Skocz do zawartości

ile wam pali ?


madmax3

Rekomendowane odpowiedzi

Ja chyba też, w OBK wyszło 11.6

 

Starzejemy się :).

 

Dokładniejszy pomiar: spalanie wyszło 11,9 :shock:. A parę razy po kawalątku autostrady pod Gdańskiem poszedłem 200 km/h+, podobnie na obwodnicy Trójmiasta (szpanowałem przez lokalnymi laskami :mrgreen:). Czyli gdyby nie to, mogłoby być jeszcze mniej. Tylko że pojechałbym do wariatkowa :twisted:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem zaszokowany jak mi Legacy 2.5A/T N/A spałiło blisko 16l na trasie ale przy ostrym pałowaniu z klimą. Przyznaję, że to była moja pierwsza trasa po zakupie auta i nie bardzo jeszcze umiałem jeździć automatem (było wiele niepotrzebnych redukcji).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jed mi sie zdaje, że właśnie jak jest dosyć spory ruch i trzeba co chwila kogoś wyprzedzać to jest najkorzystniej. fakt co chwila ciśniesz do deski ale z drógiej strony masz bardzo dużo hamowań silnikem a wtedy samochód nie pali :mrgreen:

Ciezko sie z tym zgodzic - podczas "deski" auto pali maksymalnie duzo i hamowanie silnikiem tego nie "odrobi".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SI kombi 2.2 l benzyna 98r.

Trasa 320 km Jelenia Góra-Częstochowa.130 km autostrady reszta zwykłymi i 15 km POM po Częstochowie.Ogólnie prędkość 120-140 km/h ( czyli jazda oszczędnościowa).

Średnio po zalaniu do pełna wyszło 9,3 l benzynki / 100 km.Tak sobie-liczyłem na litra mniej :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie. Czy do Tribeci US można bez problemów lać benzynę 95 ? Słyszałem teorie, że nie ma znaczenia co się w Europie leje do amerykanów, bo tam liczba oktanowa paliwa jest zazwyczaj mniejsza niż ta w Europie i auto jest do tego przystosowane.

 

Prawda czy Fałsz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

minimalne spalanie w moim STi : 8,8 l/100 km :shock:

pozny wieczor, ruch zerowy, cruise control set on 100 km\h, zmiany biegow przy 3k rpm, jazda na podcisnieniu przez cale 42 mile z Zakroczymia do Płocka,

moje zdrowie psychiczne doznalo trwalego uszczerbku ale w imie nauki zrobilem to dwa razy PIERWSZY I OSTATNI :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powrot z gor:

- odcinek pierwszy 250km - noc, mgla totalna, ulewa, krete drogi - spalanie 9.5 ( :!: :!: :!: ) - wg nawigacji srednia predkosc 72km/h

- odcinek drugi 350km - normalne warunki, czyli gaz/hamulec (bylo nawet 230km/h :oops: ), wg nawigacji srednia predkosc 84km/h - spalanie 13.5.

Czy jest sens kupowac diesla? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Legacy 2.0D sedan

Przejechane - 710.2 km

Spalanie - 53.46 l

Średnie spalanie - 7,53 l/100km

 

Samochód nie oszczędzany.

Trasa / Miasto

50/50

 

Pozdrawiam.

 

benzynowcy ignorują nasze posty :wink:

 

 

 

z zazdrości :twisted:

 

 

tylko trasa - bez oszczędzania - 6,2 (łódź - olsztyn 3.15 bez chamstwa ale tez bez kompleksów :wink: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

minimalne spalanie w moim STi : 8,8 l/100 km :shock:

pozny wieczor, ruch zerowy, cruise control set on 100 km\h, zmiany biegow przy 3k rpm, jazda na podcisnieniu przez cale 42 mile z Zakroczymia do Płocka,

moje zdrowie psychiczne doznalo trwalego uszczerbku ale w imie nauki zrobilem to dwa razy PIERWSZY I OSTATNI :twisted:

 

8,8 l/100 km, jestem w delikatnym szoku :shock: :shock: :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przejechalem w ten sposob raptem 42 mile i po to tylko zeby sprawdzic absolutne minimum spalania (sprzyjajace warunki drogowe i jazda ze stala predkoscia na calym odcinku) i zeby zamknac usta szydercom ktorzy kiepkuja sobie ze duzo pali ( :arrow: babiszon wredny) To byl zwykly eksperyment, ktorego nikomu nie polecam, umeczylem sie przeokrutnie ale odkulem sie jak tylko poznalem wynik :twisted:

 

[ Dodano: Pią Wrz 26, 2008 8:14 am ]

a Wy tu STIami po 8.8; 9.5 robicie

bo nadszedl ten czas aby podniesc dumnie glowe i powiedziec:

"STi ekonomicznym autem jest"

:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witka,

 

Forester 2,5 MT wolnyssak

 

Trasa Hamburg - Świecko: średnia prędkość 160 km/h spalanie na poziomie 9.45

Dynamiczna jazda po mieście : podchodzi pod 13.5

Toruń - Gdańsk średnia prędkość 100- 110 km/h z wyprzedzaniem 9.2

 

Średnie spalanie na codzień kształtuje się na poziomie 10.5

minimalne spalanie w moim STi : 8,8 l/100 km :shock:

Ja nie wiem jak to jest możliwe 8,8 w sti :shock: , może coś z kalkulatorem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po tym jak Jacool wykręcił taki wynik :lol: ,normalnie coś mnie tkneło żeby obliczyć spalanie u siebie:

zaczeło sie nieźle :cool:

1. tankowanie jakoś początek września, dwa razy trasa Częstochowa - Katowice - Pyrzowice - Częstochowa i reszta miasto, średnia 13,6 l/100km :cool:

2. pare dni później, trasa Częstochowa - Katowice - Częstochowa i reszte miasto, średnia 15,9 l/100km

3. no i koncówka miesiąca, tylko miasto, średnia 16,8 l/100km

 

hihihi.....także ide po równi pochyłej w góre :mrgreen:

 

także Jacool napraw to STi jak najszybciej bo chyba coś nie tak z nią jest :mrgreen::twisted:

 

pozdrofionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dopiero z 10 baków zjeździłem, ale jeszcze nie udało mi się przejechać na zbiorniku (od korka do rezerwy) więcej niż 250 km :grin:

 

kurcze Tomek, taki wynik to ja może kilka razy zrobiłem, normalnie 350 km najczesciej przejezdzalem po miescie ale zaznaczam ze nie w najwiekszych korkach i staralem sie odpowiednio sterowac boostem, tzn. delikatnie gaz, wyzsze obroty a nizszy boost (0,5 bar max). pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...