Skocz do zawartości

Ubezpieczenie auta


Lukasz80

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 lata później...

Czy bierzecie  AC dla starszych aut?

Forka xt 2003 wycenili na 14 tys. , ,jakby co to powiedzą ,że amortyzacja  itd, i w  momencie szkody będzie wart oczywiście jakieś 12 tys ,czyli przy 9 tys. robi się szkoda całkowita. Za 14 tys (dzisiejszych pln) to może oddam za 10 lat :), bo   , bezwypadkowy ,zawieszenie agx  , silnik 30 tys po remoncie u carfita, dość mocny program, korozyjnie  fajnie , b. małe przebiegi ,żadnych luzów , jeżdzi świetnie i potrafi   naprawdę szybko , garażowany ,czuję się jak w nowym aucie, a AC -lipa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, respect napisał(a):

Czy bierzecie  AC dla starszych aut?

Forka xt 2003 wycenili na 14 tys. , ,jakby co to powiedzą ,że amortyzacja  itd, i w  momencie szkody będzie wart oczywiście jakieś 12 tys ,czyli przy 9 tys. robi się szkoda całkowita. Za 14 tys (dzisiejszych pln) to może oddam za 10 lat :), bo   , bezwypadkowy ,zawieszenie agx  , silnik 30 tys po remoncie u carfita, dość mocny program, korozyjnie  fajnie , b. małe przebiegi ,żadnych luzów , jeżdzi świetnie i potrafi   naprawdę szybko , garażowany ,czuję się jak w nowym aucie, a AC -lipa.


 

Mozna zniesc amortyzacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, dako napisał(a):

Zrób wycenę rzeczoznawcy u znajomego, korekty względem typowego przedstawiciela rocznika, mogą zaskoczyć.

 


 

wycene moze zrobic. Tylko pytanie czy TU to zaakceptuje ?

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, respect napisał(a):

Czy bierzecie  AC dla starszych aut?

Forka xt 2003 wycenili na 14 tys. , ,jakby co to powiedzą ,że amortyzacja  itd, i w  momencie szkody będzie wart oczywiście jakieś 12 tys ,czyli przy 9 tys. robi się szkoda całkowita. Za 14 tys (dzisiejszych pln) to może oddam za 10 lat :), bo   , bezwypadkowy ,zawieszenie agx  , silnik 30 tys po remoncie u carfita, dość mocny program, korozyjnie  fajnie , b. małe przebiegi ,żadnych luzów , jeżdzi świetnie i potrafi   naprawdę szybko , garażowany ,czuję się jak w nowym aucie, a AC -lipa.

Dla większości aut starszych niz 2007/2008 ubezpieczyciele przyjmują jakieś śmiesznie niskie wartości aut. Szczególnie jesli chodzi o samochody mocne, unikalne, bardzo zadbane i doinwestowane. 

Trzy lata temu idealnie zadbane BMW M5 e39 PZU  mi wyceniło na 26 tysięcy złotych i babka od ubezpieczeń powiedziała że raczej nie chcą się bawić w wycenę rzeczoznawców, bo na takie ubezpieczenie są potrzebne zgody ich szefostwa wielu szczebli itp. Więc wyobrażam sobie jakie cuda by się działy przy ewentualnej likwidacji szkody. Nota bene auto ubezpieczone przez nich na 26 tysięcy w 2 dni poszło za 50 tysięcy złotych. Dziś pewnie jeszcze dużo więcej.

 

Poprzednie moje auto, super doinwestowane Legacy 2.5 GT w PZU mi wyceniło w AC na 12.500zł. Realna wartosć rynkowa conajmniej razy 2,5. 

  • Dzięki! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, respect napisał(a):

Ale tak jak Bart i Maciek piszą kto mi wycenę uzna.


 

Może uznać. Ja mialem tak w ubezpieczona chyba 20 letnia Honde Civic. Tylko procedura ma 2 stopnie. Musisz wziac rzeczonawce przed kupieniem AC i udowodnic TU ze auto jest warte wiecej niz Eurotax pokazuje. I wtedy zaleznie czy mialbys szkode to pewnie drugi raz rzczoznawca zeby udowodnic ze auto dalej bylo w stanie lepszym niz srednie z tego rocznika. 
 

ale najpierw moze zapytaj TU czy w ogole ci ubezpiecza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, BartD napisał(a):

najpierw moze zapytaj TU czy w ogole ci ubezpiecza

Ubezpieczą ,agent zaproponował firmę Wiener . Pewnie nie będzie składka wysoka ,bo jestem bezwypadkowy, 60 proc zniżek, ale fakt, trzeba zapytać.

 

A ile kosztuje opinia rzeczoznawcy i czy oprócz  PZMot  są inni z uprawnieniami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, respect napisał(a):

Ubezpieczą ,agent zaproponował firmę Wiener . Pewnie nie będzie składka wysoka ,bo jestem bezwypadkowy, 60 proc zniżek, ale fakt, trzeba zapytać.

 

A ile kosztuje opinia rzeczoznawcy i czy oprócz  PZMot  są inni z uprawnieniami?


 

Z ciekawosci daj warunki. 
jestes z Trojmiasta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.03.2023 o 15:05, respect napisał(a):

Ubezpieczą ,agent zaproponował firmę Wiener . Pewnie nie będzie składka wysoka ,bo jestem bezwypadkowy, 60 proc zniżek, ale fakt, trzeba zapytać.

