Skocz do zawartości

Forester - SZYBKIE PYTANIE


Haze

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, pininfarin01 napisał:

Układ odpowietrza się od wysprzeglika, żadne pompowanie pedałem. Strzykawka (z płynem) plus kawałek wężyka (podpinamy tam gdzie jest odpowietrznik) i obserwujemy co dzieje się w zbiorniczku (tu przydaje się druga strzykawka bo nadmiar trzeba odessać). Ja tak robię i działa, może są jeszcze inne sposoby równie dobre lub nawet lepsze. 

Znalazłam na forum to z kolei było, że normalnie...

 

Ale spróbuję i tak - może zadziała :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, pininfarin01 napisał:

Układ odpowietrza się od wysprzeglika, żadne pompowanie pedałem. Strzykawka (z płynem) plus kawałek wężyka (podpinamy tam gdzie jest odpowietrznik) i obserwujemy co dzieje się w zbiorniczku (tu przydaje się druga strzykawka bo nadmiar trzeba odessać). Ja tak robię i działa, może są jeszcze inne sposoby równie dobre lub nawet lepsze. 

 

Znowu ja...

Ten sposób tylko potwierdził, że układ został odpowietrzony....

dalej sprzęgło wchodzi i już nie wychodzi... 

 

Macie jakiś pomysł? Czy pozostaje wymiana wysprzęglika i sprawdzenie na nowym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, artaa napisał:

Jak już pisałem wymiana prosta i szybka.

Ja bym spróbował.

Ściągnęłam i wysprzęglik i pompę sprzęgła, rozebrałam wyczyściłam ;) ale niestety nie pomogło... mimo że oba sprawnie się ruszają :(

Dlatego we wtorek zamówie nowy i zobaczymy... chyba że ktoś ma pomysł, żeby coś jeszcze sprawdzić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Gabin napisał:

Ściągnęłam i wysprzęglik i pompę sprzęgła, rozebrałam wyczyściłam ;) ale niestety nie pomogło... mimo że oba sprawnie się ruszają :(

Dlatego we wtorek zamówie nowy i zobaczymy... chyba że ktoś ma pomysł, żeby coś jeszcze sprawdzić :)

hill holder może ma coś z tym wspólnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, pininfarin01 napisał:

hill holder może ma coś z tym wspólnego?

Nie ma z tym nic wspólnego :) gdyby hill Holder się zawiesił to puszczając nogę ze sprzęgła linka od niego się luzuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.08.2022 o 20:45, Gabin napisał:

chyba że ktoś ma pomysł, żeby coś jeszcze sprawdzić :)

Tak jak kolega napisał wcześniej zajrzyj do łapy sprzęgła, wystarczy zdjąć gumę i poświecić latarką. U mnie łapa się nadłamała i objawy były podobne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, może ktoś ma pomysł co dolega Forkowi bo ja nie mam absolutnie żadnego pomysłu. Wracam sobie obwodnica 100km/h (i tak powoli leciałem sobie około godzinę) zjeżdżam na parking żeby pogadać przez telefon, wrzucam luz, puszczam sprzęgło i silnik zdławiło. Myślałem, że ze zmęczenia miałem wbity bieg wiec jeszcze raz odpalam, wrzucam luz puszczam sprzęgło i silnik zdusiło. Wiec wpadam na pomysł żeby jakkolwiek póki jeszcze się coś na amen się rozwaliło uciekać z obwodnicy żebym nie musiał lawety wzywać. Odpalam, wrzucam jedynkę i próbuje ruszyć i wtedy coś dosyć mocno zaczyna walić w napędzie, wszystkie biegi zaczęły ciężko wchodzić. Podejmuje jeszcze jedna próbę ruszenia i na sile z tym stukanie rozhulałem się do 80km/h i wróciłem do domu jeszcze 20km bez absolutnie żadnych problemów, biegi wchodziły dobrze, nic nie stukało, jak podjechałem pod dom to z 10 razy ruszałem do tylu/ przodu i na reduktorze i bez. I wszystko nagle już działało poprawnie. Wszystkie te przygody na obwodnicy były na prostych kołach wiec chyba mogę wykluczyć wiskozę. Ktoś ma jakiś pomysł albo miał podobnie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znowu ja... :biglol:

 

1. Pompa działa

2. Wysprzęglik wymieniony (choć stary działał ok jak się okazuje 

3. Sprawdzona łapa sprzęgła (przez tą gumę... wygląda ok, nic nie jest popękane, nadłamane... 

 

Pedał dalej wchodzi, ale nie wychodzi... Jak go wyjmę to wtedy jestem w stanie jeszcze trochę cofnąć wysprzęglik ale ręcznie muszę to zrobić... 

 

Co zwróciło moją uwagę to to, że właśnie sprężyna od hill holder zostaje rozciągnięta i jakby nie odpuszcza tej linki... 

 

Może mieć to powiązanie? 

 

Ewentualnie jakie jeszcze pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, artaa napisał:

Pedał sprzęgła ma bardzo mocną (aby nie palić sprzęgła) sprężynę nad pedałem (w porównaniu do innych marek) , ta przy HH jest słabsza.

 

Fakt, tam jest bardzo gruba sprężyną :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też hałasuje, ale u ciebie chyba łożysko słychać...

 

U mnie na razie 3 dniowa kuracja WD40 pomogła i od roku jest "średnio głośno"

ale kiedyś będzie trzeba wymienić, ale to chyba od razu z regeneracją kompresora.

Edytowane przez artaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że u mnie nie ma hałasu jak jest rozłączona klima..

Miałem ostatnio wymieniany skraplacz, ale widzę, że jest mokro na złączach, może znów jest mało czynnika..

I teraz pytanie, czy hałas jest od zbyt małej ilości czynnika, czy może to hałasuje sprzęgło/łożysko przy sprężarce. Tak, czy siak muszę wrócić do warsztatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, kulbit napisał:

Cześć,

Wrzucam nagranie spod maski Forester SG - czy to normalna pracy sprężarki od klimy, czy chodzi za głośno? Bo już sam nie wiem...

To, że włącza się na kilkanaście sekund i na parę sekund wyłącza, to chyba normalne?

To nie łożysko, to łopatki w kompresorze (model wirnikowy) spowodowane wyciekiem oleju wraz z czynnikiem. Nie ma sensu tego modelu naprawiać, trzeba szukać nowego kompresora i nieszczelności w układzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...