Jump to content

lukasdraz

Użytkownik
 • Posts

  411
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

lukasdraz last won the day on June 18 2014

lukasdraz had the most liked content!

About lukasdraz

 • Birthday 07/09/1986

Profile Information

 • Gender
  nie powiem :-P
 • Skąd
  GDANSK
 • Auto
  z Japoni

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

lukasdraz's Achievements

..:: Bywalec :..

..:: Bywalec :.. (3/13)

517

Reputation

 1. A co innego niby mógł zrobić dziś ?
 2. Jak masz komputer to zawsze możesz obejrzeć na stronce http://strims.world/
 3. Ja dziś wróciłem z Włoch przez Austrię i Czechy i żadnej kontroli nie spotkaliśmy. Również we Włoszech całkowity spokój.
 4. Ktoś był ostatnio we Włoszech? Jak wygląda sytuacja z kontrolą czy ktoś ma test negatywny lub jest zaszczepiony? Za 2tyg jedziemy z dzieciakami a nie chce im robić żadnych tych testów. My jako dorośli mamy już certyfikaty więc tu nie ma problemu. Zastanawiam się czy oni na miejscu jakoś to kontrolują. Jedziemy swoim samochodem i mieszkamy w wynajętym domu.
 5. Dzwoń do Carfita który odpowiedział Tobie wyżej i jedź do Nowego Sączą i nie kombinuj nic innego
 6. W komentarzach na powrótroberta.pl znalazłem takie wytłumaczenie tego: Kontekst jest taki, że nazwa standardu regulacyjnego DTM i Super GT brzmi FIA Class One. Wszystkie auta DTM muszą spełniać tę specyfikację. Jedyna różnica jest taka, że auto Roberta to 2019 BMW M4 Turbo DTM, zmodyfikowane i przystosowane przez BMW do standardu na sezon 2020. Auto jest identyczne z tymi fabrycznymi, tylko używane.
 7. Z Polakami z którymi rozmawiałem też to mogę potwierdzić. Przyjechali w ciemno przedwczoraj do Chorwacji i bez problemu znaleźli szybko nocleg.
 8. No i wyjazd dobiegł końca. Jestem gdzieś pod granicą z Czechami więc nad ranem będziemy w Gdańsku. Wakacje udane w 100%. Pogoda wiadomo że super choć w jeden dzień nastąpiło gwałtowne jej załamanie i było nawet trochę niebezpiecznie. Pierwszy raz się spotkałem z takim załamaniem pogody dosłownie w minutę. To było chyba w sobotę. Wysiedliśmy z samochodu w centrum Zadaru z dzieciakami i po przejściu 100m uderzyła w nas wichura jakiej w życiu nie doświadczyłem. Było widać ciemne chmury ale nagle bez zapowiedzi przyszła fala wiatru na pewno ponad 100km/h i dostaliśmy piachem i wszystkim co było na ziemi po oczach. Szybko wzięliśmy dzieciaki za ręce i biegliśmy do samochodu wśród spadających gałęzi drzew i i fruwającego wszystkiego co było na ulicy. Po drugiej stronie ulicy widzieliśmy jak konar spadł metr przed uciekającym facetem, gdyby w niego trafił to by za pewne zginął. Wichura potrwała z 5 minut ale centrum wyglądało jakby trąba powietrzna przeszła przez nie. Parasole i stoliki leżały w większości knajp. Na szczęście wszystko się dobrze skonczylo. Sama Chorwacja super, podstawa jak dla mnie to w miejscu zamieszkania musi być basen Pojeździliśmy po różnych plażach w okolicy Zadaru, byliśmy na Pag na na tej ich Chorwackiej Ibizie. Część obiektów na tej ich plaży dosłownie zabita dechami. Dziś pogadaliśmy chwilę z Polakami którzy co roku jeżdżą i powiedzieli że wg nich jest 30% ludzi co w innych latach. Knajpy ogólnie świeca pustkami, praktycznie gdzie nie byliśmy to prócz nas były może jeszcze 2-3 stoliki zajete. Ogólnie Chorwacja bardzo nam się spodobała i zapewne tam wrócimy. Jak ktoś ma jakieś pytania odnośnie Zadaru to służę pomocą.
 9. Maski zakładamy tylko jak do sklepu idziemy. W knajpach tylko obsługa nosi a tak poza tym to wszystko normalnie.
 10. No ja właśnie minąłem Łódź więc jeszcze jakieś 13 godzin jazdy z 5 dzieciaków które od 30km pytają się czy daleko jeszcze Ograniczeń na trasie nie ma żadnych z tego co wiem. Ja już na miejscu w Zadarze. Jechaliśmy ostatecznie przez Węgry bo z naszym samochodem Słowenia za drogo wychodziła. W Zadarze byliśmy o 10 a wyjechaliśmy o 17 z Gdańska. Na trasie spokojnie, granicę bez problemów, prócz kolejki na granicy Chorwackiej i dokładnego sprawdzania pasażerów z dowodami. Tam straciliśmy około 30 minut.
 11. Ja w środę wyjeżdżam do Chorwacji. Fakt że mamy wynajęty dom poza centrum Zadaru więc jesteśmy niezależni. Mimo możliwości w ostatnim czasie kupna tanich biletów samolotowych, odpuściłem temat i jedziemy wynajętym busem. Nie będziemy się pchali w tłumy, raczej jakieś małe plaże i tyle. Aczkolwiek gdybym miał jechać z biurem do hotelu to raczej bym się na to nie zdecydował. A tak to w sumie nie ma różnicy czy jestem w Gdańsku nad morzem czy w Chorwacji
 12. Dzięki za informacje. Pytanie odnośnie kamizelek ostrzegawczych. Czy wszyscy pasażerowie muszą je mieć ? Czy dla dzieciaków wystarczą takie chusty odblaskowe to bym pożyczył 5 sztuk od córki z przedszkola
 13. Za niespełna 3 tygodnie jadę z Gdańska do Zadaru. Ponieważ pierwszy raz będę jechał do Chorwacji to możecie dać jakieś wskazówki i porady? Będziemy jechali raczej Czechy , Austria, Słowenia. Gdzie najlepiej winiety kupić? Wiem że można z góry kupić online i kosztuje to coś około 350zł. Czy problem jest kupić je na miejscu w nocy? Jak wygląda kwestia wyposażenia samochodu w tych krajach w rzeczy typu kamizelki ? Jedziemy z 5 dzieciaków i czy dla każdego musi być jedna kamizelka ? Macie jakieś polecone miejsca na krótki postój? Kto z Was był w Zadarze może polecić jakieś ciekawe miejsca ? Co w okolicy najlepiej "zaliczyć" mając samochód na miejscu?
 14. Jak z winietami? Kupujesz w Polsce czy osobno w każdym kraju.
 15. No ja za nieco ponad miesiąc chce jechać do Chorwacji i mam nadzieje że już nie będzie żadnych problemów z przejazdem przez granice wszystkich państw. Przy okazji jaką trasę polecacie żeby jak najszybciej i jak najwygodniej dostać się z Gdańska do Zadaru? Nadmieniam że będę wyjeżdzał wieczorem i jechał całą noc busem 9 osobowym z 5 dzieciaków
×
×
 • Create New...