Skocz do zawartości

Ubezpieczenie auta


Lukasz80

Rekomendowane odpowiedzi

Wysłałem kolejne wypowiedzenie. Co mi grozi w ostateczności? Jeżeli prawo jednak nie stoi po mojej stronie wolałbym stracić 58 zł za zbędną polisę niż 58 zł powiększone o koszta sądowe, zastępstwo i podobne. :angry:

Edytowane przez gourmet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic ci nie grozi. masz podwójne OC. wysyłasz wypowiedzenie z art28a i masz w dupie. jeśli zechcą cie obciążyć, to tylko za okres, w którym miałeś ich ubezpieczenie. koniec tematu. PZU często olewa sprawe wypowiedzeń. Ja swoje wysyłałem po ok 10 razy, klientów po 4 razie odsyłam do oddziały pzu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 września ok 13:00 jadę i dostaję w szybę czołową jabłkiem z ciężarówki. Szyba pęka w kilku miejscach. Zawracam i gonię sprawcę. Dopadłem go w bocznej drodze. Zobaczył i się zatrzymał.

Wezwałem policję i czekam na federalnych. Przyjechali, wypisali mandat, danych nie podali. Nie dostałem nawet danych z jego polisy.

Dzwonię na infolinię PZU (mój ubezpieczyciel). Zgłaszam szkodę na 801 102 102. Cztery razy zerwało połączenie, wiec wszystkie dane udało się zebrać za piątym razem. PZU nie ma zwyczaju oddzwaniać, więc za każdym razem zaczynam od początku :angry:

Następnego dnia zgłaszam się do siedziby w Warszawie na oględziny i wycenę szkody. Porobili zdjęcia i wycenili na 1130zł. Jadę wymienić szybę. Po południu odbieram auto naprawione i fakturę.

Następnego dnia odbieram telefon, że PZU nie będzie likwidować szkody,ponieważ NIE BYŁO ZDERZENIA DWÓCH POJAZDÓW. Wystarczyło przelać kasę na moje konto, a tu zaczynają się komplikacje. Dzwonię do PZU aby mi to wyjaśnili. Zrozumiałem za trzecim razem! Następnego dnia dzwonię, ale oni odpowiadają, że to nie prawda i wszystko zostaje w PZU. Kolejnego dnia dzwonią, że jednak przenoszą do UNIQA.

W połowie października poprosiłem o samochód zastępczy- powiedzieli, że rano podstawią. Następnego dnia dzwonią i proponują, że dadzą mi 500zł abym zrezygnował z auta zastępczego.

4 listopada dzwonie do UNIQA i pytam co dalej, a oni mi mówią, że nie dotarły dokumenty z PZU i muszę czekać.

Poprosiłem o auto zastępcze pod dom. Jutro mają mi dostarczyć auto OPEL astra 1,6 na podwórko.

Teraz kalkulacja:

Dowóz auta pod dom i zabranie kosztuje razem 1080zł.

Auto zastępcze na 14 dni wyniesie 2800zł

Likwidacja szkody 1130zł

Razem wyniesie 4.010zł.

Wystarczyło kliknąć w PZU i wysłać 1030zł i po sprawie. Teraz ja im wysłałem wiadomość, że żądam zwrotu 64zł za połączenia na infolinie PZU w sprawie zgłoszenia szkody.

KOSZTY LIKWIDACJI SZKODY ROSNĄ  czterokrotnie i zastanawiam się ile takich spraw jest w kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samo oc najtaniej w mbanku ( niecałe 750zł ), u innych ubezpieczycieli jest teraz od ok 1400zł.

 

Wykupowałem polisę na początku listopada i u mnie najtaniej wyszło w HDI. W mBanku zaproponowali mi polisę o 200 zł droższą. Zapłaciłem za OC + NWW ... uwaga! 513 zł  :yahoo:

Edytowane przez Krzysiek444
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jedna stłuczka w zeszłym roku. Pełny pakiet OC AC dla nowego FXT w małej miejscowości na podlasiu, najniższa oferta 10900zł..

 

Dealer nie jest w stanie przedstawić lepszej oferty?

Leasing dał lepszą ofertę. Na tyle lepszą, że zakup auta za gotówkę był nieoplacalny.

 

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 8 lat chyba szukam ubezpieczeń dla samochodu z większą pojemnością i nie znalazłem nigdy nic taniej niż jest w axa (mbank) przez te lata. Obecnie mam od ~kwietnia 2016 ~1700zł OC +  AC (moje 10%) + NNW 10-20k na łepka.  za forysia 2.5 T 2007

 

Ale dostaem telewfon od kuzyna w dzień przed podwyżkami i wykupywałem o 23:45...

 

AXA mbank jest najtańszy od ostatnich 8lat :) a szukałem co roku tańszego (na prawdę szukałem).

 

Można znaleźć powównywalne oferty ale z reguły bez nnw w podobnej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Co zrobić gdy nowy właściciel samochodu nie przerejestrował go na siebie? Dostałem dzis mandat z Niemiec na samochód który sprzedałem pół roku temu. Umowę oczywiście mam jak i potwierdzenie z urzędu że sprzedałem samochod ale koleś jeździ jak widać dalej na moich dokumentach. Nie chce mi się przez kolejne lata tłumaczyć za jego mandaty i wysyłać dokumenty m.in do Niemiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ja jestem świeżo po ubezpiczeniu Forestera. 2x600PLN/rok wyszło na rok w Allianz Direct. 1067 jednorazowo. Nic taniej nie znalazłem.

Zniżki MAX, wiek ponad 32 lata, mieszkamy na "zadupiu" ;-) ...jedyny problemem było to że w zeszłym roku miałem pierwszą w zyciu szkodę z OC (stłuczka parkingowa). Spowodowało to wzrost składki o 225% ;-)) na szczęści udało się znaleźć rozsądnego ubezpieczyciel u którego różnica rok do roku wyniosła ok 30%.

 

Edytowane przez fidel25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, fidel25 napisał:

Ja jestem świeżo po ubezpiczeniu Forestera. 2x600PLN/rok wyszło na rok w Allianz Direct. 1067 jednorazowo. Nic taniej nie znalazłem.

Zniżki MAX, wiek ponad 32 lata, mieszkamy na "zadupiu" ;-) ...jedyny problemem było to że w zeszłym roku miałem pierwszą w zyciu szkodę z OC (stłuczka parkingowa). Spowodowało to wzrost składki o 225% ;-)) na szczęści udało się znaleźć rozsądnego ubezpieczyciel u którego różnica rok do roku wyniosła ok 30%.

 

Najtańszy nie znaczy dobry ;). Dla samego OC spoko, ale jak bierzesz AC to w przypadku usuwania szkody może pojawić się problemik.

 

Jakie w ogóle opcje wybieracie przy ubezpieczeniu AC, zwłaszcza dla aut >10 lat:

- rozliczanie: warsztat / kosztorys

- zniesienie amortyzacji: TAK / NIE

- udział własny: 0%, 5%, 10%, kwota minimalna

- doubezpieczanie w razie szkody (nie pamiętam jak to się fachowo nazywa) - TAK / NIE

Nie zawsze wszystkie opcje są dostępne dla "starszych" aut (np. warsztat) i wiadomo, że wszystko kosztuje, ale co warto wybrać a co można olać?...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...