 

A ile kosztuje opinia rzeczoznawcy i czy oprócz  PZMot  są inni z uprawnieniami?

Kiedyś Decra robiła wyceny za 300 zł brutto. Za auto bezwypadkowe, pochodzące z salonu w Europie. 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, BartD napisał(a):

Z ciekawosci daj warunki. 
jestes z Trojmiasta?

Dostałem tylko sms bez warunków. Muszę pogadać .

Jestem z Krakowa.

W zeszłym roku w warcie samo AC ok 400 zł. tu pewniw podobnie, ale ten Wiener pieron wie czy pewny.

31 minut temu, Kapic napisał(a):

Kiedyś Decra robiła wyceny za 300 zł brutto. Za auto bezwypadkowe, pochodzące z salonu w Europie. 

Tylko jedna rzecz : wymiana hamulców,  zawieszenia kół itp. może spowodować kłopoty, bo rzeczoznawca moze sie przyczepić ,że to graty nie homogolowane do danego  modelu auta.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, respect napisał(a):

Tylko jedna rzecz : wymiana hamulców,  zawieszenia kół itp. może spowodować kłopoty, bo rzeczoznawca moze sie przyczepić ,że to graty nie homogolowane do danego  modelu auta.

Dokladnie tak. Auto musi mieć ori części. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Temat ubezpieczeń nowszych samochodów był już poruszany, ale powraca u mnie w kwestii ubezpieczenia AC "prawie-już-youngtimera".

Zwyczajowo ubezpieczyciel wyciąga Eurotax i mówi GTek warty jest wart z 5,000 złociszy. 

 

Rozmawiałem z moim agentem, próbował walczyć w centrali Warty i oczywiście lipa. Wycena była na poziomie 7-8 tysięcy i kaplica. Dla firmy ubezpieczeniowej taki samochód to szrot i problem. Dla nas wręcz odwrotnie. 

 

Czy ktoś przerabiał wycenę przez rzeczoznawcę i ubezpieczenie indywidualnie na tej podstawie? 

Czy żółte blachy w razie czego ułatwiają ubezpieczenie i poprawiają wycenę? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, pumex1 napisał(a):

Temat ubezpieczeń był już poruszany, ale powraca w kwestii ubezpieczenia AC naszych "youngtimerów".

Zwyczajowo ubezpieczyciel wyciąga Eurotax i mówi GTek warty jest wart z 5,000 złociszy. 

Rozmawiałem z agentem, próbował walczyć w centrali Warty i oczywiście lipa. Wycena była na poziomie 7-8 tysięcy i kaplica. Dla firmy ubezpieczeniowej taki samochód to szrot i problem. Dla nas wręcz odwrotnie. 

 

Czy ktoś przerabiał wycenę przez rzeczoznawcę i ubezpieczenie indywidualnie na tej podstawie? 

Czy żółte blachy w razie czego ułatwiają ubezpieczenie i poprawiają wycenę? 

 

Żółte blachy sporo właśnie zmieniaja w tym temacie

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś z Was ma na żółtych i może się podzielić wiedzą nt. ceny OC np. na 2 miesiące, albo 4?

Dziękuję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Fala napisał(a):

na żółtych

Nie mam teraz pod reka dokumentow ale jak ubezpieczalem w PZU beczke to wyszlo taniej na caly rok, bo te chwilowki licza sobie zupelnie inaczej. Generalnie na zoltych to jest chyba 30 procent stawki normalnej jesli dobrze pamietam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, .Misza. napisał(a):

@Fala - jak masz żółte blach, to PZU lub Compensa

 

Właśnie nie mam jeszcze żadnych, rejestruję SVX 92r. i MR2 91r., więc oba klasyfikują się na żółte ALE mam wyliczone OC na jeden 278zl na drugi 285zl i zastanawiam się czy żółte mają sens w rozumieniu zasadniczo niższe koszty. 

 

Łatwiej mi tu bylo zapytać, niż dzwonić do compensy ale w takim razie tak zrobię. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Fala napisał(a):

 

Właśnie nie mam jeszcze żadnych, rejestruję SVX 92r. i MR2 91r., więc oba klasyfikują się na żółte ALE mam wyliczone OC na jeden 278zl na drugi 285zl i zastanawiam się czy żółte mają sens w rozumieniu zasadniczo niższe koszty. 

 

Łatwiej mi tu bylo zapytać, niż dzwonić do compensy ale w takim razie tak zrobię. 

Na takie roczniki (pow. 30 lat) w Compensie składki często wychodzą śmieszne bez żadnych tablic i kart. Myślę, że warto spróbować. I z ciekawości u agenta sprawdź Uniqa, bo na starsze wozy tam też często dzieją się cuda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, .Misza. napisał(a):

sprawdź Uniqa, (...) tam też często dzieją się cuda

Dzięki.
Właśnie z Uniqi takie oferty - mam tam dużo polis, więc powyższe kwoty już po indywidualnej negocjacji.
Compensa (czyli obecnie chyba Beesafe) - wyceniła każdy o ok. 150 wyżej.

Do tego bad.tech. co roku za 99PLN.

OC na żółte tablice musiałoby kosztować na miesiąc max. kilkadziesiąt zł, żeby to miało sens... Chyba nierealne.
A te dwa samochody październik-kwiecień w ogrzewanym garażu spędzają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...