Skocz do zawartości

ile wam pali ?


madmax3

Rekomendowane odpowiedzi

Już kiedyś o tym pisałem - nie ma się co spodziewać, że wcale nie lekkie auto z 2-3 dyferencjałami i z silnikiem o pojemności równej lub większej 2l, będzie mało paliło. Tym bardziej, żeby usłyszeć BOVa trzeba najpierw dmuchnąć w wiatraczek. :mrgreen:

 

Ale... na LPG różnica w spalaniu w moim GLu wynosi ~4-5l, więc w przy jeździe na benzynie może być podobnie. Cały czas uczę się płynnej (nie powolnej, ale płynnej) jazdy - zaoszczędzone hektolitry i PLNy jeszcze przede mną. :mrgreen:

 

PS. Czytałem książeczkę jakiejś szkoły bezpiecznej jazdy o EcoDriving... pisali z sensem, ale kilka rzeczy mnie przeraziło. Np. to, żeby wrzucać IVb przy 40km/h, Vb przy 50km/h... przecież na naszych drogach niektóre auta na Vb przy 80km/h mają dynamikę ursusa z przyczepą pełną gnojówki... z oszczędnością to może ma wiele wspólnego, ale z bezpieczeństwem IMO niewiele. A raz już chyba jechałem za panią, która próbowałą połączyć eco jazdę z manewrem wyprzedzania - nie polecam. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Czytałem książeczkę jakiejś szkoły bezpiecznej jazdy o EcoDriving... pisali z sensem, ale kilka rzeczy mnie przeraziło. Np. to, żeby wrzucać IVb przy 40km/h, Vb przy 50km/h... przecież na naszych drogach niektóre auta na Vb przy 80km/h mają dynamikę ursusa z przyczepą pełną gnojówki... z oszczędnością to może ma wiele wspólnego, ale z bezpieczeństwem IMO niewiele. A raz już chyba jechałem za panią, która próbowałą połączyć eco jazdę z manewrem wyprzedzania - nie polecam. ;)

Osiągi to jedno. Przeciążanie silnika jest bardziej niepokojące. Kiedyś przy takiej jeździe w moim rajdowym kaszlaku (żeby mniej palił :razz: ) złamałem na pół wał korbowy :cool: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trasa - Warszawa Centrum - Gdańsk Ossowo - Opener Gdynia

 

Gdańsk Osowa :idea: gwoli ścisłości :wink:

 

ile mi pali OBK już tu pisałam, jak dla mnie zaskakująco mało, szczególnie, że poprzedni samochód (meganka 1.6) paliła mi 8,5 litra. Porównując pojemność, masę, opory powietrza, napęd na 4 koła, itd. to mam wrażenie, że spalanie mi się zmniejszyło :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Nie wiem co się dzieje, po wymianie filtró i płynów, forek przy normalnej jeździe nie kapelusznikowej we Wrocławiu, pali mi teraz 10,25 litra, palił jakies 11,5. Szok jak rezerwa zapala się 100 km później....

Na pewno oszukuje :twisted: Moj przy podobnej jezdzie ponizej 14tu nie schodzi we Wroclawiu.

 

A tak na serio, to jakie codzienne odcinki robisz i ktoredy? Moze w tym jest roznica?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heller, to chyba tylko po 23 i odcinkami >30km?

 

Postanowiłem sprawdzić ile da sie w mieście najmniej, przy zwykłym turlaniu się przy codziennych sprawach.

 

Najczęściej to wyglądało tak

 

5.30 rano 15km do pracy - z jednymi światłami po drodze w które często trafiam na zielonym.

 

9.30 z pracy do domu ta sama trasa (start-stopów z uwagi na ruch jest już więcej)

 

18-22 - 20km - Srety, markety, knajpki - ścisłe centrum i pełno startstopów.

 

 

Więc wynik jest godny :) (okupiony jednak jazdą w 90% bez prowokowania turbiny do pracy)

 

Teraz w nagrodę ... Idem ogniem cały zbiornik :twisted::mrgreen:

 

 

 

PS - Podczas mojej emeryckiej próby wielokrotnie dałem przyjemność Beemkom, Oktawiom TDI i innym Accordom do przeżywania podniecenia z okazji Wrx'a wyprzedzenia :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc wynik jest godny :) (okupiony jednak jazdą w 90% bez prowokowania turbiny do pracy)

Ja przy tak emeryckiej jezdzie, aczkolwiek z samymi start-stopami (Wrocek, to jeden wielki korek, w najlepszym razie jedno wielkie skrzyzowanie z 2-3 cyklami swiatel) osiagam wynik zblizony do 13.9l/100. A Forek teoretycznie mniej pali od WRXa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przy tak emeryckiej jezdzie, aczkolwiek z samymi start-stopami (Wrocek, to jeden wielki korek, w najlepszym razie jedno wielkie skrzyzowanie z 2-3 cyklami swiatel) osiagam wynik zblizony do 13.9l/100.

Dokładnie tak! Mi też ostatnio wyszło 13,5 l/100km. Połowa baku po trasie, połowa po Wrocku i moim miasteczku (malutkie, ale zakorkowane tak jak Wrocław :cry: ). Moim zdaniem jest tak jak powinno być :mrgreen: Wroom Wroom :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...