Skocz do zawartości

ile wam pali ?


madmax3

Rekomendowane odpowiedzi

marcin_k, diagnoza auta juz padla, teraz czekam az ktos powie ze kierowca popsuty :mrgreen:

zapewniam jednak ze auto (odpukac tfu tfu :mrgreen: ) ma sie dobrze 25 mil pelnym ogniem do odcinki pochlonelo prawie pol zbiornika wiec

wszystko w rekach (a dokladniej prawej nodze) kierowcy

 

Zastanawiajace ze ludzi nieobeznanych z marką najbardziej interesuja dwie rzeczy:

"ile to ma koni" i "ile to pali" ale o tym to juz ewentualnie w innym watku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze wrażenie jak już pisałem szok 2/3 miasto i 13,5 litra Ultimejta98

 

teraz... cóż 100% miasto, maksymalny but i 17,2LPG ktoś mógłby powiedzieć, ze zmienię zdanie, że spalanie szokuje, a może że przez LPG więcej pali... Ale... kurcze szok... Gdybym sobie zakupił tak jak planowałem audi S6 lub S2 to bym nie zszedł poniżej 15L a w 4,2 od 18L zaczyna się jakakolwiek rozmowa... 17,2 w mieście przy butowaniu do odcięcia - SUPER!!!

 

Ciekaw jestem ile spali przy ekonomicznej jeździe... może się przekonam niedługo jak na razie nie mogę się przekonać, aby spróbować z 200-300km pojeździć po dziadkowemu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

korzenny, a po jakim miescie?

 

Nie znam tu za dużo ludzi jeszcze więc się boję powiedzieć... Jeszcze się okaże, że ktoś tu z drogówki jest czy jakoś, a ja się przyznam, że szaleję i gdzie i dostanę prezęcik, hehe... Obiecaj, że nie jesteś z MO to Ci powiem, hehe...

 

p.s. łądnie ubrudzony forek, pokażę kiedyś jak ubrudziłem raz audi 100kę cygaro :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SI kombi 2.2 l benzyna 98r.

Trasa 320 km Jelenia Góra-Częstochowa.130 km autostrady reszta zwykłymi i 15 km POM po Częstochowie.Ogólnie prędkość 120-140 km/h ( czyli jazda oszczędnościowa).

Średnio po zalaniu do pełna wyszło 9,3 l benzynki / 100 km.Tak sobie-liczyłem na litra mniej :lol:

 

drugie tankowanie ( troche po Częstochowie-Katowice-Wieliczka-Kraków i spowrotem) - jeszcze mniejsze spalanie.

8.8 l/100 km , gdzie jazda była średnio oszczędna ( na trasie nikt mnie nie objechał :mrgreen: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dopiero z 10 baków zjeździłem, ale jeszcze nie udało mi się przejechać na zbiorniku (od korka do rezerwy) więcej niż 250 km :grin:

kurcze Tomek, taki wynik to ja może kilka razy zrobiłem, normalnie 350 km najczesciej przejezdzalem po miescie ale zaznaczam ze nie w najwiekszych korkach i staralem sie odpowiednio sterowac boostem, tzn. delikatnie gaz, wyzsze obroty a nizszy boost (0,5 bar max). pzdr.

Na razie stwierdzam u siebie brak wystarczająco silnej woli, aby przejeździć w ten sposób

całe 300 km pod rząd :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

korzenny, chodzi nie tyle o to, ktore miasto, ale jak duze i zakorkowane - spalanie moze sie roznic nawet 2-3l w zaleznosci od rodzaju miasta, a nawet do 6l jak w przypadku Wiatraka, ktory najpierw do tego miasta musi dojechac ;-)

 

 

domyśliłem się, żartowałem oczywiście, hehe... chodziło mi o butowanie po Warszawie... Ogólnie głównie przemieszczam się Otwock - Wawa

 

Udało mi się zrobić 160km jeżdżąc spokojnie, może uda mi się dowiedzieć ile forek spali jak mi w głowie przestawia się komputer sterujący na ECONOMIC mode

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Też strasznie się dziwie widząc spalanie poniżej 10 litrów ;>

U mnie w SI GT norma to te 14-15/100 km jeżdżąc tak normalnie do 4 000-5 000 obr./min raz na jakiś czas mocniej wcisnąć gaz, 2/3 miasto. Sam się zaczynam zastanawiać czy to nie za dużo ?

W trasie traktując gaz delikatnie utrzymując stałą prędkość między 100 a 160 km/h spalanie spada do około 10 litrów na 100 km.

Wszystko sobie ładnie notuje tutaj :)

http://www.spritmonitor.de/en/detail/272086.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to kawalek masz zanim dojedziesz do Warszawskich korkow? Jakbys mial sie codziennie poruszac np. miedzy PKN, a Ochota, to by ci spalanie wzroslo ze 2-3 litry.

 

 

No nie do końca.... Z otwocka już się klinuje korek na wyjeździe na światlach, potem na moście, potem w Falenicy, Międzylesiu, Płowiecka, Ostrobramska Żwirki aż do lotniska... Ogólnie ciasnawo, a Wałem jeszcze większy kibel.... Koreczki, powinny być przystawką a w Wawie są daniem głównym, hehe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem sprawdzic cisnienie w oponach - w dwoch mialem (po przekatnej) 2.0, a w pozostalych 1.8. Wyrownalem do 2.0, zatankowalem i przejezdzilem 270km...

 

Wynik 13.8l/100 przy jezdzie sredniodynamicznej :shock: 2l mniej niz poprzednio :twisted:

 

Panowie i panie sprawdzajcie cisnienie w oponkach :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

minimalne spalanie w moim STi : 8,8 l/100 km :shock:

pozny wieczor, ruch zerowy, cruise control set on 100 km\h, zmiany biegow przy 3k rpm, jazda na podcisnieniu przez cale 42 mile z Zakroczymia do Płocka,

 

:shock:

 

Który to rocznik i jakie ma modyfikacje? :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15.9 (b. delikatna noga) a 13.8 (srednia noga)

 

tu jest problem. jazda z b. delikatka noga wcale nie musi byc oszcedna.

 

poczytaj o technice jazdy tzw: 1/3 na 2/3 :

 

zawsze do 1/3 skali obr (2000-2500obr)

zawsze podczas przspieszania pedal gazu wcisniety do 2/3 a potem utrzymywanie stalej predkosci na mozliwie niskich bezpiecznych obr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam ta technike - we Wroclawiu cholernie ciezko ja stosowac z silnikiem turbo - przyspieszenie zbyt duze, korkow zbyt duzo ;-)

 

Ale to chyba nie to - przed wyrownaniem cisnienia w oponach tankowalem 3 baki pod rzad ze spalaniem rzedu 15-16/100 z rozna waga stopy, z rozna technika jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...