Skocz do zawartości

Modyfikacje wnętrza dołożenie nawigacji lub pomysł na ciekawa modyfikację


Gość zajacpieter

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, Neutrino33 napisał:

A który model?

XAV3005DB, jest ok, bo ma CarPlay i Android, a podstawowe funkcje radia (zestawu głośnomówiącego, kamery itp.) działają jak najbardziej w porządku. Sterowanie jest dotykowe + Sony RM-X4S.

 

Tak wyglada jak coś wyświetla:

D2F411A5-FD4A-456B-B5C8-0197EBCDE074.jpeg

Edytowane przez kamul
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, artaa napisał:

sterowanie z kierownicy też działa?

Jakbym miał to raczej by działało. Ja steruję za pomocą sony rmx4s. Natomiast sama jednostka może obsługiwać fabryczne piloty więc zapewne kwestia jakiejś przejściówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie pytanie za 100 pkt. Głównie dla tych co wcisneli u siebie tablet. Działa to tak że staje się on zestawem głośnomówiącym? Czyli wsiadam do samochodu, telefon łączy się z tabletem i w razie połączenia rozmawiam jak przez zestaw głośnomówiący? Nie wiem czy ta kwestia została poruszona w tym temacie. Do czego zmierzam, chce zamiast nawiewu wpakować stary telefon, może to będzie wyglądało. Ale została właśnie ta nie rozwiązana kwestia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ewemarkam napisał:

Panowie pytanie za 100 pkt. Głównie dla tych co wcisneli u siebie tablet. Działa to tak że staje się on zestawem głośnomówiącym? Czyli wsiadam do samochodu, telefon łączy się z tabletem i w razie połączenia rozmawiam jak przez zestaw głośnomówiący? Nie wiem czy ta kwestia została poruszona w tym temacie. Do czego zmierzam, chce zamiast nawiewu wpakować stary telefon, może to będzie wyglądało. Ale została właśnie ta nie rozwiązana kwestia.

 

nie chcę Cię wprowadzać w błąd ale wedle mej wiedzy (a tematem się interesowałem parę lat temu) to to akurat nie jest możliwe. Tablet to host BT a nie klient jeżeli chodzi o audio. Bo to tak jakbyś chciał połączyć jeden telefon z androidem z drugim po BT w ten sposób że jak dzwoni ktoś do Ciebie na pierwszy to po odebraniu rozmawiasz z Nim przez drugi. Może w między czasie ktoś wymyślił jakąś sprytną apkę na androida która to potrafi. 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ewemarkam napisał:

Działa to tak że staje się on zestawem głośnomówiącym? Czyli wsiadam do samochodu, telefon łączy się z tabletem i w razie połączenia rozmawiam jak przez zestaw głośnomówiący? Nie wiem czy ta kwestia została poruszona w tym temacie

Raczej ciężkie do zrobienia. Myślałem  o tym u siebie, ale nijak nie mogłem wymyśleć. Musiałbyś się łączyć przez bt, później jakiś program albo przekazywanie połączenia, a mikrofon skąd? :)

Taniej, szybciej i efekt będzie lepszy jak dołożysz niezależny zestaw głośnomówiący. :)

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś niektóre telefony miały opcję przekazania połączeń na inny numer. Jeśli tablet miałby swoją kartę LTE i wbudowany Dialer (Nexus 7 na przykład nie umie dzwonić) to wtedy wchodząc do auta robisz przekierowanie na ten numer w tablecie i spokojnie można odbierać. A skoro Ty wrzucasz tam drugi telefon... to poszukaj w opcjach przekierowania. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.02.2022 o 07:15, Orear napisał:

Kiedyś niektóre telefony miały opcję przekazania połączeń na inny numer. Jeśli tablet miałby swoją kartę LTE i wbudowany Dialer (Nexus 7 na przykład nie umie dzwonić) to wtedy wchodząc do auta robisz przekierowanie na ten numer w tablecie i spokojnie można odbierać. A skoro Ty wrzucasz tam drugi telefon... to poszukaj w opcjach przekierowania. ;)

Niezależnie czy będzie to w opcjach telefonu usługa będzie realizowana przez operatora, więc można śmiało sprawdzić w cenniku swojej oferty i na dowolnym telefonie dodać kod na włączenie/wyłączenie przekierowania do książki telefonicznej żeby w miarę sprawnie to uruchamiać, ew przez aplikację dostawcy. Pierwsza opcja wydaje się jak dla mnie szybsza, chociaż z drugiej strony taką aplikację można wrzucić bezpośrednio na tablet w samochodzie. Warto tylko upewnić się czy nie będzie dodatkowych opłat(również w cenniku), bo technicznie to wykonujemy jeszcze jedno połączenie(dzwoniący -> nasz telefon -> karta sim w radiu/tablecie/czymkolwiek).

