Skocz do zawartości

ile wam pali ?


madmax3

Rekomendowane odpowiedzi

:shock: ktora to stacja? Jechales S-turbo??

 

Neste na obornickiej, s-turbo. Powiem więcej, żadne to osiągnięcie... Jechać z głową i tyle.

Ale jak? Mi Forester nigdy nie zszedl ponizej 13.5 we Wroclawiu - nawet jak ledwo muskalem pedal gazu. Jak ten wynik ponizej 10 zrobiles? Nocami i po odcinkach 30km/raz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:shock: ktora to stacja? Jechales S-turbo??

 

Neste na obornickiej, s-turbo. Powiem więcej, żadne to osiągnięcie... Jechać z głową i tyle.

Ale jak? Mi Forester nigdy nie zszedl ponizej 13.5 we Wroclawiu - nawet jak ledwo muskalem pedal gazu. Jak ten wynik ponizej 10 zrobiles? Nocami i po odcinkach 30km/raz?

 

Dodam, że to z klimą, wprawdzie nie cały czas, bo coraz zimniej, ale często z klimą :-)

Jak to robię? Generalnie, wszystkie filtry czyściutkie, jak dawno tego nie robiłeś - powymieniaj. Zaraz mnie oczywiście grupowcy zabiją, ale tak jeżdzę kiedy nie trzeba się śpieszyć i wyprzedzać:

1. Obroty do 2500.

2. Przewiduję co zaraz będzie się działo na światłach, więc bez sensu nie gazuję i nie chamuję.

2. W korku staram się toczyć, a nie ciągle gazować i hamować.

3. Jadę płynnie, ruszam praktycznie bez urzywania gazu.

4. Generalnie kapelusznik na maksa:-)

 

Ale jak sobie pomyślę, że na tym oszczędzam miesięcznie równowartość ponad 3 skrzynek piwa, to naprawdę mam motywację :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiatrak, ale jak stoisz w korku .5m za poprzedzającym pojazdem, to niespecjalnie masz możliwość oszczędzać. Może robisz inne trasy niż Olleo?

dziennie robię 50 km, w tym 10 poza korkami, 40 korki na trasie leśnica-strzegomska, znający WRC wiedzą co się tam dzieje, Legnicka w remoncie itp...

 

[ Dodano: Pią Wrz 05, 2008 9:43 am ]

:shock: ktora to stacja? Jechales S-turbo??

 

Neste na obornickiej, s-turbo. Powiem więcej, żadne to osiągnięcie... Jechać z głową i tyle.

Ale jak? Mi Forester nigdy nie zszedl ponizej 13.5 we Wroclawiu - nawet jak ledwo muskalem pedal gazu. Jak ten wynik ponizej 10 zrobiles? Nocami i po odcinkach 30km/raz?

 

Mam do ciebie pytanko z innej beczki, zapodałem kolejny nowy wątek z ręcznym... Bo nie umiem korzystać z hill holdera, nie wiem czy go mam czy nie jeste popsuty... Masz takowy bajer i jak go odpalasz? Mamy chyba takie same samochody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do ciebie pytanko z innej beczki, zapodałem kolejny nowy wątek z ręcznym... Bo nie umiem korzystać z hill holdera, nie wiem czy go mam czy nie jeste popsuty... Masz takowy bajer i jak go odpalasz? Mamy chyba takie same samochody...

Nie mam hill holdera, a w kazdym razie nigdy nie udalo mi sie go uruchomic. Niestety =(

 

Powiem ci, ze probowalem jezdzic podobnie, ale bez specjalnych efektow. Obecnie jezdze niewiele ostrzej, bo mieszcze sie w obrotach 2000-3000krpm i zmiana biegu, nie gazuje raczej, wole zuzyc bardziej opony, niz hamulce w lukach i zakretach ;-) a korkow ostatnio nawet unikam (jak sie wie gdzie, to mozna nawet i przez ogrodki jechac, by w korkach nie stac - szczegolnie na Hallera). Niestety nie moge zejsc ponizej wspomnianych 13.5, a filtry mam dopiero co 300km temu wymienione.

 

Moze to roznica w dlugosci odcinkow? Ja robie odcinki maks 7.5km na raz (tyle mam dojazd do pracy, czy innych potrzebnych do osiagniecia miejsc), ale czesto i krotsze.

 

p.s. w ktorym miejscu po drodze Lesnica-Legnicka zaczyna sie robic korek i kiedy znika? Bo, ze na wjezdzie na Strzegomska trzeba chwile poczekac, to wiem, ale jak jade od tamtej strony, to sobie robie skrot przez lasek na tylach Magnolii i wlatuje od razu na srodek Strzegomskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak, normalnie auto paliło mi 12-13l/100km po mieście. Ale od mniej więcej miesiąca jeżdząc po mieście mam przejechane 240km i wypalone 45l paliwa. Co w przeliczeniu wychdzi prawie 20l. Jeżdze w tych samych butach co wcześniej, nic nie robiłem, przewody WN są ok. A paliwo jest tylko i wyłącznie jedno i z 1 stacji VP Racing.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do ciebie pytanko z innej beczki, zapodałem kolejny nowy wątek z ręcznym... Bo nie umiem korzystać z hill holdera, nie wiem czy go mam czy nie jeste popsuty... Masz takowy bajer i jak go odpalasz? Mamy chyba takie same samochody...

