Skocz do zawartości

ile wam pali ?


madmax3

Rekomendowane odpowiedzi

Spalanie mi wzrosło, nie liczę tego bo mi się nie chce :razz: . Ale przez ponad 4tys. km zablokowała się na wyświetlaczu tajemnicza cyfra 8,6 :roll: i za nic się nie chciała zmienić. Już myślałam, że coś się popsuło, ale teraz wskazuje 8,8. Chyba znowu wyzeruję licznik i zobaczę co będzie :wink: :mrgreen: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wookashek, Wiatrak nie jezdzi po Wroclawiu, tylko do Wroclawia :twisted:

 

W załaczniku mapka mojej jazdy, czy to Wrocław, czy dojazd do Wrocławia?

dojazd ;-)

 

Ale tak na serio - inne jest spalanie, jak sie ma 10% trasy w korkach w centrum, a inne, jesli tych korkow jest 100%. To tlumaczy roznice spalania miedzy moim, a twoim forkiem, skoro ja sie poruszam w 99% w okolicach: Srodmiescie, Fabryczna, Krzyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wookashek, Wiatrak nie jezdzi po Wroclawiu, tylko do Wroclawia :twisted:

 

W załaczniku mapka mojej jazdy, czy to Wrocław, czy dojazd do Wrocławia?

dojazd ;-)

 

Ale tak na serio - inne jest spalanie, jak sie ma 10% trasy w korkach w centrum, a inne, jesli tych korkow jest 100%. To tlumaczy roznice spalania miedzy moim, a twoim forkiem, skoro ja sie poruszam w 99% w okolicach: Srodmiescie, Fabryczna, Krzyki.

 

A ja tak nie uważam, około 20 km do pracy, "robię" w 55 minut, tempo jak w F1 :-)

 

A jak jest u Ciebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie.

dlaczego ASO Subaru (wszystkie jak leci) zawzięcie odradzają użytkownikom samochodów Suabru zakłdanie w nich instalacji LPG?? Skoro tylu kierowców jeździ tymi samochodami "na gazie" i nic się nie dzieje z nimi, co więcje sa bardzo zadowoleni...

 

[ Dodano: Pią Wrz 12, 2008 12:58 pm ]

"nic się nie dziej z nimi..." w moim domyśle chodzi o samochody, nie o kierowców :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wookashek, bo w Polsce oficjalnie Subaru z instalacją LPG nie istnieje. Była już kiedyś dyskusja na ten temat i Dyrekcja SIP się wypowiedziała. Wygląda na to, że póki nie zmieni się jakość gazu sprzedawanego w Polsce, nic w kwestii montażu instalacji się nie zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli tak naprawdę to nie ma co słuchac SIP tylko po prostu po zebraniu opinii forumowiczów wyciągnąć samemu wnioski. a wnioski są proste. instalacja LPG w samochodach Subaru jest dobrym rozwiązaniem ale tylko i wyłącznie kiedy zostanie zainstalowana przez naprawde wyspecjalizowany zakład monterski.

czy ja to dobrze rozumuje :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiatrak napisał/a:

A ja tak nie uważam, około 20 km do pracy, "robię" w 55 minut, tempo jak w F1

 

A jak jest u Ciebie?

 

W tym czasie ja robie 6.5km

 

To już wszystko jasne - ja do pracy mam coś około 25-30 km i pokonuję ten odcinek (Gdańsk - Gdynia przez miasto) w około pół godziny, maksymalnie 45 minut. Chociaż zdarzyło mi się 3 godziny. :roll: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie warszawka na weekend przyjechała i się korek zrobił .

 

Akurat to się zdarza dość regularnie w sezonie letnim - wtedy wolę jeździć po Warszawie :razz: , ale to był atak zimy i śniegu napadało :roll: . Normalka w listopadzie :roll: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj na trasie (970km) średnie spalanie 12.1L/100km gazu. Szczerze powiem, że myślałem że gorzej będzie, bo cisnęliśmy z bratem praktycznie cały czas :cool: Rekord max padł na trasie z Chałupek przez Racibórz, Krapkowice i autobanom do Wrocławia 13,9L/100 :mrgreen: Ale na A4 nocą śr prędkość wyszła o 45 wyższa niż dopuszczalna (175km/h) :smile: Rekord minimum wyszło 10,9 - odcinek od Wrocławia do Bydgoszczy. Powrót przez Toruń/ Łódź/ Częstochowę/ Katowice w granicach 12-12,5.Jak na wolnossaka możnaby powiedzieć że dużo, ale na taką jazdę jak wczoraj, w granicach rozsądku. Zaobserwowałem, że najtańsze paliwo z całej tej trasy jest na Śląku :grin: Także zapraszamy :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając przedwczoraj w nocy nowym nabytkiem Impreza GT z większym turbo niż ori na trasie Katowice-Gdańsk (~550km) średnia wyszła 9.5l/100km.

 

Trasa bez specjalnych korków z tempem 140-160km/h, czasem wolniej gdy trzeba było ciągnąć się za tirami, momentami ostre wyprzedzania lecz ogólnie dość płynnie.

Także baaardzo przyzwoicie - dla porównania podam że wolnossąca Ibiza którą jeździłem do tej pory (2,0 16v 170KM) spaliłaby w tych warunkach praktycznie tyle samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jetsem ciekaw ile mi by palil jak bym pojechal do szczecina czyli 100km i bym tak ciagnal 175km / h ??? Ciekawe jakie by wyszlo spalanie???

Taka średnia pr wyszła, a nie że tyle max jechałem :wink: W sumie bardzo niepoprawnie, no ale śpieszyło mi się :cool: Zresztą wolnossaki mają to do siebie, że przy dynamicznej jeździe spalanie wychodzi relatywnie wysokie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...