Skocz do zawartości

Modyfikacje wnętrza dołożenie nawigacji lub pomysł na ciekawa modyfikację


Gość zajacpieter

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
W dniu 20.06.2021 o 13:21, maross napisał:


 


Gdzieś Ty poprowadził takie baty???
Chyba Ci się przecinka zapomniało między 3 i 5emoji1787.png
 

Spokojnie i 50mm wejdzie :D 

 

A to dorzucę i dzisiejszy nabytek, może za tydzień uda się upakować w aucie ;)  Ten to jest dopiero malutki, a na razie sobie śpi...

17F655C4-765B-402A-AAB5-340BAB40A636_1_105_c.thumb.jpeg.a13f10ce0b508056baf62fd5e99bfd78.jpeg

Edytowane przez kamul
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Przymierzam się do wymiany radia na coś 2 DIN, raczej nie fabryczne ale jakieś markowe. Nie musi to być coś dotykowego z nawigacją. Zależy mi na tym by czytał USB z plikami, łączył sie przez AUX i BT. Może za dużo wymagam ale chciałbym zachować sterowanie przyciskami z kierownicy i móc prowadzić rozmowy przez telefon za pośrednictwem radia. (wiadomo, mikrofon w telefonie lub opcja mikrofonu dołączonego do radia ale dźwięk na głośnikach samochodowych)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Danko napisał:

Robił ktoś sobie kiedyś miejsce na wskaźnik w słupku? Jak się za to zabrać w ogóle? :biglol:

 

1 godzinę temu, thomson0073 napisał:

@Bonless wie więcej. On zrobił głośniki w słupku. :)

Mocujesz tulejkę, w którą będzie wchodzić wskaźnik na jakieś patyczki i klej na gorąco do słupka w pozycji jaka będzie Ci pasować. Naciągasz na to elastyczny materiał. Potem żywiaca, szpachla, szlifowanie i na końcu materiał do podsufitek.

W moim temacie są fotki z montażu tweeterów.

Edytowane przez Bonless
  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Bonless napisał:

 

Mocujesz tulejkę, w którą będzie wchodzić wskaźnik na jakieś patyczki i klej na gorąco do słupka w pozycji jaka będzie Ci pasować. Naciągasz na to elastyczny materiał. Potem żywiaca, szpachla, szlifowanie i na końcu materiał do podsufitek.

W moim temacie są fotki z montażu tweeterów.

Podobnie zrobiłem daszek na radio 2 DIN zamiast schowka w SF. Tylko że ja dałem do flokowania później. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Myślę o usprawnieniu w moim Outbaczku 3.0 H6 jednostki grającej i nawigacji.

Znalazłem na necie taki oto temat "Podłączamy androida zamiast standardowej nawigacji. Gotowe urządzenie."

https://www.drive2.ru/l/534734561980973265/

 

Facet przerabia oryginalny wyświetlacz nawigacji tak żeby współpracował z dostawionym androidem w postaci mini TV box

 

Widział to ktoś z Was? Warto w to wchodzić?

Zaznaczę że wolałbym taką opcję, dorabianie ramek do smartfonów, radia 2din czy innych wynalazków za bardzo mi się nie uśmiecha.

A jeszcze jak coś ma odstawać lub wisieć albo jakieś kable się dyndać to też dla mnie dyskwalifikacja.

 

Potrzebuję prostej ale skutecznej przeróbki tego co już fabryka dała.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, MacGregor napisał:

Widział to ktoś z Was? Warto w to wchodzić?

 

Nie widziałem, czy warto, to chyba każdy musi ocenić ile na taką modyfikację chce przeznaczyć $$$. 
Ja u siebie przerobiłem ramkę 2DIN i dałem do niej tablet, podpiąłem pod AUX i mam android z zachowaniem oryginalnego radia, bo na tym mi zależało. 
Wyszło całkiem nieźle. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, thomson0073 napisał:

Nie widziałem, czy warto, to chyba każdy musi ocenić ile na taką modyfikację chce przeznaczyć $$$. 
Ja u siebie przerobiłem ramkę 2DIN i dałem do niej tablet, podpiąłem pod AUX i mam android z zachowaniem oryginalnego radia, bo na tym mi zależało. 
Wyszło całkiem nieźle. :)

Pobieżnie sprawdziłem koszty urządzeń które wykorzystał ten gość z linku który zamieściłem w swoim poście, wyszło około 300zł, dobra dołóżmy jeszcze 100zł, jakby co.

