Skocz do zawartości

Forester - SZYBKIE PYTANIE


Haze

Rekomendowane odpowiedzi

Człowiek stary, a głupi. Pewnie, że to korba do podnośnika. Zmyliło mnie, bo są dwie sztuki, a podnośnik dawno w garażu, bo i tak zapasu nie mam, dlatego tym bardziej nie zaskoczyłem :)

Uwielbiam pakować auto na wakacje. Przy okazji różne skarby się ujawniają w różnych dziurach i schowkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 1.07.2017 o 20:00, owad napisał:

 

U mnie sprawdza się 300V 5w40. Natomiast na eneos 5w40 pokazywał mi o 0,5 - 0,7  bara niższe ciśnienie na postoju w podobnych warunkach.

 

A jakie to ma praktyczne przełożenie? 

W sumie istotna dla mnie kwestia, bo mam obecnie Eneosa zalanego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby nie ma zadnego, ale jakoś byłem niespokojny ze nie ma dobrego smarowania. Tak jakby byl rzadszy po rozgrzaniu.

Cisnienie czesto spadalo ponizej 1b jak zmienialem bieg albo jak na postoju wlaczala sie klima i wtedy wlaczal mi sie alarm. 

Pewnie to tylko moje odczucia bo wiele osob na nim jezdzi, ale jakos mniej komfortu odczuwalem i tyle :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam taki dziwny objaw przy używaniu klimy. Jadę normalnie, włączam klime wszystko jest ok, chłodzi, wieje nic nie śmierdzi. KLIMA była robiona na wiosnę. Po zatrzymaniu i postoju przez jakiś czas po kolejnym odpaleniu auta z nawiewów wydobywa się zapach który nazwałbym lekko elektryczna spelenizna. Po kilku chwilach i przedmuchaniu znika. Kiedy jeżdżę i w ogóle nie używam klimy taki objaw nie występuje. Dodam ze zapach potrafi przetrwać nawet noc, rano czuć pod warunkiem ze w aucie była dzień wcześniej używana KLIMA. Sprawdziłem filtr kabinowy, odpływ skroplin i wszystko jest ok.

Jakieś inne pomysły?

Nie jest to uciążliwe i nie ma wpływu na prace klimy, ale zapach dziwny. Dodatkowo nie było go od początku.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co było robione? Gdzieś został grzybek- pewnie na parowniku- antygrzybek w psiukaczu- przez filtr kabinowy i przewody odkaź i będzie ok

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, recki napisał:

Co było robione? Gdzieś został grzybek- pewnie na parowniku- antygrzybek w psiukaczu- przez filtr kabinowy i przewody odkaź i będzie ok

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka
 

Czesc,

Był robiony pełen serwis z odgrzybianiem, kupie w tygodniu środek do klimy taki w pianie i "zapsikam" parownik i całe przewody...moze pomoże ;-)

 

https://denbraven.pl/produkt.php?idp=214&idg=67&idm=4&zastosowania=

Edytowane przez fidel25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, fidel25 napisał:

kupie w tygodniu środek do klimy taki w pianie i "zapsikam" parownik i całe przewody...moze pomoże ;-)

Polecam preparat z Organiki - stosowałem z bardzo dobrym efektem:

http://organika.com.pl/produkt/chemia-motoryzacyjna/autokosmetyki/cleenair-fresh-300ml-do-czyszczenia-klimatyzacji/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele osób poleca wurtha. Ja używam K2 i na jeden sezon jest ok. Jak wyjmiesz kabinowy- namierz parownik rurką- żeberka po których rurka charakterystycznie jeździ i tam ostro zlej

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, recki napisał:

Ja używam K2 i na jeden sezon jest ok.

ja też już od kilku lat używam K2, w różnych autach i zawsze robi robotę.

Tyle, że ja robię na wiosnę i na jesień. Pianka jest tania, psikając bezpośrednio na parownik schodzi jej niewiele, roboty też mało - nie ma co oszczędzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do posiadaczy automatu 4eat. Od jakiegos czasu borykam sie z huczeniem od 60-100 i w druga strone. Huku nie ma, kiedy przyspieszam troche ostrzej, albo gwaltownie zachamuje. Dyfer zmieniany, testowane rozne dodatki, oleje roznych gestosci i jedynie na 80w90 wyje to od 50km/h . Natomiast dzis odrdzewiajac lekko podwozie, na sucho sprawdzalem wal, gdyz jest kolejny na liscie i wyczulem calkiem spory luz na wejsciu do skrzyni, nawet lekke stukniecie slychac jak sie nim szarpnie. Czy ktos z obecnych posiadaczy moglby mi wejsc pod auto i zobaczyc czy tez tak ma? Watpie, zeby to bylo normalne, ale czy to powod tych odglosow?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa szybkie pytania:

1. Standardowy IC w SG XT 2.0 - jaki BOV podpasuje? Ciężko coś dobrać do tej flanszy. 

2. Czy przy montażu shortshiftera stary shifter z miejsca, gdzie jest ufiksowana jego kulka trzeba wyciągać razem z plastkowym, białym kołnierzem? Wiem, że w niektórych modelach trzeba ustawić w pozycję 4 biegu i pociągnąć do siebie - wtedy wyskakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zmieniałem osłonę przegubu, trochę się zdziwiłem dali mi od mazdy oryginał za 43pln i okazało się że pasuje jak ulał. Z moją drobną pomocą mechanik zainkasował ode  mnie 60 pln. Nie jest źle

Czy ktoś zakładał regenerowaną wiskozę z Wrocławia? jakieś opinię?

Forek I 1999 2.0 125km.

osłona.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Piowoj napisał:

Dzisiaj zmieniałem osłonę przegubu, trochę się zdziwiłem dali mi od mazdy oryginał za 43pln i okazało się że pasuje jak ulał. Z moją drobną pomocą mechanik zainkasował ode  mnie 60 pln. Nie jest źle

Czy ktoś zakładał regenerowaną wiskozę z Wrocławia? jakieś opinię?

Forek I 1999 2.0 125km.

osłona.jpgja regenerowalem wiskoze w pazdzierniku 2016, szybko sprawnie, zaplacilem kaucje i  nie musialem wymontowywac wlasnej, odeslalem i dostalem zwrot kaucji bez problemu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...