Skocz do zawartości

Ubezpieczenie auta


Lukasz80

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko zalezy od Twoich zniżek , od miejsca zamieszkania (miasto ma zwyżkę a wies zniżkę ) marki samochodu , I czy jesteś nowym klientem czy robisz kontynuację.

A największy wpływ maja zniżki pośrednika jak masz znajomego to może Ci dać do 20% zniżki ekstra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie mam spostrzeżenia, że jak się agent postara, będzie dobrze i dość tanio, ale polisy ostatnio poszły w górę. Ja z OBKa 2,5 OC, NNW, Szyby i Assistance płacę 633zł. Jakby co, pw ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mogę zrozumieć, że nie ma zniżek za drugie i kolejne auto. Wszystkimi jednocześnie nie jeżdżę więc ryzyko maleje. Pakiet nieruchomości+ ruchomości+ komunikacyjne pozostaje w strefie marzeń.

OC + mini assistance OBK 2,5 452zł axa, suzuki 1,5 420zł nie pamiętam gdzie. Chałupa u trzeciego ubezpieczyciela. Dlaczego za jimiego tak drogo (albo tanio za subaru) nie ogarniam.

Strefa miasta 100000, zniżki pełne, kontynuacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mogę zrozumieć, że nie ma zniżek za drugie i kolejne auto. Wszystkimi jednocześnie nie jeżdżę więc ryzyko maleje. Pakiet nieruchomości+ ruchomości+ komunikacyjne pozostaje w strefie marzeń.

OC + mini assistance OBK 2,5 452zł axa, suzuki 1,5 420zł nie pamiętam gdzie. Chałupa u trzeciego ubezpieczyciela. Dlaczego za jimiego tak drogo (albo tanio za subaru) nie ogarniam.

Strefa miasta 100000, zniżki pełne, kontynuacje.

te cale directy robią jedna rzecz nie wysyłają danych o Twoich zniżkach do ufg co za tym idzie inne ubezpieczalnie nie widza części Twoich polis wiec automatycznie interpretuje cie system inaczej. Ja mając zwyżkę za wiek zniżkę 60% mamy jako właściciela i 25% zniżki mojej jako współwłaściciel place w alianzie 480 zl. Sadze ,ze nie drogo skoro bez zniżek rok temu płaciłem po zdaniu prawka za hyundaia 1.3 tyle samo co teraz za subaru.( w między czasie ceny poszły w gore)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

te cale directy robią jedna rzecz nie wysyłają danych o Twoich zniżkach do ufg co za tym idzie inne ubezpieczalnie nie widza części Twoich polis wiec automatycznie interpretuje cie system inaczej

że co? skąd masz takie informacje? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie mam spostrzeżenia, że jak się agent postara, będzie dobrze i dość tanio, ale polisy ostatnio poszły w górę. Ja z OBKa 2,5 OC, NNW, Szyby i Assistance płacę 633zł. Jakby co, pw ;)

I od nowego roku pójdą jeszcze bardziej w górę. Brat który siedzi w ubezpieczeniach robi mi teraz nową polisę, mimo że stara się kończy pod koniec stycznia. Dlatego jak komuś się kończy ubezpieczenie na przełomie roku polecam się zainteresować już teraz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

te cale directy robią jedna rzecz nie wysyłają danych o Twoich zniżkach do ufg co za tym idzie inne ubezpieczalnie nie widza części Twoich polis wiec automatycznie interpretuje cie system inaczej

że co? skąd masz takie informacje?

Mama pracuje w pośrednictwie ubezpieczeniowym i dostają do pracy wiadomości związane z branżą. Dlatego ceny teraz pójdą w gore bo jest awantura ponieważ directy zaniżały ceny ubezpieczeń i właśnie nie wysyłały danych do ufg. Ponadto wiele ludzi nie płaciło oc i budżet ufg został naruszony przez to ze ufg musiało z własnej kieszeni wypłacać odszkodowania. dlatego teraz przez następny rok ufg będzie odbudowywać budżet poprzez właśnie wyższe kwoty polis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja nie mogę zrozumieć, że nie ma zniżek za drugie i kolejne auto. Wszystkimi jednocześnie nie jeżdżę więc ryzyko maleje. Pakiet nieruchomości+ ruchomości+ komunikacyjne pozostaje w strefie marzeń.

OC + mini assistance OBK 2,5 452zł axa, suzuki 1,5 420zł nie pamiętam gdzie. Chałupa u trzeciego ubezpieczyciela. Dlaczego za jimiego tak drogo (albo tanio za subaru) nie ogarniam.

Strefa miasta 100000, zniżki pełne, kontynuacje.

te cale directy robią jedna rzecz nie wysyłają danych o Twoich zniżkach do ufg co za tym idzie inne ubezpieczalnie nie widza części Twoich polis wiec automatycznie interpretuje cie system inaczej. Ja mając zwyżkę za wiek zniżkę 60% mamy jako właściciela i 25% zniżki mojej jako współwłaściciel place w alianzie 480 zl. Sadze ,ze nie drogo skoro bez zniżek rok temu płaciłem po zdaniu prawka za hyundaia 1.3 tyle samo co teraz za subaru.( w między czasie ceny poszły w gore)

 

Obydwa są na pełnych zniżkach. Axa nie ma w katalogu swoim 1,5td suzuki, bo... nie było sprzedawane w Pl. Kalkulacja stawki za małą terenówkę, w której przejechanie 300km w ciągu dnia jest wyzwaniem w stosunku do normalnego samochodu jest dla mnie zagadką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

te cale directy robią jedna rzecz nie wysyłają danych o Twoich zniżkach do ufg co za tym idzie inne ubezpieczalnie nie widza części Twoich polis wiec automatycznie interpretuje cie system inaczej

że co? skąd masz takie informacje?
Mama pracuje w pośrednictwie ubezpieczeniowym i dostają do pracy wiadomości związane z branżą. Dlatego ceny teraz pójdą w gore bo jest awantura ponieważ directy zaniżały ceny ubezpieczeń i właśnie nie wysyłały danych do ufg. Ponadto wiele ludzi nie płaciło oc i budżet ufg został naruszony przez to ze ufg musiało z własnej kieszeni wypłacać odszkodowania. dlatego teraz przez następny rok ufg będzie odbudowywać budżet poprzez właśnie wyższe kwoty polis.

