Skocz do zawartości

Forester - SZYBKIE PYTANIE


Haze

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, dominikd napisał:


a to nie tak, ze ostep sie raczej zmniejsza i podkladki usuwa, a nie doklada?
ja u siebie jedna albo dwie wyjmowalem, to jak bede w domu to sprawdze, bo chyba ladnie opisane odlozylem w torebce foliowej :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

W sytuacji o której piszesz tak jest. U mnie musiałem wymienić tarcze sprzęgła na nową stąd zmniejszył się dystans a posiadam tylko 1 sztukę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sytuacji o której piszesz tak jest. U mnie musiałem wymienić tarcze sprzęgła na nową stąd zmniejszył się dystans a posiadam tylko 1 sztukę.

to fakt :)
ale z forki widze ze inny rozmiar chyba.
jakiego masz forka? u mnie SG 2.5T przedlift.
Tu o ile pamietam, podkladka wchodzi przed "czubek" wieloklinu, wiec nie jest od niego szersza.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, dominikd napisał:


to fakt :)
ale z forki widze ze inny rozmiar chyba.
jakiego masz forka? u mnie SG 2.5T przedlift.
Tu o ile pamietam, podkladka wchodzi przed "czubek" wieloklinu, wiec nie jest od niego szersza.


Sent from my iPhone using Tapatalk

SH 2.0 benzyna . W moim przypadku wchodzi tak samo tylko tak jak wspomniałeś po zdjęciu już widać ,że wymiary inne. Do Twojego modelu są podkładki w "necie"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SH 2.0 benzyna . W moim przypadku wchodzi tak samo tylko tak jak wspomniałeś po zdjęciu już widać ,że wymiary inne. Do Twojego modelu są podkładki w "necie"?

Kolega @ipsx82 napewno pomoze, bo sie w tym specjalizuje (klima) :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, ObywatelX napisał:

Wiecie może gdzie dostanę taką podkładkę regulacyjna pod sprzęgło kompresora klimatyzacji?

20220824_190337.jpg

Mam taką, o takich samych wymiarach i grubości 0,3mm, u mnie były dwie i jedną niedawno demontowałem. Nie pamiętam jedynie czy obie były tej samej grubości. Jeśli Cię taka interesuje to pisz na pv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podkładki te są towarem deficytowym jak cukier, każdy słyszał że jest do kupienia ale jak już co do czego to nigdzie nie ma :P

Jedynie gdzie dostępne to w USA

U nas z odzysku złomowanych kompresorów do wykorzystywania przy regeneracji na własne potrzeby i tego nie sprzedajemy bo jest z nimi problem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, wojtkom napisał:

Część tak się chcę upewnić.  Chcę wywalić bębny tył  z forestera polift my06. Myślę że  zwrotnice z forka SF I turbo z zaciskami siądą P&P. Dobrze myślę  ??? Czy szukać czegś innego ? ? 

oczywiście, z WRX sa P&P pasuja pd tarcze wentylowaną 290mm i zacisk 2 tłoczkowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


ale maja tyle wiosen co i te, ktore sa zapewne zmatowiale. to nie jedyny problem - sa tez mikropekniecia wewnatrz i na to juz patentu chyba nie ma...


Sent from my iPhone using Tapatalk

tu nie tylko subaru dalo ciala...
ponizej schab 9-5 z bodajze 2007.
zmatowiale i wszedzie mikropekniecia
925eec2d7b39b2344720415c2aac8038.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ipsx82 napisał:

Podkładki te są towarem deficytowym jak cukier, każdy słyszał że jest do kupienia ale jak już co do czego to nigdzie nie ma :P

Jedynie gdzie dostępne to w USA

U nas z odzysku złomowanych kompresorów do wykorzystywania przy regeneracji na własne potrzeby i tego nie sprzedajemy bo jest z nimi problem. 

Znalazłem jeszcze coś takiego https://e-katalog.intercars.com.pl/#/produkty/3134311413171-ktt020031-elementy-sprzegla-kompresora-klimatyzacji.html.

Co prawda wymiary nie są identyczne ale nie mam pewności czy moja suwmiarka nie była z tych mniej dokładnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ObywatelX napisał:

Znalazłem jeszcze coś takiego https://e-katalog.intercars.com.pl/#/produkty/3134311413171-ktt020031-elementy-sprzegla-kompresora-klimatyzacji.html.

Co prawda wymiary nie są identyczne ale nie mam pewności czy moja suwmiarka nie była z tych mniej dokładnych.

To jak z tym cukrem, jest ale nie ma :biglol:

To nie musi być ta sama bo tych rodzajów podkładek jest multum i czasem różnice pomiędzy nimi w setnych milimetra powodują że nie włożysz do innego sprzęgła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, dominikd napisał:


tu nie tylko subaru dalo ciala...
ponizej schab 9-5 z bodajze 2007.
zmatowiale i wszedzie mikropekniecia
925eec2d7b39b2344720415c2aac8038.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Raczej wszystkie marki odkąd zaczęto stosować plastikowe klosze... :biglol:

 

Przy szklanych tego problemu nie ma :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.08.2022 o 20:39, markos007 napisał:

Bawił się ktoś w zaklejenie dziury w nadkolu przy kielichu? Nie mam czasu, funduszy i potrzebuje auta na jesień i zimę a muszę ją jakoś przejeździć. Dziura wielkości jaja kurzego412625c03de93598050116ac69fc24fd.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

Pianka/włókno szklane to chyba jedyne wyjście. Tylko pamiętaj teraz za naprawę blacharską wydał byś np 500 a na wiosnę może Cię to kosztować razy dwa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Danieelo napisał:

A dałbyś radę kolego rozwinąć problem?

Przy tym błędzie najczęściej umiera czujnik ciśnienia w zaworze - zawór do wymiany,

ale mogą być też inne przyczyny jak zablokowanie zaworu lub słaba wydajność pompy bo się łożysko przyciera.

 

inna opcja to wprogramowanie jak w wersji EUR 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.08.2022 o 11:02, ObywatelX napisał:

Znalazłem jeszcze coś takiego https://e-katalog.intercars.com.pl/#/produkty/3134311413171-ktt020031-elementy-sprzegla-kompresora-klimatyzacji.html.

Co prawda wymiary nie są identyczne ale nie mam pewności czy moja suwmiarka nie była z tych mniej dokładnych.

Może się przyda dla potomnych. 

Podkładka 12x18. Zakupiłem o grubości 0.2 mm. Nawinąłem na wiertło papier ścierny 120. Niecałe 10 minut i gotowe. Wymiaru zewnetrznego nie trzeba było zmieniać. Sprzęglo dziala jak należy.

image.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jako, że tydzień bez problemów z autem to tydzień stracony przyszła nowa "niespodzianka". Wychodząc z auta zapomniałem, że szyberdach zamyka się na dwa razy. Jak można się domyśleć kiedy auto stało na parkingu zdrowo popadał deszcz. Pod podłogą czuje że jest woda. Teraz pytanie jak to osuszyć? Czy muszę zdjàc tą wykładzie na podłodze? Póki co zabrałem dywaniki i mam w planie wykręcić siedzenia i ewentualnie tylnia kanapę. Może ktoś z was ma doświadczenie w suszeniu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...