 65/16” :)

I tak sobie teraz myślę, czy zapas również wymienić na profil 65 ? czy dotychczasowa 60 w razie konieczności przejazdu kilku km może zostać zastosowana ? Niby tylko 5% różnicy 

Kilka km nie robi różnicy ale już np powrót 150 km do domu to nie bardzo 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak rzeczowo to czemu?

bo różnice są nieduże, i jakby to miało mieć krytyczne znaczenie, to jak ktoś ma przykładowo

w 1 oponie niższe ciśnienie, to i opona "siada"  więc wymiary inne

wtedy też się Subaru zepsuje?

 

Dodatkowo różne zużycie opon też daje minimalnie różne średnice.

A podczas jazdy w łuku to też trochę inne prędkości poszczególnych kół są.

Edytowane przez artaa
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.10.2022 o 12:36, artaa napisał:

A tak rzeczowo to czemu?

bo różnice są nieduże, i jakby to miało mieć krytyczne znaczenie, to jak ktoś ma przykładowo

w 1 oponie niższe ciśnienie, to i opona "siada"  więc wymiary inne

wtedy też się Subaru zepsuje?

Połowicznie masz rację.

Nie średnica, ale obwód jest ważny .Założysz mniejszą oponę to oczywiście z mniejszej średnicy wynika mniejszy obwód i jest niedobrze.

Ale gdy spadnie ciśnienie to obwód takiej samej opony z wyższym ciśnieniem jest b. podobny, bo opona nie jest tak rozciągliwa lub ścisliwa.(niektórzy twierdzą ,że taki sam). Obwód roboczy jest jednak trochę inny-sprawdzone przy małych predkościach.

Ja mam fisia na tym punkcie i np. jadę forkiem gdzieś dalej z obciązeniem to pompuję sporo więcej zgodnie z instrukcją , a potem upuszczam:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, DoThatShit napisał:

Ciężko jest dołożyć podgrzewanie wycieraczek w Foresterze SF?

 

Szybę miałem wymienianą najprawdopodobniej i jest ona z grzaniem, ale przycisku brak i się zastanawiam czy wystarczy tylko przycisk kupić i wiązkę pociągnąć

Grzanie szyby to dużo powiedziane, grzany jest tylko rejon wycieraczek i jest to dobrze widoczne. Tylko i wyłącznie. Przyłącze do niego masz dostępne po lewej stronie szyby na dole, trzeba albo osłonę słupka zdjąć albo kawałek podszybia. Już nie pamiętam. Nie było wersji z grzaniem całej szyby. Wiązka powinna być, wystarczy pewnie podłączyć i wsadzić przycisk w odpowiednią kostkę.

Edytowane przez ewemarkam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O podgrzewanie wycieraczek mi chodzi właśnie.

 

Na szybie widzę, że mam ten rejon wycieraczek z podgrzewaniem.

 

Czyli jeśli wyszedł z fabryki bez tej opcji to raczej i tak powinna być już wiązka? Dokupić tylko przycisk i podłączyć do szyby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...