Czasem tak jest, że niektóre firmy sprawdzają tylko 2 lub 3 lata do tyłu w historii szkodowości. Ale znam tez przypadki agentów ktorzy są bardzo kreatywni w kwesti omijania szkodowości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

jak koledzy piszą cena ubezpieczenia zależy od wielu czynników : wieku, bezszkodowosci, regionu w ktorym mieszkasz od tego czy w tym samym TU ubezpieczasz jeszcze dom. mieszkanie, firme  oraz od samego towarzystwa ubezpieczeniowego. Z doświadczenia wiem ze warto dopłacić parę groszy m.in do ubezpieczenia w firmie mającej bezpośrednia likwidacje szkód ( oddajesz do ASO /zakładu mającego podpisana umowe z TU i reszte masz w nosie niech sie TU dogaduja miedzy soba ) Radze unikać "internetowych" TU oferujacych ubezpieczenia po dumpingowych cenach bo nie ma z tego nic dobrego poza straconymi nerwami w przypadku kolizji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Radze unikać "internetowych" TU oferujacych ubezpieczenia po dumpingowych cenach bo nie ma z tego nic dobrego poza straconymi nerwami w przypadku kolizji.

 

Ale nas, jako właścicieli ubezpieczenia chyba nie bardzo to dotyczy? No bo szkodę likwiduje z naszego ubezpieczenia ktoś - nie my. Chyba, że mowa o AC to inna bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nas, jako właścicieli ubezpieczenia chyba nie bardzo to dotyczy? No bo szkodę likwiduje z naszego ubezpieczenia ktoś - nie my

chodzi o sytuacje kiedy ty likwidujesz szkode z czyjegos OC. TU robi absolutnie wszystko aby zaniżyć kwotę wypłaconego odszkodowania. Zazwyczaj kończy się to kupa nerwów, pism do TU, ekspertyz niezależnych rzeczoznawców, przeciąga sie w czasie, TU oklamuje ze nie dostalo jeszcze pism,notatki policyjnej, ciezko sie dodzwonic itp itd   az w koncu  nie masz sil i bierzesz co dają...

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, więc nic nie stoi na przeszkodzie zakupu z "internetowych" TU. Schody zaczynają się, gdy ktoś zrobi nam kuku z polisą "internetową" :)

jedyny komentarz ktory przychodzi mi do glowy na to co napisales ze to takie polskie myslenie wlasnie jest... Dlatego wlasnie przez takie myslenie warto jest ubezpieczyc sie w TU ktore oferuje  bezposrednia likwidacje szkody.

Jak masz ubezpieczenie z bezposrednia likwidacja szkody oddajesz do warsztatu ktory ma podpisana umowe z twoim TU, twoje TU placi za naprawe a nastepnie wystepuje do "internetowego" TU o zwrot kosztow i uwierz mi armia prawnikow twojego TU wyciagnie co do grosza z TU "internetowego" czego Tobie nie udaloby sie zrobic . Temat przerabialem na wlasnej skorze

Edytowane przez Karas
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zgadza się, więc nic nie stoi na przeszkodzie zakupu z "internetowych" TU. Schody zaczynają się, gdy ktoś zrobi nam kuku z polisą "internetową" :)

jedyny komentarz ktory przychodzi mi do glowy na to co napisales ze to takie polskie myslenie wlasnie jest... Dlatego wlasnie przez takie myslenie warto jest ubezpieczyc sie TU ktore oferuje  bezposrednia likwidacje szkody

Jak masz ubezpieczenie z bezposrednia likwidacja szkody oddajesz do warsztatu ktory ma podpisana umowe z twoim TU, twoje TU placi za naprawe a nastepnie wystepuje do internetowego TU o zwrot kosztow i uwierz mi armia prawnikow twojego TU wyciagnie co do grosza z TU internetowego czego Tobie nie udaloby sie zrobic - no moze udaloby ale po 2 latach od zalozenia sprawy. temat przerabialem na wlasnej skorze..

 

 

Może nie typowo polskie myślenie tylko brak świadomości. Ja o czymś takim nie wiedziałem, dzięki za uświadomienie.

 

Polecasz jakieś "nieinternetowe" TU tudzież odradzisz to, z którym miałeś problem? Może być na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problemow nigdy nie mialem z pzu ( ostatnio skorzystalem z bezposredniej likwidacji szkoy w aso) i warta, problemy mialem z axa - kiedys zostawiłem swoj nr telefonu na jakiejs porównywarce cen ubezpieczen i pani z axy mnie namowila. Z reszty TU nie korzystalem wiec sie nie wypowiadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wawa i Wro to w 2016 roku najdroższe składki OC. Na 2.5 XT udało mi sie wyhaczyć za 568 zl.

 

Przyczyny najwyższych skladek OC ;) najwieksza ilość wyłudzeń ubezpieczenia w roku poprzednim :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A jak to się w końcu opłaca z tymi ubezpieczeniami? Jak bym chciał samo oc to jakie brać i czy w ogóle warto? I skąd się najbardziej opłaca? W sensie mam paru znajomych co pojechali na AC i innych takich bo firmy często utrudniają przeciągają bądź po prostu nie chcą wypłacać takich rzeczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...