Skocz do zawartości

ile wam pali ?


madmax3

Rekomendowane odpowiedzi

utrzymywaną prędkością 100 km/h, 130 km/h i 160 km/h.

 

Ma ktoś jakieś doświadczenia?

Wczesniej juz pisalem..mam STI 05 po remap'ie na 320 kucy(m.in.wieksza pompka paliwa Walbro) i na trasie ze "stala"predkoscia pomiedzy 110-130 zezarl mi 9,1 litra..i to nie sa glupoty...(zeby nie bylo..angeilskie paliwo wlalem...

do tego dochodzi oczywiscie jazda z pomyslem..czyli malo hamowania,inaczej piszac,odpowiednio wczesne sciaganie nogi z gazu...

Raz tylko tak litrazowalem...

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jadać w zeszły weekend na McRae Gathering , zatankowałem do plena!

 

objechałem w 2 strony, + to co tam jeździliśmy ( tez bylo pare km)

 

 

+ do pracy codziennie az do dzisiaj

 

licznik pokazał 311 mil i zaświeciła rezerwa!

 

Dodam ze głownie jechałem spokojnie, okolo 140-150, ale chwilami zdarzało sie 220-230...

 

nie licze ile to wychodzi na 100, ale wiem ze jestem w **j zadowolony ze spalania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się juz udało zejść poniżej 10 literków we Wrocławiu w korkach:

 

Data tankowania 29/08/2008

Za ile zatankowane 235,97 PLN

Ile litrów 53,5 L

Cena za litr 4,410654206 PLN

Przejechane km 567,1 km

Spalanie 9,433962264 L/100km

Koszt 100 km 41,60994534 PLN

 

 

I nie kłamię, zawsze ta sama stacja i ten sam dystrybutor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"stala"predkoscia pomiedzy 110-130 zezarl mi 9,1 litra

 

Dzięki, chociaż akurat tę prędkość mam "przetestowaną" pod względem niskiego spalania. Teraz bym chciał ustalić, czy jak będę jechał nie 110 km/h, a 130 km/h, czy 160 km/h, a więc bez permanentnego ładowania z turbiny, wyniki będą zbliżone, czy nie. A jeśli nie to dlaczego? Rozumiem: wyższa prędkość -> wyższe opory, ale może jest jeszcze coś innego... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się juz udało zejść poniżej 10 literków we Wrocławiu w korkach:

 

Data tankowania 29/08/2008

Za ile zatankowane 235,97 PLN

Ile litrów 53,5 L

Cena za litr 4,410654206 PLN

Przejechane km 567,1 km

Spalanie 9,433962264 L/100km

Koszt 100 km 41,60994534 PLN

 

 

I nie kłamię, zawsze ta sama stacja i ten sam dystrybutor.

:shock: ktora to stacja? Jechales S-turbo??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

???

Gdzie jest taka cena za litr paliwa?

Taka cena to jeszcze nic. W poprzedni weekend przeleciałem całą Polskę od mazur w karkonosze i różnice w cenach były kolosalne. U mnie na mazurach (taki kurort przecież :roll: ) PB95 4,59... okolice Kalisza, stacja Shell :!: 4,18 :!:

 

O ile jestem w stanie zrozumieć wysoką cenę paliwka w takim dajmy na to Zakopanym (no bo przecież kurort właśnie) o tyle nie mogę pojąć praktycznie takiej samej ceny w Olsztynie + okolicach. A już najdziwniesze dla mnie są ceny paliwa w 3mieście czy Płocku. Przecież tam są kurde rafinerie! Odpadają koszty transportu... a paliwo równie drogie jak w "kurortach".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na mazurach (taki kurort przecież :roll: ) PB95 4,59...
A już najdziwniejsze dla mnie są ceny paliwa w 3mieście czy Płocku. Przecież tam są kurde rafinerie! Odpadają koszty transportu... a paliwo równie drogie jak w "kurortach".

pablonas, u nas jest obecnie 4,57 :wink: na orlenie/statoil

okolice Koszalina, stacja Shell :!: 4,18 :!:
wow!! :shock:

 

BTW, ostatnie spalanie 150km normalnie miasto i 50km piachu, błota i szutrów = 10,14, nie ma tragedii :twisted: a nawet zadowolony jestem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"stala"predkoscia pomiedzy 110-130 zezarl mi 9,1 litra

 

Dzięki, chociaż akurat tę prędkość mam "przetestowaną" pod względem niskiego spalania. Teraz bym chciał ustalić, czy jak będę jechał nie 110 km/h, a 130 km/h, czy 160 km/h, a więc bez permanentnego ładowania z turbiny, wyniki będą zbliżone, czy nie. A jeśli nie to dlaczego? Rozumiem: wyższa prędkość -> wyższe opory, ale może jest jeszcze coś innego... :roll:

Bedą wyższe. Wiąże się to z oporami powietrza i toczenia. Niajniższe zużycie powinno być przy prędkościach w graniocy 90km/h, drugi taki szczyt, choć już mniejszy jest właśnie w okolicach 120km/h, oczywiście to w przybliżeniu, żeby dokładnie to stwierdzić jak to się ma do danego samochodu trzeba by przeprowadzić badania, ale generalnie w tych zakresach powinny być uzyskiwane najniższe zużycia benzyny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niajniższe zużycie powinno być przy prędkościach w graniocy 90km/h,

 

na 4 biegu, czyli 3k RPM

 

choć już mniejszy jest właśnie w okolicach 120km/h,

 

lekko poniżej 130km/h, 5 bieg i znowu 3k RPM

 

ale Przemeq ma 6 gangów więc jest troche inaczej pewnie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje spostrzeżenia odnośnie zużycia etyliny przez pojazdy znakomitej marki to: Foreś 2T MY98 w automacie, z włączona klimą-miasto 17L, Foreś 2L 98 w ssaku-poniżej dychy na trasie, miasto 10-11, Foreś ssacy 2001 w automacie-trasa 8,5, miasto 10-11. STi 2T litr/przegazówkę... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bedą wyższe. Wiąże się to z oporami powietrza i toczenia. Niajniższe zużycie powinno być przy prędkościach w graniocy 90km/h, drugi taki szczyt, choć już mniejszy jest właśnie w okolicach 120km/h, oczywiście to w przybliżeniu, żeby dokładnie to stwierdzić jak to się ma do danego samochodu trzeba by przeprowadzić badania

 

Czyli potwierdza się to, co wiedziałem "na czuja".

 

lekko poniżej 130km/h

 

To tyle będę jeździł w trasie. Tym bardziej że w Polsce samobójstwem jest jechanie więcej - no chyba, że jest to droga szybkiego ruchu, czy autostrada, a ich jest ostatnio zauważalnie więcej.

 

STi 2T litr/przegazówkę...

 

Oj, odnoszę to samo wrażenie - dwa szybkie starty i wskazówka zauważalnie idzie w dół :twisted:.

 

Shell :!: 4,18 :!:

 

wow!! :shock:

 

Shell to jedna z niewielu, jeśli nie jedyna, sieć stacji, której zdarza się robić promocje cenowe. Było tu kiedyś o tym - zimą na kilku stacjach w W-wie V-Power Racing kosztował 4.3x. Trwało to na każdej stacji ze dwa tygodnie, ale było 8). Może właśnie w Kaliszu była podobna akcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shell to jedna z niewielu, jeśli nie jedyna, sieć stacji, której zdarza się robić promocje cenowe. Było tu kiedyś o tym - zimą na kilku stacjach w W-wie V-Power Racing kosztował 4.3x. Trwało to na każdej stacji ze dwa tygodnie, ale było . Może właśnie w Kaliszu była podobna akcja.

 

W Trójmieśnie nie ma takich promocji, o ile wiem. Zasada jest prosta: im bilżej rafinerii tym drożej :evil: . Może ze względu na monopol, Lotos zaopatruje stacje w paliwo w Trójmieście przecież nie tylko własne, ale inne również (np. Orlenu) :roll: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radekk, nie martwię się (mocno :wink: ), bo OBK mi pali niewiele - ostatnie 4tys. wg wskazań 8,6 - czyli w rzeczywistości poniżej 9 litrów :mrgreen: . Co ciekawe w trasie (oststnio czasem wyjeżdżam do Olsztyna przez Ostródę) nie pali mniej niż w mieście :twisted: . Lubię przed sobą mieć pustą drogę :mrgreen: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:shock: ktora to stacja? Jechales S-turbo??

 

Neste na obornickiej, s-turbo. Powiem więcej, żadne to osiągnięcie... Jechać z głową i tyle.

 

[ Dodano: Czw Wrz 04, 2008 12:24 pm ]

Mi się juz udało zejść poniżej 10 literków we Wrocławiu w korkach:

 

Data tankowania 29/08/2008

Za ile zatankowane 235,97 PLN

Ile litrów 53,5 L

Cena za litr 4,410654206 PLN

Przejechane km 567,1 km

Spalanie 9,433962264 L/100km

Koszt 100 km 41,60994534 PLN

 

 

I nie kłamię, zawsze ta sama stacja i ten sam dystrybutor.

:shock: ktora to stacja? Jechales S-turbo??

 

neste na obornickiej i cena juz tam 4,30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, w ostatnim okresie bardzo podskoczyło mi zużycie paliwa w jeździe po mieście. pół zbiornika to mniej więcej 160km. Czyli zużycie jest >15l w mieście. CO może być objawem tak wysokiego zużycia paliwa?

To ile Ci palił wcześniej...?

Wydawało mi się, że 160km na pół baku to w miarę normalnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...