Nie mam hill holdera, a w kazdym razie nigdy nie udalo mi sie go uruchomic. Niestety =(

 

Powiem ci, ze probowalem jezdzic podobnie, ale bez specjalnych efektow. Obecnie jezdze niewiele ostrzej, bo mieszcze sie w obrotach 2000-3000krpm i zmiana biegu, nie gazuje raczej, wole zuzyc bardziej opony, niz hamulce w lukach i zakretach ;-) a korkow ostatnio nawet unikam (jak sie wie gdzie, to mozna nawet i przez ogrodki jechac, by w korkach nie stac - szczegolnie na Hallera). Niestety nie moge zejsc ponizej wspomnianych 13.5, a filtry mam dopiero co 300km temu wymienione.

 

Moze to roznica w dlugosci odcinkow? Ja robie odcinki maks 7.5km na raz (tyle mam dojazd do pracy, czy innych potrzebnych do osiagniecia miejsc), ale czesto i krotsze.

 

Chyba tak, ja mam koło 20 km do pracy.

 

p.s. w ktorym miejscu po drodze Lesnica-Legnicka zaczyna sie robic korek i kiedy znika? Bo, ze na wjezdzie na Strzegomska trzeba chwile poczekac, to wiem, ale jak jade od tamtej strony, to sobie robie skrot przez lasek na tylach Magnolii i wlatuje od razu na srodek Strzegomskiej.

 

Ja skręcam zaraz z Gliniakami w prawo, po przejchaniu jakieś 2 km, za torami w lewo, potem przez Nowy Dwór, mniejsze korki i troszkę szybciej. Sorki, we WRC mieszkam 12 lat a nie znam nazw tych ulic gdzie skręcam :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olleo,

i to są właściwe wartości. Na miejscu Wiatrak już bym się bał, co tam się dzieje z głowicami. Tak mikroskopijne spalanie, nawet przy jeżdzie "kapeluszniczej" może świadczyć o jezdzie na "powietrzu".

Wiatrak, masz MT ? Jak tak, to również obejrzałem bym zespół korba-panewki. Serio, jazda na MT z obrotami poniżej 2000 , może się odbić negatywnie również na powyższym.

 

Siubru to nie jest chyba najlepsza marka do bicia rekordów w jeżdzie o kropelce :wink:

 

Pozdrawiam

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiatrak, dzis tankowalem po bardzo_delikatnej_jezdzie_po_Wroclawiu_z_kilkoma_demonstracjami_mocy :twisted: (ale doslownie kilkoma)

 

Efekt?

 

15.37l/100 :evil:

 

No to ja nie kumam, nie mam żadnek=go interesu by kłamać. Ja mam takie sparanie na A4 przy 180 km/h

 

[ Dodano: Nie Wrz 07, 2008 11:22 am ]

Olleo,

i to są właściwe wartości. Na miejscu Wiatrak już bym się bał, co tam się dzieje z głowicami. Tak mikroskopijne spalanie, nawet przy jeżdzie "kapeluszniczej" może świadczyć o jezdzie na "powietrzu".

Wiatrak, masz MT ? Jak tak, to również obejrzałem bym zespół korba-panewki. Serio, jazda na MT z obrotami poniżej 2000 , może się odbić negatywnie również na powyższym.

 

Siubru to nie jest chyba najlepsza marka do bicia rekordów w jeżdzie o kropelce :wink:

 

Pozdrawiam

Grzegorz

 

To nie jest jazda na kropelce, po prostu jadę i nie myślę o tym. Co to jest MT? Jakie niby miłabym objawy, że coś nie tak dzieje się z samochodem? NIc mi się z samochodem nie dzieje, spisuje się wspaniale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MT - manualna skrzynia biegów

AT - automatyczna skrzynia biegów

 

-----

Mój WRX na obrotach poniżej 2300 się bardzo męczy, nawet wydaje mi się, że taka uturbiona 2.0 jakoś tak lepiej "oddycha" w okolicach 3.300 - 3.500, gdzie normalnie sie na takich obrotach nie jeździ :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja nie kumam, nie mam żadnek=go interesu by kłamać. Ja mam takie sparanie na A4 przy 180 km/h

A jakie masz spalanie normalnie w trasie (trasy krajowe, wojewodzkie, predkosci 90-120kmph, czyli raczej przepisowo)?

 

Kurde, przestraszyłem się teraz, że coś nie halo głowica, panewki, korbowody... W sumie nie wiem dlaczego, z turbiną duży moment juz jest dostępny od 1500 obrotów, nie możliwe, że coś można popsuć. Ale jakie są objawy, że coś już się zaczyna dziać?

 

A wracając do twojego pytania. Żadko jeżdżę na takich trasach (zwasze mieszanie i A4), zdarzyło mi się może dwa razy od kąd mam Forka, spalenie miałem koło 9 literków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...