 

Osobiście szukałbym jednak dedykowanej aplikacji, żeby nie przełączać przy wsiadaniu/wysiadaniu z samochodu - raz, że połączy się automatycznie, dwa, że można nie tylko odbierać. U siebie mam preinstalowaną aplikację do połączeń i wszystko działa jak należy(z wyjątkiem faktu, że wydech wszystko zagłusza i rozmowa jest komfortowa tylko na postoju :thumbup:). Stety/niestety wygląda na napisaną pod nakładkę androida w radiu, więc zakładam, że nie zadziała na innym urządzeniu, ale jak nic się nie uda znaleźć i jakby ktoś chciał potestować mogę spróbować wyodrębnić APK

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W ostateczności można wyciąć nową "podłogę bagażnika", choćby ze sklejki 10-12mm, okleić wykładziną,  i przymocować dowolnie wymyślone uchwyty. Minusem będzie zwiększenie wagi, ale każdy punkt mocowania będzie dosyć solidny. Jak już robić podłogę, a komuś będzie to pasowało, to można się pokusić o wersję z boczkami (przegrodami) o wysokości ok 5-6cm. Tylko trzeba sobie przemyśleć dostęp do koła, jeśli jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://sklep.autosiatki.pl/product-pol-1413-Uchwyty-na-rzep-do-siatki-podlogowej.html
Zamówiłem takie zaczepy na rzepy. Powinienem mieć je jutro u siebie. Zamontuje wrzucę pod siatkę kilka gratów i posprawdzam w zakrętach ile to jest warte.
Mam takie przegrody na rzepy, ale się odrywają od podłogi bagażnika. Ale jak rzepy się połączy z siatką, to raczej powinny trzymać. Daj koniecznie znać, czy to się nie odrywa.

Wysłane z mojego KB2003 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, raci napisał:

Mam takie przegrody na rzepy, ale się odrywają od podłogi bagażnika. Ale jak rzepy się połączy z siatką, to raczej powinny trzymać. Daj koniecznie znać, czy to się nie odrywa.

Wysłane z mojego KB2003 przy użyciu Tapatalka
 

Niestety efekt taki jak napisałeś. Rzepy odrywają się od podłogi już podczas napinania siatki. Zaczepów i tak mi brakowało, więc je zostawię. Mam pomysł żeby je wszyć w podłogę tylko obawiam się, że będzie za twarda, albo sam zaczep oddzielic od rzepy przewiercić plastik i na jakichś śrubach przykręcić go do podłogi żeby to miało przysłowiowe ręce i nogi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No to jest właśnie problem, standardowa podłoga bagażnika się do tego chyba nie nadaje, za słabo te rzepy się jej trzymają.

Jakiś czas temu zakupiłem u kolegi @Oczkoo15 taką wykładzinę (z tym, że do sedana):
Screenshot_20211209-144836_OLXpl.jpg

 

Jest o tyle lepiej, że jak się wrzuci skrzynkę i do niej jakieś graty (albo skrzynkę browarów :)), to przynajmniej się nie przesuwa i nie obija się po całym bagażniku.

Może i takie rzepy by się lepiej jej trzymały, ale mi szkoda, bo taka ładna :D

Edytowane przez raci
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tinuviel napisał:

Ja mam siatkę:

net.thumb.jpeg.3c0d20f2ca458b47dcba7cdf02f2bafc.jpeg

 

sprawdza się ok ale nie zawsze chce mi się pod nią upychać graty :)

 

 

Człowiek chce po taniości ogarnąć praktyczny bajer, to go jeszcze ktoś podpuszcza żeby w rozpórkę zainwestować :biglol:

  • Super! 1
  • Haha 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.03.2022 o 21:12, desu napisał:

Czy orientuje się ktoś czy panel klimatyzacji w subaru legacy iv 2005 działa gdy radio jest zablokowane, brak kodu.

Chodzą co jakiś czas ramki z samą klimą + miejsce na 2din więc wnioskowałbym, że na 99% radio nie będzie miało wpływu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzą co jakiś czas ramki z samą klimą + miejsce na 2din więc wnioskowałbym, że na 99% radio nie będzie miało wpływu.
To są zestawy do polifta. Przedlift ma klimę zintegrowaną z radiem ale rozbierałem to już jakiś czas temu i nie pamiętam czy zasilanie mają wspólne.

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...