Myślę że za tyle nie kupię ramki 2din i tableta. :(

 

Zresztą.

I tak bez szczegółowej instrukcji elektryki, nie wezmę się ani za jedno, ani za drugie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, MacGregor napisał:

Myślę o usprawnieniu w moim Outbaczku 3.0 H6 jednostki grającej i nawigacji.

Znalazłem na necie taki oto temat "Podłączamy androida zamiast standardowej nawigacji. Gotowe urządzenie."

https://www.drive2.ru/l/534734561980973265/

 

Facet przerabia oryginalny wyświetlacz nawigacji tak żeby współpracował z dostawionym androidem w postaci mini TV box

 

Widział to ktoś z Was? Warto w to wchodzić?

Zaznaczę że wolałbym taką opcję, dorabianie ramek do smartfonów, radia 2din czy innych wynalazków za bardzo mi się nie uśmiecha.

A jeszcze jak coś ma odstawać lub wisieć albo jakieś kable się dyndać to też dla mnie dyskwalifikacja.

 

Potrzebuję prostej ale skutecznej przeróbki tego co już fabryka dała.

 

Jakieś dwa lata temu kupiłem tego X96 mini jako TV box-a ...i bardzo szybko zwróciłem bo nie działało tak jak powinno. Może gość ma sprawdzonego dostawcę i będzie inaczej. Ja byłem rozczarowany tym pudełkiem...być może moje było oszukane i wybrakowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.10.2021 o 11:22, MacGregor napisał:

Myślę o usprawnieniu w moim Outbaczku 3.0 H6 jednostki grającej i nawigacji.

Znalazłem na necie taki oto temat "Podłączamy androida zamiast standardowej nawigacji. Gotowe urządzenie."

https://www.drive2.ru/l/534734561980973265/

 

Facet przerabia oryginalny wyświetlacz nawigacji tak żeby współpracował z dostawionym androidem w postaci mini TV box

 

Widział to ktoś z Was? Warto w to wchodzić?

Zaznaczę że wolałbym taką opcję, dorabianie ramek do smartfonów, radia 2din czy innych wynalazków za bardzo mi się nie uśmiecha.

A jeszcze jak coś ma odstawać lub wisieć albo jakieś kable się dyndać to też dla mnie dyskwalifikacja.

 

Potrzebuję prostej ale skutecznej przeróbki tego co już fabryka dała.

 

 

Nie wiem czy to nie jest tylko do poliftowych. Tam gdzie jest wejście AV. Jak dobrze rozumiem to gość robi po prostu adapter video (kabel) żeby podłączyć obraz z urządzenia z androidem + wykombinował jak odczytywać dotyk z ekranu i "tłumaczyć" go po USB do urządzenia z androidem. Całkiem sprytne.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lekka aktualizacja moich modyfikacji z audio, projekt prawie skończony. Schowek z komputerem wyleciał w czerwcu a w jego miejsce Chińskie audio po kilku miesiącach śmiało mogę napisać, że nie żałuję zakupu, chociaż dalej pozostał problem nie świecącego na czerwono starego radia i panelu klimy :th_dash: (zastała mnie noc więc to robota na inny czas)

Znajomy na drukarce 3D wydrukował mi ramkę do komputera pokładowego w miejsce schowka i zapalniczki. Wyszło w miarę dobrze czarny plastik chyba okleję jakoś albo pomaluje ale to szczegół ważne, że mogę już zobaczyć ile paliwa poszło i która jest godzina :D

Gotowy projekt do druku znalazłem w na jakimś forum amerykańskim chyba jest sporo bajerów do Subaru i wgl do do samochodu.

 

245628056_1474812989557751_4878371707584180550_n.jpg

245185909_1013132106207369_8701602525079176625_n.jpg

245146793_409403743890733_973872272643686411_n.jpg

  • Super! 1
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Michall33 napisał:

chociaż dalej pozostał problem nie świecącego na czerwono starego radia i panelu klimy

Zobacz sobie czy kabelki na pewno dochodzą tak jak trzeba. 
Kilka stron wcześniej było o tym pisane. 

Tutaj masz jeszcze tabelkę z rozpiską kolorków kabli i ich oznaczeń.

  20200831_195613.png.70b2a685240926435338217e491d6afe.png

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Michall33 napisał:

Znajomy na drukarce 3D wydrukował mi ramkę do komputera pokładowego w miejsce schowka i zapalniczki. Wyszło w miarę dobrze czarny plastik chyba okleję jakoś albo pomaluje ale to szczegół ważne, że mogę już zobaczyć ile paliwa poszło i która jest godzina :D

Gotowy projekt do druku znalazłem w na jakimś forum amerykańskim chyba jest sporo bajerów do Subaru i wgl do do samochodu.

Skąd takie coś dopaść? :) Podrzucisz jakieś info? Też mnie to czeka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, thomson0073 napisał:

Zobacz sobie czy kabelki na pewno dochodzą tak jak trzeba. 

Chińczyk przy przejściówce coś namieszał bo dostałem poklejone kable i chyba brakuje jednego przewodu BW przy następnym drutowaniu jak mnie noc nie zastanie to będę jeszcze z tym walczyć, żeby na zimę świeciło ;) 

 

5 minut temu, thomson0073 napisał:

Skąd takie coś dopaść? :) Podrzucisz jakieś info? Też mnie to czeka.

Stronka z projektami do druku:

https://www.thingiverse.com/thing:4567723/comments

Za pierwszym razem idealnie nie wyszło, bo był zły plastik i się skurczyła ramka, ale gra warta świeczki bo na japońskich aukcjach kosztuje to sporo Jenów :)

  • Super! 1
  • Dzięki! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Michall33 napisał:

Chińczyk przy przejściówce coś namieszał bo dostałem poklejone kable i chyba brakuje jednego przewodu BW przy następnym drutowaniu jak mnie noc nie zastanie to będę jeszcze z tym walczyć, żeby na zimę świeciło ;) 

 

Stronka z projektami do druku:

https://www.thingiverse.com/thing:4567723/comments

Za pierwszym razem idealnie nie wyszło, bo był zły plastik i się skurczyła ramka, ale gra warta świeczki bo na japońskich aukcjach kosztuje to sporo Jenów :)

Może nie związane z tematem, ale pożądane i poszukiwane do kombiaków.

Plastikowe boczki z pinami, blendy mocowanej na klapie od wewnątrz.

https://www.thingiverse.com/thing:490127

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, MacGregor napisał:

Może nie związane z tematem, ale pożądane i poszukiwane do kombiaków.

Plastikowe boczki z pinami, blendy mocowanej na klapie od wewnątrz.

https://www.thingiverse.com/thing:490127

Ufff... Jednak ktoś to już zaprojektował. Zabrać się za to nie mogłem, bo dwa razy już skutecznie udało mi się ten pin przykleić. :D

Drukowałeś to już?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, halvaekiu napisał:

Ufff... Jednak ktoś to już zaprojektował. Zabrać się za to nie mogłem, bo dwa razy już skutecznie udało mi się ten pin przykleić. :D

Drukowałeś to już?

Jeszcze nie drukowałem. Dziś dopiero to znalazłem i od razu wkleiłem link, bo wiem że to niestety się łamie i ludzie tego szukają. U mnie też jeden ułamany i jeszcze ktoś próbował to kleić, w sumie całość jest do wyrzucenia, a tu proszę bardzo jest cały element do druku. Co prawda autor tego projektu pisze, że finalnie jednak trzeba po wydruku trochę wyprofilować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...